Отговори
# 690
  • Мнения: 781
Здравейте и от нас  Simple Smile
Още сме с лятна тема, та и аз да помогна за приключването й.
Алейна, честита бременност, лека и безпроблемна да е   bouquet Със сигурност ще бъдеш най-добрата майка за твоите малки мъже и най-добрата съпруга за големия мъж  Wink
При нас също сутрешния сън го няма вече. Откаккто тръгна на ясла (юли месец) спи само един път и вече си е здрав 3 часов сън . Е, понякога и по 2 часа спи де, но предимно 3 часа си откарва  Mr. Green
За говоренето - и нашия речник не е много богат, но всички думи се използват по предназначение. Аз съм "Маа", баща му "Тата", "баба" , "дада" и още няколко. В повечето случаи като го питам нещо съвсем смислено ми казва "Да" и "Не". От около седмица казва "Писи-пис". Супер сладко е, и сега много често го казва.Като види котка и почва .  Даже понякога и насън  Mr. Green
И аз искам нещо да му давам, че е на ясла и се притеснявам. Мисля си за водорасли и аз, ама сега като чета и пак се разколебавам  Thinking Ама май ще взимам ....
Хубав ден на всички   bouquet

# 691
  • Мнения: 539
Алейна,честита бременност и от мен,лека и безпроблемна и един чудесен финал ти пожелавам!!!!

Аз пък до следващия мензис само треперя,та вече ще ходя на изследвания и да ми слагат тази спирала,че голямо шубе.По този въпрос-има ли някой със спирала????

Днес вече успях да подам документи за детски.

За витамин Д лекарката ме накара още като беше на 10месеца да го спирам,и сега нищо не ми е казала.Може би е индивидуално.

Откак е станало лято,спим само по един път,а сега откак е станало студено пак спим по един път,но съвсем малко,по един час най много,на мен не ми стига това време да сготвя,изгладя,ама нищо.

С хранненето-Вики отдавна яде сама и с вилица и лъжица,отдавам го на това че аз винаги слагам лъжица и вилица при нея и тя започна сама,първо нищо не влизаше в устата и,но имаше мира,гласът и не се чуваше и аз я оставях да се омазва,а сега вече се справя перфектно.

За имунната система-откак родих първото си дете,все чета за им.с-ма и все не мога да разбера какво е това.Когато баткото стана на годинка му изписаха имоностимулант,но после започнах да се информирам че дете което сега гради такава с-ма какво ще стимулираш,и спрях да давам каквото и да е,само витамини когато има нужда.Сега му давам пробиотици,те поне са бактерии,нещо естествено.И гледам да се хранят дцата само с домашно приготвена храна.А за нас възрастните,имаме нужда от имуностимуланти,защото ядем на крак,стрес цигари,и т.н.

За яденето-аз пък що ли имам време все да ям нещо,ям сутрин заедно с децата,ям наобед като заспи,после заедно вечеряме.Май имам време да ям нон-стоп Grinning

Етка,честита промяна.И мен ме чака фризьорката,ама като се върне мама...че няма кой да гледа Вики два часа за кичури.И аз пак искам нова прическа,но от много прически само една стои на косата ми,така че засега без експерименти.

И да питам нещо което е малко встрани от нещата,ако някой може да ми помогне.Преди да разбера че съм бременна с Вики,ме съкратиха от работата ми и започнах да се осигурявам като ЕТ до раждането.Като родих Ет-то вече не работи.КАто минат двете години майчинство,някой знае ли дали мога да се запиша на борсата за обезщетение,или не????Защото работа като гледам трудно ще си намеря бързо,та поне да разчитам на нещо пак от държавата?

# 692
  • Мнения: 36
Няма да затормозявам никой с присъствие, само ще отбележа, че сме екстра. Давам по същество -
Спирала - аз си сложих февруари "Мирела". Страшно съм доволна!!!!! Родих се!!! Не съм напълняла, нямам промяна в настроението, нямам проблем с цикъла (най после  Whistling винаги съм била с болезнен и супер обилен цикъл, дори и чести кръвоизливи)Нямам пъпки или каквито и да било митове, носещи се около този вид спирали! Скъпа, но просто перфектна За Мен!

