Юли месец дойде ЯНУАРЧЕТО отива на планина или море,в багажа с бурканче пюре/16/

  • 23 270
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Мацки, да споделя това инфо от темата за захранването, може да ви е полезно:

Като се въведе глутена се дава всеки ден. За кашите на Слънчо съм чувала, че не са подходящи за бебета. Мисля, че Sourcherry беше обяснявала защо. Кашите на Хумана, Лактана и Милупа са подходящи и с много добро качество  Peace.
Кашите на Слънчо са с обикновено сухо мляко, а не с адаптирано. Това ги прави неподходящи за бебета  Peace


Пепита  Wink Peace

# 61
  • Мнения: 186
Ноеми, гледах снощи, че си в темата за захранването  Hug

Момичета ето още нещо от там:

Елдата е малко тежичка за храносмилане, иначе е много полезна. Бих те посъветвала да почакаш с нея. Сега оризова, оризова с царевица, плодови каши. На 6 м и половина можеш да въведеш глутен с каша спелта или овесена. Те имат ниско съдържане на глутен и са подходящи за начало. Веднъж като го въведеш трябва да даваш всеки ден. След овесената продължаваш с пшеница и различни мултизърнени каши.
Елда се въвежда след 7 навършени месеца. За тази възраст само ориз.

Това са само съвети и мнения в отговор на мои въпроси. Пускам ги само за инфо, без да натрапвам  Peace

# 62
  • Мнения: 2 631
Добро утро, мацки!

Бебеш, страхотна закуска!  Peace

Полинезия, честит рожден ден! Много любов, късмет, сбъднати мечти!   bouquet

При Гала говорят за деца с аутизъм. Някой гледа ли??

# 63
  • Мнения: 186
Биричке, аз спрях да гледам Гала. Не разбирам защо викат специалисти, които не могат да се изкажат от Гала и колежките и.

# 64
  • Мнения: 68
аз едва се сдържам да не и дам да опита някакъв вкус вече, много искам да видя как ще реагира, особено като ям вишни все ми се иска да и дам да си чопне  Grinning, да, Рая е едно от най-малките бебета и попитах за да си сверя часовника напред

# 65
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз лично съм давала на децата да опитат вкусове още преди захранването. Не с лъжичка, а само да оближат плода  Wink Не съветвам, споделям  Grinning

# 66
  • Мнения: 251
 Ноеми, Пепита, благодаря за инфото.
 Понеже, сте прочели повече по въпроса, вие кога смятате да въведете глутен? И с какво по точно? И въвеждането на глутена, колко време горе-долу трябва да бъде след първоначалното захранване?
 

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 11:06 от адис

# 67
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Привет и от мене!!!
Изпратих Таня на лагера и се трупясах,Нели цяла нощ мрънка не се будеше просто проплакваше на сън и си търсеше бибата ,в 6ч. я нахраних и тя пропя.Към 8ч. заспа и аз малко след нея.И сега се чувствам по зле ,ама кат гледам времето ще си дремя днес повечко.
Бебеш  Hug
Полинезия, честит рожден ден!!!
gali&presi  ето тук има торбичките и бибите в които се слагат плодове/зеленчуци http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9016&cat=40
За кашите на Слънчо ,освен сухото мляко имат много захар Shocked
Ейприл, честито ти християнче!!!

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 11:11 от tuty1

# 68
  • Мнения: 186
Адис, аз лично смятам да въведа глутена след като Кали стане на 6 1/2 месеца и без това в края на юли сме на консултация и ваксина, така че ще бъде след това. По всяка вероятност, ще го въведа както ме посъветваха с каша спелта или овесена, те са с ниско съдържане на глутен и са подходящи за начало. След овесената ще продължавам с пшеница и различни мултизърнени каши.
При мен въвеждането на глутена се пада около 2 месеца след първото захранване, първото опитване на зеленчуково пюре.
Това е моето намерение и не задължавам никого  Peace

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 11:21 от pepita1973

# 69
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Ноеми, Пепита, благодаря за инфото.
 Понеже, сте прочели повече по въпроса, вие кога смятате да въведете глутен? И с какво по точно? И въвеждането на глутена, колко време горе-долу трябва да бъде след първоначалното захранване?
 
Смятам да въведа глутен около 7-ми месец. Смятам да дам някаква каша (не съм търсила още), съчетана с плодово пюре.
Седми месец не е нещо специално, просто дотогава сме на морето и там ще давам само пюрета, по-лесно ми е  Wink

(цьолиакията е доста рядко заболяване  Wink)

# 70
  • Мнения: 6
Здравейте,

Още една безсънна нощ. Бебо си има нова екстра - хрема и не може да спи. За капак в 4 вдигна температура. Потеглям след малко пак към личната.

Полинезия   bdbaloni

Абе, мацки, очевидно ми трябва трето висше за да захраня детето си. Има ли кой да ми издаде тапия?  Thinking

# 71
  • Мнения: 186
=Michelle=, дано по бързо да се оправя бебо. Тапията ще си я напишеш сама и ще си я сложиш на стената когато успешно приключиш захранването и детето ти яде всичко което докопа Mr. Green.

Полинезияnbirthday Tada

# 72
  • Мнения: 295
Полинезия,честит рожден ден!Много здраве,щастие и любов!
Michelle,бързо оздравяване на малкия Стефан!
Мацки чудя се какъв нов вкус да въведа,яли сме тиква,тиква с картоф и тиква с морков/пюрета на Хип/.Дайте идея какво да вкарам от утре!
Усмихнат ден на всички!

# 73
  • Мнения: 186
Ейприл, пъщърнак?

# 74
  • Мнения: 411
Хе, хе, след 2-3 месеца заминаваме за Китай или по-точно HONG KONG! Супер съм развълнувана, все едно отиваме на друга планета  newsm44!

Общи условия

Активация на акаунт