Кога започват да се смеят с глас и да се заиграват сами?

  • 2 528
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 777
Синът ми започна да се смее на глас през третия месец. А на играчките започна обръща внимание май някъде към края на четвъртия. Сега го оставям на леглото и може цял час да се занимава сам с играчки, възглавници, завивки и всичко, което му попадне.

# 16
Bebegogo, ами недей да му подаваш играчките. Ти ако го свикнеш на ранна възраст да зависи от теб само ще го научиш на пасивност. Точно затова се получава така че бързо му омръзва ако си играе сам. Остави го сам да избере коя играчка да вземе, какво да прави с нея. Под "игра" в бебешка възраст се разбира и най-примитивното в нашите очи като лапане, опипване, друсане на предмет, дори самото му гледане. Така дечковците опознават света. Ако не му се "прави" нещо - това не означава автоматично че ти трябва да скочиш да го забавляваш. Ами и при нас е така, трябват ни моменти да си починем. Пък какво остава за нашите малки дребосъци!  Grinning

Колкото до въпроса ти "кога" - ами когато му дойде времето. Ще бъдеш изненадана как малкото ти съкровище ще започне да се заиграва само и да се смее на нещо си, което само то си знае. Остави го на мира, няма нужда да се правиш на шут да го засмееш...

# 17
  • Мнения: 485
Bebegogo, ами недей да му подаваш играчките. Ти ако го свикнеш на ранна възраст да зависи от теб само ще го научиш на пасивност. Точно затова се получава така че бързо му омръзва ако си играе сам. Остави го сам да избере коя играчка да вземе, какво да прави с нея. Под "игра" в бебешка възраст се разбира и най-примитивното в нашите очи като лапане, опипване, друсане на предмет, дори самото му гледане. Така дечковците опознават света. Ако не му се "прави" нещо - това не означава автоматично че ти трябва да скочиш да го забавляваш. Ами и при нас е така, трябват ни моменти да си починем. Пък какво остава за нашите малки дребосъци! Grinning

Колкото до въпроса ти "кога" - ами когато му дойде времето. Ще бъдеш изненадана как малкото ти съкровище ще започне да се заиграва само и да се смее на нещо си, което само то си знае. Остави го на мира, няма нужда да се правиш на шут да го засмееш...


  202uu

Иначе Андрей вече се смее с глас - когато го целувам по бузките и вратлето или го гъделичкам  newsm62

# 18
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми е почти на 6 месеца. На около 4 1/2 започна да се смее с глас като я целувам по коремчето. Не го прави много често и трябва много да я закачам, за а се смее с глас. За това не се притеснявай, просто най-вероятно още не знае, че може да прави и това.
За заиграването не мога да кажа, че го прави осъзнато като действие, но се заиграва с някои играчки - хапе ги, хвърля ги и после с много труд ги достига отново, защото още не може да лази.  Не се притеснявай, всичко по реда си.

# 19
дъщеря  ми  започна  да  се  смее  на  глас, през  третия  месец. от  тогава  си  играе  и  с  играчките. разбирасе  неможеше  да  ги  задържа  в  рачички  и  ги  испускаше. най  добре  си  играеше  с "активна  гимнастика  за  бебета". това  е  една  много  удобна  играчка  за  бебетата  които  все  още  немогат  да  задържат  нищо  в  рачички, но  се  опитват  и  не  след  дълго  успяват. поне  така  стана  с  моята  дъщеричка.в  началото  на  четвъртия  месец, вече  много  по  лесно  си  играе  с  играчките. разбирасе   задържа  ги  и  ги  испуска, но  всяко  начало  е  трудно. доколкото  знам  и  съм  чела, няма  точно  определено  време  в  което  бебето  ще  започне  да  прави  това  или  онова. така  че  се  успокой, когато  реши  твоят  бебчо  ще  ти  поаже  на  какво  е  способен. santa2

# 20
  • Мнения: 217
Много благодаря за отговорите момичета Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт