раждане със секцио

  • 78 319
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Диоптъра не е проблем ! проблем е когато има високо очно налягане (глаукома) защото има опасност от отлепяне на ретината !

И аз съм чувала, че е проблем не толкова диоптъра, а какво е състоянието на очните дъна.

И друго - все се чудя защо напъването е толкова рисково, като 1) обикновено не напъваш с отворени очи и 2) ако не напъваш с гърлото, а с корема, както трябва ?

# 31
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 101
Светле,ти и да не напъваш с отворени очи,това не означава,че налягането не засяга очите.  Peace
Дали с отворени или със затворени,то е все тая  Wink

# 32
  • Мнения: 3 736
Всякакво голямо физическо усилие, не само родилни напъни, могат да застрашат ретините, ако има предпоставки за отлепянето им. Увеличеното налягане на очните дъна е една от тези предпоставки, диоптърът би могъл да бъде друга, повтарям, би могъл, макар не винаги да е.

# 33
  • Мнения: 2 980
При глаукома секциото е задължително !

Тук не е.
Явно има различни школи по този въпрос, както и по въпроса за секцио и късогледство.  Peace
 

Задължително е ! Именно в България ми го казаха ! Simple Smile

Имам предвид Щатите, не България. Тук проблеми с очите изобщо не фигурират като причина за оперативно раждане.

Светла, проблемът е не самото напъване, а напъването "от гърдите", при което и без да имаш проблеми с очите, после изглеждаш като пребит. Тъй като няма как да се предвиди една родилка колко правилно ще напъва и как изобщо ще протече естествено раждане, секциото е един вид алтернатива без изненади. Но изборът си е само и единствено на родилката все пак. Съгласна съм с ИрПуц, че за един рискът е пренебрежимо малък, за друг - няма такова понятие "пренебрежимо малък", все е риск.

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 14:32 от ianajar

# 34
  • Мнения: 3 242
 

Цитат
Имам предвид Щатите, не България. Тук проблеми с очите изобщо не фигурират като причина за оперативно раждане.

Светла, проблемът е не самото напъване, а напъването "от гърдите", при което и без да имаш проблеми с очите, после изглеждаш като пребит. Тъй като няма как да се предвиди една родилка колко правилно ще напъва и как изобщо ще протече естествено раждане, секциото е един вид алтернатива без изненади. Но изборът си е само и единствено на родилката все пак. Съгласна съм с ИрПуц, че за един рискът е пренебрежимо малък, за друг - няма такова понятие "пренебрежимо малък", все е риск.


В Англия секциото при глаукома също е задължително Simple Smile Пробвай да кажеш на гинеколога си че имаш  глаукома с стойност 27-28 и виж какво ще ти каже Simple Smile  Все едно аз да кажа че хашимото не е никъв проблем при бремените само защото аз нямам такова Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 736
Точно това е, ianajar, аз съм от втория вид хора в този конкретен случай.  Peace

Учудена съм, обаче, че очните проблеми не ги броят за проблеми при раждане, все си мислех, че обичат да се презастраховат. Няма лошо, разбира се.

# 36
  • Мнения: 3 242
Точно това е, ianajar, аз съм от втория вид хора в този конкретен случай.  Peace

Учудена съм, обаче, че очните проблеми не ги броят за проблеми при раждане, все си мислех, че обичат да се презастраховат. Няма лошо, разбира се.

Aбсолютно съм сигурна че дори и в САЩ обръщат внимание на глаукомата Simple Smile Просто това че тя не е запозната с проблема не значи че го няма Simple Smile
Шансовете да се отлепи ретината при нормално раждане и глаукома са много високи , така че никой не би рискувал да го осъдят , а както знаем в САщ се съдят за какво ли не Simple Smile
А отлепяне на ретината в много случаи значи ослепяване ...смятай за какви обезщетения ще става дума при един такъв случай Simple Smile

# 37
  • Русе
  • Мнения: 19
nani_a, кураж и от мен. Няма нищо страшно, имам две зад гърба си - не по мой избор, но понякога и това е решение.  Hug

# 38
  • Мнения: 2 980
Aбсолютно съм сигурна че дори и в САЩ обръщат внимание на глаукомата Simple Smile Просто това че тя не е запозната с проблема не значи че го няма Simple Smile

Трой, за разлика от теб, аз нямам навика да се изказвам категорично по въпроси, с които не съм запозната. В моята клиника глаукома не е причина за секцио. Моята клиника не следва някакви особени правила в това отношение, доста консервативни са. Ако го смятаха за индикация, щяха да кажат. Информацията ми е от лекарите ми.

# 39
  • Мнения: 3 242
Aбсолютно съм сигурна че дори и в САЩ обръщат внимание на глаукомата Simple Smile Просто това че тя не е запозната с проблема не значи че го няма Simple Smile

Трой, за разлика от теб, аз нямам навика да се изказвам категорично по въпроси, с които не съм запозната. В моята клиника глаукома не е причина за секцио. Моята клиника не следва някакви особени правила в това отношение, доста консервативни са. Ако го смятаха за индикация, щяха да кажат. Информацията ми е от лекарите ми.

