още 1 седмица по-близо до Коледа - 12.12.-19.12.

  • 6 329
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте момичета,
Благодаря Ви за подкрепата  bouquet
Дени на теб специални благодарности, че ми звънна и писа  bouquet

Операцията  мина много добре и дребчо се чувства добре. Оказа се, че  притесненията ми са били излишни. Според д-р Стефанова е станало много добре и ще остане малък белег. Казаха ми, че са пратили проба за хистология, но не знам резултатите. Единственото неприятно нещо беше, когато ми го донесоха и започна да излиза от упойка. Започна да буйства, плаче и не можех да удържа, изподра си лицето с абоката. С триста зора го приспах на ръце и след 2 часа се събуди ухилен Laughing Не е вдигал температура след операцията и като го видяха днес ми казаха, ако искам да си ходим. Утре сме пак на превръзка и ще видим какво следва.

Браво на малката Ради. Все така да радва мама Grinning

Йепе, съжалявам, че така се получило, но е хубаво, че  навреме сте открили проблема и ще може да се коригира.

За яденето - Пепи яде към 20-20.30 ч. и после сутрин към 9 ч, но това не му пречи да се буди по сто пъти нощем и да пие по 2 шишета чай. Много трудно вади зъбите и е някакъв кошмар.

Целувки на всички дечица!

# 76
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ieppe дай боже все такива преодолими проблеми!
Понякога ни се пращат изпитания или имаме да плащаме - но е хубаво коагто става так, че като мине изпитанието - после всичко е ок.
Бе предполагам, че го знаеш, ама си представям какво ти е на сърцето!
Бъди силна - нещо напоследък все наопаки ти върви и малко ми звучиш преуморено... дано намериш сили да прреодолееш и тази височинка!

# 77
  • Мнения: 4 414
Мире, радвам се, че всичко е минало ОК. Да нацелуваш малкия герой!
Йеппе, няма да те успокоя много, ама да ти кажа, че е хубаво, че сте го открили на време и ще вземете мерки.
аз да ви разкажа една смешна история за лека нощ...
приспивам Ния и най-старателно пея "в тази топла стая песни си ми пяла...", тя се ококорила насреща ми и вика: "тази стая паи/пари/"...отиде ми приспивното настроение Joy

# 78
  • Мнения: 1 520
Здравейте, мамета всички. Много отдавна не съм писала при вас.Но напоследък все по-малко време ми остава и то вс еотива в клюките.
Мога да се похваля, че Теди-то вече ходи по много. Направо смело си е проходило детето. И даже се опитва да тича. Починахме си три седмици от гимнастика, и сега пак ходим. Тази седмица часа ни е от 8.30 тъа вкъщи е малък ад, защото по принцип малечкото не става толкова рано. Но нейсе другата седмица, ще ни попореместят.
Гледам тук разни раздвижвания. Радвам се да видя и постингите на д-р Чавдаров. Мисля че ще е полезна както за него така и за нас тази комуникация.
Радвам се да прочета и че предаването все още тече с пълна пара. Аз не слушам много радио и си теглих първите прдавания от нета. Та в тая връзка да помоля nnnnina да изпише пак страницата на предаването, че нещо съм я позагубила при послените чистения на компУтера си.

Много се радвам да видя и Силвето отново тук.

Аз я прегледах темата на майката с 15 месечното детенце, което не седи, но реших да не пиша. Още от първият й постинг си личи, че тя не търси помощ и съвет, а само оправдание, че всичко е наред. ПОподобие на agneshka, когато съм посъвтвала някой за подобно нещо (преди половин година позната роди след много тежка бременност трудно, а детето беше и със счупена ключица), едва ли не съм в ситуацията "ти много знаеш". И затова вече гледам да отбягвам темата при разговор. На което пък много ме е яд, защото аз вече съм препатила, нямало е кой да ме посъветва по навреме, но сега като не искат съвети. Бог да ги пази.

Няма да пиша дълго, за да не отегчавам внимателно четящите. Simple Smile

Идват хубави празници.  Simple Smile Тази година се сбъдна и желанието ми от миналата Коледа - детето ми да проходи, да преодолеем този период, да продължим смело напред. Сега когато виждам, че всичко това е вече факт камък ми падна от сърцето и усещам че лошото е зад гърба ни.
Това ще е една специална Коледа - с тичащото около на мъниче, вече голям мъж. Grinning

Поздрави на всички. Прегръщам ви.  bouquet

# 79
  • Мнения: 882
Браво на Петко. Вече да сте забравили за операцията и да посетите оня голям хипермаркет с играчки и всякакви забавления за дечица, който рекламират по БТВ.
Мира, ние също имаме хемагиомче, на ръчичката, но лекарките не са ми казали, че има нещо обезпокояващо. Какво да правя?

