Помощ в търсенето на работа-12

  • 36 523
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 265
Авторката и мъжът й са си направили сметката до каква сума могат да паднат, за да има икономическа полза от усилието. Това между другото не се случва често, за което ги поздравявам.

Благодаря.

Точно това имам предвид!  bouquet

Освен това, пак повтарям - аз не седя без работа. Аз нямам постоянна, интересна работа(щом почти всички сте против по-големи заплати).

И в момента имам 20 странички превод (не официален към фирмата) - за електричен уред - схеми, как се ползва и т.н. После може няколко месеца нямам да имам....

# 691
  • Мнения: 4 156
Кандидатствах за оперативен счетоводител в НБУ.  Имате ли идея каква е ориентировъчно заплатата в този университет?
Знам за държавните, но НБУ е частен и се надявам да е повече.

# 692
  • София
  • Мнения: 2 265
Авторката и мъжът й са си направили сметката до каква сума могат да паднат, за да има икономическа полза от усилието. Това между другото не се случва често, за което ги поздравявам.

Добре де, това го разбрахме вече. Но ние говорим и за други фактори, които определят търсенето на работа.   

За мен фактори са такива:
Интерсна работа - може и да е нископлатена, но така да те увлича, че имаш удовлетворение
Всякаква работа - добре платена, защпото ще отдаваш всичките си сили, знания за да ги искараш.
Всякаква работа - за всякакви пари, защото няма какво да се яде(опази ме Господ и всички вас от този вариант)

А за вас?

# 693
  • Мнения: 7 987
(щом почти всички сте против по-големи заплати).

Какво имаш предвид?

# 694
  • Мнения: 4 916
Авторката и мъжът й са си направили сметката до каква сума могат да паднат, за да има икономическа полза от усилието. Това между другото не се случва често, за което ги поздравявам.

Добре де, това го разбрахме вече. Но ние говорим и за други фактори, които определят търсенето на работа.   

И от толкова говорене, не разбрахте ли, че тези фактори са твърде индивидуални за всеки? Понеже и приоритетите на всеки са различни.

# 695
  • Мнения: 7 987

За мен фактори са такива:
Интерсна работа - може и да е нископлатена, но така да те увлича, че имаш удовлетворение
Всякаква работа - добре платена, защпото ще отдаваш всичките си сили, знания за да ги искараш.
Всякаква работа - за всякакви пари, защото няма какво да се яде(опази ме Господ и всички вас от този вариант)

А за вас?

Това не са фактори, а различни видове работа Simple Smile

Фактори са  работната заплата, местоположението, мотивацията, като тя включва и предните две, и така нататък.

# 696
  • София
  • Мнения: 2 265
(щом почти всички сте против по-големи заплати).

Какво имаш предвид?

Имам предвид, че тук се пише - да се започне на 250-300 лева. Някои пишат, че това е малко - почват да казват, а дали и тях изкарва човека. Казват, че такива заплати за какво стигат - а трябва да се отиде!

И после се чудим на работодателя. За какво да наемам Сиси от София за 600 лева, като ще дойде Мими от провинцията и същото ще ми работи за 300. И тогава Сиси казва, щом не искаш да даваш 600 - няма да ти работя, тя понурва главичката... ще работя и за 250 - само ме вземете.

Това аз виждам тук!

За жалост, може би, наистина нуждата е причина на толкова обидни заплати.

# 697
  • Мнения: 7 987
Но някои бика казали "защо да давам 600, като мога да дам и 300 на току що завършил студент напимер и да го науча на нещо?".

# 698
  • София
  • Мнения: 2 265
Но някои бика казали "защо да давам 600, като мога да дам и 300 на току що завършил студент напимер и да го науча на нещо?".

А току що завършил студент няма нужда от дрешки, от културния живот и ще му стигат тези 300...

# 699
  • София
  • Мнения: 2 265
Но някои бика казали "защо да давам 600, като мога да дам и 300 на току що завършил студент напимер и да го науча на нещо?".

Защо този работодател не иска да каже: Ще взема студент, ще му дам 1000 лева, ще го науча на всичко, ще ми е благодарен и ще работи без да е недоволен. Ще му дам ръка на младежа, за да тръгне по живота с високо вдигната глава...

# 700
  • Мнения: 4 916
Но някои бика казали "защо да давам 600, като мога да дам и 300 на току що завършил студент напимер и да го науча на нещо?".

Защо този работодател не иска да каже: Ще взема студент, ще му дам 1000 лева, ще го науча на всичко, ще ми е благодарен и ще работи без да е недоволен. Ще му дам ръка на младежа, за да тръгне по живота с високо вдигната глава...

Лусс,
такова нещо можеш да кажеш само за човек, за когото си сигурен, че е сериозен.
Отделно от това има позиции - обикновено ниските в една структура, за които студентите са подходящи, и такива, за които се иска човек с опит.

# 701
  • Мнения: 7 987
Но някои бика казали "защо да давам 600, като мога да дам и 300 на току що завършил студент напимер и да го науча на нещо?".

А току що завършил студент няма нужда от дрешки, от културния живот и ще му стигат тези 300...

Както казах по-горе, на мен ми стигаха и 200, с които плащах квартира и всичко останало, но придобих някакъв опит и така постепенно стигнах до много голяма заплата.

# 702
  • София
  • Мнения: 2 265
Но някои бика казали "защо да давам 600, като мога да дам и 300 на току що завършил студент напимер и да го науча на нещо?".

А току що завършил студент няма нужда от дрешки, от културния живот и ще му стигат тези 300...

Както казах по-горе, на мен ми стигаха и 200, с които плащах квартира и всичко останало, но придобих някакъв опит и така постепенно стигнах до много голяма заплата.

Кажи, къде си плащала квартира за 200 лева?
На нас парното -300 лева, телефони - 200 лева, интернет+ТВ-50, детска градина - 30 лева, дъщеря - 100 лева за училище, заеми лъм 700 лева, храна за 6 човека.... Как ли ще ми стигнат тези 200 лева, не ме разсмивай. Не знам на колко си години, но това може би преди 25-30 години щяла да стигнат тези пари...

# 703
  • Мнения: 494
Но някои бика казали "защо да давам 600, като мога да дам и 300 на току що завършил студент напимер и да го науча на нещо?".

А току що завършил студент няма нужда от дрешки, от културния живот и ще му стигат тези 300...

Както казах по-горе, на мен ми стигаха и 200, с които плащах квартира и всичко останало, но придобих някакъв опит и така постепенно стигнах до много голяма заплата.

Кажи, къде си плащала квартира за 200 лева?
На нас парното -300 лева, телефони - 200 лева, интернет+ТВ-50, детска градина - 30 лева, дъщеря - 100 лева за училище, храна за 6 човека....


E, И аз като учех квартирите вървяха по 50 лв. , общежитието беше 30. И на мен тогава ми стигаха 200 лв. , вярно със зор.

# 704
  • София
  • Мнения: 2 265
Е, няма смисъл да се джавкаме.
Аз съм тук, защото търся работа, черпя помощ в коментарите ви  bouquet

Между другото, вече писах за безработните с чешки език и ако може и английски, ама чешки трябва да е перфектен, за няколко месеца ще има работа, с много повече от 300 лева заплата... и осигуровки на цялата заплата.

Не съм работодател, но ще дам при интерес е-маил на който можете да изпратите СВ-то - няма да се обявява в джобс.бг или в други ...

Общи условия

Активация на акаунт