Хитринки за всякакъв случай - тема 6

  • 159 451
  • 882
  •   2
Отговори
# 840
  • Мнения: 2 977
Благодаря, ще се пробвам....

# 841
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Мога ли да оправя цип на яке, който не ще да затваря  newsm78

Аз ги оправям като взема едни клещи със заострени върхове и стягам машинката от двете страни, защото на практика тя затваря.
Лелеее, никога не съм се сещала. Имам 2 такива якета и ще се радвам да си ги оправя, че иначе искат по 20-тина лв. за подмяна и затова предпочитам ново. Но това си е решение. Имам такива клещи. Може ли само по-подробно да обясниш кои страни стягаш.  Praynig

# 842
  • Мнения: X
Мога ли да оправя цип на яке, който не ще да затваря  newsm78

Аз ги оправям като взема едни клещи със заострени върхове и стягам машинката от двете страни, защото на практика тя затваря.
Лелеее, никога не съм се сещала. Имам 2 такива якета и ще се радвам да си ги оправя, че иначе искат по 20-тина лв. за подмяна и затова предпочитам ново. Но това си е решение. Имам такива клещи. Може ли само по-подробно да обясниш кои страни стягаш.  Praynig

От ляво и дясно, от където влизат зъбците на ципа. Тя се е разширила и за това не може да затвори един в друг зъбците. Леко ги пристегнете с клещите и пробвайте. Само внимавайте защото има и меки машинки и ако натиснете по-сериозно или рязко и се чупи. Апропо, в кинкалериите продават само машини за цип за стотинки, но разбира се дрехата трябва да позволява да й се смени само машинката иначе трябва да цепите, шиете....

# 843
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Много мерси! Ще се тества.   bouquet  bouquet

# 844
  • Мнения: 87
Това със стискането на машинката наистина помага, но само ако не е от тия тенекиените, най-тънките. Но веднъж почне ли да се разширява ще трябва да се стиска с клещите от време на време. Аз обикновено купувам нова машинка или ако няма, взимам някакъв малък цип от същия вид и ползвам неговата машинка. Изваждам внимателно ограничителя в горния край на ципа, сменям машинката и пак го слагам.
А по повод на коментарите за ремонтите на климатиците се сетих , че ние си оправихме сами пералнята със смяна на кондензатора. Пущината не въртеше хич. Отворих я видях, че не е от ремъка и като почна едно четене по форумите, ама разгеле открих, че може да се е скапал въпросния кондензатор. Свалихме го и го измерихме. Капацитетът му беше 1/3 от нормалния. Та сменихме го с нов срещу крупната сума от 6,50 и пералнята стана като нова. А като си помисля, че само за да дойде майстор да я погледне щеше да ми вземе 20 лв #2gunfire

# 845
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Това със стискането на машинката наистина помага, но само ако не е от тия тенекиените, най-тънките. Но веднъж почне ли да се разширява ще трябва да се стиска с клещите от време на време. Аз обикновено купувам нова машинка или ако няма, взимам някакъв малък цип от същия вид и ползвам неговата машинка. Изваждам внимателно ограничителя в горния край на ципа, сменям машинката и пак го слагам.
А по повод на коментарите за ремонтите на климатиците се сетих , че ние си оправихме сами пералнята със смяна на кондензатора. Пущината не въртеше хич. Отворих я видях, че не е от ремъка и като почна едно четене по форумите, ама разгеле открих, че може да се е скапал въпросния кондензатор. Свалихме го и го измерихме. Капацитетът му беше 1/3 от нормалния. Та сменихме го с нов срещу крупната сума от 6,50 и пералнята стана като нова. А като си помисля, че само за да дойде майстор да я погледне щеше да ми вземе 20 лв #2gunfire
Aз вчера с помощ от форума се опитах да поправя миялната машина.
Резултатът ще се види довечера.
Цена /засега 30-40 мин. преглед на форума, 0.00 лв./  Laughing

# 846
  • Мнения: 101
С какъв препарат може да се почисти библиотека от истинско дърво?

# 847
  • Мнения: X
С какъв препарат може да се почисти библиотека от истинско дърво?

Ако не те дразни миризмата аз най-съм доволна от добрия, стар Полирол. Ако ти се дават повече пари Пронто.

# 848
  • Варна
  • Мнения: 1 926
Моля, за съвети как да почистя и обезмирися леко мухлясали мъжки зимни обувки. От естествена кожа са, но не лъскава, забравих сега думата. Иначе тези които бяха повече мухлясали ги изхвърлих,в това число 3 чифта мои ботуши ooooh!.

# 849
  • София
  • Мнения: 1 946
с препаратите против мухъл дали няма да стане? има един мн.добър на саво.  Thinking

# 850
  • Мнения: 805
те са твърде агресивни... няма съмнение че ще съсипят коца според мен... не съм пробвала. За текстил... може и да прежаля и да пробвам... но според мен си е яко белина това

Ако ти се експериментира действай, но аз не бих възлагала надежди...

А и само понамирисват на мухъл или си им личи къде е мугъла... има разлика

# 851
  • София
  • Мнения: 324
А как така мухлясват обувки, никога не ми се е случвало...

# 852
  • Мнения: 2 544
Момичета, искам да попитам нещо - купихме едни панталонки за тенис, черни, не знам от каква материя са, но всеки път като ги пусна в пералня, на 30 градуса, излизат облепени с пухчета от другите дрехи. Махам ги криво-ляво с една четка и на следващото пране пак същото. Пробвах и на ръка да ги пера, не се махат, полепени са просто по материята. Мъжът е бесен и иска да ги изхвърля вече - чисто нови са, а изглеждат много космати с тия пухчета. Някаква хитринка има ли за този проблем? Hug Embarassed Някак не ми се ще всеки път да пускам само тях в пералнята...

Момичета, извинявайте, че пак си побутвам въпроса, някоя ако се сеща нещо... Hug

# 853
  • Варна
  • Мнения: 18 061
Момичета, искам да попитам нещо - купихме едни панталонки за тенис, черни, не знам от каква материя са, но всеки път като ги пусна в пералня, на 30 градуса, излизат облепени с пухчета от другите дрехи. Махам ги криво-ляво с една четка и на следващото пране пак същото. Пробвах и на ръка да ги пера, не се махат, полепени са просто по материята. Мъжът е бесен и иска да ги изхвърля вече - чисто нови са, а изглеждат много космати с тия пухчета. Някаква хитринка има ли за този проблем? Hug Embarassed Някак не ми се ще всеки път да пускам само тях в пералнята...

Момичета, извинявайте, че пак си побутвам въпроса, някоя ако се сеща нещо... Hug

Пери ги обърнати наопаки.  Peace

А как така мухлясват обувки, никога не ми се е случвало...

Ако се държат дълго на тъмно и влажно място, например мазе.

# 854
  • Мнения: 2 544
Добра идея, току-що ги обърнах в пералнята Laughing

Общи условия

Активация на акаунт