Забелване на пишлето или не?

  • 226 781
  • 1 153
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 747
Бактерията Ешерихия коли е абсолютно нормална и се намира в акото. Лесно може човек да се зарази с нея, а още по-лесно при забелено пишле на бебе. Затова и физиологично в тази възраст с пелени момченцата са със слепнал препуциум, за да не навлизат безпрепядствено тези бактерии.

# 916
  • Мнения: 781
Докато лекарите не излязат с единно становище ще е така. Онзи ден при педиатърката на пожар дойдоха двамата родители с един 6 месечен сладкиш с възпаление. Тяхната педиатърка казала да не пипат. Тази. която ги прегледа по -заместване ги направи на две стотинки колко са безотговорни и как така не са забелвали  #Crazy Хората не знаеха на къде да хванат. Накрая въпросната реши, че ей сега за една минута ще го дръпне да го оправи. Добре, че таткото се запъна и тръгнаха към Пирогов. Синът ми е на 4 месеца и нямам абсолютно никакво намерение да пипам където не ми е работа. Надали природата е по-глупава от лекарите.

# 917
  • Мнения: 53
Аз говоря като мъж, нямам медицинско образование. Всичко  се оправя когато детето порасне, как така на месечни бебенца ще забелват, та това и  без медицинско образование е ясно че не трябва да се прави.

# 918
  • Мнения: 185
Пишлето на синът ми се забели напълно , от раждането до сега , сме придърпвали за да мием с водичка и връщаме обратно , еднократно всяка вечер при къпане. Резултата е на лице.
Като кажете не пипали , означава , че те дори не са го мили , нормално  в тоя памперс спарен и урината , да се възпали . опитайте същото с момиче и пак ще има проблем.

Природата та природата..... синът ми не спира да си мандахерца пишльока , да го дърпа на всички страни , едва ли го боли или му е неудобно  , сам го забелва и вика ,че щял  да се мие.  Ако го види някой любител на естествените неща ще се обеси.

Без усилие и нулев натиск  , просто измивайте със струя вода , дори да не се забели мястото ще е чисто , а те като станат на три години , хич няма да ви питат нито вас , нито природата какво да правят , нещата стават от само себе си. И да няма как да знаят , че видиш ли пишльока може да се опъва като ластик , ако вие никога не сте правили нищо с него ,поне придърпайте за да измиете.
Както забелязвате децата си бъркат в , носа и ушите , защото ние го правим , същото е и с пишлетата

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 00:43 от Darina777

# 919
  • Варна
  • Мнения: 1 805
И да няма как да знаят , че видиш ли пишльока може да се опъва като ластик , ако вие никога не сте правили нищо с него....

Това сериозно ли е? Никога не съм му дърпала нищо, но той самия си я стиска и изпъва като за световно. Под "непипане", не се разбива буквално да недокосване под никакъв предтекст. Естествено, че се мие. Но миенето не включва подръпване, придърпване, издърпване, раздърпване и тн дейности.

# 920
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Хахах, Дарина, верно ли мислиш, че ако ти не дърпаш и опъваш пишката на сина си на него няма да му хрумне да го прави? Децата са любопитни и сами опознават тялото си, няма нужда ние да им показваме, успокой се.
И не, никой тук не протестира срещу опознаването на собственото тяло от децата, напротив, точно това твърдим - че е НОРМАЛНО едно момче да си пипа и разглежда достойнството и да се забели само, а не мама да му го забелва. Ти схващаш ли разликата между двете неща?

# 921
  • София
  • Мнения: 38 704
Моя син непрекъснато си дърпа пишката. Но на мен не ми дава да я докосна.
Веднъж на няколко месеца успявам да я погледна - кожата е разлепена до средата на главичката и това е.
Детето е на 3,5.

Леле, обрязване! В коя държава и в кой век живеем?

# 922
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Те и други работи се намират в памперса и се спарват, но предполагам, че не бъркаш старателно, за да ги миеш?
....Като кажете не пипали , означава , че те дори не са го мили , нормално  в тоя памперс спарен и урината , да се възпали . опитайте същото с момиче и пак ще има проблем.
....

# 923
  • Мнения: 185

Лилянa ..... наистина не се сещам къде да бръкна на детето старателно за да измия , тичаше до сега гол около мен  позагледах се и пак не се сещам .... питай конкретно.
Месечинка виторога малко по напред в темата ако си я чела , една майка беше писала , че детето не проявява никакъв интерес към пишката си и не я пипа , децата са различни , това беше коментар по този въпрос. И аз и ти преполагам не бихме си позволили да правим с пишлетата им това , което те сами им причиняват.


или аз или вие не правим разлика между забелване и интимна хигиена,  или е едно и също ?

От написаното до тук разбирам , че вие не миете главичката с вода колкото и малко да се е показала тя , защото се опасявате , че това е забелване и е в разрез с природните закони.
Как тогава детето само да се научи да го прави , ако не му покажа как да си мие зъбите , то дали ще се сети само

Едно уточнение , нищо от това което пиша не правя аз , а съпругът ми , преразказвам каквото виждам, смятам че това е мъжка работа , както се надявам един ден ако имам дъщеря , не той да и обяснява как се слагат тампони.
Тема в мъжкият форум с подобна тематика би звучала точно като тази в женски.

Последна редакция: пн, 25 авг 2014, 01:02 от Darina777

# 924
  • София
  • Мнения: 10 703
Няма такова нещо, мие се е колкото се е показала, странни изводи правиш. Та кой нормален родител няма да поддържа хигиена на половите органи на малкото си дете преди то само да е способно?
А това, че едно детенце не проявявало интерес към пишката си е по- скоро изключение.

# 925
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Лилянa ..... наистина не се сещам къде да бръкна на детето старателно за да измия , тичаше до сега гол около мен  позагледах се и пак не се сещам .... питай конкретно.
....
Ти твърдиш, че било нормално всичко в памперса да се спарва и възпалява. В памперса влиза, освен пенис, и анус. Там бъркаш ли старателно да миеш или миеш, колкото има отвън, без да причиняваш болка и без да измиваш всичко спарено и мръсно. Така е и с пениса - мие се само онова, което се показва отвън, без да дърпаш с цел забелване. И когато някой каже - не се пипа нищо, не означава, че не се мие, както ти твърдиш.

# 926
  • Мнения: 4 292
Дарина, естествено, че се поддържа хигиена там. Едва ли има майка, фанатизирана да не забели и да подминава пишката при баня Simple Smile
 От прочетеното от твоя пост, оставам с впечатление, че мъжа ти направо си го е забелил, с това придърпване, миене и връщане, но да ти кажа не виждам нищо фатално до толкова. Може би темата изобщо се повдига от насилствената намеса на лекарите, от настойчивите съвети да се прави и така.

# 927
  • София
  • Мнения: 38 704
100 пъти се обясни, че именно заради акото в памперса, пишката има този предпазващ механизъм - кожата.
Като я дърпате преди да сте свалили памперса, вие я предразполагате към по-лесни инфекции.

# 928
  • Мнения: 4 292
По нагоре писах, че изкарахме ешерихия коли и трима педиатри ме убеждаваха, че понеже не е забелен е направил инфекция. Аз не съм съгласна, но друга майка на мое място с мнения от трима лекари и 100 пъти обяснено във форум, на кой ли ще повярва?

# 929
  • София
  • Мнения: 38 704
Питай доктор Бранков.

Общи условия

Активация на акаунт