ЕЕГ и упойката

  • 7 992
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
По принцип при обща анестезия може се наблюдава малигнена хипертермия, но колко често срещано явление е това?
Не зная какво ще търсят, но при анестезия, както и по време на сън се променя активността на мозъка и ЕЕГ е коренно различно отколкото в будно състояние. Не съм работила с деца, но доколкото съм чела децата не се анестезират, а се обездвижват, но е възможно да не съм права. Както казах, нямам опит с деца. Иначе имам доста опит с разитане на ЕЕГ с цел определяне на спецификата при сън и будно състояние при едно специфично заболяване, което в случая е без значение.
  За щастие малигнената хипертермия се среща много, много рядко, особено след въвеждането на новите инхалаторни анестетици /след халотана /. Има много анестезиолози с дългогодишна практика, които никога не са се "срещали"  Praynig с нея.

# 16
А защо не пробвате да приспите детенце малко преди ЕЕГ-то?
Ние сме правили 4 ЕЕГ, всичките в сън, естествен, без упойки. Само при последното имахме проблем със заспиването, но сестрата беше много търпелива и в крайна сметка изчака детето да се успокои и заспи, след много люшкане и гушкане, разбира се. Та така - уговаряте час, в който обикновено детенце заспива и го правите тогава. Риск да се събуди от поставянето на каската има, но според мен си струва да опитате. Може да отнеме повече време и усилия, но моето мнение е, че е неоправдано да поставят упойка на дете при условие, че има възможност изследването да се направи без такава. Просто трябва сестрата или който там прави записа да е търпелив и добронамерен.

# 17
  • Мнения: 8 769
А защо не пробвате да приспите детенце малко преди ЕЕГ-то?
..............................
Просто трябва сестрата или който там прави записа да е търпелив и добронамерен.
Това ни съветва и невролога. Аз също бих исклала да бъде този вариант. Още повече, че, както казва:
Не зная какво ще търсят, но при анестезия, както и по време на сън се променя активността на мозъка и ЕЕГ е коренно различно отколкото в будно състояние.
Така каза и нашият невролог. За съжаление, въпросната лекарка бе категорична, че няма да се занимава с бебета! #2gunfire
Не зная какво ще търсят,
Аз също не зная.  Rolling EyesДетето е след фебрилен гърч, родено с цезарово сечение.
Да, наистина си права, но не може колега да каже: " След упойка се вдига температура" -  ТАКАВА "УПОЙКА"  ПРОСТО НЯМА #Crazy  Дразня се, когато хората явно без да имат представа за нещо,  правят такива "компетентни"  изказвания. ...................................
А за "феротил", това ми прилича на Фентанил, който в този случай за съжаление въобще не е подходящ.  Rolling Eyes Confused
Мога да ти дам координатите му, за да се изясните Mr. Green А ти невролог ли си? Или анестезиолог? Медицинско лице? Можеш ли да ме насочиш към някой твой добър колега тук във Варна?
Ancheto, ще чакам отговора ти! Благодаря ти предварително! Hug
Благодаря и на всички, които се включват в темата.  HugОчаквам ви с мнения и препоръки!

# 18
  • Мнения: 574
Туфка,приятелката ми се връща от село довечера и веднага ще я питам.

# 19
  • Мнения: 574
Туфка,бях ти обещала да питам къде правят ЕЕГ-та.Приятелката ми каза,че във Варна в ОБ има два кабинета.Трябва да питаш на място.Нейната дъщеря не са я упоявали.Когато имаш час трябва да си с направление от невролог.Ама си запази час,защото съм виждала опашки пред кабинета.На място сигурно ще преценят за упойката. smile3507 newsm10

# 20
  • Варна
  • Мнения: 513
Аз съм приятелката!  Mr. Green
Значи, Буба направи два фебрилни гърча през около месец и половина. Беше на 1г. 1 седмица и на 1г. 2 месеца.
След втория гърч ни насочиха към невролог. Отидохме при невролога в Окръжна Болница, не помня как се казваше, като чели Георгиев.  ooooh!
Той прецени, че е необходимо да се направи ЕЕГ и ни насочи към кабинетите в ОБ. Вече не помня подробности за самата лекарка, но помня, че не приспиваха детето, мака че ако се беше наложило - вероятно щяха да го направят. Малката много плака при слагането на каската, въртя се и т.н.
Беше седнала в мен, с гръб към мен и трябваше много да внимавам да не докосваме кабелите, да не я притискам към себе си и разни такива неща.
Сестрата през цялото време я занимаваше с нещо, чукаше разни неща, за да и привлече вниманието и да се отпусне поне за малко.
Поне 15-20 мин. правиха запис, след което лекарката разчете от него една малка част, вероятно е било достатъчно.
След това с резултата отново ходихме при невролога, който каза,ч е всичко е наред, изписа и прахчета направени по рецепта, които да и давам при температурни състояния и преди ваксина и това беше.
Слава Богу вече 2 години, не е вдигала толкова високи температури и не еправила повече гърчове!
Туфи, данеби детето да е имало ваксина преди гърча?
Питам, защото моето дете изкара рубеола + гърч и след това при ваксината Тримувакс, която има рубеолна компонента отново направи гърч.
От невролога разбрах, че и ДТК и Тримувакс са гърчогенни ваксини, ако организма е податлив.
Между впрочем и двете ми деца са родени със секцио, но само малката ми е създавала такива проблеми - децата са съвсем различни.
Ако има още нещо, което те интересува - питай!
Късмет и успех ви желая!   bouquet

# 21
  • Мнения: 8 769
Лиди, благодаря ти много за изчерпателния отговор! Grinning  bouquet
Става дума точно за лекарката в ОБ, за съжаление. Затова сега търся други лекари.
Гърча не бе направен след имунизация. Високата температура я вдигна от зачервено гърло, и както се оказа по-късно, бронхиолит-а.

Общи условия

Активация на акаунт