# 693
  • Мнения: 539
Няма да затормозявам никой с присъствие, само ще отбележа, че сме екстра. Давам по същество -
Спирала - аз си сложих февруари "Мирела". Страшно съм доволна!!!!! Родих се!!! Не съм напълняла, нямам промяна в настроението, нямам проблем с цикъла (най после  Whistling винаги съм била с болезнен и супер обилен цикъл, дори и чести кръвоизливи)Нямам пъпки или каквито и да било митове, носещи се около този вид спирали! Скъпа, но просто перфектна За Мен!
Мирелата по спомен е хормонална ,нали?Аз такава не мога да сложа,имах проблем с всичките противозачатъчни които съм пила,и вече са ми забранени.Аз ще слагам медна ли,златна ли и аз не съм ги разучила още.
А иначе болезнено ли е слагането,и и ма ли някакви изисквания по време на слагане(след мензис,разни  други)

# 694
  • Мнения: 36
Да, хормонална е Simple Smile Иначе има някакви златни, които препоръчват, към 100-тина лева страуват. Но принципно всички други спирали увеличават менструацията, не знам как е при теб и дали е препоръчително. А относно изследвания.. освен обикновена цитонамазка няма друго. Болката е като при гинекологичен преглед, но трае по кратко - макс 1мин Simple Smile Всички спирали се слагат по време на менструация, някъде към 3-ти, 4-ти ден Simple Smile След поставянето и ако нямаш проблеми е препоръчително да направиш контролно посещение при гинеколога след 2-3 месеца и после за редовната цитонамазка когато ти се пада. Аз правя на всеки 6 месеца  Peace
Има и друго, Мирела е хормонална, но на съвсем друг принцип от противозачатъчните. При тях хормоните навлизат в кръвообръщението и влиаят върху цялото тяло. А при Мирела, ежедневното отпускане на хормона, който съдържа е само на ниво матка. Но пък ти си знаеш тялото и решаваш според него Simple Smile Най-добре говори със гинеколога си, той ще ти обясни   bouquet

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 22:58 от Unsinn

# 695
  • Мнения: 539
Unsinn,благодаря  ти за разясненията,виж това за слагането по време на менструация го бях забравила.Дано хвана  гинеколожката ми в разговорливо с-е и да ми обясни.Само това с увеличаването на цикъла ме притеснява,ама по-добре така.

И да питам,на малката и се появиха едни пъпчици по бузките,не я сърбят ,стои и грапаво,мазах я няколко пъти с беб.кремче но като че ли се раздразни повече,и сега спрях.А тъкмо и минаха сополките и не искам пак да я водя до лекарката че там е митинг сега.Някой може ли да даде съвет за нещо безвредно за мазане,сега само с малко зехтин я намазвам.Мислих да е от храна,но не се сещам за нищо ново.Само за студеното се сещам,и за това че започнахме да отопляваме с печка и климатик.
Днес сутринта баткото ми се оплака че две деца в градината вчера са били болни,било им лошо,та сега направо пак съм на тръни.Той до събота беше болен,направо мира нямааааа.

# 696
  • Мнения: 0
Здравейте:)
Да пием по кафе Wink


Дени, не знам колко ще ти помогна, но нашата педиатърка ни беше препоръчала Бепантен и бадемово масло на Ексипиал, това беше след като дребна изкара една кожна инфекция на бузката, сега не си личи къде е била, но като се разплаче и мястото на инфекцията веднага става по-тъмно. Освен това, покрай хремата, която кара, й изсъхва кожата на и около нослето от непрестанното бърсане, та тия два крема за 2-3 намазвания я оправиха. Ако пък мислиш, че може да е от студеното време и вятъра, Бубхен имат едно кремче с невен точно за студено време, миналата зима мазах Стела с него и съм с добро впечатление от него.

# 697
  • Мнения: 2 891
Студът изсушава кожата и я прави податлива на дерматити. Мажете с мазни кремчета бузанките Simple Smile

# 698
  • Мнения: 293
Какви кремчета за подходящи?Аз Ивет никога не съм я мазала. newsm78

# 699
  • Мнения: 67
Аз за тези кремове си мисля, че колкото повече мажеш, толкова по-зле става. Рая  като новородена ми я изписаха с някакви пъпки по кожата, впоследствие се махнаха, но кожата остана супер суха. По едно време ми писна да я хидратирам все и спрях, съответно тя се нормализира сама.  Не я мажа с никакъв лосион след баня, спрях да я мажа и с крем за подсичане (както ме бяха посъветвали да го правя профилактично)– еми за година и половина ми се е подсякла точно 2 пъти  Peace

# 700
  • Мнения: X
Denito, Аз ползвам Педиатрил, термална вода на Авен, на нас ни помага при леко раздразване. Иначе пролетта имаше много упорито зачервяване и грапави участъци, тогава много се притесних. Предписаха ни Елоком, за 5 дни, но това е кортикостероид, така че по добре по лекарско предписание. След него продължихме с едно мазно кремче Липобаза., пак изписано от педиатърката. Така изчезнаха.
От време навреме и сега се раздразва кожата, например ако се омаже с домат и обикновено само с педиатрил се успокоява.
Препоръчвам ти да пробваш Педиатрил, аз винаги имам под ръка.

