Навън е вече лято, а в коремчето ми - НОЕМВРИйско злато

  • 28 541
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 77
Здравейте мацки. Не знам коя от вас поддържа темата, но има някаква грешка. Има ме на първа страница с термин 15.11, пише, че съм от Сливен. Станала е грешка. Термина ми е на 07.12, но наблюдавам и вашата тема. Приятен уикенд.   bouquet

Ами измисли си термин за месец Ноември, за да може бубчето да те коригира, а също и града. Пък някой бебоци ще избързат, някой ще се забавят ще се оправим в последствие.  Hug

# 736
  • Мнения: 324

И моя хемоглобин е нисък,но в другата тема някой написа нещо което много ме озадачи,ето:
А за усвояване на желязото пречат продукти богати на калции - мляко ,сирене ....и напитки като чай ,кафе и кока кола, не се приема желязо и в комбинация с магнезии.

та се чудя има ли смисъл от желязото което приемам на таблетки?

Според мен има смисъл, ако не го приемаш заедно с изброените продукти.
Ако си пиеш таблетката желязо с чаша мляко(например), то тогава наистина не знам дали има смисъл  Peace

# 737
  • Добрич
  • Мнения: 795
Не,не го пия с чаша мляко,не се изразих ясно,но пия магнезий таблетки,желязо таблетки,и комплекс витамини за бременни където се съдържа и желязо,и мг,и калций.
Защо се произвеждат комплексните витамини,ако някои от тях ще се неутрализират???

# 738
  • Мнения: 490
Привет и от мен  55
Sneakers, относно магнезия и желязото знам, че мг пречи на усвояването на желязото и не трябва да се приемат по едно и също време, а в интервал от 3,4 часа. Това дори и на листовката на хапчетата ми го пише. А защо се произвеждат комплексните витамини при положение, че някои от тях се неутрализират и на мен ми е чудно  Rolling Eyes  Но все пак в тези вит. съдържанието на мг и желязо е малко така или иначе. Според мен можеш просто да пиеш хапчетата по различно време  Peace

# 739
  • Мнения: 324
Ами аз доколкото знам на усвояването на желязото пречат животинските продукти, съдържащи калций, именно млякото и млечните продукти.
Това с чашата мляко го написах съвсем хипотетично  Peace

А иначе в природата, т.е. в растителните продукти се срещат всякакви комбинации, включително и калций+желязо.
Един малък пример е сусама:
"Сусамените семена са богати на калций, желязо, фосфор, магнезий. Съдържат още витамини от групата B, особено витамин B1 и витамин B6."

Т.е. невинаги калция и магнезия пречат на желязото.
Та може и в тези комплексни витамини да има някаква логика, зависи по какъв начин са произведени.

Аз не че пия витамини, ама търся някаква логика и се опитвам да бъда полезна  Blush

# 740
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте мацки. Не знам коя от вас поддържа темата, но има някаква грешка. Има ме на първа страница с термин 15.11, пише, че съм от Сливен. Станала е грешка. Термина ми е на 07.12, но наблюдавам и вашата тема. Приятен уикенд.   bouquet

В първият си пост като се записа при нас писа, че се водиш с 2-3- седмици напред от декемрийския ти термин и докторът ти е казал да се готвиш за раждането след 10.11. Осредних двете прогнози и поеже 15 ми е любимо число и вярвам, че носи късмет, те записах там, за да мога да те впиша в темата. За града явно нещо съм си измислила Mr. Green Ако искаш пиши ми как да те водя тук, ако искаш да си записана при нас естествено Peace

Айде девойкиииии Party

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=599040.0

# 741
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Момичета гледам че изведнъж всички започнахте да гледате хемпоглобин, желязо и магнезии.  Около 22 седмица ви правят такива изследвания ли?

# 742
  • Мнения: 398
 T_e_A  ,на мен още в 18 г.с от изследвианията се видя,че хемоглобина ми е нисък .Нали в определени седмици се пуска ПКК и пия желязо,дори сутрин и вечер.А магнезий пия от 14 г.с защото бяха засечени контракций,от тогава си го пия и се чувствам много добре.При теб може всичко да е в норми и затова да не са ти изписали

# 743
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
T_e_A  ,на мен още в 18 г.с от изследвианията се видя,че хемоглобина ми е нисък .Нали в определени седмици се пуска ПКК и пия желязо,дори сутрин и вечер.А магнезий пия от 14 г.с защото бяха засечени контракций,от тогава си го пия и се чувствам много добре.При теб може всичко да е в норми и затова да не са ти изписали

На мен ми вземаха кръв ама трябва да видя в изследванията в коя седмица.  Като си получих документациите вътре пишеше, че всичко  ми е в нормите.  Знам ли трябва да разгледам какви изследвания ми предстоят и може да пише вътре за желязото.  Иначе тук магнезии за контракции не изписват.  Аз си купих на своя глава и веднъж в седмицата пия, но иначе в смесените витамини има малко съдържание на желязо и магнезии които пък заедно се самоизключвали  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт