Всякакви въпроси относно съдомиялните - 6

  • 51 382
  • 771
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 747
Аз се абстрахирам от срока на гаранционно обслужване и се моля да не ми се налага да го ползвам. В повечето случаи се оказва, че си тъп, малоумен, неразбрал, неправилно експлоатирал, твоя проблем не го покрива гаранцията и ако накрая все пак подлежи на ремонт, то отнема 2 месеца чакане.

# 721
  • Мнения: 25
 Laughing Вярно, все така се оказва! А и явно зависи на какъв уред ще попаднеш. Май ще е Финлукса, но като я взема ще пиша 

# 722
  • Варна
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета,
купих си съдомиална Мидея WQP12-B9251 , дълго чакана за мен покупка, но уви не мога да я включа. Натискам копчето за избор на програма, но никаква реакция, свети си дисплея с чертичките и не ми дава да избера нищо.... някой може ли да ми помогне или ще ходя по мъките. Да уточня само, че не съм слагала нито сол, нито течност за изплакване а само таблетка в кошничката за таблетки.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 2 091
eni4ka_niq, обади се в гаранционния сервиз и ги викни да ти я пуснат или поне да ти обеснят. Сол си сложи в машинката предварително. Гланца можеш и да го пропуснеш.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 77
Привет, отново,
видях, че контейнера за соли е пълен с вода, това нормално ли е?

# 725
  • Мнения: 35
До пет дена можеш да е върнеш в магазина от които си е купила. Върни е веднага,машината явно е използвана,не е нормално. Ти ли е разопакова? В каква опаковка пристигна. Иначе имало нещо, което се маха за обратната за да работи машината ,но не зная какво точно.

# 726
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Наистина трябва да е ползвана машината, щом има вода в отделението за сол. Връщай я!
И понеже си от Варна, а там, както писаха момичетата преди 2-3 страници, водата е много варовита, и бяха написали точно колко варовита, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сложи сол, независимо коя миялна ще остане у вас.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 77
за съжаление не е купена от магазин, взех я от продавалника, но наистина си личи, че е нова, съмнява ме само, че може да е тествана. Гледахме я отзад, но нямам никаква идея какво може да й се вади, иначе и други познати ми споменаха, че имат бегли спомени, че нещо се вади, но в книжката не срещнах такава екстра.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 2 091
Тогава се обади на продавача. Може да сте изтървали нещо при свързването/пускането. И ако вече е пускана машината вече веднъж е напълно нормално да има вода в отделението за сол. Така трябва да е.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 77
Обадих се, казаха, че я е инсталирвал техник и е пуснал един работен цикъл да провери дали функционира, след това не е пускана. Последната ми надежда е да сипя 2 кг соли и да проработи, но контейнера за соли е пълен до горе с вода, дали мога да ги сложа при това положение?

# 730
  • Варна
  • Мнения: 2 091
сипвай смело солта, а водата ще прелее, но това е нормално. А пита ли ги какъв е чалъма за пускане на машината?

# 731
  • Мнения: 52
Ето един сайт посветен на съдомиялните- http://sadomialni.bg  Има полезни неща за начинаещите. Предлагам да го сложим на първа страница.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 77
сипвай смело солта, а водата ще прелее, но това е нормално. А пита ли ги какъв е чалъма за пускане на машината?
ох, питах го преди малко, каза, че я е инсталирал техник и е направил един празин цикъл за да я тества, след това не е пускана никога. Май вече търся техник, понеже не мога да я занеса до сервиза, а до колкото разбрах те не ходят по домовете.... много благодаря на всички, които ми отговориха.

# 733
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А пробва ли да прочетеш упътването? Може да иска настройки някакви и затова да не тръгва. Например на моята микровълнова стоят чертички и не тръгва докато не настроя часа. Не може да не пише в упътването как се процедира. Колко голяма е машината ти?

# 734
  • Варна
  • Мнения: 77
14 комплекта, 2 пъти изчетох всички инструкции, не пише за вариант да излизат само чертички и да се блокират копчетата

Общи условия

Активация на акаунт