разреждане на храненията при кърмени бебета

  • 1 289
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Имам следния въпрос. Синът ми е на 2.5 месеца и от няколко дни намали храненията от 8 на 6-7. Започна да прави паузи през деня от по 3-3, 5 часа, а през нощта 6-7 часа. Тъй като това стана много рязко, се притеснявам да не би да ми намалее кърмата. Има ли такава опасност или бебето ще си регулира млякото само?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Според мен дори да намалее малко кърмата ти, можеш да предотвратиш това като се поизцеждаш дори когато бебето не яде, например веднъж през нощната пауза.

# 2
  • Мнения: 11 088
Кали, как наддава момченцето ти през изминалите месеци?
Доколкото разбирам, преди тази промяна не си хранила на режим, а по-честичко, по искане на бебето?

На 2.5 месеца кърмата би трябвало да е регулирана, бебо да суче здраво и ефективно - и ако досега всичко е вървяло добре и мама се вслушва в сигналите му, а не обратното Simple Smile, няма повод за безпокойство.
Така или иначе графикът на кърменето ви ще се променя още много пъти, ако продължите, живот и здраве - ще изчезват и ще се завръщат нощни хранения, ще суче по-често и по-рядко през деня и т.н.
В крайна сметка, нищо не е необратимо - важно е да знаеш, че ако бебето ти се струва неспокойно и наддаването намалее, винаги би могла да компенсираш нещата с по-чести кърмения.

А може и да се окажеш една от онези щастливки, чиито бебета наистина изпитват нужда да сучат 6 пъти в денонощие (а не са насилвани от роднините и науката да го правят Simple Smile) - те са много, много малко, но въпреки това ги има, и всички ние им завиждаме най-благородно Sunglasses

# 3
  • Мнения: 7
Благодаря за отговорите. Наддаваме много добре. Първият месец 1 кг, вторият 1,5 кг. Просто си мислех да не би да намалее млякото, но явно напразно съм се притеснила. Благодаря още веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт