Какво мислите за детските ясли?

  • 3 112
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Много съм писала по подобни тема,ма не се стърпях и тук да отговоря-категорично ЗА.Не живеем във времена,когато си на държавна работа и креташ до 17.00 часа,пък после-бегом вкъщи и повечето майки се връщаме раничко на работа,защото работим в частни фирми,а там  е рядкост 3 години да те чакат.Мен ако ме питате-3 години майчинство е много,а яслите щом съществуват,че даже ред се пази и с връзки ги записват някои-само по себе си говори,че са абсолютно необходими.Това за болестие и имунитета-не е задължително детето да се съсипе от болести-това,че има такива,които боледуват не означава,че всички са така.А като гледам обкръжението ни-и да не ходят на ясла-пак си боледуват.
Аз пуснах моето на година и половина,не е плакало и един ден и не е боледувало.Не виждам нищо престъпно в постъпката си спрямо детето.Тъй че-преди да пробвате-не заклеймявайте!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз лично съм ЗА яслата и градината. Доводи като "много боледува" ми се струват енсериозни. В крайна сметка ако не ходи на ясла и/или градина и не си изболедува задължителните болести то ще го направи в училище. Е да ама тогава ще пропусне много пвоече време. Аз съм ходила и на ясла и на градина. Боледувах много до 6тата си година. Оттогава насам само няколко пъти съм била хремава и нищо друго. 
Аз мисля да пусна Мая на 1,9 г. Другия септември. Няма смисьл по-рано (за мен) защото още уча и нямам намерение да започвам работа и ходенето на ясла се обезсмисля. Но ако трябваше да почна работа щях да я пусна и по-рано.

# 17
  • Мнения: 1 512
Аз нямах намерение да пращам дъщеря си на ясла, но получих добро предложение за работа, което приех. Претеглях плюсовете и минусите, везните се наклониха в полза на яслата. И така от септември моята фъстъчка (тогава на 1 г. 7 м.) и аз ходим съответно на ясла и на работа. Трябваше й малко повече от месец, за да се адаптира. Да, боледува- хрема, кашлица, два пъти с Т. Но и през лятото, когато си стоеше с мене вкъщи, се разболя и три седмици се влачи болно детето. Ами започват да общуват с повече хора, с повече деца-  нормално е. И на мен не ми е приятно, но не може да си ги вържем за полите или да ги сложим под стъклен похлупак, нали така?
На нея много й харесва с децата, спокойна е, яде си, спи си- понякога не, но не плаче. Научи се на гърне, сгъва си дрехите, може - макар и малко непохватно- да се съблича сама. Учат песнички, рисуват. Мисля, че е полезно за децата да имат контакт със свои връстници.
Даже като си е вкъщи, взима ключовете и казва "Чао, аз отивам с автобуса при децата".
Та така.

# 18
  • Мнения: 7 474
Искам да направя едно уточнение, че детската градина и яслата са съвсем различни неща и това ,че някой не може да отсъства от работа не означава ,че трябва да одобрява яслата. Естествено ,че ако нямаш избор ще дадеш детето, но ако си седиш в къщи да дадеш дете на ясла е безумно , а тези който не боледуват са просто единици. Също така мисла, че има разлика дали ще тръгне на 10мес. или на 2,5г.Освен това е много лесно да кажеш,че си за яслата,когато не си си дал детето- първо опитайте и после кажете ЗА или Против сте! Heart Eyes

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 16:15 от interjulia

# 19
  • Мнения: 14 133
Ние ще ходим направо на градина.Няма несоциализирано дете.Ако има кой да го гледа, по-добре е да пропусне яслата.

# 20
  • Мнения: 9 990
Искам да направя едно уточнение, че детската градина и яслата са съвсем различни неща и това ,че някой не може да отсъства от работа не означава ,че трябва да одобрява яслата. Естествено ,че ако нямаш избор ще дадеш детето, но ако си седиш в къщи да дадеш дете на ясла е безумно , а тези който не боледуват са просто единици. Също така мисла, че има разлика дали ще тръгне на 10мес. или на 2,5г.Освен това е много лесно да кажеш,че си за яслата,когато не си си дал детето- първо опитайте и после кажете ЗА или Против сте! Heart Eyes
Ами това е малко като темите-коя е по-по най-раждала...та и тук така...не се сърдете! Peace
Детската градина и яслата са подчинени на сходен режим.Който неможе да отсъства от работа не е нужно да одобрява яслата,но не и да заклеймява,защото майките,които са си пуснали децата им се натрапва постоянно идеята,че е едва ли не престъпление това/тук се смея на глас!!!/Разлика има не толкова във възрастта на детето,колкото е до самото дете-организъм и характер/така както зъбките излизат различно и както индивидуално прохождат и проговарят,така е и със свикването с яслата/В тази връзка не виждам разлика/на 10 месеца май не приемат/И аз лични говоря от позицията си на опитала и точно това и казах-не заклеймявайте преди да сте пробвали!И хич не са единици НЕболедуващите/в групата на моето дете са 17 деца и постоянната бройка за деня е 15-което означава ,че доста над 50% посещават редовно-т.е-не боледуват./
И последно-щом съществуват яслите-значи са необходими,всеки си решава сам за себе си от тук нататък,моля без крайни определения за майки,пуснали децата си там Crossing Arms

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз съм против яслите, но всеки си решава сам. Детето е прекалено малко и още не разбира за да се оставя в ръцете на чужди хора. Пък и има нужда от майка си.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Необходимост.
Моя тръгна на две години. От както е тръгнал не е боледувал сериозно, само кашлици, хрема.
Сравнително трудно свикна. Това че ревеше ми беше най-малката грижа....отказваше да яде там и да спи. Вкъщи нямаше проблем. Свикна, друг е въпросът дали е това начина да свикне, ама нейсе....
Вече ходи с кеф, освен ако не го води баща му....тая сутрин рева като магаре за баща си Rolling Eyes
Всяко дете реагира абсолютно индивидуално и боледува абсолютно индивидуално.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Твърдо ЗА. Големият съм го пуснала на 1.8 г., а малкия на 1.5 г. За децата е по - добре/това е мойто мнение/. Колкото до боледуването - познавам деца, които никога не са ходили на ясла или на градина, и пак боледуват.

# 24
  • Мнения: 7 474
Явно всеки има различен опит с яслите и според това е За или Против! Нашият за съжаление не беше добър или просто уцелихме лоша ясла,защото децата ги приемаха болни с лекарства през вратата ,затова и отношениета ми е негативно.Хората казват ,че от проба глава не боли-е, нашта ни заболя!  Tired

# 25
  • Мнения: 1 866
Аз смятам също да пусна дъщеря си на ясла февруари месец, тогава ще бъде на около година и 7-8 месеца. Ще го направя за да й дам възможност да контактува с други деца. Надявам се да свикне бързо и да не боледува много. Аз лично имам чудесни спомени от детската градина (яслата не си я спомням). Даже една от най-близките ми приятелки досега е от детската градина.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Малката я пуснах на ясла преди 2 месеца и засега съм доволна. Вярно е, боледува, дори и в момента си е вкъщи. Но не повече от кака си, която е във втора група. В началото плачеше, но вече си влиза сама и дори не се обръща да ми каже "чао".

# 27
  • София
  • Мнения: 3 114
Аз съм твърдо "ЗА".  Преди години не пуснах сина ми на ясли, защото бях предубедена, но после с две деца ситуацията се измени и Зорничка пое миналата есен " с песен" към яслите.  Simple Smile Тя тръгна на 2 години, адаптира се за една седмица и ходеше с удоволствие. Когато яслата е добра, за децата се полагат много грижи. Ние имахме късмет с учителките, които бяха изключително мили, любвеобилни и неуморно занимаваха мъничетата. Зорница предпочиташе много повече да бъде в яслата, отколкото да седи вкъщи с жената, която я гледа. За една година напредна много във всяко едно отношение. Далеч съм от мисълта, че ако си беше останала вкъщи, щеше да "изостане", но резултатите от общуването с децата и възпитанието на учителките бяха наистина много добри.

# 28
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз съм "за" детската ясла. Синът ми го давам вече трети месец и се развива много добре там. Започна да говори по-добре и повече. Научил се е да играе /преди това не играеше с играчки, а сега  само бръмчи с количките из апартамента/. С педагожката на яслата правят различни картинки, лепят, рисуват или оформят от пластелин разни зайчета, мечета, морковчета и др. Много ми харесва там и на детето му харесва, така че - НЕКА ИМА ЯСЛИ!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 819
Много е трудно д акажеш за или против. От една страна е по-добре, защото детето се учи да се развива по-самостоятелно, контактува с деца, изгражда някакъв имунитет срещу болестите. Кофти е  защото всяка майка би искала да изкара повече време с детето си, да го научи на всичко, което знае, да бъде с него на толкова много първи неща.

За съжаление на мен ми се налага да тръгна на работа веднага след Нова година. Надявам се свекърва ми да се съгласи да гледа Яна на първо време, а после на есен на ясла. Харесва ми или не, това е положението. Живота не е лек и ако искам детето ми да расте в нормална среда ще трябва да ходи на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт