Когато не сте доволни от себе си

  • 14 389
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
@ Morgana : Не мисли, че живея на облак, или под похлупак. Просто се стремя да бъда реалистка, с позитивно мислене. Какво значи "живота те блъска"? Че кой няма проблеми и трудности? Зависи как ще ги погледнеш, как ще ги приемеш. Или се предаваш и потъваш в блатото, или правиш всичко възможно, за да продължиш напред и да постигнеш това,което искаш.
За мен човек, който просто оцелява не живее пълноценно. Ако не намериш силата да стъпиш твърдо и да се бориш за мечтите си няма да мръднеш от ниво "оцеляване".
За щастието - то е различно за всеки човек. Не е понятие с точна дефиниция. Едни се кефят да тънат в богатства и да са самодостатъчни егоисти, други - предпочитат да живеят простичко, с много приятели и споделени емоции, трети - живеят за мига и адреналина, четвърти - са щастливи, като се отдадат на хобита... и така до безкрай.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
@ Morgana : Не мисли, че живея на облак, или под похлупак. Просто се стремя да бъда реалистка, с позитивно мислене. Какво значи "живота те блъска"? Че кой няма проблеми и трудности? Зависи как ще ги погледнеш, как ще ги приемеш. Или се предаваш и потъваш в блатото, или правиш всичко възможно, за да продължиш напред и да постигнеш това,което искаш.
За мен човек, който просто оцелява не живее пълноценно. Ако не намериш силата да стъпиш твърдо и да се бориш за мечтите си няма да мръднеш от ниво "оцеляване".
За щастието - то е различно за всеки човек. Не е понятие с точна дефиниция. Едни се кефят да тънат в богатства и да са самодостатъчни егоисти, други - предпочитат да живеят простичко, с много приятели и споделени емоции, трети - живеят за мига и адреналина, четвърти - са щастливи, като се отдадат на хобита... и така до безкрай.

Всеки има право да живее както той го разбира...а дали е пълноценно....е, това ми е доста клиширано понятие..за мен лично Peace

# 17
  • Мнения: 54 498
Морг , гледай по-ведро ! Heart Eyes
Какво ти липсва ?
Животът ти е такъв , какъвто искаш .
Това си е цяло щастие ! Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Хепи, веднага ти казвам какво ми липса - 3 милиона евро и съм най-спокойния и ведър човек на земята Joy Joy Joy Joy
Ама няма...вечната битка от заплата до заплата...и така...не ми се разваля настроението за уикенда  с мисли за неплатените сметки, които яко са ме потрупали....
И други дребни искания имам - да ми се беше паднал син, не дъщеря...и вече да е над 18 и да си е хванал пътя...да изброявам ли още? Joy Joy Joy
Щото ме чака лигава девойка, навлизаща в пубертета, която е в непрестанен конфликт с вдетеняващата си баба, която не сдава власта и се държи като Сталин, Тито, Димитров взети заедно....welcome to the hell...та какво викаш, да гледам ведро?

# 19
  • Мнения: 54 498
Ох , с тоя Сталин и Тито така ме разсмя ! Joy Joy Joy

А за трите милиона , не се пиши социално слаба , помня аз за имотите ))  Wink Wink Wink

Миналия ден четох за един немски ерген в Клюкарника , имал къща с 12 стаи , направо замък ! bowuu
Ако искаш да го издирваме ? Grinning
Германия е на север , по твой вкус , не е много топло ! Grinning

За Лорка , аз пък се радвам , че имам дъщеря . Peace
Сестра ми има синове , хич не й завиждам .
Моето и то е бяс , ама пак си е момиченце ! Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 6 477
Хепи, в тая криза само кеша има значение...ама кажи сия къде го принца с 12-те стаи? Ааа, той за всеки месец от годината си има стая? newsm78 newsm78 hahaha hahaha
Брей, какви работи имало в Клюкарника, да не се просветя и аз Wink Wink Оспамихме пак работата....
Ама за това, че имам щерка - ето, най-голямото нещо, от което не съм доволна от себе си.....ама няма как....не разрешавали били да ги връщаме и да поискаме нови от желания пол..щот нещо боговете се забавлявали с нашите планове, че и разсмивали както се казваше в една поговорка....
Ето, моята мечта си беше за син..докато бременеех чак си го представях  Wink...виж, 3-те милиона не си ги представям...да ми паднат, знам какво да правя Wink Wink Wink Wink

# 21
  • Мнения: 1 072
Ако не си доволна от себе си и не се обичаш, рискуваш да "кодираш" такова послание в себе си и околните (колкото и смешно да звучи). По-добре се фокусирай върху успехите и постиженията си, а негативните преживявания все пак са ценен житейски опит, който ни прави по-силни.