Ieppeр моя батко от четри годишен е с очила - далекогледство и астегматизъм.
Не се притеснявай изобщо. Единственият проблем е че ще имаш малко - повече разходи за очила. Сега има страхотни очила и дечицата са толкова хубави и сладки с тях. В училище на другите деца вече не им правят впечатление очилата. Не е като едно време. Децата сега са толерантни.
Искахме да направим на Ивчо, такава операция с лазер за премахване на диоптъра, но той си иска очилата. Бил изглеждал по интелигентен. Няма място за притеснения.


# 80
  • Мнения: 2 543
Момичета, много ви благодаря за подкрепата!  bouquet
На мен наистина ми олекна вчера като разбрах, че е просто далекоглед. Да не ви разправям какви неща ми минаха през ума за тези дни, до прегледа. Всичко идва от там, че съм доста незапозната с проблемите на зрението, но и това ще се промени. bowuu

Мира, добре си дошла отново! Hug Сигурна съм, че и с хитологията всичко ще е наред!

Ели, и ти добре дошла! Много се радвам за Теди! Чудесна Коледа ви очаква! Heart Eyes

Агнешка, историята е от хитовите! Нещо като "мляко с ориз"! Wink

По повод хипермаркета "Комсед" - ходихме там миналата седмица. Разширили са го и има наистина страшно много неща. Най-много ми хареса отделът за стоки с намаление.  Mr. Green Нещата са с повредени опаковки, но цените са наполовина! Купихме един голям комплект с пластелин (около 20 цвята) и различни формички за него, една точилка , някакво чукче и още джаджи за 11 лв. и пак за толкова пари бои за рисуване, с палитра и специална чашка, която по-трудно се разлива Crazy. Абе, има разни интересни неща.Ако имате път натам, отбийте се.  bouquet

# 81
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Първо искам да напиша колко се радвам за резултатите на Ради, дано все такива хубави резултати да има!
Мира, радвам се че е минала толкова леко операцията, бързо да минават и превръзките и малчо да забрави всички неприятни преживелици.
agneshka, толкова са забавни понякога  Grinning
kuneto, ето на това много се смях:
Цитат
...а свеки като дойде само реве и се вайка. Пита как да помага и като и кажа, тя обяснява че вече трябва да си тръгва...
Ieppe, какво да ти кажа, толкова съжалявам, все се надявах да се окаже нещо незначително и да се разминете с очилата. Не че няма да се коригира с възрастта или нещо друго, ама знам какво ви е и на целия хал сега и към очила да привиква Йоанчо, пък и по-специални рамки заради имплантанта... Уф, няма да се вайкам - само това ти липсва, просто мисля, че като почнат да се струпват гадостите са накуп - и това, и това, и това и вече като мислиш, че не издържаш, хоп и става нещо хубаво и започват да се редуват хубавите неща - едно след друго, едно след друго... Мисля, че при вас е ред на хубавите неща, дай Боже  Praynig

# 82
  • Мнения: 3 698
Ели,  пожелавам ви прекрасна Коледа и още много сбъднати желания  bouquet
Ieppe, те момичетата са ти казали вече, а и ти сама си знаеш, че за откритият навреме проблем по-лесно се намират решения.Много ви се събра, време е за добри новини.Много  Hug
Танче , това слънчице на аватарчето ти направо ми пълни душата с щастие.Много целувки!

# 83
  • Мнения: 3 698
Ради, наша приятелка има две дечица, голямата й дъщеричка е на 13г. и има хемангиом, вече много избледнял, малката госпожица пък е колкото Лора също с хемангиомче, бяха я наплашили, че трябва операция на бебето, но после й обясниха, че е притеснително само ака нараства.А на каката е нарастнал до едно положение, спрял и избледнял, така че не винаги операцията е наложителна.

Нemangiomas (Хемангиоми):

