Да помогнем на Бубето - едно безкрайно изстрадало куче

  • 4 594
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 666
...просто за мен човешкият живот е преди всичко друго!

Похвално. Ти и другите хуманисти, какво правите в тази тема всъщност? И на какво точно се възмущавате?

# 16
  • София
  • Мнения: 421
А на всички с аргументи: "защо не си я вземеш у вас", "ами децата" - някои хора не разграничаваме нито хората на бели, мургави, жълти, черни, червени, нито хората от животните!
Това ми идва в повече! Crazy ooooh!

Това, което се има предвид е, че желанието да помогнеш и хуманността не се ръководи от вида или индивида - или помагаш или не ... въпрос на съзнание и жалание.

# 17
  • София
  • Мнения: 421
Няма смисъл да водим словестни битки как и на кого помагаме или не. Идеята на поста ми е да помогнем на бездомно кученце. Моля, тези, които не са съгласни с кауза като тази просто да я подминат без комантари - излишни са просто. Peace

# 18
  • Мнения: 22 867
Пуснах тема и ТУК. Дано се оправи, милата.
Помощта е доброволна, или помагаш или не, от празни философствания няма никакъв смисъл, нито децата печелят, нито кучетата, нито никой. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 421
Пуснах тема и ТУК. Дано се оправи, милата.
Помощта е доброволна, или помагаш или не, от празни философствания няма никакъв смисъл, нито децата печелят, нито кучетата, нито никой. Peace

Много благодаря!  Hug
Тя ни обнадежди много с това че се размърда ... щом иска да живее ние нямаме право да й пречим. Можем само да й помогнем!  Peace
Благодаря от нейно име на хората, които се отзовават. Вярвам, че ще успеем да й помогнем.

# 20
  • Мнения: 28
А на болните деца кой ще помогне? Много сме състрадателни към бездомните кучетата, а децата кучета ги яли!!!
И защо не си я вземеш у вас, като е толкова мила и добричка, какво ще помогнеш истински на  горкото животното, не само да пускаш сълзливи думи по форумите!

Само чудите за какво да се заядете.  
Момичето е пуснало темата с молба койте има възможност и желание да помогне на Бубата.
Къв ти е на теб проблема, че така се репчиш  Shocked Да не би някой да те кара насила да помагаш?!

Сори за спама, но много ме дразнят подобни коментари. Като не ти харесва темата си свободна да напуснеш.

# 21
  • Мнения: 155
Сори за спама, сори за пореден път, ама тук това с коментарите с нещо напълно нормално. Аз лично съм свикнала и на положителните и на отрицателните коментари. Напълно нормално е някой да е или да не е съгласен с нещо и както е свободен всеки да прави каквото си иска, така е свободен и всеки да изкаже мнение. Ето аз изказах моето по-напред, което не означава, че не уважавам мнението на всички преди мен в тази и във всички други теми. И аз според хора във форума може да не съм тактична, изказвайки мнението си, но съм толерантна  Peace

# 22
  • Мнения: 11
Обадете се в Animal Rescue Sofia в Богров. http://arsofia.com/bg/kontakt GSM 0884125670. Имат ветеринарна клиника, много са отзивчиви и наистина помагат. Душичката има нужда от спешно лечение, за съжаление ще трябва време да се съберат средства. В ARS могат да помогнат и за това. Успех и късмет на Бубето!

# 23
  • Мнения: 65
@daredevil
Подобна тема не е за форум, в който се обсъждат отровни саламчета и прочие начини за унищожаване на живи същества, чиято единствена вина е в това, че съществуват... създадени и развъдени от хората.
Ако някъде получиш помощ, това е един друг форум, където хората се организират и помагат. Предполагам, че има тема и там.

@всички, за които хората са на първо място
Изхождайки от собствения ми опит, човек, който не се трогва от болката на животно, не се отнася хуманно и към собствения си вид. Емпатията или я има, или я няма, толкоз.
Инак, за да изпреваря въпроса, имам осиновено куче от улицата. Колко от дамите тук, за които децата са на първо място, са били някога приемно семейство или са осиновили дете от дом? Или под "децата" имат предвид само собственото си?

# 24
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Втора тема, в която влизам тази вечер и се държите като кокошки! Някой да пита за мнението ви? Момичето търси помощ за кучето. Вие като ще помагате на деца - отидете в съседната тема. Ако мислите, че животинката няма няма нужда от помощ, това не говори добро за вас. Като не ти харесва темата - я отминаваш, а не ме пращаш да събирам пари за друга по-важна кауза.

# 25
  • София
  • Мнения: 421
@daredevil
Подобна тема не е за форум, в който се обсъждат отровни саламчета и прочие начини за унищожаване на живи същества, чиято единствена вина е в това, че съществуват... създадени и развъдени от хората.
Ако някъде получиш помощ, това е един друг форум, където хората се организират и помагат. Предполагам, че има тема и там.


Струва си да изчета и понеса негативните мнения и коментари, защото сред вас тук знам че има и се намериха, истински хора, които с малко, но от сърце ще помогнат на Бубка. Малко по малко ще съберем паричките - с лев, два ... Важното е, че са намират хора все още - за щастие Simple Smile

Момичето е добре утре докторите ще насрочат ден за операцията. Ще пиша какво се случва и тук, за тези, които ги интересува.  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 421
Това е линк в страницата на dog.bg, където има цяла тем за финансова помощ. Там има и начини за превеждане на даренията.

http://forum.dog.bg/topic/26400-%D0%BD%D1%83%D0%B6%D0%B4%D0%B0-% … 0%BC%D0%BE%D1%89/

До момента имаме събрани 60 лева, а трябват още доста.  Praynig

# 27
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
В коя клиника ще я оперирате, може ли там директно да се остави някаква сума?

# 28
  • Мнения: 10 547
Защо не вземете кучето у вас? Жал ми е за животното, но и разбирам, че то ще струва поне толкова колкото месечната издръжка на двете ми деца, защото реално кучето все още не е излекувано. Щом се е заговорило за евтаназия, за мен е било редно да приспите животното.

Чудесно сте помогнали дотук, но продължете и с помощта си занапред.

# 29
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Защо не вземете кучето у вас? Жал ми е за животното, но и разбирам, че то ще струва поне толкова колкото месечната издръжка на двете ми деца, защото реално кучето все още не е излекувано. Щом се е заговорило за евтаназия, за мен е било редно да приспите животното.

Чудесно сте помогнали дотук, но продължете и с помощта си занапред.

Момичето поясни, че самите ветеринарни лекари, които първо са предложили евтаназия, сега дават шанс на кученцето за операция.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт