Помощ в търсенето на работа-12

  • 36 595
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 8 860
Аз пак ще си повторя въпроса - какъв курс би бил полезен за филолог, за да започне работа, различна от учител, секретарка и оператор в кол център?

Астарта, чудя се защо искаш да си сменяш професията? Много ти е добра даже Peace И това не е защото и аз съм филолог, просто е така. Онзи ден моят син ми зададе въпрос съгласна ли съм да му плащаме още едно образование... newsm78 Искал да записва от другата година втора бакалавърска - приложна лингвистика. Разучил какви са условията, ходил и говорил с декана и сега пита и нас. Ами....съгласих се... Peace А преводач, учител и секретарка( за жена) не мисля, че е лошо изобщо. Аз бях учител близо 20 години и още съм жива Joy

# 661
  • Мнения: 1 446
А на центровете за изнесено обслужване, където плащат доста добре какво им има? Чудно ми е защо е това бягане от там като цяло.

Учител, офис асистент/мениджър също са много хубави професии. Изобщо има ли лоша? Аз като бях сервитьорка едно време, също се кефех....

# 662
  • Мнения: 121
Luss, знам защо не си работила 13 години.Интересно ми е да те попитам удобно ли се живее така, не е ли малко кофти да харчиш пари,които ти не си изработила?Не се заяждам, не съм аз човека, който ще ти държи сметка, женско любопитство.

# 663
  • София
  • Мнения: 3 249

Учител, офис асистент/мениджър също са много хубави професии. Изобщо има ли лоша? Аз като бях сервитьорка едно време, също се кефех....
Като студентка работех като продавачка...На моменти ми липсва този контакт с хората. А колко приятелства, запазени и до днес имам от тогава...

# 664
  • София
  • Мнения: 2 265
Luss, знам защо не си работила 13 години.Интересно ми е да те попитам удобно ли се живее така, не е ли малко кофти да харчиш пари,които ти не си изработила?Не се заяждам, не съм аз човека, който ще ти държи сметка, женско любопитство.

Ами, то е дълга история.
Първата година като дойдохме с бебето на 4 месеца тук в България - не знаех нито една дума на български. Не съм се записала на курс, все мислех, че няма да останем тук. Така или иначе бях по майчинство, което никой не ми е плащал. Българите са казали - получавай където си раждала, руснаците - получавай където живееш. Това е. Когато детето навърши 1,5 години взехме изложба на возъчните фигури от руснак-приятел и обикаляхме по градовете - Варна, Пловдив, София - това са още 1,5 години. След това мъжът ми замина в една командировка за 3,5 години, през които живях със свекървата, без да мога да излеза зад границата(нямах разрешение за детето). Като мина една година започнах да работя само събота и неделя - за да не ме осигуряват. Към края на петата ми година завърших 6-месечни счетоводни курсове, но не можах да намеря работата, никой не иска да вземе човек без стаж. Междувремено правя преводи руски-украински-български за да изкарам някой лев за джобни.  През 2004 ве върна мъжът ми - забременях - неуспешно. Детето ми тръгна 1 клас - трябваше да се грижа за нея - домашни, водене на училище. Няма кой да ми помага. През 2005 забременях, родих 2006,отидох да работя за да получавам майчински - работих 6 месеца, после 3 години майчинство и от тогава - детето не ми е на градината - няма място, а аз търся работа, но под 600-700 лева не виждам смисъл да работя. Между другото издадохме на детето ми кулинарна книга - Отнесени от пилето...

Не работя, защото заплатата не ме устройва.

# 665
  • Мнения: 4 916
Лусс,
пишеш много добре на български, не бих предположила, че не ти е роден език.

# 666
  • София
  • Мнения: 2 265
Аз не съм работила от 13 години официално. Иначе имам около 3 години стаж, но щом няма осигуровки, значи не се водя Mr. Green Mr. Green Mr. Green Това ми е проблем при кандидатстване.
Имало един път страхотна работа, дори с колектива и с шефката паснахме. Когато казах, че заплата от 300 лева + 100 пътни ми е малко - дори каза, че ще увеличи със 100 лева, когато отказах пак - пита, добре, колко искаш.... Беше кофти да откажа, но, мисля, че заслужавам повече...

Е, защо мислиш, че заслужаваш повече след като имаш 3 години стаж за 13 години? С какво ги заслужаваш?
Аз пък работех за за 200-220, за да заслужа повече. А за да заслужа и толкова поработих 1-2 месеца и за 100

Мисля, че всеки може да прецени за себе си.
Като в магазина - преценяваш възможностите си и влизаш.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 265
Лусс,
пишеш много добре на български, не бих предположила, че не ти е роден език.

Благодаря.