Аз пък да попитам мамите, които са подстригвали късо момченцата си (а може и момиченцата) - имате ли неравни участъци с по рехава косичка. Подстригахме малчо за първи път в началото на лятото, но тогава не забелязах, може би защото бях свикнала с рехавата бебешка косичка. После пък го подстригах аз и забелязах че на места има участъци с по-рядка коса, къде овални къде продълговати, реших че съм го пооскубала и съм подстригала неравно с машинката. Сега пак го подстригахме да залича следите от моя майсторлък и пак е така. Иначе рядкото е горе-долу симетрично от двете страни на тила. На самия тил е гъстичка. Педката го видя докато не беше подстриган, но пак малко си личеше, и вика нищо му няма, а фризьорката ме успокои че много деца имали такива участъци, била им слаба косата и не пробивали еднакво косъмчетата, но аз се притеснявам да не е някаква форма на косопад.  Confused Иначе косичка има но е по-слабичка на места.

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 21:33 от Анонимен

# 701
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!

Теди в момента е с подсечено дупе (за първи път), пудря само с хума и вечер правя ваничка със смрадлика и започваме да се оправяме. От една седмица сме с обрив по лицето и с лека раничка на ухото. В един момент започва да изчезва и пак се появява. Днес го водих на дерматолог, изписа ни кремче с кортекостероиди, с което ще мажа 10 дни. Каза, че е от полазване, а ушенцето сам го е разранил, защото го е сърбяло. Както съм казвала и Теди е с много суха кожа и все още не можем да намерим подходящото кремче за лице. Ще видим, как ще е след 10 дни и какво ще предложи кожната лекарка.

Denito, онзи ден чаках мъжът ми пред една аптека, Теди си цока пръста и аз му казвам да не го цока, че ще му се смеят. Излиза една жена, явно ме е чула и ми казва:"Лекопласт"  Mr. Green Да съм навивала лекопласт на пръстчето, за да се откаже. Имала 3 внучета и действало безотказно. Всичко друго били пробвали, дори започнали да ядат люто.  Mr. Green Днес купих от аптеката, но кога ще започна експеримента, още не мога да кажа.

И ние се храним като Райчето. Теди щъка навсякъде, иска вече сам да се храни, а аз се ужасявам от резултата, който ще е по стената. Столчето ни стои като паметник.  Crazy

От вчера давам Коластра, Бифидус и Ацидофилус на Аквасорс, да видим... Все още се и кърмим  , но болестите не ни подминават. Sad 

Cecile, ни е сме с дълга косичка и няма как да забележа дали има някъде рехаво.

Поразписах се и аз, хубава вечер!

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Алейна, честита бременност!   bouquet Да е лека и безпроблемна ти пожелавам! А да си мъжка майка не е много лесно, но е забавно. Mr. Green

Сесил и на Радо му е такава рядка "оградата" на места. Laughing Като цяло косата му е тънка, а от двете страни на главата има такива голи участъци. Отгоре е по-гъста и стои доста смешно, но се надявам с времето да се оправи и изравни. Батко му пък е пълна противоположност - косата му е страшно гъста и твърда, като четина. Стане ли по-дълка от 3-4 см. и няма изсушаване, трябва да го издухвам със сешоар и му е вечно мокра главата. Но това май си е до ген-а. За сега не съм се запритеснявала, че може да е някакъв проблем този неравномерен растеж при Ради.

Етка, честита прическа. Grinning

Танче, за спирала не мога да помогна, "боса" съм по темата. Само мога да ти кажа, че имам позната с голям син, ученик заченат със спирала, така че едно на ум. Laughing То сигурно и преди толкова години и спиралите са били други, ама 100 % гаранция само с аспирин между краката. Laughing Моя мъж наскоро ми подхвърли, че щял да ми направи трето, за да понапълнея малко, но тогава вече ще му направя вазектомия. Twisted Evil

# 703
  • Мнения: 931
Сесил, не съм сигурна, че разбрах напълно какво точно описваш, но и на Боил не му е еднакво гъста косата навсякъде. Не е точно на участъци, но отгоре му е много по-гъста косата, отколкото на тила,например. Никога не ми е хрумвало да се притеснявам.

Алейна, честита бременност и от мен!

Аз пък тези дни се бях притеснила, че ме е подхванало едно кървене извън цикъл. Отделно отдавна беше почнало периодично да ми прималява. Здравата се стреснах. Днес ходих на лекар, не видя нищо особено, каза, че е хормонален проблема, най-вече за това, че още кърмя. А прималяването изглежда не е било свързано, отмина вече. При някой друг появявал ли се е такъв проблем?

# 704
  • Мнения: 832
Pepsilight, относно смукането на пръстчето има едно мазило Даум Екзол, нещо като лак за нокти, горчиво е доста. Моят племенник също много дълго си смучеше пръстта, след като майка му почна да го маже с него, за има-няма две седмици и спря да го смуче. Може и това да пробваш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт