София- кв. Оборище

  • 14 097
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Благодаря за положителната информация Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 369
Здравейте:) И аз съм в Оборище:)

 Търся инфо за 60 ОДЗ на Мадарски конник
... ако някой може да каже нещо, познати и т.н. Всичко ще ми е от полза:) В дилема съм дали да сменям настоящата градина... поради това,че е чак в Хаджи Димитър... но пък много си я харесвам заради вниманието и топлината, с която гледат децата...  Да ми беше по-близо, изобщо не бих се замислила...

 За кухнята- и 2те ми деца ги изхрани кухнята на Тича, много съм доволна. Бела лапаше всичко без проблеми,дребния се оказа по-злояд, ама го преборваме:) Не мога да кажа,че е много разнообразна, готвят основно пилешко и супите им са доста еднотипни, но пък имам по 3 яденета всеки ден.

 По-назад някой питаше за педиатър в 17 п-ка. Нашата е Д-р Бойка Иванова. Много добър лекар е. Единствен недостатък, което всъщност е и предимство... понеже е много добър специалист, има много пациенти.... съответно това налага голямо чакане... но на кой не му се е налагало да чака при добър лекар...

 За 100 ЦДГ имам особено мнение, но като външен човек... чието дете остана след чертата след 24 приети... а сега чувам, че групата се пука по шевовете...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Атилия, дано сте имали късмет! Тази година влязаха почти всички с 8,2:)

# 47
  • София/Правец
  • Мнения: 130
КикиНики, моето дете посещава 60 ОДЗ. ТО не се води Хаджи Димитър, ами Оборище, макар, че май си е на границата Simple Smile
На мен от към разстояние ми е най-близо.
Да ти кажа за сега съм много доволна - добре се държат с децата (моето е още в яслена група до есента), учат много неща, госпожите им пускат музика и танцуват. Абе според мен им обръщат внимание. Моя син е без памперс, яде сам и т.н. и не съм имала проблеми да ми се връща към стари навици.
Имам и някои възражения - не следят много хубаво кое какво е яло и много пъти като ми кажат, че е ял той на момента казва на кой си е дал филията и те се сещат... Не го следят дали ака всеки ден, а ние сме с невероятен запек и проблем, за който съм казвала многократно и съм молила да ме информират дали се изхожда или не.
Като цяло и менюто им е малко странно. Много бобени неща има в рамките на седмицата понякога, прекалено много филии и сандвичи за сметка на мляко с овесени ядки или други такива неща. НИкога няма попара... Само 1 път съм виждала да има мляко с какао... Не, че моя син яде овесени ядки или полезни неща, но ми беше мечта да се понаучи в яслата Simple Smile Не съм сигурна и дали менюто на по-големите деца е същото.
Аз като цяло съм доволна от учителките в нашата група. Винаги са били мили и много внимателни.
Сигурно няма детска градина без недостатъци. Аз лично нямам и много опит с други градини в София Simple Smile
Съжалявам за отплесването... НАдявам се да съм ти била полезна Simple Smile

За педиатър ми препоръчахте няколко варианта момичета и съм много благодарна!!!!
Като се наложи един път спешно да идем до 17-та поликлиника със сина ми заради ангина само Д-р Петкова беше на смяна в момента и ми хареса. Тези дни трябва да отида пак да ми каже със сигурност дали ще поеме бебока пък после ще мисля и за преместване на баткото Simple Smile Ако не ще търся някоя от другите. Не ми се иска да обикалям като за интервю по кабинетите им... Не ми е удобно някак Simple Smile

Приятен ден на всички!  Hug

# 48
  • Мнения: 1 369
 ДАниа, много ти благодаря! Бела в момента ми е в Х.Д., а съм в дилема дали да я преместя в 60 ОДЗ, затова събирам информация... Мен ме интересува повече градинската част, тази на Maдарски конник. Макар че и яслената не ми е безразлична, щото ако преместя каката там,, ще мисля и за дребния... Като знам колко вълнения и нерви похабявам по тези приеми в градина и направо не ми се мисли какво ще бъде като тръгнат в университет... дано се окаже по-лесно:)

 Дани, на теб леко раждане, виждам,че наближава:) Д-р Бойка е много добра за бебетата, консултациите са отделно от опашката пред нейния кабинет, ако са болни винаги взима бебоците с предимство. Но бебоците в един момент порастват:) Лекува най-напред с хомеопатия, АБ дава само когато случая е наистина краен. Каката ми досега не е пила АБ, дребния самов еднъж, но пък тогава се оказа,че се е задавил и има чужди тела в дробчето... и пак тя ни прати към белодробното със съмнение за чуждо тяло...Така че съм доволна:)

# 49
  • София
  • Мнения: 598
И аз да се включа в кварталната темичка Simple Smile

Дани
, хареса ли си педиатър? Леко раждане ти желая и едно здраво бебче!

Момичета, да питам и аз: приеха малката в 18 ОДЗ, на ясла. Не мога да открия никой, който да я е посещавал, децата в квартала все направо на градина са тръгнали. Имате ли впечатления, вие или ваши познати, много ще съм ви задължена да споделите Hug

# 50
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Мелона, за сега при д-р Петкова мисля да питаме пак. Говорих с нея преди месец и каза, че юни може да приема нови пациенти, но не сме се разбирали на 100%
Сега да я подсетя и да я питам пак, че си наближава Simple Smile
Благодаря ти за пожеланията!
 Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72352.0 виж тук дали няма нещо за това ОДЗ. Ако не пусни тема.. Аз така питах за нашата градина предната есен и една жена на лични ми даде много информация Simple Smile

# 51
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Момичета, побутвам малко темата ни, че съвсем е замряла! Simple Smile

Сега е мои ред да си избирам детска кухня... Живеем точно до Заимов... Ровя из нета, но не намирам нищо за държавна кухня в района. Наистина ли няма? Тази на ул. Тича ми е малко далече. Дали има другаде или е само там?
За частна коя ще препоръчате? Гледах, че има наблизо Хер Бебе, Ян Бибиян и Вълшебник.

Споделете мнения, защото вече сигурно сте изпробвали някои от тях Simple Smile

# 52
  • Мнения: 0
dania_09, няма мила! Ние сме пробвали Хер бебе и Ян Бибиян. С уговорката, че моят хич не ги харесваше и доста малко ги е ял, предпочиташе на Хер Бебе храната. За Вълшебник не съм чувала, може ли малко повече инфо за нея? Къде се намира!

# 53
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ами от сайта им видях, че е на улица Мърфи, номер 3 мисля... В някакъв Парти клуб. Аз онзи ден минах от там и не го видях, но минах малко набързо. Имало и някакво КУхнята на мама Люси, то е на ъгъла на Янко Сакъзов и .... кое беше там втората пряка май от канала към паметника Левски в магазин Нико. Има в интернет адрес, но не съм ходила. Ние и тази седмица сме на Ян Бибиян и ако се стопли после може да мръдна да пробваме и друго Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 719
Здравейте съседки:)

Живеем от година и половина в квартала. Дъщеря ми септември ще става на 2 и ще тръгва на ясла, в 62 ОДЗ-клон Дунав. Виждам, че на повечето децата са в 60-то, но се надявам, че и за нашето ще има отзиви. Ходим на разходка най-често в Борисова радина, много по-рядко стигаме до "Заимов".
Ако бързаме много правим кръгчета на Ал. Невски и се прибираме:)

# 55
  • Мнения: 0
Хеликаза, добре си ни дошла! Аз се върнах на работа и не съм редовна, но може лятото да се съберем в някой парк да запознаем децата!

# 56
  • Мнения: 0
Момичета, от тази седмица започнахме в 60-то ОДЗ. Бяхте писали преди време, че първа и втора яслена група са заедно. На истина ли е така? Входът, който ние ползваме е само за първа група и има списък на децата от първа група.

# 57
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Групите се водят 1-ва и 2-ра, но и в двете има деца на по 1 и на 2 години Simple Smile

# 58
  • Мнения: 91
Здравей, dania_09! И добре дошла! Аз се надявам на есен да успея да запиша моя в 60 ОДЗ. Някакви отзиви за реда на записване? На колко пусна твоето детенце на ясла? За сега чакам през март да пуснат борйките и да подадем документите. Не ми се иска толкова малък да тръгва на ясла, но аз трябва да се връщам на работа, а няма кой да го гледа Sad
Нашият педиатър е в 17-та поликлиника. Много съм доволна от нея- д-р Юлия Петкова се казва. Ще ти пусна на лични служебния и номер. Винаги го преглежда много обстойно на консултациите. Ако прецени отлага ваксина. При нужда дава направления за изследвания и консултации. По принцип работи и като личен лекар, но никога не се е налагало да я чакаме, за да преглежда другите си пациенти. Децата са и приоритет! Мъжът ми искаше да се запише при нея, но изпуснахме сроковете (мисля, че само през декември могат да се сменят личните лекари). Дано съм ти била полезна! Успех!

На мен пък Петкова ми е личен лекар от 15-ина години, защото баща ми, лека му пръст, я беше избрал, като още бях дете. Никога не съм я харесвала особено, защото винаги е кисела, но не ми се е занимавало да я сменям, защото така или иначе я виждам рядко и ми е било все едно.

След като вчера ми се навика по телефона без особена причина обаче сега вече смятам да я сменя. Не стига, че за всичките тези години ми е дала не повече от 2-3 направления и не ми вижда очите, само прибира пари всеки месец за това, че й се водя пациент, ами и се държи грубо, без с абсолютно нищо да съм я провокирала. Това, че децата са приоритет също не е вярно - последния път една мила маминка с бебе си отвися повече от час пред вратата с болния бебок..

Отделно, когато отидох бременна, за да я уведомя, се направи на ударена и ми взе потребителска такса. Не ми е за 2-3-те лева, но въпросът е принципен.

# 59
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ние вече няколко години сме при д-р Петкова. Първо водех баткото без да го записвам при нея и пари не ми е искала. Само такса, което е символично при положение, че й дължах като за частен преглед. После записах бебето, година по-късно баткото и след още година себе си Simple Smile
Децата, че дори новородените нямат предимство ако чакат за преглед. Даже самите пациенти един път не са ми предложили да мина по-напред. Такава си ни е културата явно. За детските консултации обаче не се чака ред.
Но от нея самата съм много доволна. Винаги много адекватно лечение. Приема моите алтернативи възгледи за хомеопатии, компреси и т.н. Направления, болнични и т.н. никога не ми е отказала. Понякога ходим буквално през ден.
Имало в случай да е кисела, обикновено като чакат дни наред по 20 човека за нея. Не я оправдавам, но има дни когато аз съм вбесена вече от дълго чакане и като влезем вътре се разведрявам с нея Simple Smile
Определено съм доволна.

А смяната на личния лекар е много лесна. Само отиваш при новиятщ, когото си избрала през месеците юни или декември и той автоматично през системата им си взима данните на настоящият ти лекар и те записва за сигурно 5-10 мин. Така че ако си решила не отлагай заради самата процедура. И мен това доста време ме спираше да запиша големият ми син тук, а и заради други причини все изпусках подходящото време, но след това видях колко бързо и лесно става.

Общи условия

Активация на акаунт