# 668
  • Мнения: 121
Luss,ако все пак направиш компромис и започнеш работа за заплата под минимума, който си определила,ще създадеш нови контакти с нови хора.Те могат да ти бъдат полезни за по-нататъшното ти развитие.

# 669
  • Мнения: 502
Вижте момичета, всеки си гледа от своята камбанария.
Лично аз след завършването на средното си образование съм започнала да работя. Докато учех, после след това, не съм спирала да работя дори за месец. На 30 год. съм и имам 10 год. стаж. Сега търся работа, тъй като фирмата, в която работя е много зле. За момента съм в неплатен отпуск. 2008 година и моята заплата беше четирицифрена.
Живеем на квартира, мъжа ми е държавен служител - взима колосална заплата.
Пускам СВ-та от няколко седмици, обадиха ми се само от 1 място, но там условията бяха безумни.
И аз съм работела на времето по 12 часа, за 200 лв. В момента наистина изчаквам и пускам СВ-та само на хубави места, но ако до месец, два не стане нещо ще започна да пускам и за продавачка. Лично аз не мога да си позволя да започна работа за по-малко от 600, 700 лв. Просто няма как да се оправяме иначе. С други думи, съм притисната да започна като продавачка за 600 лв. например, а не  на някаква по-хубава длъжност за 350 ...
Иначе и аз се чудя на някои девойки какво завидно самочувствие имат. Само с 1 курс нищо не става, курса на нищо не може да те научи. Трябва практика.
Ще кажете, че съм много черногледа. Да, така е. Но когато виждаш около себе си, как жени се нареждат на работа, без грам образование и знания в дадената област, как има само наши и ваши ... е болно. Отчитам като голям минус, че не знам език перфектно. Но не мога да напиша в СВ- то си друго, въпреки че имам основни познания. Просто като не практикуваш език се забравя.  

# 670
  • София
  • Мнения: 3 249
Не по темата, но Лус, поздравления - разгледах из Гугъл за какво иде рече Simple Smile))

# 671
  • София
  • Мнения: 2 265
Luss,ако все пак направиш компромис и започнеш работа за заплата под минимума, който си определила,ще създадеш нови контакти с нови хора.Те могат да ти бъдат полезни за по-нататъшното ти развитие.

Определено контактите ми липсват.
Детето ми е на 5 (почти) - миналата година записах го на градината - с голям зор изкарахме за цялата година ако има-няма 25 дни - през останалото време беше болен или не е съвсем здрав. Аз не мога да заведа не съвсем излекувано дете на градината... Кой ще ме търпи толкова? И без това гледат на криво.

Аааа, имаш малко дете. Има ли кой да го гледа, често ли боледува...
Аааа, ти си вече на възраст, 43... не можеш да се пазариш за заплатата....
Ааааа, нямаш стаж, все пак да те видим...
Ако правиш това + онова+ счетоводни услуги + минимална заплата ....

Аааа, мерси, търсете си друг!

И все пак не се отказвам от търсенето... надежда умира последна Peace

# 672
  • София
  • Мнения: 2 265
Вижте момичета, всеки си гледа от своята камбанария.

Иначе и аз се чудя на някои девойки какво завидно самочувствие имат. Само с 1 курс нищо не става, курса на нищо не може да те научи. Трябва практика.
Ще кажете, че съм много черногледа. Да, така е. Но когато виждаш около себе си, как жени се нареждат на работа, без грам образование и знания в дадената област, как има само наши и ваши ... е болно. Отчитам като голям минус, че не знам език перфектно. Но не мога да напиша в СВ- то си друго, въпреки че имам основни познания. Просто като не практикуваш език се забравя.  

Аз не казвам, че съм счетоводител. Мога да съм полезна само за първичните документи и го пиша това. Не съм кандидат за счетоводител. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Говоря английски, но пиша - най-ниско ниво. Сега реших да се запиша пак на курс по английски.
 
Но аз си знам най-добре какво искам аз. За нем работата под 600-700 лева губи смисъл. Кой ще ми прибира детето след градината? Трябва да наема човек. Или трябва да намеря работата в района - не винаги е възможно. И има много други фактори....


Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 12:07 от luss

# 673
  • Мнения: 7 995
luss, колкото повече време минава без стаж, толкова по-трудно ще си намериш работа. Много повече ще ти помогне да работиш нещо, отколкото да ходиш на курсове.

# 674
  • Мнения: 4 916
Аз имам малко по-различно мнение за започването на каква да е работа за какви да е пари. Такова нещо могат да си позволят само хора, които не са финансово притеснени и има кой да ги издържа. Останалите трябва да си направят сметката дали ще им остане някой лев след като извадят разходите за пътни, храна, облекло и подобни. В такъв случай, ако така и така ще работят какво да е, по-добре да потърсят нещо наблизо в квартала, за да си спестят поне пътните и часовете в ГТ.

Общи условия

Активация на акаунт