Астигматизъм

  • 177 140
  • 308
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2
Разбира се, че искам някой да отстрани проблема! Моля, дайте ми координати на колегата(в София) Simple Smile

# 196
  • Мнения: 650
Разбира се, че искам някой да отстрани проблема! Моля, дайте ми координати на колегата(в София) Simple Smile
В grand & kid optics на бул. Мария Луиза, малко след Халите в посока Лъвов мост.
Търсете Христо Христов. Ако знам предварително кога ще сте там, ще се опитам да дойда и аз, за да се запознаем Simple Smile

# 197
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте , от няколко месеца наблюдавам следното явление при мен . При гледане на телевизия / горе долу от 3-м./ при около 30 мин гледане  почват да ми се размазват субтитрите и за да ги видя трябва да присвия очи . Това не се случва всеки път а да кажем в месеца 2-3 пъти . Възможно ли е да е просто от преумора на очите , тъй като и работата ми по цял ден е свързана със стоене пред компютър ? Да посетя ли специалист за да проверим има ли някакъв проблем ?

# 198
  • UK
  • Мнения: 4 308
Здравейте, водих дъщеря ми, която е на 6 месеца, на преглед, бихте ли коментирали резултатите, всичко в норма ли е предвид възрастта й?
Скрит текст:
Refraction (dpt)
+1.00 +2.50 88' /  +1.00 +2.75 83'

Corneal reflexes (')
3.0

Pupil size (mm)
4.1 / 4.2

Pupil distance (mm)
45
Благодаря предварително.   bouquet

# 199
  • Мнения: 4 155
Искам да попитам къде в София мога да се изследвам за астегматизъм и да си взема торични лещи? Нося меки лещи от 20 години, но започнах да виждам размазано и искам да пробвам торични лещи.

# 200
  • Мнения: 650
Да посетя ли специалист за да проверим има ли някакъв проблем ?
Добре би било да проверите зрението си, възможно е да е от преумора, но е възможно да имате незначителен диоптер, който да ползвате при натоварване на очите.
В Джой и Гранд оптикс до края на месеца можете да си направите безплатен тест, който да ни насочи дали има проблем. Всеки понеделник има безплатен офталмологичен преглед.

Последна редакция: чт, 05 юни 2014, 18:57 от *Женя*

# 201
  • Мнения: 650
Искам да попитам къде в София мога да се изследвам за астегматизъм и да си взема торични лещи? Нося меки лещи от 20 години, но започнах да виждам размазано и искам да пробвам торични лещи.
Ако ви е удобно на бул. Мария Луиза, малко след Халите, Гранд оптикс, търсете оптометрист Христо Христов. Относно меки контактни лещи често се съветвам с него.

# 202
  • Мнения: 4 155
Ако ви е удобно на бул. Мария Луиза, малко след Халите, Гранд оптикс, търсете оптометрист Христо Христов. Относно меки контактни лещи често се съветвам с него.

Ще се обадя в магазина. Благодаря.

# 203
  • Мнения: 1
Здравейте! Изключително много се нуждая от съвет! Днес бях на очен. От 10 години нося очила. Супер много се надявах да си купя лещи..за мен да нося слънчеви очила е мечта, но за съжаление май скоро няма да се сбъдне. Та изписаха ми рецепта за лещи, която гласи:
         sph         cyl      ah
o.d.   -3.25    -0.75    20
o.s.   -3.25     -0.75    170
 
отидох в оптиката с надеждата да ми кажат разумна цена, която мога да отделя от бюджета си (студентка съм)..съобщиха ми, че цената за 1 месец, за 2 лещи е 150лв. Мацката от оптиката ми каза, че астигматизмът ми е малък и мога да нося съвсем обикновени сферични лещи, само че диоптерът щял да бъде по-високот -3,25. Молбта ми е да ми кажете колко по-висок. Благодаря от сърце!

# 204
  • София
  • Мнения: 3 016
аз не бих те посъветвала да слагаш меки лещи за астигматизъм. ако можеш да свикнеш с твърди или можеш да си позволиш торични по-добре.

# 205
  • Мнения: 5
Дъщеря ми е на 21 години и е с "мързеливо око" и със следните параметри:
         sph         cyl      ah
o.d.   -3.00    -2.00    170
o.s.   -------    -1.75    10

Носи очила и твърди лещи, с които не може да свикне. Има ли някаква възможност за меки лещи. Ако някой може да ми помогне с идеи ще съм му благодарна.

# 206
  • Мнения: 650
Дъщеря ми е на 21 години и е с "мързеливо око" и със следните параметри:
         sph         cyl      ah
o.d.   -3.00    -2.00    170
o.s.   -------    -1.75    10

Носи очила и твърди лещи, с които не може да свикне. Има ли някаква възможност за меки лещи. Ако някой може да ми помогне с идеи ще съм му благодарна.
Има и меки лещи с тези параметри, които са значително по-комфортни от твърдите, но е важно да се провери дали няма предписание да носи САМО твърди (при кератоконус например)

# 207
  • Мнения: 4
Здравейте. Ходих на очен лекар, за да си подновя лещата. Малко съм объркана, защото предишната ми леща беше с диоптър +14, а след прегледа лекарят твърдеше, че трябва да си взема леща с диоптър +9. Може ли някой да ми помогне с разчитането на бележката от прегледа. Нищо не ми каза за астигматизма, който имам, а също и дали имам някакъв проблем с лявото око. Ще съм много благодарна, ако кажете мнение.

 <R>
SPH                      CYL             AX
+11.50              +4.75          107
+12.75              +1.25          101
+11.25              +1.00          114

 AVG
+11.75              +2.25          107
         
 S.E  +12.87


<L>
SPH          CYL         AX
-0.25       -0.50       31
-0.25       -0.50       28
+0.00      -0.50       29

AVR
-0.25        0.50       29
S.E
0.50

PD=56mm

# 208
  • Мнения: 124
Здравейте,

От днес съм с нови очила, имам астигматизъм, а диоптрите ми са +0,5 и +1 (преди ми бяха +0,5 и на двете очи). Проблемът е, че се чувствам некомфортно, виждам леко размазано с едното око. Възможно ли е да виждам недобре, защото не съм свикнала с очилата или диоптрите ми не са точни Confused Ще съм благодарна да ми напишете мнението си  Simple Smile





# 209
  • Мнения: 650
Здравейте. Ходих на очен лекар, за да си подновя лещата. Малко съм объркана, защото предишната ми леща беше с диоптър +14, а след прегледа лекарят твърдеше, че трябва да си взема леща с диоптър +9. Може ли някой да ми помогне с разчитането на бележката от прегледа. Нищо не ми каза за астигматизма, който имам, а също и дали имам някакъв проблем с лявото око. Ще съм много благодарна, ако кажете мнение.
Офталмолог-Контактолог ли посетихте или офталмолог ?
Твърда леща ли носите или мека?

Общи условия

Активация на акаунт