Помощ в търсенето на работа-12

  • 36 557
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 498
Аз имам малко по-различно мнение за започването на каква да е работа за какви да е пари. Такова нещо могат да си позволят само хора, които не са финансово притеснени и има кой да ги издържа. Останалите трябва да си направят сметката дали ще им остане някой лев след като извадят разходите за пътни, храна, облекло и подобни. В такъв случай, ако така и така ще работят какво да е, по-добре да потърсят нещо наблизо в квартала, за да си спестят поне пътните и часовете в ГТ.

Именно !

# 676
  • София
  • Мнения: 2 265
Не знам, момичета. Всеки си говори от своята камбанария. Мъжът ми казва, ако носиш поне 400 лева чисти без път и кафетата - отивай, а за 300 лева заплата да отсътстваш по цял ден от вкъщи, децата без надзор, без помощ в домашните.,. казва, че ще ти давам тези 100-150 лева за да не работиш.... Прав е. Според мен де...

# 677
  • Мнения: 2 697
Luss, знам защо не си работила 13 години.Интересно ми е да те попитам удобно ли се живее така, не е ли малко кофти да харчиш пари,които ти не си изработила?Не се заяждам, не съм аз човека, който ще ти държи сметка, женско любопитство.

Аз малко ще върна лентата назад, но що за мислене е това? Честно казано, аз не разбирам - ако една жена си стои вкъщи, мъжът й печели достатъчно, за да я издържа (ако има и дете/деца - и тях), защо трябва да се чувства тя неудобно? Не се заяждам, просто ми е много чудно - никъде в нормалните страни не е порочно да бъдеш домакиня, особено ако имаш и деца за гледане, затова и в страна като Испания, например, минималният стаж за жените за пенсия (различна от социалната) е 7 години, именно защото се отчита и гледането на децата и домакинстването вкъщи. Струва ми се, че в Бг условия (имам колежка докторантка, която изследва точно това явление на мултифункционалност и го потвърждава) жените очакват от себе си твърде много (а и самото общество е така настроено, мъжете също) - да работят, да въртят домакинството, да гледат децата... Дори и когато тези жени са от кръга на успелите и печелят повече от мъжете си... И ако една жена стои вкъщи по-дълго, това учудва обществото и изглежда някак осъдително, докато това просто си е личен избор.

Ще прощавате за лиричното отклонение, но понякога наистина се учудвам на коментарите тук Wink

Luss, по темата - и според мен Celika е права, че е по-добре за теб да работиш, отколкото да ходиш на курс Peace Но пък предвид парите - и мъжът ти има право, така че обмисли добре Wink

# 678
  • Мнения: 4 916
Лусс,
в този случай съм съгласна с мъжа ти.
При по-големи деца, които не се нуждаят от целодневен контрол, вече може и да помислиш да работиш само за социални контакти.

# 679
  • София
  • Мнения: 2 265
Всичките страни са прави.

Ако мога да намеря работата на 4-6 часа. Хем съм на работа, хем съм вкъщи. Но това, според мен на днешният ден е - мисията невъзможна Peace

# 680
  • София
  • Мнения: 2 265
Аз все пак не седя на едно място - занимавам се с Ейвън, с Аквасорс, касиер съм на входа, превеждам време от време, пиша статии (мноооого рядко, но ме печатат за скромен хонорар - така, за удоволствие), правя на приятелките за рождените дни салати, понякога торти, понякога без пари - те носят само продукти... Посещавам фитнес(учудващо, че никой там не говори, дори едно здрасти и довиждане не казва newsm78).

Нещо се получава, че си търся оправдание...
Търся работата, затова съм тук, имам си изисквания и това е.

# 681
# 682
# 683
  • Мнения: 121
Шехина,по-добре не ме чети,защото досега не си разбрала нищо,което съм написала.Лусс си търси работа,защото има нужда от нея и има желание да работи.И да,човек трябва да очаква твърде много от себе си,за да му се случват нещата.Или не трябва? И винаги ще има оправдание за това, но  той никога няма да е виновен!

# 684
  • Мнения: 7 988
Аз имам малко по-различно мнение за започването на каква да е работа за какви да е пари. Такова нещо могат да си позволят само хора, които не са финансово притеснени и има кой да ги издържа. Останалите трябва да си направят сметката дали ще им остане някой лев след като извадят разходите за пътни, храна, облекло и подобни. В такъв случай, ако така и така ще работят какво да е, по-добре да потърсят нещо наблизо в квартала, за да си спестят поне пътните и часовете в ГТ.

За каквато и да е работа не става въпрос. А относно парите, щом сега може да си позволи да стои без работа, значи може да си позволи и работа за 300 лв. Една карта за целия градски транспорт струва 50 лв мисля. Ще и останат 250. Остава въпроса дали иска такава работа. Дали да си стои вкъщи и да има повече време за семейството си, като мъжът и и дава по 100-150 лв или да трупа опит и да взема поне 250 лева чиста заплата.

# 685
  • Мнения: 4 916
Можем да спорим до края на годината дали 300 лв. си заслужават пътя, разходите по облекло и храна извън дома и дали тези пари, които ще й дава мъжът й няма да се окажат повече от остатъка от евентуалната заплата. Пак да повторя, че за малко или никакви пари си заслужава да работят само хора, които не са финансово притеснени.

# 686
  • София
  • Мнения: 1 262
Можем да спорим до края на годината дали 300 лв. си заслужават пътя, разходите по облекло и храна извън дома и дали тези пари, които ще й дава мъжът й няма да се окажат повече от остатъка от евентуалната заплата. Пак да повторя, че за малко или никакви пари си заслужава да работят само хора, които не са финансово притеснени.

и които все пак искат да започнат отнякъде  Peace

# 687
  • Мнения: 7 988

и които все пак искат да започнат отнякъде  Peace

Именно.
Аз лично, откакто съм завършила нямам и един ден без трудов стаж
Сори за това "аз, аз..", но ако искаш да стигнеш до някъде, трябва да започнеш от някъде.

# 688
  • Мнения: 4 916
Авторката и мъжът й са си направили сметката до каква сума могат да паднат, за да има икономическа полза от усилието. Това между другото не се случва често, за което ги поздравявам.

# 689
  • Мнения: 7 988
Авторката и мъжът й са си направили сметката до каква сума могат да паднат, за да има икономическа полза от усилието. Това между другото не се случва често, за което ги поздравявам.

Добре де, това го разбрахме вече. Но ние говорим и за други фактори, които определят търсенето на работа.   

Общи условия

Активация на акаунт