Трудно проговаряне -тема 4

  • 80 220
  • 720
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 747
Благодаря за информацията!    bouquet Ще се обадя да попитам какви документи ще са ни нужни.

Намерих им сайта, но не вижда ма имат невролог като специалист. Предполагам ЯМР трябва да се направи на друго място.  Sad

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 12:34 от Dandi

# 61
  • Мнения: 1 630
Здравей Данди
На нас ни правиха съвсем скоро ЯМР. Имам момиченце на 2.6 години.
Но случая ни е по различен. Тя направи гърч в яслата, непровокиран. От тогва посещаваме д-р Христова в "Токуда". Но и на ЕЕГ и има забавена вълнова  активност от група тета и поради тази причина ни насрочиха ЯМР, защото тя се съмняваше в нещо. Трудно ни го разрешиха и чакахме два месеца. От Университетска болница не видяха причина да се прави такъв. Явно е преценка на невролога. Но съмненията на д-р Христова се потвърдиха. За самата анестезия се плаща в Токуда и за престоя(който е от 2 часа). Така, че не е съвсем без пари.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Привет, много е напреднала новата тема.

# 63
  • Мнения: 1 630
Четох статия за омега 3 мастните киселини. Отзиви за продукт. Четох добри за Звездички и Ескимо. Но да питам майки, които са давали.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 249
За Звездички сте малки - те са за деца над 4 години. Ескимо не съм давала. В този ред на мисли онзи ден видях, че са започнали отново да го продават по аптеките, но аз имам още от кутийката ни - Ели, на предната страница съм показала какво давам  Wink

# 65
  • Мнения: 13 816
_re_ge, от логопеда или от терапевта е този резултат:
„ това дете е научено да работи, да се концентрира и да изпълнява” – това са мнения на независими специалисти.
а може би е и от двамата....

В никой случай немога да разделя работата – „на парче”. За мен е комплексно – първо добри специалисти , всеки добър в областта си, второ детето - то самото готово да работи ( отдавам го на характера- на майка си прилича работливо ...хи хи ), и не на последно място ние- като родители на които е кристално ясно че само с два пъти седмично по един час нищо не става, всичко трябва да се работи допълнително, да се опитва да се прилъгва да се правят задачи упражнения и други. Като миксираш всичко и се получава крачка напред.


Исках да ви обърна внимание на филма "Речта на краля" - http://www.programata.bg/?p=29&l=1&c=1&id=64444, не знам дали сте го гледали вече, аз го изпуснах при премиерата през март, но успях да го гледам в неделя. Има много интересни подходи, свързани с физическите умения и психологическатта увереност у човек. Остана ми приятно впечатление, че неща, които преди 100 години са били достъпни само до краля, сега се прилагат при много хора. Ако не сте го гледали, го потърсете и като възможност да си сравните начина на работа.

Много искам да го гледам този филм но се страхувам от собствената си реакция. Когато гледах „Beautiful mind „ с Ръсел Кроу преди около година  цял филм ревах като магаре, не можах да се отърва от чувството че гледам филм за моето дете, макар и то никога да не стане толкова интелигнетно като героя. Таня, възхища се на това как успяваш да надраснеш собствените си емоции и да използваш  ефективно всяко нещо което може да донесе полза на детето.

n_alex76
ние сме с поредица от същите диагнози, никой не ни е отказвал да ни приеме в масова детска градина. За бога!!! -  сега всички се борим за нормална интеграция на нашите деца, само за това се говори и пише как децата със СОП трябва да се интегрират в нормална среда че тя за тях е полезна а останалите организации работят за това как интегрирането да стане  по плавно . Директорката няма право да ти откаже прием на детето с тези диагнози, можеш да се жалваш, дори могат да я уволнят – детето ти си има права – бори се за тях. То има право ако не се обслужва само защото примерно е със физически проблеми д а има асистент в градината с него – в масовата детска градина забележи ...

Момичета, предният си дълъг пост написах не защото искам да изтъкна колко са добри хората работещи с моето дете и примерно че вашите не са на такова ниво. Единствното което целях е да ви разкажа какво се случи на нас и да ви накарам да разберете че  щом моето дете може да бъде обучавано значи могат и вашите.Първата ни логопедка твърдеше че детето е необучаемо, и че се учило само с подражание като маймуните, пък нали знаете за интелекта на маймуните .... и тук  тя тактчино замълчава а аз трябва да се досетя че синът ми за нея е бавноразвиващ  дето никога няма интелектуално да надрасне детската възраст. Да ама не ...

Тази седмица имахме нещо като допълнително наблюдение в детския център за деца със СОП който посещаваме . Както ни казаха ще се формира  съпътстващо мнение на специалист за състоянието на детето и оценка на работата свършена с него. След като поработи със сина ни 40-тина минути   госпожата дойде да поговори с мен. Знаете ли какво ми каза тя - не се концентрирайте върху диагнозата, тя се поставя за да се охарактеризира моментното състояние на детето но в никой случай не ограничава посоката и темповете на развитие. Ето ако аз ви кажа еди си каква диагноза  вие ще поченете да ровите в инета да четет и да се стресирате, това може да навреди и на вас и на детето. Просто работете. И  после ни похвали (и нас и детето и всички които работят с него ), ама много ни похвали , защото както каза  не може да се отрече че има аутистично у него обаче  вече се наблюдават „добри симптоми „ като  желание за социализация, разпознаване на емоции, желание за контакт и комуникация с други деца .Трябва да ви кажа че това дава крила , наистина ...

# 66
  • Мнения: 60
re qe бих искала когато можеш да ми напишеш освен логопед какъв друг терапевт работи с детето.И как работите вкъщи на мен ми е трудно и се опитвам когато става но не ми се получава всеки път.При нас със стимул и награди не се получава няма мотивация,ако тои реши че иска става.При логопедката работи на вкъщи неиска и аз все се себеобинявам.Благодаря предварително.

# 67
  • Мнения: 147
     Здравейте , мили мами !Отскоро ви чета и още не мога да насмогна със старите теми Simple Smile , специални благодарности на Bluevelvet за полезната информация!Може ли някой да ми каже откъде да купя такива кубчета за нанизване от първата страница ?

# 68
  • Мнения: 1 434
    Здравейте , мили мами !Отскоро ви чета и още не мога да насмогна със старите теми Simple Smile , специални благодарности на Bluevelvet за полезната информация!Може ли някой да ми каже откъде да купя такива кубчета за нанизване от първата страница ?
Малко по- късно ще ти пратя линк Simple Smile

http://www.mytoys.com/Haba-Bambini-Jewellery-Beads-52-Wooden-Pie … .15.02.07/1462113
http://www.mytoys.com/Haba-Bambini-Beads-Aqua-Zoo-7-Wooden-Piece … .15.02.07/1446487
http://www.mytoys.com/Haba-Bambini-Worm-Beads-72-Wooden-Pieces/I … .02.07%29/1462114

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 13:43 от Bluevelvet

# 69
  • София
  • Мнения: 3 249
Между другото в Пумпелина има дни на отворените врати 01 септември – 13 септември 2011 год.

# 70
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен. Чета ви одавна, но сега събрах смелост да ви пиша за нашата история. Имам син на 2.9 год., говори много малко а, повечето не му се разбират ходим на логопед и тя ни препоръча да се консултираме с психолог. Ходи на частна градина и вчера ми споделихя, че виждат някой аутистични черти. Та на преглед в Алекандровска сме на 26.08 . Нещата който аз виждам са: гледа книжките но не изка да показва по тях, знам, че ме разбира но не винаги ми отговаря/ С да и не разбира се/. Без пампер сме по 24 часа, няма проблем, казва си, че има пиш/ па според него/, уча го сега сам да си сваля и вдига гащичките. От септември трябва да сме  в масова градина, и съм много притеснена.
re_ge i Tanq моля Ви пишете ми/ако изкате на лични/ за вашите терапевти и логопеди и как се интегрираха вашите деца в масовите градини/. Благодаря Ви!

# 71
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравей JANITA,

Позачетох се в старите ти мнения и ти още от ноември 2010 имаш съмнения /може и от по-рано да е, но до там стигнах/. Това е много време в напрежение и вглеждане в детето. Хайде отивайте в Свети Никола и дори и да има изоставане с работа от ранна възраст почти винаги се наваксва.
Друго ми направи впечатление, че детето много боледува, почти през пост сте болни и с антибиотик, трябва някак да го закалиш, и да няма отити.

Аз съм писала най-важните неща в блога в подписа ми, направила съм го за майки като теб, обобщава развитието на детето ми в различни области и нашият опит 4 години. Нарочно не пиша много в него, гледам да са важни неща, защото хората нямат време да четат.  Ето тук са терапиите - http://threetoseven.wordpress.com/about/ , някои от специалистите вече не работят с деца или специализират други неща, други работят, като вид и идеи може да ги прочетеш.

За адаптацията в детската градина съм писала няколко разказа тук - http://threetoseven.wordpress.com/category/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1 … 0%B8%D0%BD%D0%B0/
Стана постепенно, с много отсъствия поради болест. Бъди уверена, че детето ти е за градина, първо може да е на половин ден. Ако знаеш коя е градината, попитай и сега да го водиш в двора за по 1 час, за да свиква.

Ето тези 2 статии доста се четат, мисля, че са полезни
http://threetoseven.wordpress.com/2010/04/28/govor/
http://threetoseven.wordpress.com/2009/10/03/early/

Успех!

# 72
  • Мнения: 85
Таня мнго ти благодаря, да имах отдавна съмнения но не съм чакала, ходихме при 2-ма невролози. Д-р Христова също първо имаше съмнения за аутистично поведение, но после каза, че според нея няма да се окаже такъв. Изпрати ни при Литвиненко той отхвърли това и на този етап 2-мата, ни препоръчага, логопед и деска градина. Ходим на лигопед има напредък с кординация с няякой думи като "дай". И така изчакахме и стигнахме сега да ни запишат и дадът час в Александровска. Ще изчакам за да видя те какво ще кажат и ще търсим други терапевти.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 412
JANITA, не исках да кажа, че си чакала, прочетох за лекарите, за коментара и съвета от личната лекарка. Повечето родители минават през този път на търсене, консултации и т.н.  Всъщност и аз самата се чудех дали всичко е наред, дали ще се оправи само около 5-6 месеца и това ме натоварваше много. После като започнахме интензивна работа като чели имах повече надежда - ето работим, ще се случи нещо добро. Както казва един познат "Няма невъзнаграден труд". Като се започне,  при някой по-бързо, при други по-бавно, но с бавни крачни нещата вървят.
Успех    bouquet

# 74
  • Мнения: 2 140
Наръчник за родители на деца с увреждания
http://rdbz.1gb.bg/RDBZ.ORG_narychnik_obrazovanie.pdf

Общи условия

Активация на акаунт