Хитринки за всякакъв случай - тема 6

  • 159 290
  • 882
  •   1
Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 1 946
това с обръщането е хитро. мойто момче има шапка от такава материя, побърквам се, но нея няма как да я обръщам и вече я пера ръчно, а много мразя да пера на ръка...  Tired

Искам да попитам С КАКВО СЕ ИЗПИРАТ жълтеникавите петна от масло против слънчево изгаряне? Съсипах дузина дрешки на децата.

# 856
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
За много дрехи се препоръчва обръщане - за да не се полират (да не се появщт топчета), да се запази джинсовата/дънкова материя и боя.  Peace

# 857
  • Варна
  • Мнения: 758
Аз обръщам всичко без чорапите  Laughing
Дрехите - за да ги пече слънцето от опъковата страна (въобразила съм си, че така цветовете ще се запазват по-дълго) и защото ми се е случвало да ги наака някоя прелитаща гадинка (от пчела до птичка).
Чаршафите и калъфките от възглавниците - за да обера мъхчета от ъглите, преди да ги сложа в пералнята. От периода преди да започна, са ми останали няколко чаршафа с червени петна в ъглите от мъхчетата на родопските одеала.

# 858
  • Мнения: 1 070
това с обръщането е хитро. мойто момче има шапка от такава материя, побърквам се, но нея няма как да я обръщам и вече я пера ръчно, а много мразя да пера на ръка...  Tired

Искам да попитам С КАКВО СЕ ИЗПИРАТ жълтеникавите петна от масло против слънчево изгаряне? Съсипах дузина дрешки на децата.

Идва ми наум за шапката щом се носи и я переш често можеш да я слагаш в торбичка от някакъв плат и по нея няма да полепва нищо, а по торбичката.

За петната от слънцезащитните препарати - от темите, които следя често са питали за тях и досега не съм прочела да се изпират, май са доста упорити.

# 859
  • Мнения: 2 536
Ох, аз обърнах панталоните, ама цялата ми пералня с цветни дрехи се боядиса с бледо розово от една рокля!!! Пуснала съм я втори път, дано се изперат. Дано е скапана боята на роклята. Пфууууууууууууу.

# 860
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Имаме една врата, чието стъкло е наплюто от мухи. 3 години вече с какво ли не го търках, но не се маха. Не ми е болка за умиране, защото ще сменяме врата, ама ме човърка и искам да ги махна гадините.  #2gunfire

# 861
  • Варна
  • Мнения: 758
Кореселин?
Аз открих "почистващата му сила" покрай новите мебели на щерката.
Майстора донесе един такъв http://www.citymarket.bg/pr_info.php?pid=3980 за да почисти остатъка от лепилото от кантовете. После ми остави шишето. Почисти идеално и драсканото с моливи по плоскостите, и остатъците от тиксо с което друг майстор беше лепил картон по белия ламинат, за да не го цапа, докато боядисва, почисти перфектно и металните щори на прозорците. Е, те там някъде по щорите и ПВЦ-то имаше наплюто от мухи, което излезе без никакви проблеми (нямам идея колко време е престояло наплютото защото 3 г. там живяха квартиранти).

# 862
  • Мнения: X
Добра идея, току-що ги обърнах в пералнята Laughing

Аз всички дрехи пера обърнати на обратно, за да не се уврежда цвета и заради такива, които събират мъх. Някъде го бях чела, от както го практикувам съм по-доволна.  Особено пък ако простирате на външен простир задължително, за да не избледняват от слънцето. Аз съм със сушилня, но и в нея слагам на опаки дрехите.  Peace

# 863
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Наплюто от мухи се чисти просто с мокър парцал. Изненадвам се какво е това наплюто дето с кореселин трябва да се чисти  newsm78

# 864
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Не се чисти с никакъв парцал. Но и не знам от колко време е, така го намерих.  Rolling Eyes Не вярвам мъжът ми толкова да се е престаравал, че чак тези стъкла да бърши в 7-8 години ергенски живот.  Rolling Eyes

# 865
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Според мен е нещо друго. Аз работя на място, на което има страшно много мухи и плюят навсякъде яко. По компютрите, по прозорците - абе ужасно и гнусно е  Sick Обаче с мокър парцал и някакъв препарат се чисти без проблем.

# 866
  • Мнения: 883
Момичета, искам да попитам нещо - купихме едни панталонки за тенис, черни, не знам от каква материя са, но всеки път като ги пусна в пералня, на 30 градуса, излизат облепени с пухчета от другите дрехи. Махам ги криво-ляво с една четка и на следващото пране пак същото. Пробвах и на ръка да ги пера, не се махат, полепени са просто по материята. Мъжът е бесен и иска да ги изхвърля вече - чисто нови са, а изглеждат много космати с тия пухчета. Някаква хитринка има ли за този проблем? Hug Embarassed Някак не ми се ще всеки път да пускам само тях в пералнята...

Момичета, извинявайте, че пак си побутвам въпроса, някоя ако се сеща нещо... Hug
Преди да ги переш наопаки ги почисти с тиксо. От широкото тиксо късаш си парчета и подобно на епилация ги почистваш. А ако вече са станали на бобчета пробвай с велкро-лепенка. Котешко езиче. Аз постоянно почиствах едни "маркови" чорапи Каппа на детето. Много МАРКОВИ - постоянно правеха бобчета.

# 867
  • Варна
  • Мнения: 1 919
За мухлясалите обувки - ако ви е интересно. Нанесохме се в ново жилище, малко, няма килер, нито въможност да монтираме шкаф, във който да ги прибираме обувки. В шкафчето в коридора са сезонните. И така в кутии ги наредих на рафтове в мазата, която е с теракот, чиста итн. Обаче - няма отдушник, освен една дупка към коридора и... по едната стена минава тръба за студена вода, която уж е с изолация, обаче в тези жеги лятото прави конденз. И така юни месец като си видях обувките  #Cussing out... изхвърлих към 10 чифта, от които 3 чифта ботуши, мои естествена кожа. Колко по-естествени, толкова повече "растения" имаха - сиви, розови, оранжеви. Толкова беше ужасни, че ги снимах, но ме страх да не ви стане лошо. Даже ме беше гнус аз да ги изхвърля та пратих ММ.
И така - има едни нови мъжки обувки, които имам надежда да спася, ако разбера как да премахна "аромата"
п.п. Преди няколко дена си взех оттам едно шише течен перилен препарат, който бях забравила - и... познайите и пластмасата се е вмирисала!!!!
п ПП - за старите петна - СПОТ на Перилис.  Поливам, хубав перилен препарат ( Ариел) и по-висок градус на пералнята 40-60. Кръв със сигурност ми е махал. Веднъж даже и капки Коларгол.

# 868
  • Мнения: 668
Момичета, искам да попитам нещо - купихме едни панталонки за тенис, черни, не знам от каква материя са, но всеки път като ги пусна в пералня, на 30 градуса, излизат облепени с пухчета от другите дрехи. Махам ги криво-ляво с една четка и на следващото пране пак същото. Пробвах и на ръка да ги пера, не се махат, полепени са просто по материята. Мъжът е бесен и иска да ги изхвърля вече - чисто нови са, а изглеждат много космати с тия пухчета. Някаква хитринка има ли за този проблем? Hug Embarassed Някак не ми се ще всеки път да пускам само тях в пералнята...

Момичета, извинявайте, че пак си побутвам въпроса, някоя ако се сеща нещо... Hug
Освен, че пера на обратно такъв тип дрехи които привличат мъхчета, след като изсъхнат обирам мъхчетата с тиксо /от най широкото/. Намотавам около дланта си с лепкащото навън и обирам дрехата. Действа безотказно. Peace

# 869
  • Варна
  • Мнения: 758
Има си и специални ролки за обиране на мъхчета. Има такива, които са като тиксо и такива, които се мият с хладка вода и после се ползват пак. А също и специален "плат" с вид на котешко езиче (при заглаждане в едната посока е гладко, в обратната драскащо). Имаме вкъщи една мишка, на която долната част е от такъв плат. Срещала съм го на нещо като четки в магазините за домашни любимци. Ей такива.

"Бобчета" се обират много лесно със самобръсначка.

Общи условия

Активация на акаунт