От коя паста за зъбки сте доволни

  • 1 852
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 223
Мия на малката зъбите с детска четка на Орал-б и паста на Аквафреш , четката е супер но пастата не я харесвам , незнам дали има връзка но когато миех малката с Аквафреша в акато ни имаше малко слуз , след 2-3 дни когато се досетих че може да е от пастата и я спрях слузта изчезна , сега незнам с каква паста да продължа.загледах днес тези на Бочко и Вадемекум Вие от коя марка сте доволни най-много.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 143
Взела съм синята на Бочко и за момента съм доволна. Дребният и той я харесва.

# 2
  • Кърджали
  • Мнения: 10 285
Ние ползваме на Нендент  без флуор, че дребната още я гълта, та поне да не се притеснявам..Доволна съм, от началото си я ползвам нея. Първата и четка беше на Орал Б сега май е на Аквафреш, не съм се заглеждала ...Гледах само да е подходяща за възрастта и.

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 10:12 от Aлекcандрa

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Паста Ненедент без флуор със силиконов накрайник като за начало. След това минахме на четка, която купувам от dm  Peace

# 4
  • Мнения: 914
В началото Неведент за бебета с накрайник,по-късно Ненедент за по-големи.Вземала съм също и Аквафреш,в момента голямата ми дъщеря ползва Колгейт.

# 5
  • Мнения: 1 796
Четката за зъби е на Орал Б-много съм доволна,удобна е и за мен,ако аз й мия зъбките,и за нея ако си ги мие сама.Пастата е Ненедент-също съм много доволна.

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ние сменихме вече няколко четки, по една или друга причина. Сега се мият с Аквафреш, на мен са ми удобни на децата също. Започнахме с розовата паста за зъби на Бочко без флуор, харесва им вкуса искат си допълнително паста всеки път Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 443
Ненедент - синята, без флуор.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 39 783
Ненедент - синята, без флуор.  Peace
На моя син е същата. Не съм сменяла марката откакто започнах да мия зъбите. Сменям само четките. В момента е с четка на Aquafresh.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 140
Ползвала съм аквафреш, единствено не ми харесават парабените в нея.
По тази причина ползвам колгейт.
Вадемекума ми е много сладък, също и Елгидиум ми идва прекалено плодов, хубавото му е, че има по-малко флуор, лошото , че също е с парабени...

Та колгейт си ползва в крайна сметка.
Четка ползвах аквафреш до 3, а после с електрическа си ги мие.

# 10
  • Мнения: 3 634
Мога да кажа от коя паста не съм доволна - Colgate с една усмихата котка отпред. Твърде люта за вкуса на 3-годишния ползвател. Съдържанието на повечето е зловещо и се въртим все около Ненедент.

# 11
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ненедент,само нея признават и до сега.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Четка й купих на Mam,а паста за зъби също на Ненедент. Отскоро ги ползва,засега съм доволна.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 140
Мога да кажа от коя паста не съм доволна - Colgate с една усмихата котка отпред. Твърде люта за вкуса на 3-годишния ползвател. Съдържанието на повечето е зловещо и се въртим все около Ненедент.

люта е точно колкото аквафреша, имат единтичен вкус..принципно де...ако аквафреша като вкус се приема от детето, може да се пробва...

# 14
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
Взела съм синята на Бочко и за момента съм доволна. Дребният и той я харесва.
И ние сме с нея,доволна съм.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 143
Мога да кажа от коя паста не съм доволна - Colgate с една усмихата котка отпред. Твърде люта за вкуса на 3-годишния ползвател. Съдържанието на повечето е зловещо и се въртим все около Ненедент.
В какъв смисъл зловещо?

# 16
  • Мнения: 3 634
Мога да кажа от коя паста не съм доволна - Colgate с една усмихата котка отпред. Твърде люта за вкуса на 3-годишния ползвател. Съдържанието на повечето е зловещо и се въртим все около Ненедент.
В какъв смисъл зловещо?

Поне 2 вида парабени и други отрови, които с информиран избор могат да се избегнат.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 140
е баш парабен няма в колгейта, а това вече е истинска рядкост.

# 18
  • Мнения: 3 634
е баш парабен няма в колгейта, а това вече е истинска рядкост.

Но във Вадемекум има, пред мен е пастата. Има и в разни други по-малко популярни марки, които масово се продават. Ако правилно си спомням в детската Астера също.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 140
аа да, аз само спец за колгейта...ама точно нея персонално да я посочиш като  зле...при положение, че за разлика от повечето няма парабени поне....

иначе самият вкус...там вече е на други възприятия въпрос Wink

# 20
  • Мнения: 3 634
аа да, аз само спец за колгейта...ама точно нея персонално да я посочиш като  зле...при положение, че за разлика от повечето няма парабени поне....

Не си ме разбрала правилно. За Колгейт коментирах вкуса, който никъде не е посочен на опаковката, за да направя по-точен избор. За голяма част от децата вкуса има значение и за това си казах мнението, че не съм довлна. Не съм я категоризирала като "лоша паста".

# 21
  • София
  • Мнения: 44 140
да, схванах след уточненията, но самото започване "Мога да кажа от коя паста не съм доволна - Colgate с една усмихата котка отпред"...все едно е най-ужасната Wink и наистина вкуса е мота-мо с аквафреша, а авторката не споменава проблем точно с това.

# 22
  • Мнения: 3 634
Ти купувала ли си детския Аквафреш? Аз имам спомен, че го върнах на рафта. Може да е било заради по-висока препоръчителна възраст или кофти съдържание, но ясно помня че се отказах от него.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 140
купувала съм първият т.е. не джуниър , който е за над 6 г, а този за млечните, да има парабени, преди да открия колгейта съм взимала от него, както и от елгидиума, но предимно аквафреша. Така или иначе аз предпочитам пасти с флуор, а те повечето са си с парабени.

# 24
  • Мнения: 1 277
напоследък сме на пастата на Билка, но е за след 2 г.:
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&products_id=4229

# 25
  • Мнения: 15 379
Ненедент ползвам, четка Елгидиум.

Билка са също с парабен. Бочко нямат.

# 26
  • Мнения: 2 926
Ненедент без флуор.

# 27
  • Мнения: 25
 Аквафреш от 0 до 6 години за малката и от 6 до...не помня за голямата!

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Купувала съм единствено Ненедент, доволна съм и с малкия пак нея ще ползвам Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 143
Билка са също с парабен. Бочко нямат.
И аз това щях да напиша за Бочко. Поне като чета съдържанието не виждам да са включени парабени newsm78 Флуор също няма.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 621

И ние ползваме тази, скоро няма да я сменям. Peace

# 31
  • Мнения: 614

И ние ползваме тази, скоро няма да я сменям. Peace

и ние  Peace

# 32
  • Мнения: 3 932
В Бг със сина mи съm ползвала една на чико с вкус на банан. В Канада една, която не си споmняm да съm срещала

# 33
  • Мнения: 4 335
Пьрвата му паста беше Орал-б,но след това за почнах да му вземам синята на Бочко,сега все още с такава си мие зьбите.

# 34
  • Мнения: 808
Аз не държа на точно определена марка. Единственото условие е да не съдържа флуор. Но сега вече и за парабени ще следя.
В този ред на мисли - от коя четка сте доволни? Една и съща ли купувате или сменяте марките? Последната, която му купих е Лакалут, много е мека.   

# 35
  • Мнения: 15 379
Според мен най-добрите детски четки са Елгидиум и Орал Б.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 140
В този ред на мисли - от коя четка сте доволни? Една и съща ли купувате или сменяте марките? Последната, която му купих е Лакалут, много е мека.   

аз писах май и по-напред(дали и в тази тема) ползва от 3 годишен електрическа, купувам само накрайници, така че марката не сменям Simple Smile
преди това купувах само на аквафреш фаза едно, бях достатъчно доволна, за да не изпитвам нужда да търся други варианти.

# 37
  • Мнения: X
Силно препоръчвам детската паста на Weleda.

# 38
  • Мнения: 181
От плодовата паста на "Чико".Много съм доволна,а и на детето му харесва. Peace

# 39
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Синът ми е ползвал Crest , AIM , Aquafresh и от всичките е еднакво недоволен .  Laughing
 Сега сме с Aquafresh , не е толкова гаден вкуса. Замислям се за нещо по-плодово , когато свърши тази , за да го мотивирам да си мие зъбите с по-голямо желание.
 В момента ползва четка за зъби на AIM , но планирам да  му купя електрическа .

# 40
  • Мнения: 498
Колгейт и четка и паста.Доволна съм.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 230
Ненедент със силиконов накрайника като за начало, до този момент /5 год./ ползва само пасти за зъби без флоуор - Ненедент и предимно Бочко. Доволна съм, измиват зъбите и на последният профи преглед преди 2 седмици без кариеси. Купувам четки според джоба ми за определеният момент.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Все още купувам Ненедент без флуор.

Общи условия

Активация на акаунт