Те се причиняват при наличието на оплетени тънки кръвоносни съдове. Съществуват три основни вида хемангиоми:
Повърхностни или капилярни хемангиоми (често се наричат и ягодови хемангиоми) – това са удебелени места, които са меки, лилаво-червени, гладки или съвсем леко грапави. Те могат да са както по рождение, така и да се появят и развият няколко месеца след самото раждане. Най-често тези хемангиоми се развиват по лицето, черепа, гърба и/или гръдния кош, но може и навсякъде другаде по тялото. Те може да останат със същите размери, но може и да ги увеличат рязко за няколко месеца;
Дълбоки хемангиоми – те са удебелени, дълбоки  и грапави петна, които често са лилаво-сини на цвят. Те могат да изглеждат като гъба, пълна с течност. Този вид хемангиоми често избледняват, докато детето израсне. И все пак, тъй като те са дълбоки, може да не изчезнат напълно или да оставят лека бледа грапавина. Дете с такива петна може да се нуждае от операция за премахването им или премахването на остатъчните белези;
Смесени хемангиоми – комбинация от повърхности и дълбоки хемангиоми;
Нemangiomas (Хемангиоми) може да не са по рождение, а да се появят няколко седмици след раждането. Те са най-честите туморни образувания при бебетата, срещат се при около 1-2% от новородените и около 10-12% при бебета до 1 година. Повечето хемангиоми се развиват по главата и врата. По-често се срещат бебета само с едно такова петно, но има и с повече. В много редки случаи хемангиоми могат да се развият и върху вътрешни органи – стомах, черва, черен дроб, бъбреци. Те могат да създадат усложнения в зависимост от органа, върху който са се развили.
Хемангиомите, които са по рождение, може да изчезнат бързо след раждането. Повечето други хемангиоми преминават през рязко нарастване – полиферация, след което преминават през по-плавно ниво на свиване и избледняване. Някои изчезват напълно до 18-месечна възраст. Повечето изчезват окончателно до 10-годишна възраст. Но те може и да оставят белег, тогава се налага козметична операция.

# 84
  • Мнения: 882
Сети, много ти благодаря за информацията. При нас хемангиомчето, около 20 ст., се появи седмица, две след раждането и досега не е помръдвало. Надявам се да изчезне, но ще видим.
Абе как така се оказа, че пак сме в 1 до 2 %.
С нашия вид диабет сме 17 в света изнамерени. Сигурно ще бъдем много рядък екземпляр.
От сега принцеска е поела ръководството у дома, по цял ден чисти, нарежда играчки, обувки, захвърляни чорапи и дрехи на бати и танцува ли, танцува. Ако  261uu каже, че нещо няма да яде или да прави, това означава, че така й ще бъде. Отделно дето не й харесва да ходим с бели дрехи или да се храним без да я каним на масата.
Мили мами, мен вече ме обхвана коледното настроение и едни камбанки ми звучат.

# 85
  • Мнения: 417
Здравейте и от нас.
Ради това с резултата е изумително. Браво. Дано оздравеете напълно
По темата с хемангиомите и ние си имаме /как да ни пропусне нещо/ в ушенцето на Алек. Преди двайсетина дни както си гледаше телевизия ухото му се обля в кръв /ярка червена/. Беше кошмар. Метнах го в колата и в ИСУЛ /естествено в събота/. Оказа се, че е прокървявал и преди но леко. Кръвта се с спичала с ушната кал и космите и е образувала тапа. Той е отлепил тапата и я е забил в мембраната. Какво извадиха оттам направо не беше за вярване. След това откриха хеменгиома. Може и това да е била причината, че почти не говори т.е. той си е бил направо глух с едното ухо, а ние го влачихме на невролози и изследвания. На две години му правиха и аудиограма, защото само мучеше,  така че проблема е станал между две и три години. Сега за две седмици имаме пет нови думи, което си е рекорд.

# 86
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
bebi radi, и аз съм имала 2 хемангиома и са изчезнали, моите бяха на ребрата отстрани. Брат ми имаше на бузката, за него бяха дали зор да се оперира, защото отначало нарастваше. Когато ги взеха в болница, той вдигнал Т и ги върнали. Майка беше се травматизирала от клиниката и отложи, тогава почна да му избледнява и с годините изчезна съвсем. Дано и вашия да изчезне.

# 87
  • Мнения: 2 563
Яна, дано да четеш седмичната ни тема! Писах ти на лични, но кутията ти е пълна и не можеш да получаваш съобщения! Изчисти я!  bouquet


Пуснах ти ЛС, получи ли го?

# 88
  • Мнения: 3 698
Искам да ви се похваля, Лора е с хемоглобин 114 и сме много щастливи /последните пъти беше 97, а след това 103/ .Много  Hug на всички, а скоро ще се видим с някои от вас.Нямам търпение вече.
Мили мами, мен вече ме обхвана коледното настроение и едни камбанки ми звучат.
и на мен!

# 89
  • Мнения: 2 531
Мира радвам се чи всичко е минало леко и сте добре!
Ieppe как ще носите очила с апарати newsm78
ipopova изчисти ки кутията да ти пратя съобщение!
А моя син след като изкара ноември гноен отит и ангина, сега му откриха хроничен пансинуит и ще пие пак ще пие поне 10 дни антибиотици!Просто нямам думи вече как я започнахме тази зима... добре че кърмя бебата , и тя милата само леки хремички искарва!

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 20:49 от veni-b

Общи условия

Активация на акаунт