 Едва ли си питала доктора ти , така че няма как да приема мнението ти за чиста монета Simple Smile Казах ти пробвай да кажеш  че имаш глаукома  с стойност  28 и виж какво ще ти каже Simple Smile
Чакам отговора ти с нетърпение Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 736
ianajar, замислих се сега, че за мен очните проблеми са първата причина за секцио, за която се сещам. В Щатите при какви ситуации го правят? От моя приятелка знам, че при лоша позиция на бебето обмислят операция, знаеш ли какви са другите показания? Просто ми стана любопитно. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 980
Трой, за да не съм голословна, ето сайта на Американската Фондация за Глаукома с информация относно глаукома и бременност: http://www.glaucoma-foundation.org/news_story.php?i=27

Цитирам специално частта, засягаща раждането:

Q: Are there special problems associated with labor and delivery?

A: We’ve seen no data to suggest difficulties related to glaucoma.

Ако си направиш труда да прочетеш цялата страница, ще видиш, че тук глаукомата се смята за проблем във връзка с медикаментите, които може да се приемат, и които носят риск от малформации и аборт през първия триместър. Рискове, свързани със самото раждане, напъване и ала-бала, няма.

П.П. Между другото, препоръчвам ти ти да питаш лекарите си, когато се срещнеш с истински лекар, не с акушерка, дали наистина ще ти назначат секцио заради глаукома в Кралството. Да не останеш изненадана.

ИрПуц, ето тук общите показания за секцио: http://www.americanpregnancy.org/labornbirth/reasonsforacesarean.html

Много от причините, които в България се смятат за категорични - тесен или деформиран таз, очни проблеми, възраст над 40 и прочие, тук не се отчитат като такива. В тези случаи секцио се назначава, ако в процеса на раждане възникне проблем.

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 22:35 от ianajar

# 42
  • Мнения: 3 242
Трой, за да не съм голословна, ето сайта на Американската Фондация за Глаукома с информация относно глаукома и бременност: http://www.glaucoma-foundation.org/news_story.php?i=27

Цитирам специално частта, засягаща раждането:

Q: Are there special problems associated with labor and delivery?

A: We’ve seen no data to suggest difficulties related to glaucoma.

Ако си направиш труда да прочетеш цялата страница, ще видиш, че тук глаукомата се смята за проблем във връзка с медикаментите, които може да се приемат, и които носят риск от малформации и аборт през първия триместър. Рискове, свързани със самото раждане, напъване и ала-бала, няма.

П.П. Между другото, препоръчвам ти ти да питаш лекарите си, когато се срещнеш с истински лекар, не с акушерка, дали наистина ще ти назначат секцио заради глаукома в Кралството. Да не останеш изненадана.




Прочети още веднъж  това което си цитирала Simple Smile Риск за самото раждане няма ! Риска е за очите !
Предупредена съм от много време за това как  трябва да разждам така че наистина не ме мисли Simple Smile
 И между другото статията ти не е пълния вариант Simple Smile
http://www.willsglaucoma.org/supportgroup/20061220.htm
Преди време моя приятелка ражда нормално и няма ти казвам какви кръвоизливи имаше в очите си без да има високо налягане ...а ако имаше не ми се мисли какво щеше да и се случи ...

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 22:48 от Troy

# 43
  • Мнения: 2 980
Превод не съм давала. Предположих, че като четяща английски, ще го разбереш и така. "Статията", която ти си дала, е транскрипт на чат. Не официалните становища на фондацията (на страницата, която аз съм дала).

Няма смисъл да споря с теб, само два пъти съм те срещала в този форум и вече знам, че разговорите с теб са губене на време. Надявам се на другите момичета да им свърши някаква работа информацията.

П.П. Между другото, ето това е от твоята страница, с чата:

P:  Can straining during childbirth cause damage to blebs, the retina, or the optic nerve?

Dr. Pro:  I know of no case reports of damaged blebs during childbirth.  Theoretically, extended straining (Valsalva maneuver) could elevate the pressure.  Again, no data about that are available.


P:  Are C-sections ever suggested for a patient concerned about damaging her optic nerve during childbirth?

Dr. Pro:  I would think that the general health risk to the mother is always supreme; thus, let that be a medical/ obstetric decision first.

Не се съмнявам, че ще си ги изтълкуваш както си щеш, но все пак човекът е казал, че няма данни, че напрягане по време на раждане уврежда ретината, въпреки че теоретично може да повиши налягането.

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 22:55 от ianajar

# 44
  • София
  • Мнения: 1 598
Прочети още веднъж  това което си цитирала Simple Smile Риск за самото раждане няма ! Риска е за очите !
Предупредена съм от много време за това как  трябва да разждам така че наистина не ме мисли Simple Smile
 И между другото статията ти не е пълния вариант Simple Smile
http://www.willsglaucoma.org/supportgroup/20061220.htm

Добре, ама аз ето какво чета и в твоя източник:

P:  Can straining during childbirth cause damage to blebs, the retina, or the optic nerve?

Dr. Pro:  I know of no case reports of damaged blebs during childbirth.  Theoretically, extended straining (Valsalva maneuver) could elevate the pressure.  Again, no data about that are available.

Няма известни случаи. И това за жени с глаукома, а не просто с късогледство.

Аз се обърках много и ми е колебливо, добре, че имам още време да го мисля и решавам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт