Забелване на пишлето или не?

  • 227 164
  • 1 153
  •   1
Отговори
# 930
  • Варна
  • Мнения: 25 320
По нагоре писах, че изкарахме ешерихия коли и трима педиатри ме убеждаваха, че понеже не е забелен е направил инфекция. Аз не съм съгласна, но друга майка на мое място с мнения от трима лекари и 100 пъти обяснено във форум, на кой ли ще повярва?
Е, това е белята. Съвсем права си, за съжаление, принуждаваме се да ставаме доктори, да четем чуждестранни сайтове и статии и сами да си правим изводите.

# 931
  • Мнения: 185
Лияна....Относно ануса , не съм правила клизми на детето - понеже така се нарича въпросното прочистване , но го оставях да стои без памперс поне два часа дневно , опитайте да ходите няколко месеца с превръзки денонощно и ще коментираме ефекта

Нормално е да не се разбираме , говорим за орган който нямаме и е трудно да сравним с този , който имаме.

Въпросът е ............ като миете пишката , придърпвате ли кожичката така че да потече струйка върху показалият се процеп на главичката от където изтича урината , или я миете в сътоянието в което е като свалите гащите на детето.

И ако измивате процепа на главичката от където се пишка- уретра предполагам се нарича , за да не остава все пак урина в това място , как точно различавате миенето от забелването.

Тука вече разделението става на нищо не правещи т.е не поддържащи елементарна хигиена в ужаса си да не забелят , и такива които са наясно с каква сила се придърпва кожичката , за да мият и с каква за да забелят , без да имат медицинско образование.

п.п съпругът ми беше в командировка една седмица, посягайки да измия детето не даваше да придърпам и да измия отвора от където пиша , отказах се - резултат , подута главичка в ярко червен цвят , ужасна болка при уриниране , спешното , писъци мазане с риванол и компреси с тетра.

# 932
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ти ли дойде на ум, че е възможно от предишното дърпане да си разранила и след това вече, като не почистваш през въпросната седмица от това да е станало възпалението?
Това място в нормално състояние без да е дърпано назад не е рана и няма проблем с измиването.
Ти не бъркаш навътре, а само отгоре миеш. Същото е и с останалите лигавици.
По твоята логика, на момиченцата трябва да им дърпаме клитора, че и те са с памперси.

# 933
  • Мнения: 2 237
И аз така го мия. Нито забелвам, нито обелвам, нито оголвам, нито придърпвам и прочие простотии. Е, вече година и два месеца няма възпаления, няма инфекции, няма проблеми.
И защо да мия урината отвътре за Бога?? Та тя има антисептична функция...

# 934
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 430
Цитат
или я миете в сътоянието в което е като свалите гащите на детето.

Аз също така мия  Peace

Зачервяване и леко подуване бебето ми получи един единствен път именно,когато педи реши да "провери докъде сме стигнали със забелването" разбираш ли,и аз патката докато се усетя тя го дръпна,после изписа някакво мазило да съм го мажела ,за да става кожичката еластична и да се отдръпнела по-лесно Crazy
Изобщо не сметнах за необходимо да купя крема,промивах го с риванол и мина за 3 дни,но това е пълна простотия честна дума-зорлян да причиняваш на бебенцето болка.. Sad
Оттогава проблеми не сме имали.

# 935
  • Варна
  • Мнения: 1 805

Въпросът е ............ като миете пишката , придърпвате ли кожичката така че да потече струйка върху показалият се процеп на главичката от където изтича урината , или я миете в сътоянието в което е като свалите гащите на детето.


На първата половина на въпроса - Не. На втората половина - Да. Ей го, година и 7 месеца, абсолютно никакъв проблем. А и ти само като си сложиш ръката там, тя тази кожа не стои застопорена - все отива сапун и вода до процепа за уриниране.

# 936
  • Варна
  • Мнения: 25 320
И аз така! Много ми е интересно как проблемите се случват точно при деца, които реално са забелвани и за седмица или няколко дни забелващият отсъства и ей на - става проблем, за който естествено е виновна липсата на забелване Crazy А при незабелените как така не се получават проблеми? Лиляна го е обяснила много ясно де, моят въпрос е риторичен.