# 22
  • Мнения: 429

Никога не съм доволна от себе си и от нещата които имам.  Винаги искам повече... Важно е да имам цел. Когато я постигна - нова!

Така се чувствам пълноценна, но никога нищо не ми е достатъчно. Може  и да съм малко луда.. не знам Simple Smile

# 23
  • Мнения: 508
То ,като се замисля ,май и аз никога не съм доволна от себе си  .Но то  това опира до самочувствие и самоувереност ...много   е тегаво !

# 24
  • Мнения: 241
и аз се намирам в такъв период, недоволна съм, от себе си, от живота.
Всичко ми е черно, потъвам в сивотата  Sad

В следващия момент се размечтавам, как ще купя това и онова на децата,
как ще ги заведа на сладкарница, да видя радостните им очички.

След това се сещам за бившия и ме обзема див бяс.

След това колелото се завърта и пак съм нещастна.
Радостни очички може да видиш и без да купуваш това онова — достатъчно е да направите нещо заедно. Така хем ти няма да мислиш за глупости, хем на децата ще им е хубаво. Наблегни на детската фантазия в игрите, а не на шопинга  Peace(той е за теб).

# 25
  • Мнения: X
Ами - аз вече за себе си знам, че съм недоволна от себе си, понеже си поставям нереалистични цели. Сега в момента се боря да променя това. Нещата, за които съм недоволна от себе си, хората около мен не са постигнали, пък не са недоволни, ако ме разбирате. Май се касае за изключително високи амбиции и изисквания към себе си.
А като добавим и постоянното недоволство на родителите от мен - е, незнам, но - не е истина просто. 6та година гледам сама детето си, браво не съм чула. Комуникацията с тях е абсолютен ад.  Confused
Та - мисълта ми беше - по-скоро от мен са недоволни. Еми, като цял живот си слушал как за нищо не ставаш, е как ще си доволен от себе си. Ми - то ти е внушено ....  newsm78

# 26
  • Мнения: 14
Песимизма трябва да се бори, а не да му се поддаваш! Живота е един и трябва да намериш начин да си щастлива! Отровните мисли те погубват, недей така Sad  Hug Hug

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Аз пък винаги съм смятала, че трябва да си вярвам, да се обичам и да знам, че мога. От там е лесно.
Трудно го постигнах това, но сега се чувствам по - добре от всякога в живота си.
Обичам се, доволна съм от себе си. Знам, че реша ли нещо ще го постигна, защото си вярвам. Толкова.Най - накрая се приех какво съм си. Спрях да оправдавам чужди очаквания. Казах си: Да. Аз съм опака. Говоря направо и не съобразявам....Да такава съм. Но се обичам точно такава.   bouquet
И с бяса се примирих. Дълго време го таях...Ми имам всичкото право на тоя свят да се вбесявам и да вилнея. И го правя  Peace
Ако някой смята, че живота го блъска...не дами, просто сменя посоката. Докато любимите ми хора са здрави, аз сблъсък с живота не смятам, че имам.
Сменяш посока, опознаваш нещо ново. Ново предизвикателство, което да да преминеш както само ти можеш...
На никого нищо не дължа. Обич не пръскам. Свободна съм във всеки един момент да си избера посоката.
Едно единствено нещо винаги ще ме държи на нокти и това е детето ми. Там просто не вървя. Laughing защото много го обичам.

# 28
  • Мнения: 54 498
Откъде я изровиха тази стара тема? newsm78
Не ги ли архивират? Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 2 214
Аз пък винаги съм смятала, че трябва да си вярвам, да се обичам и да знам, че мога. От там е лесно.
Трудно го постигнах това, но сега се чувствам по - добре от всякога в живота си.
Обичам се, доволна съм от себе си. Знам, че реша ли нещо ще го постигна, защото си вярвам. Толкова.Най - накрая се приех какво съм си. Спрях да оправдавам чужди очаквания. Казах си: Да. Аз съм опака. Говоря направо и не съобразявам....Да такава съм. Но се обичам точно такава.   bouquet
И с бяса се примирих. Дълго време го таях...Ми имам всичкото право на тоя свят да се вбесявам и да вилнея. И го правя  Peace
Ако някой смята, че живота го блъска...не дами, просто сменя посоката. Докато любимите ми хора са здрави, аз сблъсък с живота не смятам, че имам.
Сменяш посока, опознаваш нещо ново. Ново предизвикателство, което да да преминеш както само ти можеш...
На никого нищо не дължа. Обич не пръскам. Свободна съм във всеки един момент да си избера посоката.
Едно единствено нещо винаги ще ме държи на нокти и това е детето ми. Там просто не вървя. Laughing защото много го обичам.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт