София- кв. Оборище

  • 14 100
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Мами от кв. Оборище, искате ли да обсъдим детските заведения в квартала? Става въпрос за детски кухни/ ясли/ градини, парти центрве и всякакви заведения, подходящи за деца?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 374
Здравей Racholina, ние отскоро се преместихме тук в Оборище и все още не съм проучила нещата с градините и детските кухни....май от ремонтиране и висене в Заимов с малката не ми е останало време.
Сега като се замисля обаче кухнята скоро ще ни дотрябва, бебка е на годинка и малко и полека-лека трябва да я свиквам с по-разнообразна храна. А за градина направо не ми се мисли, като се сетя от опита си с моите племеннички и ми става лошо ooooh! То не беше висене, то не беше чудо, ужас просто. Мъж ми настоява нашата хубавица още от сега да я вкарваме в списъците че после нямало шанс да ни вземат. Ти ориентирала ли си се вече за ясла/градина?
 

# 2
  • Мнения: 0
Здравей Таис Simple Smile
Все си мисля, че моето момче е още малко- скоро навършва 7 месеца. Но май трябва и аз да се замисля по тези въпроси! Лошото е, че не съм живяла в този квартал вече 10 години и не съм наясно въбще с ясли/градини. За детските кухни знам, че има поне 2-3 в района- Ям-ям, Ян Бибиян (май) и Хер бебе. И педиатърката ни (в 17-та поликлиника) ще питам има ли наблюдения от други мами в квартала, че аз не познавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 598
Таис, racholina, аз се записвам при вас Grinning 

Живяла съм в квартала 2 години, сега се преместихме на Орлов мост, но ей го къде е.

За часните детски кухни няма значение в кой квартал сте - те доставят и по домовете. Иначе държавна знам само тази на улица "Тича", пресечка на "Иван Асен", но може би ви е далечко.

И нашата педиатърка е в 17-а поликлиника.

А въпросът с яслите живо ме вълнува. Моля, ако имате отзиви за която и да е (по възможност не частна), ще се радвам да ги чуя.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 374
Здравей Мелона Simple Smile За съжаление, и аз като Racholina почти нямам познати мами от квартала все още за да ги попитам за отзиви, иначе се сещам за добра ясла в Гео Милев (където живеехме преди) но май ще ти е далечко...
Racholina, на вас наистина ви е рано за кухни и градини. Честно казано, и за моето мишле ми се струва малко прекалено още отсега да го записвам на детска градина, но напоследък мъжът ми непрекъснато ме засипва с някаква черна хроника как на еди коя си негова колежка детето го записали в списъка на чакащите като навършило годинка, и как три години по-късно все още не ги е огряло ooooh! Примерите му са доста и то все фрапантни, и май вече започвам и аз да се замислям.
Благодаря ти за вариантите за кухня, ще ги пусна в гугъл за проверка  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 598
За частна кухня съм чувала добри отзиви за "Ози". Мисля тях да пробвам, ако не ми хареса държавната. Но нямат пункт наблизо, трябва с доставка по домовете.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 374
Мелона, блазе ви че вече сте готови за детска кухня. Моята госпожица е ужасно злояда, едвам успявам да и пробутам някое и друго бурканче пюре или няколко лъжици каша. Само цица никога не отказва Joy Да не говорим, че всички пюрета обозначени с 12+, т.е. които са по-едро смляни директно ми се (по)връщат Sick

Btw, сега се сетих че наши познати са много доволни от детския център Джиджо - детенце го дадоха там на две годинки и все още нямат никакви оплаквания. Центърът е частен, но от тях знам че цените са съвсем приемливи.

# 7
  • Мнения: 0
Таис, а ти точно къде живееш? Ако искяш да заформим някоя среща в Заимов като се пооправи времето? Ние днес с едни мами от форума евентуално ще се виждаме там. Само където всички ще сме Мартенки и разговорите ни сигурно няма да те вълнуват вече Simple Smile Ако все пак ти се идва, ще ти пиша на лични за час и място, ок?

# 8
  • София
  • Мнения: 12 374
Racholina, благодаря за предложението, жалко че чак сега го видях - много ще се радвам да се видим Simple Smile А и не знам доколко ще ми е скучно с вас, ние все още си сучем по 6, 7 пъти на ден, все едно си имам малко бебе...само дето проходи наскоро Laughing Което ме подсеща, че ако твоят бебо си спинка навън, моята мишка да не му пречи защото апетит може и да нямаме, но пък гласище дал Господ за двама - особено когато не и дам да лапне някой апетитен фас или кално листо Joy

Иначе ние сме на Левски, до китайския ресторант и когато не вали се разхождаме най-често в Заимов или в Докторската, за разнообразие. Откакто застудя обаче следобед вече не я извеждам, а сутрин сме навън горе-долу от 11 до към 13 h.
Вие с бебо кога се разхождате най-често?

# 9
  • Мнения: 0
Таис, откакто застудя излизаме по скоро обедно-слетобедно време. Давам пюренце на обяд и  тръгваме, тъкмо да поспи на въздух. Ако някой ден решиш, може да се разберем. Ние сме от към другата страна, към гара Подуене, но до Заимов ще дойдем!
От каква възраст приемат в яслите, че днес нещо се поколебах като го коментирахме с една мама?

# 10
  • София
  • Мнения: 12 374
Ами ако искаш в петък, ако времето е ок, може да дойдете до Заимов Simple Smile
За яслите съм чувала, че от девети, десети месец би трябвало вече да ги взимат, но доколкото знам на някои места имат изискване детето да е проходило...
Аз по принцип съм против яслите, навремето изчетох доста форуми точно с разисквания 'за/против ясли' и останах с впечатлението, че повечето майки също не са настроени добре. Просто си мисля, че първите две години са от огромно значение за децата и психиката им, и най-много си имат нужда от мама и домашна обстановка Simple Smile Така или иначе ще работим после едно двайсет/трийсет години, все си мисля че можем да им отделим две години 'само за тях'. Това, разбира се, си е само мое мнение Peace Охх, взех да звуча като свекърва ми hahaha

# 11
  • Мнения: 0
Споделям твоето мнение Peace
Въпросът е, че не всеки може да си го позволи. При мен има време да реша, ще поживеем, ще видим Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 598
Таис, благодаря за инфото на Джиджо. Интересно звучи. Тъкмо се чудех и къде да направим рождения ден на малката Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 12 374
Мелона, пак заповядай Hug

# 14
  • Мнения: 0
Момичета, записахте ли мъниците на детска кухня? На мен ми предстои, но не откривам държавна в района...
За ОЗИ погледнах, че е от 1г. и не намерих в какво количество са порциите.

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 10:59 от racholina

# 15
  • София
  • Мнения: 598
Бях писала по-нагоре, има една на ул. "Тича", зад централата на Райфайзен банк се пада. Не знам дали не ти е далече обаче.

# 16
  • Мнения: 0
Далечко ми е, благодаря все пак, Мелона! Ти ползвала ли си я, доволна ли си?

# 17
  • София
  • Мнения: 598
Да, от 2 седмици я ползвам, доволна съм общо взето. За Оборище и аз не мога да открия къде има кухня. Иначе има пункт на Хер бебе на бул. "Мадрид" и на "Ям-ям" на ул. "Васил Априлов", срещу парка Заимов точно се пада, в един биомагазин.

# 18
  • Мнения: 0
Да, знам ги тях. Най-удобна ми е тази на Мадрид и мисля да я пробвам! Благодаря ти отново!

# 19
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Хей, здравейте и от мен Simple Smile

Ние сме малко по-големи и не се интересувам от кухните, а когато ползвахме не живеехме тук, та не мога да помогна Sad

Но посещаваме едно от ОДЗ-тата в района - 60-то Simple Smile Ако някой го интересува мога да дам информация..

Аз искам да попитам за добър педиатър в 17-та поликлиника? По-скоро ми трябва личен лекар за бебе, който да е и педиатър, а не да ни препраща винаги към друг.
За сина ми имаме много добра лекарка, но ни е далече... Искаме за бебето някъде по-наблизо и поликлиниката ми е много удобна Simple Smile
Много ще се радвам ако споделите мнения Simple Smile

Надявам се да ни приемете към групата ви Simple Smile

Лек и усмихнат ден на всички!  Hug

# 20
  • Мнения: 0
Здравей, dania_09! И добре дошла! Аз се надявам на есен да успея да запиша моя в 60 ОДЗ. Някакви отзиви за реда на записване? На колко пусна твоето детенце на ясла? За сега чакам през март да пуснат борйките и да подадем документите. Не ми се иска толкова малък да тръгва на ясла, но аз трябва да се връщам на работа, а няма кой да го гледа Sad
Нашият педиатър е в 17-та поликлиника. Много съм доволна от нея- д-р Юлия Петкова се казва. Ще ти пусна на лични служебния и номер. Винаги го преглежда много обстойно на консултациите. Ако прецени отлага ваксина. При нужда дава направления за изследвания и консултации. По принцип работи и като личен лекар, но никога не се е налагало да я чакаме, за да преглежда другите си пациенти. Децата са и приоритет! Мъжът ми искаше да се запише при нея, но изпуснахме сроковете (мисля, че само през декември могат да се сменят личните лекари). Дано съм ти била полезна! Успех!

# 21
  • София
  • Мнения: 598
dania_09, писах ти на лични.

Момичета, знаете ли някой детски клуб в района, където мога да заведа малката да си играе час-два? у нас всичко и е омръзнало, а сега излизаме за малко и детето умира от скука.

# 22
  • Мнения: 0
Мелона, и аз търся такова място Sad Не сме излизали тази седмица, че ми е хремав и вече съм на ръба... Shocked

# 23
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Момичета благодаря ви много и на двете отново за информацията!
Нямате представа колко ми е полезна!
Ние един път сме ходили при педиатър в 17-та при Паскалева, но веднага на антибиотик искаше да минем... Нещо не ме очарова на пръв поглед...

За 60-то ОДЗ мога да кажа, че сме доволни ние Simple Smile Аз не съм много претенциозна, а и нямам впечатление от други места. Много трудно се класирахме... Бабата ни работи в детска градина, но и това за малко да не помогне. Общо взето малко на късмет накрая. От тази есен ходим, на 2 години беше и 2 месеца докато тръгна. Боледува ми доста откакто започна, нещо което преди не се е случвало. Не мога да кажа на 100% нищо за госпожите и обслужването, защото никога не съм виждала какво правят децата. Разказва ми малко Мартин, но не мисля, че е достоверно Simple Smile Но ги занимават, дават им книжки, пластелин, да рисуват, пускат им песнички да танцуват. Помагат им да се научат да ходят на гърне. Моето специално нямаше памперс като започна, ядеше сам и т.н. но като съм го взимала на обяд съм заварвала всички и малки и големи наредени на гърнета заедно Simple Smile
Другото, което е, няма група за 1-годишни и отделно за 2-годишни както може да си помисли човек като чете списъка със свободните места. И двете групи са смесени. Има по-малко деца на 1 година, защото не е самостоятелна ясла и не могат да се справят ако в едната са само малки дечица (така ми каза директорката).
Също препоръчвам като решите да кандидатствате да идете и на място при директорката. Много е мила и отзивчива. И според мен е добре да се срещне човек с нея да каже как седят нещата. Местата иначе са много малко и с под 8,2 точки според мен няма шанс да се приеме дете Sad Ние голям ужас преживяхме с тези класирания и направо не вярвах, че ще успеем накрая. Оказа се, че е станало някакво объркване и сайта не ни признава точките от бабата. Директорката каза, че детската градина, в която работи жената е в списъка с тези с приоритет и като ни добави точките се оправиха нещата Simple Smile
Стискам ви палци да имате късмет!
В градината има и басейн и разни занимания по желание за малко по-големите деца - плуване, йога, народни танци, английски...
Стайте им за игра са ремонтирани... Храната като чета менюто ми се струва разнообразна...
Не знам друго какво да споделя... А не ги изкарват много навън... Особено зимата де. Нямат как да ги обличат всички толкова бързо и за сега не са ги изкарвали. Дано пролетта да е различно.
Ако някои се сети нещо да пита... Аз ако мога ще отговоря Simple Smile

Извинявам се за дългия пост Simple Smile

# 24
  • Мнения: 0
dania_09, много ти благодаря за информацията! И аз не знам как ще се доредим...  Ако там не стане, може би ще трябва да потърся частна ясла. Отзиви за подобни в района?

# 25
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Лично аз нямам впечатления за частни ясли, но една майка в парка ми спомена, че нейното дете ходи на частна в Хаджи Димитър и плаща 350 лв. Доволна беше. Седяла с него там почти месец докато свикне. Не се разболявало много... Нямам друга информация за съжаление Sad На нашата улица  има частна градина Космос май се казва, не знам дали взимат по-малки деца, но таксите като гледах с сайта им преди време са ужасно високи Sad

# 26
  • Мнения: 0
Сега погледнах в нета за Космос. Цените са такива, защото е двуезична. Иначе пише,че има и ясла и ми е на удобно място... Пфууу, значи... Имам още време да поразгледам и да поразпитам. Благодаря за инфото!

# 27
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Много е готина Космос... И това, че е двуезична и като база и съм виждала да правят партита на двора... Но просто нямаше как ние и да помислим за таксата Sad

# 28
  • Мнения: 0
Мелона, попаднах на една темичка за детските клубове в София и видях, че си писала там за Морско конче. На нас ни предстои РД и исках да те питам как го понесоха бебешорите?Ние мислим Мартенки да си спретнем едно бебешко купонче и мислим точно за такова място. Какви забавления имаше за малките? Наехте ли аниматор? На мен лично ми се струва, че ще са много малки нашите за тематично парти...

# 29
  • София
  • Мнения: 598
При нас нямаше тематично парти, бяха 7 деца до 2 годинки и ги гледаха 2 момичета, отделно всяко си беше залепено за майката почти през цялото време. Но на всички много им хареса, там има доста играчки, широко е. Не знам колко дечица ще сте, но за 10-12 според мен е ОК. Имат една лодка пълна с топки, разни куклени къщи и детски кухни, има с какво да се занимават децата. Може да им звъннете да питате до колко деца е подходящо клубчето, те са с опит и ще ви ориентират. Отделно има зала за родители, която побира двайсетина души.

# 30
  • Мнения: 0
Мерси Мелона, сега се организираме да проверим колко точно сме и ще звънна! Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 12 374
Здравей Racholina, чак сега видях че си питала за кухнята. Вероятно и вече си решила проблема, но все пак да отговоря Simple Smile

Аз не съм записала малката, все още караме на кърма, каши и пюрета. Иначе моя приятелка която живее в района взима частна кухня за нейното момченце - пункта е в магазин Мушморок, на бул Васил Левски. Не съм сигурна дали е точно Ози, или някоя от другите частни кухни, но доколкото знам ги е редувала. Разправяше ми че понякога порциите са ок и си струват, но понякога са боклук Simple Smile За грамажа - предполагам че ако влезнеш в сайта на съответната кухня, би трябвало да го има, както и подробно описание на менюто.

А, и наскоро четох че отварят и първата Био детска кухня в София, мисля че пункта им беше някъде по Заимов Thinking Тъй като аз самата напоследък съм много на тази вълна, май за моята мишка бих пробвала био храната...поне няма да я тъпча с нишесте, олио и сол Twisted Evil

Прегръдки от нас Hug

# 32
  • Мнения: 0
Tаис, Ям-ям е био-кухнята. Нямам отзиви, въпреки че доста ми се ще... Срещу Заимов е в Био магазина.м. Далече ми е, а и сега в студовете, не мърдаме от нас... Поръчвах за вкъщи няколко дни от Ян Бибиян, но за сега се отказах. Препоръчват ми да пробвам от Българче и сигурно тези дни ще звънна. Държавна се оказа, че има в Редута, но няма как да ходя там с малкия и отпада като вариант!
 Hug И пишете от време на време как сте!
Аз и тук да попитам: На малкия му открих къса юздичка на езика и ни препратиха към лицево-челюстен хирург. Не му създава проблеми с кърменето ( продължаваме активно да се кърмим), но ми отказва упорито твърда храна. Дали може това да има връзка? Педито уклончиво спомена, че можело. Освен това, съм склонна да му цепнат юздичката, за да няма проблеми с говора в последствие. Някоя от вас да има информация от първа ръка? Попрочетох в нет-а, ама си е друго някой с преки впечатления...

# 33
  • София
  • Мнения: 12 374
Racholina, наистина е Ям-ям био кухнята, сутринта им разглеждах сайта и мисля след време да пробвам, сравнително близо е до нас и изглежда добре като предложение.

За късата юздичка на детенце - неприятна работа, но не трябва да се притесняваш, сравнително често се среща и се оправя без проблем. Супер е, че въпреки по-късата юздичка, си се кърмите още Simple Smile
Иначе за хапването на твърда храна - ами може и да влияе, но моята госпожица например без никакви такива проблеми упорито отказваше каши и пюрета до след навършването на годинката...май започна да яде що-годе с желание едва след като проходи...но дори и сега има дълги периоди когато просто не е на кеф да яде ''твърдо'' и си кара само на цица Simple Smile

На моя приятелка сина - всъщност тази мама с частната кухня за която ти писах онзи ден - също има голям проблем с твърдите храни - детенце почти не е кърмено, на АМ е, но все още не се кефи на ''нормалната'' храна. Иска си човека шишето и това е, има дни в които просто отказва и кухня и пюрета, и си пие на воля само млякото. Ами здрав, прав и красив е младежа, нищо че вече година и нещо е основно на мляко Simple Smile

Питала съм педито - според него това не е проблем, стига детенце да си изглежда добре, здраво и жизнено. Според него напоследък майките твърде мн се вманиачаваме на тема захранване и ядене на ''твърда храна'', аз поне бях така по едно време:roll:

Та би могло и да оказва някакво влияние късата юздичка, но има и доста деца които просто не се радват особено на твърдата храна и привикват трудно и бавно към нея. А за самата операция съм чувала че колкото по-рано се направи е по-добре, и че не е нищо страшно или сериозно. Просто не трябва да се отлага твърде много.

Btw, ние тази седмица ще сме на консултация, искаш ли да попитам нашия педиатър за мнението му - той е наистина добър, и така просто ще имаш още едно професионално мнение (освен на твоето педи) за вс случай.
 Hug от нас

# 34
  • Мнения: 0
Таис, извинявай, че чак сега пиша. Моля те, попитай го, ако не е проблем!  Hug

# 35
  • Мнения: 539
Момичета, някой да има мерак за НЕМСКИ ?
Търсим още някого, защото ММ започва курс за начинаещи,(много добра учителка, опитна)198 лв. за 44 часа, но имат промоция "2-ма с една такса". Така че, търсим още един, да си делят таксата. По 99 лв. за 44 часа. Има ли мераклии?

# 36
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Може ли малко повече информация? Аз даже нямам идея какво е ММ? Кога и къде ще се провежда курса? Simple Smile

# 37
  • Мнения: 539
Може ли малко повече информация? Аз даже нямам идея какво е ММ? Кога и къде ще се провежда курса? Simple Smile
Извинявам се, ММ е съпругът ми (от моят мъж Mr. Green).
Курсът  ще се провежда във вторник и четвъртък от 18.00, на ул. "Гурко" зад Спортната палата. Ето линк, но не е съвсем точен и изчерпателен... Може да звъннеш, много са мили дамите.
http://www.mejduchasie.com/languages/nemski
Всъщност, на сайта има грешка - започва на 23-ти февруари, а не януари.

# 38
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Благодаря за информацията Simple Smile
За съжаление няма да мога вечер Sad Малкия е на градина до към 17-18 часа и после няма на кой да го оставям Sad

# 39
  • Мнения: 539
Благодаря за информацията Simple Smile
За съжаление няма да мога вечер Sad Малкия е на градина до към 17-18 часа и после няма на кой да го оставям Sad
Съжалявам!
Значи все още търсим втори човек...

# 40
  • София
  • Мнения: 12 374

Racholina, вчера бяхме на консултация и поговорих с педиатъра за момченцето ти. Той е категоричен че трябва да се оперира възможно най-скоро. Обясни ми че традиционно за ''краен срок'' в педиатрията е прието такива операции да се извършват до 1.5 г., но всъщност това било много късно.

Интересното е, че късата юздичка не влияела толкова на сученето или храненето - има си дечица които си сучат и хапват без видимо затруднение, а на проговарянето. Артикулацията на повечето съгласни и гласни ставала много трудна при наличието на този проблем, понякога и невъзможна. Ето защо той каза че колкото по-бързо и по-рано се оправи това, толкова по-добре, още повече че вие вече сте навлезли в период когато артикулацията на звуци и срички би трябвало да се засилва, до естественото проговаряне на детето. С една дума - не го отлагай, за да няма проблем с произнасянето на повечето звуци след време.

А, и за самата операция - точно както и аз бях чувала - кратка, бърза и безпроблемна, то дори не е точно операция, а по-скоро резване/клъцване. Каза че изобщо не трябва да се притесняваш, много елементарно било. Питах го и къде ги правят - каза че на много места, например Исул, там като цяло били доволни родителите.

Ами това е, дано поне малко съм ти била полезна. Само споко и всичко ще е наред Hug

Нас вчера ни боцнаха пак и сега сме кииисели та се не трае...

Хубав уикенд Simple Smile Hug

# 41
  • Мнения: 0
Таис, безкрайно съм ти благодарна! Мен ме притеснява, че му е трудно да изговаря срички, мъчи се да ми подражава и се ядосва, че не става. Моята кума работи в ИСУЛ и ще я пратя да провери. Предполагам в детскоко УНГ я правят тази манипулация!  Hug
Няма да отлагам!

# 42
  • София
  • Мнения: 12 374

Racholina, няма защо! Важното е бебчо да се оправи и по-лесно да си изговаря звуците и сричките. Супер, че имате и близък в самата болница, това обикновено улеснява нещата. Абе всичко ще е наред, ще видиш  Hug

Всъщност драсни два реда когато имаш време след манипулацията да кажеш как сте, please.

Стискаме палци и  Hug от нас с дребната Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1
Здравейте мами от Оборище,
виждам, че дечицата са ви все още малки, но все пак да питам, дали някоя от вас е чувала отзиви за 100 цдг на ул. велико търново.Ще съм много благодарна да чуя мнение от някого.
Благодаря ви предварително!

# 44
  • София
  • Мнения: 598
Здравейте мами от Оборище,
виждам, че дечицата са ви все още малки, но все пак да питам, дали някоя от вас е чувала отзиви за 100 цдг на ул. велико търново.Ще съм много благодарна да чуя мнение от някого.
Благодаря ви предварително!

Здравей, имам позната с дете на 3 г, ходи там отскоро и е много доволна. Казва, че е била предубедена към държавните градини, но там гледали детето като свое. Повече подробности не знам.

# 45
  • Мнения: 1
Благодаря за положителната информация Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 369
Здравейте:) И аз съм в Оборище:)

 Търся инфо за 60 ОДЗ на Мадарски конник
... ако някой може да каже нещо, познати и т.н. Всичко ще ми е от полза:) В дилема съм дали да сменям настоящата градина... поради това,че е чак в Хаджи Димитър... но пък много си я харесвам заради вниманието и топлината, с която гледат децата...  Да ми беше по-близо, изобщо не бих се замислила...

 За кухнята- и 2те ми деца ги изхрани кухнята на Тича, много съм доволна. Бела лапаше всичко без проблеми,дребния се оказа по-злояд, ама го преборваме:) Не мога да кажа,че е много разнообразна, готвят основно пилешко и супите им са доста еднотипни, но пък имам по 3 яденета всеки ден.

 По-назад някой питаше за педиатър в 17 п-ка. Нашата е Д-р Бойка Иванова. Много добър лекар е. Единствен недостатък, което всъщност е и предимство... понеже е много добър специалист, има много пациенти.... съответно това налага голямо чакане... но на кой не му се е налагало да чака при добър лекар...

 За 100 ЦДГ имам особено мнение, но като външен човек... чието дете остана след чертата след 24 приети... а сега чувам, че групата се пука по шевовете...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Атилия, дано сте имали късмет! Тази година влязаха почти всички с 8,2:)

# 47
  • София/Правец
  • Мнения: 130
КикиНики, моето дете посещава 60 ОДЗ. ТО не се води Хаджи Димитър, ами Оборище, макар, че май си е на границата Simple Smile
На мен от към разстояние ми е най-близо.
Да ти кажа за сега съм много доволна - добре се държат с децата (моето е още в яслена група до есента), учат много неща, госпожите им пускат музика и танцуват. Абе според мен им обръщат внимание. Моя син е без памперс, яде сам и т.н. и не съм имала проблеми да ми се връща към стари навици.
Имам и някои възражения - не следят много хубаво кое какво е яло и много пъти като ми кажат, че е ял той на момента казва на кой си е дал филията и те се сещат... Не го следят дали ака всеки ден, а ние сме с невероятен запек и проблем, за който съм казвала многократно и съм молила да ме информират дали се изхожда или не.
Като цяло и менюто им е малко странно. Много бобени неща има в рамките на седмицата понякога, прекалено много филии и сандвичи за сметка на мляко с овесени ядки или други такива неща. НИкога няма попара... Само 1 път съм виждала да има мляко с какао... Не, че моя син яде овесени ядки или полезни неща, но ми беше мечта да се понаучи в яслата Simple Smile Не съм сигурна и дали менюто на по-големите деца е същото.
Аз като цяло съм доволна от учителките в нашата група. Винаги са били мили и много внимателни.
Сигурно няма детска градина без недостатъци. Аз лично нямам и много опит с други градини в София Simple Smile
Съжалявам за отплесването... НАдявам се да съм ти била полезна Simple Smile

За педиатър ми препоръчахте няколко варианта момичета и съм много благодарна!!!!
Като се наложи един път спешно да идем до 17-та поликлиника със сина ми заради ангина само Д-р Петкова беше на смяна в момента и ми хареса. Тези дни трябва да отида пак да ми каже със сигурност дали ще поеме бебока пък после ще мисля и за преместване на баткото Simple Smile Ако не ще търся някоя от другите. Не ми се иска да обикалям като за интервю по кабинетите им... Не ми е удобно някак Simple Smile

Приятен ден на всички!  Hug

# 48
  • Мнения: 1 369
 ДАниа, много ти благодаря! Бела в момента ми е в Х.Д., а съм в дилема дали да я преместя в 60 ОДЗ, затова събирам информация... Мен ме интересува повече градинската част, тази на Maдарски конник. Макар че и яслената не ми е безразлична, щото ако преместя каката там,, ще мисля и за дребния... Като знам колко вълнения и нерви похабявам по тези приеми в градина и направо не ми се мисли какво ще бъде като тръгнат в университет... дано се окаже по-лесно:)

 Дани, на теб леко раждане, виждам,че наближава:) Д-р Бойка е много добра за бебетата, консултациите са отделно от опашката пред нейния кабинет, ако са болни винаги взима бебоците с предимство. Но бебоците в един момент порастват:) Лекува най-напред с хомеопатия, АБ дава само когато случая е наистина краен. Каката ми досега не е пила АБ, дребния самов еднъж, но пък тогава се оказа,че се е задавил и има чужди тела в дробчето... и пак тя ни прати към белодробното със съмнение за чуждо тяло...Така че съм доволна:)

# 49
  • София
  • Мнения: 598
И аз да се включа в кварталната темичка Simple Smile

Дани
, хареса ли си педиатър? Леко раждане ти желая и едно здраво бебче!

Момичета, да питам и аз: приеха малката в 18 ОДЗ, на ясла. Не мога да открия никой, който да я е посещавал, децата в квартала все направо на градина са тръгнали. Имате ли впечатления, вие или ваши познати, много ще съм ви задължена да споделите Hug

# 50
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Мелона, за сега при д-р Петкова мисля да питаме пак. Говорих с нея преди месец и каза, че юни може да приема нови пациенти, но не сме се разбирали на 100%
Сега да я подсетя и да я питам пак, че си наближава Simple Smile
Благодаря ти за пожеланията!
 Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72352.0 виж тук дали няма нещо за това ОДЗ. Ако не пусни тема.. Аз така питах за нашата градина предната есен и една жена на лични ми даде много информация Simple Smile

# 51
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Момичета, побутвам малко темата ни, че съвсем е замряла! Simple Smile

Сега е мои ред да си избирам детска кухня... Живеем точно до Заимов... Ровя из нета, но не намирам нищо за държавна кухня в района. Наистина ли няма? Тази на ул. Тича ми е малко далече. Дали има другаде или е само там?
За частна коя ще препоръчате? Гледах, че има наблизо Хер Бебе, Ян Бибиян и Вълшебник.

Споделете мнения, защото вече сигурно сте изпробвали някои от тях Simple Smile

# 52
  • Мнения: 0
dania_09, няма мила! Ние сме пробвали Хер бебе и Ян Бибиян. С уговорката, че моят хич не ги харесваше и доста малко ги е ял, предпочиташе на Хер Бебе храната. За Вълшебник не съм чувала, може ли малко повече инфо за нея? Къде се намира!

# 53
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ами от сайта им видях, че е на улица Мърфи, номер 3 мисля... В някакъв Парти клуб. Аз онзи ден минах от там и не го видях, но минах малко набързо. Имало и някакво КУхнята на мама Люси, то е на ъгъла на Янко Сакъзов и .... кое беше там втората пряка май от канала към паметника Левски в магазин Нико. Има в интернет адрес, но не съм ходила. Ние и тази седмица сме на Ян Бибиян и ако се стопли после може да мръдна да пробваме и друго Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 719
Здравейте съседки:)

Живеем от година и половина в квартала. Дъщеря ми септември ще става на 2 и ще тръгва на ясла, в 62 ОДЗ-клон Дунав. Виждам, че на повечето децата са в 60-то, но се надявам, че и за нашето ще има отзиви. Ходим на разходка най-често в Борисова радина, много по-рядко стигаме до "Заимов".
Ако бързаме много правим кръгчета на Ал. Невски и се прибираме:)

# 55
  • Мнения: 0
Хеликаза, добре си ни дошла! Аз се върнах на работа и не съм редовна, но може лятото да се съберем в някой парк да запознаем децата!

# 56
  • Мнения: 0
Момичета, от тази седмица започнахме в 60-то ОДЗ. Бяхте писали преди време, че първа и втора яслена група са заедно. На истина ли е така? Входът, който ние ползваме е само за първа група и има списък на децата от първа група.

# 57
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Групите се водят 1-ва и 2-ра, но и в двете има деца на по 1 и на 2 години Simple Smile

# 58
  • Мнения: 91
Здравей, dania_09! И добре дошла! Аз се надявам на есен да успея да запиша моя в 60 ОДЗ. Някакви отзиви за реда на записване? На колко пусна твоето детенце на ясла? За сега чакам през март да пуснат борйките и да подадем документите. Не ми се иска толкова малък да тръгва на ясла, но аз трябва да се връщам на работа, а няма кой да го гледа Sad
Нашият педиатър е в 17-та поликлиника. Много съм доволна от нея- д-р Юлия Петкова се казва. Ще ти пусна на лични служебния и номер. Винаги го преглежда много обстойно на консултациите. Ако прецени отлага ваксина. При нужда дава направления за изследвания и консултации. По принцип работи и като личен лекар, но никога не се е налагало да я чакаме, за да преглежда другите си пациенти. Децата са и приоритет! Мъжът ми искаше да се запише при нея, но изпуснахме сроковете (мисля, че само през декември могат да се сменят личните лекари). Дано съм ти била полезна! Успех!

На мен пък Петкова ми е личен лекар от 15-ина години, защото баща ми, лека му пръст, я беше избрал, като още бях дете. Никога не съм я харесвала особено, защото винаги е кисела, но не ми се е занимавало да я сменям, защото така или иначе я виждам рядко и ми е било все едно.

След като вчера ми се навика по телефона без особена причина обаче сега вече смятам да я сменя. Не стига, че за всичките тези години ми е дала не повече от 2-3 направления и не ми вижда очите, само прибира пари всеки месец за това, че й се водя пациент, ами и се държи грубо, без с абсолютно нищо да съм я провокирала. Това, че децата са приоритет също не е вярно - последния път една мила маминка с бебе си отвися повече от час пред вратата с болния бебок..

Отделно, когато отидох бременна, за да я уведомя, се направи на ударена и ми взе потребителска такса. Не ми е за 2-3-те лева, но въпросът е принципен.

# 59
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ние вече няколко години сме при д-р Петкова. Първо водех баткото без да го записвам при нея и пари не ми е искала. Само такса, което е символично при положение, че й дължах като за частен преглед. После записах бебето, година по-късно баткото и след още година себе си Simple Smile
Децата, че дори новородените нямат предимство ако чакат за преглед. Даже самите пациенти един път не са ми предложили да мина по-напред. Такава си ни е културата явно. За детските консултации обаче не се чака ред.
Но от нея самата съм много доволна. Винаги много адекватно лечение. Приема моите алтернативи възгледи за хомеопатии, компреси и т.н. Направления, болнични и т.н. никога не ми е отказала. Понякога ходим буквално през ден.
Имало в случай да е кисела, обикновено като чакат дни наред по 20 човека за нея. Не я оправдавам, но има дни когато аз съм вбесена вече от дълго чакане и като влезем вътре се разведрявам с нея Simple Smile
Определено съм доволна.

А смяната на личния лекар е много лесна. Само отиваш при новиятщ, когото си избрала през месеците юни или декември и той автоматично през системата им си взима данните на настоящият ти лекар и те записва за сигурно 5-10 мин. Така че ако си решила не отлагай заради самата процедура. И мен това доста време ме спираше да запиша големият ми син тук, а и заради други причини все изпусках подходящото време, но след това видях колко бързо и лесно става.

# 60
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен. Да се запиша и да побутна и аз малко темата, че да се раздвижи за всички, които живеем в Оборище.  Sunglasses
Има ли някой с впечатления от яслата на 62 ОДЗ ( на ул. сър Рънсиман, до Заимов ) ? Както и посещавали ли сте нещо като детски клубове или занимални за малчовци, където ще е удачно в най-големите студове да заместим парка?
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт