Приемлив аргумент ли е това?

  • 5 817
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е, тогава може и да не съдим толкова строго.
Приятелките може и да не се съвсем идеални, мъжът не.  Grinning

# 31
  • София
  • Мнения: 12 173
Може и да е грешка в разбиранията. Винаги съм смятала, че истински добрите приятели те изслушват, разбират и ако търсиш съвет ти казват, че ти знаеш най- добре как да постъпиш. Представи си, че е възможно тя да търпи анализите и напътствията ти. Знам, че звучи гадно, но не е невъзможно. Няма само един правилен начин да си приятел.

# 32
  • Мнения: 1 287
Може и да е грешка в разбиранията. Винаги съм смятала, че истински добрите приятели те изслушват, разбират и ако търсиш съвет ти казват, че ти знаеш най- добре как да постъпиш. Представи си, че е възможно тя да търпи анализите и напътствията ти. Знам, че звучи гадно, но не е невъзможно. Няма само един правилен начин да си приятел.
Бояна, разбира се, допускам начинът, по който реагирам, да не й допада, да не й е в помощ и т.н. Това си мога. Но анализирам и давам съвет, когато съм подканена и попитана.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 173
Може и да е грешка в разбиранията. Винаги съм смятала, че истински добрите приятели те изслушват, разбират и ако търсиш съвет ти казват, че ти знаеш най- добре как да постъпиш. Представи си, че е възможно тя да търпи анализите и напътствията ти. Знам, че звучи гадно, но не е невъзможно. Няма само един правилен начин да си приятел.
Бояна, разбира се, допускам начинът, по който реагирам, да не й допада, да не й е в помощ и т.н. Това си мога. Но анализирам и давам съвет, когато съм подканена и попитана.
Виж, аз те разбирам, но се опитвам да те наведа на мисли, които ще отнемат онова чувство на нараняване, убеждението, че си предадена в труден момент. Хората са различни, обичат различно и по различен начин са приятели, това е. Не е неблагодарност или друго. Понякога е трудно, ако не е имало смяна на местата да разбереш дали даден човек отговаря на представата ти за приятел.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 372
Добре,това единичен случай ли е или се е случвало и преди?Ако е само този път,то не е драма въобще,не винаги човек е в настроение да слуша и да дава съвет,не всеки е компетентен по всички въпроси,може и да не желае да ти се меси.Не е нужно да има проблем,може просто сега да не е в кондиция за слушане и анализиране.Човешко е също толкова,колкото и съпричастността,която ти търсиш Wink.
Изясни си първо тези въпроси.Ако обаче се случва често,просто приеми,че има и такива хора,различни от теб,няма как всички да са слушащи и даващи съвети.А и това,че не може да се постави в твоята ситуация е нормално,ако не те е болял зъб не знаеш точно каква е болката,нали?Знаеш,че е болка и ,че я има,но не знае точно какво е усещането.Същото и със ситуациите.Може просто да не знае какво да ти каже.Помисли си върху това.
Може и да е егоист,има хора,които не,че не могат да слушат ,а просто не искат,вълнуват се само от себе си и слушат другите с досада,един вид като изпълнение на задълженията,за да може после този човек да ги слуша тях.Ако е от този вид не се хаби повече за нея и проблемите и,щом това те кара да се чувстваш неоценена и неполучаваща достатъчно.
Та..изясни си тези неща и ще разбереш аргументите.Аз съм и от много слушащите и анализиращите,и от много говорещите и търсещите съпричастност.Та разбирам и двете страни горе-долу.Неприятно е ,когато ти се раздаваш и  не ти отвръщат,но е нормално и се случва Peace.

# 35
  • Мнения: 419
Аз изобщо не го разбирам това натоварване, когато някой се оплаква от проблеми. Чувала съм да казват, че някой е бил натоварен като слушал някой си, че бил използван като кошче за душевни отпадъци, но аз никога не съм се чувствала така. В най-лошия случай човек си води монолог, крайно обстоятелствен и в най-лошия вариант слушам избирателно. Избягвам да давам съвети, а по-скоро да анализираме ситуацията и успокоявам човека, пък той сам ще си намери правилното решение. Наскоро една приятелка ми гостува за няколко дни и постоянно ми споделяше проблемите си с мъжа си и ме питаше дали ме товари. Не, и грам дори, но се натоварих като сложи салфетки в една чаша и я постави в центъра на масата.
По конкретния въпрос. Просто някои хора проявяват в по-малка степен емпатия. А някои по-трудно намират подходящи думи и правилен подход. Човеците сме прекрасни в своето многообразие и не мисля, че има място за сърдене.

# 36
  • Мнения: 2 448
А ти защо държиш да получиш разбиране точно от тази приятелка? Защото ти си я слушала и ти се струва редно тя да ти върне жеста ли?Примири се, че си дала повече ( ако това изобщо е така, защото тя може да вижда нещата различно Simple Smile ) и си намери друг слушател. Няма база, на която човек да изисква съпричастност от приятел, то или се случва или не.

# 37
  • Мнения: 10 547
Моите приятели знаят, че могат да споделят, но да се оплакват често-често- не. Simple Smile Особено, ако в оплакването влиза трета-пета-двадесета личност от общия ни кръг познати.
Иначе съм се стремяла винаги да бъда съпричастна, но понякога от чуждите проблеми ме напушва смях. Та, аз самата имам хиляда пъти по-големи, сложни и драматични. Simple Smile  Но на, всеки смята неговите за по от тези на другите.
Дали и при теб, Зилозавър, ситуацията не е същата, и приятелското тяло да счита проблемът ти за маловажен, независимо че, за теб той е от първостепенно значение?

# 38
  • Мнения: 1 287
Kaсита, за съжаление - не, не е никак маловажен и до голяма степен е свързан с посоката, в която ще се развие бъдещето ми, може би това предизвика раздразнението ми.

Паси, така е, то си е за моя сметка.

# 39
  • Мнения: 1 129
Случвало ми се е. Добър слушател съм, което ме доведе до титлата "кошче за душевни отпадъци", аз своите лични обаче ги трупам за резерви, защото първо трудно споделям и второ когато го правя съм многословна и често улавям някакво отегчение, което ми става адски неприятно. Имам си 1-2 човека на които знам, че винаги всичко мога да разкажа без значение колко е часа и дават ли любимия филм в момента. На този етап са ми достатъчни.

# 40
  • Мнения: 2 216
А ти защо държиш да получиш разбиране точно от тази приятелка? Защото ти си я слушала и ти се струва редно тя да ти върне жеста ли?
Точно това е според мен проблемът! Едни обичат да споделят, други -не. Едни са съпричастни, други - не. Ти искаш тя да е като теб! И не само искаш, но и си го очаквала. Е, да ама тя е различна. Разбирам те, защото съм била в твоята роля.
А ти защо си откликвала на проблемите и? Защото тя те е карала или защото ти самата имаш нужда да си добрия рицар, както сама се наричаш Wink

# 41
  • БГ
  • Мнения: 735
Нищо де, сподели тук с нас. Ние ще те изслушаме внимателно. Simple Smile
и аз така казвам, аз също съм добър слушател,но мен ме изслушват със анализ,много малко хора .просто някои хора не могат да се поставят на наше място,имат си други проблеми и друг начин на живот.обикновено  нещата всеки приема от своята камбанария и преценката се размива.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
Или не те счита за достатъчно близка, че да се товари с проблемите ти или не е добър слушател.
Тези, които наричам приятели ме изслушват. Другите са ми познати.

Общи условия

Активация на акаунт