# 937
  • Мнения: 2 237
A аз друго се чудя: как така бе аджеба, само българските мъже са по-специални, по-особени и по-различни анатомично от останалите по света та се налага забелване? Как от цяла планета само в България видиш ли мъжкото същество е по-различно и има нужда пениса му да бъде заголван, обелван, забелван и т.н.? Защото аз другаде по света не съм чула това да се практикува, само тук. (и не само, че не съм чула, то не се практикува наистина !!!) Еми как оцеляват тия толкова милиарди мъже като не са забелвани?  Thinking Техните пишки сигур до една са с фимози и уроинфекции.
Аз бях един месец в Испания да гледам бебето на зълвата. Момченце. Още в родилния дом я накарах да попита лекарите за забелването. Вие нямате идея колко бяха шокирани. Попитаха ме дали се шегувам. Казаха, че подобна тъпотия не са чували. Оказа се, че в Испания практика за забелване няма, и никога не е имало. И не само там. Категорично и забраниха да пипа там по какъвто и да е повод.
И още нещо: баща ми, брат ми и мъжът ми например никога не са забелвани. Напълно нормални мъже са (баща ми и брат ми са ми споделяли, говорили сме относно забелването). Свекървата е проста женица, но ми каза следното: "Никога не съм пипала там долу. Каква работа имам аз да пипам, кому е нужно да дърпам и забелвам, не виждам смисъл..." Мога да ви уверя, че назабелвания ми никога мъж е в перфектно пенисово здраве  Grinning

# 938
  • Мнения: 327
И ние се мием без да "ръчкаме" излишно и засега единственото зачервяване беше за щастие за около ден-два след ситуация при бившото педи, подобна на описаната от teddynm.

 
A аз друго се чудя: как така бе аджеба, само българските мъже са по-специални, по-особени и по-различни анатомично от останалите по света та се налага забелване? Как от цяла планета само в България видиш ли мъжкото същество е по-различно и има нужда пениса му да бъде заголван, обелван, забелван и т.н.?

  Ами да, уникални са ни мъжете, и дано ни пораснат живи и здрави въпреки "грижите" на отделни индивиди.

# 939
  • София
  • Мнения: 115
Малко се поуспокоих! Благодаря Ви за изчерпателните мнения и информация момичета!   bouquet
Пред мен също стои проблема със забелването, макар сина ми вече да е на 4 г.
Като малък сме правили опити за забелване, включително и личната му лекарка, като веднъж леко го цепна и се стигна до болка, щипене при уриниране и компреси. От тогава  сърце не ми даде да продължа с процедурите по забелването. Доскоро смятах, че се отнасяме немърливо с баща му, като не взимаме мерки за отварянето на пишлето на малкия, но вече съвсем не смятам така! Баща му е обрязан от преди няколко години, по своя воля и желание, без да са го налагали медицински или религиозни причини и беше решил същото и за детето, но аз категорично отказах, поне засега!
Надявам се да не грешим и всичко да е наред с малките човечета!  Peace

# 940
  • Карлово
  • Мнения: 328
Имам двама сина и не съм забелвала нито единия
съветвала съм се с хирург и той ми казва че кожичката сама се отлепва с времето и насилственото отлепване което било "модерно сега сред майките" не било препоръчително
Оставила съм всичко така и до сега никакъв пробем, големия ми син е на   6 а малкия на 3

# 941
  • Мнения: 2 237
Нотова, евала !   bouquet Това да се чува. Добре че има и такива хирурзи  Peace

# 942
  • София
  • Мнения: 115
Имам двама сина и не съм забелвала нито единия
съветвала съм се с хирург и той ми казва че кожичката сама се отлепва с времето и насилственото отлепване което било "модерно сега сред майките" не било препоръчително
Оставила съм всичко така и до сега никакъв пробем, големия ми син е на   6 а малкия на 3
В никакъв случай не е модерно сега! Откакто се помня знам за тази процедура. Брат ми е на повече от 30 години и му е правена и на него. Може би и точно това подвежда толкова много родителите.
Иначе е успокоително, че хирург те е посъветвал така!  Peace

# 943
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Принципно, що се отнася до отглеждане на деца, тенденциите, които се считат за "модерни" варират в периода 1900 година до сега...Поне аз съм останала с такова впечатление, така че е нормално и брат ти да е минал през гилотината Simple Smile

# 944
  • Мнения: 185
изводът какъв е , каквото и да правим нещата рано или късно се получават.

От майките около мен има 3 момченца цепени от хирург - две никога не забелвали , една забелвала . Всички различно разказват . А има едно майче на което момченцето се роди забелено.
Явно нещата се получават с и без намеса , иначе нямаше да има противоречиви мнения , а едно единствено и правилно.
Спорът е за кокошката и яйцето  - безсмислен ..... споделянето на опит безценно !

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт