София- кв. Оборище

  • 14 095
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Мами от кв. Оборище, искате ли да обсъдим детските заведения в квартала? Става въпрос за детски кухни/ ясли/ градини, парти центрве и всякакви заведения, подходящи за деца?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 374
Здравей Racholina, ние отскоро се преместихме тук в Оборище и все още не съм проучила нещата с градините и детските кухни....май от ремонтиране и висене в Заимов с малката не ми е останало време.
Сега като се замисля обаче кухнята скоро ще ни дотрябва, бебка е на годинка и малко и полека-лека трябва да я свиквам с по-разнообразна храна. А за градина направо не ми се мисли, като се сетя от опита си с моите племеннички и ми става лошо ooooh! То не беше висене, то не беше чудо, ужас просто. Мъж ми настоява нашата хубавица още от сега да я вкарваме в списъците че после нямало шанс да ни вземат. Ти ориентирала ли си се вече за ясла/градина?
 

# 2
  • Мнения: 0
Здравей Таис Simple Smile
Все си мисля, че моето момче е още малко- скоро навършва 7 месеца. Но май трябва и аз да се замисля по тези въпроси! Лошото е, че не съм живяла в този квартал вече 10 години и не съм наясно въбще с ясли/градини. За детските кухни знам, че има поне 2-3 в района- Ям-ям, Ян Бибиян (май) и Хер бебе. И педиатърката ни (в 17-та поликлиника) ще питам има ли наблюдения от други мами в квартала, че аз не познавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 598
Таис, racholina, аз се записвам при вас Grinning 

Живяла съм в квартала 2 години, сега се преместихме на Орлов мост, но ей го къде е.

За часните детски кухни няма значение в кой квартал сте - те доставят и по домовете. Иначе държавна знам само тази на улица "Тича", пресечка на "Иван Асен", но може би ви е далечко.

И нашата педиатърка е в 17-а поликлиника.

А въпросът с яслите живо ме вълнува. Моля, ако имате отзиви за която и да е (по възможност не частна), ще се радвам да ги чуя.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 374
Здравей Мелона Simple Smile За съжаление, и аз като Racholina почти нямам познати мами от квартала все още за да ги попитам за отзиви, иначе се сещам за добра ясла в Гео Милев (където живеехме преди) но май ще ти е далечко...
Racholina, на вас наистина ви е рано за кухни и градини. Честно казано, и за моето мишле ми се струва малко прекалено още отсега да го записвам на детска градина, но напоследък мъжът ми непрекъснато ме засипва с някаква черна хроника как на еди коя си негова колежка детето го записали в списъка на чакащите като навършило годинка, и как три години по-късно все още не ги е огряло ooooh! Примерите му са доста и то все фрапантни, и май вече започвам и аз да се замислям.
Благодаря ти за вариантите за кухня, ще ги пусна в гугъл за проверка  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 598
За частна кухня съм чувала добри отзиви за "Ози". Мисля тях да пробвам, ако не ми хареса държавната. Но нямат пункт наблизо, трябва с доставка по домовете.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 374
Мелона, блазе ви че вече сте готови за детска кухня. Моята госпожица е ужасно злояда, едвам успявам да и пробутам някое и друго бурканче пюре или няколко лъжици каша. Само цица никога не отказва Joy Да не говорим, че всички пюрета обозначени с 12+, т.е. които са по-едро смляни директно ми се (по)връщат Sick

Btw, сега се сетих че наши познати са много доволни от детския център Джиджо - детенце го дадоха там на две годинки и все още нямат никакви оплаквания. Центърът е частен, но от тях знам че цените са съвсем приемливи.

# 7
  • Мнения: 0
Таис, а ти точно къде живееш? Ако искяш да заформим някоя среща в Заимов като се пооправи времето? Ние днес с едни мами от форума евентуално ще се виждаме там. Само където всички ще сме Мартенки и разговорите ни сигурно няма да те вълнуват вече Simple Smile Ако все пак ти се идва, ще ти пиша на лични за час и място, ок?

# 8
  • София
  • Мнения: 12 374
Racholina, благодаря за предложението, жалко че чак сега го видях - много ще се радвам да се видим Simple Smile А и не знам доколко ще ми е скучно с вас, ние все още си сучем по 6, 7 пъти на ден, все едно си имам малко бебе...само дето проходи наскоро Laughing Което ме подсеща, че ако твоят бебо си спинка навън, моята мишка да не му пречи защото апетит може и да нямаме, но пък гласище дал Господ за двама - особено когато не и дам да лапне някой апетитен фас или кално листо Joy

Иначе ние сме на Левски, до китайския ресторант и когато не вали се разхождаме най-често в Заимов или в Докторската, за разнообразие. Откакто застудя обаче следобед вече не я извеждам, а сутрин сме навън горе-долу от 11 до към 13 h.
Вие с бебо кога се разхождате най-често?

# 9
  • Мнения: 0
Таис, откакто застудя излизаме по скоро обедно-слетобедно време. Давам пюренце на обяд и  тръгваме, тъкмо да поспи на въздух. Ако някой ден решиш, може да се разберем. Ние сме от към другата страна, към гара Подуене, но до Заимов ще дойдем!
От каква възраст приемат в яслите, че днес нещо се поколебах като го коментирахме с една мама?

# 10
  • София
  • Мнения: 12 374
Ами ако искаш в петък, ако времето е ок, може да дойдете до Заимов Simple Smile
За яслите съм чувала, че от девети, десети месец би трябвало вече да ги взимат, но доколкото знам на някои места имат изискване детето да е проходило...
Аз по принцип съм против яслите, навремето изчетох доста форуми точно с разисквания 'за/против ясли' и останах с впечатлението, че повечето майки също не са настроени добре. Просто си мисля, че първите две години са от огромно значение за децата и психиката им, и най-много си имат нужда от мама и домашна обстановка Simple Smile Така или иначе ще работим после едно двайсет/трийсет години, все си мисля че можем да им отделим две години 'само за тях'. Това, разбира се, си е само мое мнение Peace Охх, взех да звуча като свекърва ми hahaha

# 11
  • Мнения: 0
Споделям твоето мнение Peace
Въпросът е, че не всеки може да си го позволи. При мен има време да реша, ще поживеем, ще видим Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 598
Таис, благодаря за инфото на Джиджо. Интересно звучи. Тъкмо се чудех и къде да направим рождения ден на малката Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 12 374
Мелона, пак заповядай Hug

# 14
  • Мнения: 0
Момичета, записахте ли мъниците на детска кухня? На мен ми предстои, но не откривам държавна в района...
За ОЗИ погледнах, че е от 1г. и не намерих в какво количество са порциите.

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 10:59 от racholina

Общи условия

Активация на акаунт