Деца отглеждани в чужбина-2

  • 29 748
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 686
  Ето ме, в предстартова треска. Помня, Боби, как да не помня, цял ден се сещам. Миналата година по това време бях по магазините  Laughing И на 5 гостита, после до два часа с Герчи на скайпа и хайдееее. Ставам, че имам 10000 задачи  Confused
  Добре дошла на Едира    bouquet

# 721
  • Мнения: 1 436
Джени, аз пък бях направила обратното - вместо ботушки 6ти номер съм взела 9ти doh. Къде съм гледала и аз не знам  Whistling

cutty, аз винаги съм готвила само с подправки без сол и затова все се чудех като каже някой "нашата храна не става за бебето". Аз все от нашата съм й давала - мързел, какво да го правиш  Mr. Green

# 722
  • Мнения: 293
  Ето ме, в предстартова треска. Помня, Боби, как да не помня, цял ден се сещам. Миналата година по това време бях по магазините  Laughing И на 5 гостита, после до два часа с Герчи на скайпа и хайдееее
Siiu, ми е ника Siiu  Laughing  Айде, хубаво да попразнувате утре и да не ревеш  Hug Е, ако ти се доплаче пусни някоя сълза де. Аз нали оревах квартала  hahaha

Ние за сега все още не бебеправим, но не искаме децата да са с голяма разлика в годините  Wink

# 723
  • Мнения: 131
Привет и от мен, най - после успях да ви прочета.Нещо откакто сме се върнали от Бг, вече месец и половина, все не ми стига времето за нищо.

Иначе ние сме добре.Николай вече е малък човек и разбира толкова много, но и инатът и характрут си показва повече.Още не е влязъл в ужасните 2, но ме прави луда калинка от време на време - разбирайте 90 % от времето . Откакто си дойдохме не иска да сяда на гърне и по принцип не иска да седи, където и да е за повече от 3 минути. Яде, когато е на кеф, а през останалото време го гоня като луда да хапне нещо.Знам, че много хора ще кажат да го оставя да огладнее, но не помага - той още суче и този номер не минава.Като намали храната и започва да сваля кг та ме е страх, че пак ще падне в най- ниския персентил.

Иначе направихме прощъпулник и хвана отверката, та ще наследи май на баща си бизнеса. В къщи като види отвeрка и реве докато не я докопа - добре, че имаме eдна малка и кусичка с тъп връх, че къдриците ми се изправят с другите.

По отношение на говоренето - не спира да му меле устата, но общо взето има 10-тина думички, които казва отчетливо.

Та така с малкото зверче...ооо, 6тиах да забравя - Титина, и ние сме все още беззъби - май само Калин и Николай са единствените без нито едно зъбче.

Сю,  да ти кажа честно и ние много се замисляме за още едно дете и то в най- скоро време. И аз не искам много голяма разлика , а и честно казано май ми се иска да ги отгледам отведнъж и периодът с недоспиването да мине в рамките на 2-3 години. То и не можем да си позволим много да чакаме, тъй като с мъжът ми сме с доста голяма разлика.

Иначе тук почти всичките ми приятелки или родиха или чакат второ, като първите са между 2 и 3 годишни.Всички се оправят много добре.Децата нямат проблеми с новото бебе и май не е лоша идея.Ние сме решили другото лято Николай като стане на две да започнем с бебправенeто и дай Боже ако стане без проблеми да си имаме бебче, когато малкият е почти на три ( все пак отнема 9 месеца).

Толкоз за сега от мен, от тук нататък дано успявам да се включвам по-адкватно, че като ви изчетох нищо не можах да запомня... newsm78

# 724
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Аз си ходих за няколко дни до Канада и мъжете ми бяха сами в къщи ( бях подготвила храна и дрехи), но след 4 дни по 24 часа, баща му беше аха пред нервен срив ( след като така е изключил ЮПС-а че е скапал и биоса на компутара на баща си).
Отглеждам си беладжия - просто от бела на бела е и се моля господ да ми е на помощ и да го пази. Бърз е като хлебарка и за секунди изчезва от погледа ми. Иначе помага - прибираме чинии от миялната прибори, хвърля боклука ( е там намерих и две от чашите за вода)... абе купона е пълен.

# 725
  • Мнения: 293
Mickey и ние някакви такива ги мислим  Blush

# 726
  • Мнения: 2 369
добре дошла и от мен на новата мама!   bouquet

мики,Алето също хвана отвертката и също има много голям интерес от отвертки по принцип,та...ако искаш може да стнат съдружници с Ники-то хахахаха

аз тъкмо днес си мислех,че ако неискам сама да се унищожа  (без да преувеличавам и без да влагам хумор) нетрябва да си позволявам пак да раждам.АЗ СЪМ РУИНА! във всякакъв план. усещам се болна инемощна,а от там идва и останалото-ниско самочувствие и козметични несгоди,както и хъри-мъри с мъжа ми провокирано от моите психични проблеми.не,не и не.нетрябва да се поддавам на идеите за голямо щастливо и задружно семейство,които всъщност имам. ама така както си планирате тука и аз аха-аха да се поддам и да се размечтая и аз пак:) трябва да се задоволя с вашите радости от нови бебета хахах

иначе и Алето с всеки ден видимо е по-интелигентен и започна да казва как казват различните животни и да ни вика вече съвсем винаги и целенасочено с @мама@ и @папА@....броя го прогговорил вече:)

# 727
  • Мнения: 7 914
За онези, ко ито искат деца... Да ви кажа много е весело с две.
 А днес имахме на гости още две и вместо да  полудявам, адски много се забавлявах. Всичките момченца -  голяма игра падна и малкият нищо че няма годинка ходи при големите, крещя... Страхотно беше.

 Но наистина стресът  и недоспиването съсипват, и броя дните и двамата да тръгнат на училище. така ми е писнало всяка сутрин, като се ходи на училище да чувам ревове и по цял ден все да бързам... Twisted Evil


Оливър казва само "папа" и "баба"! На "мама" -  опитвам се да го антажирам с игачки и храна Mr. Green , но получавам само усмивки или крясъци. Joy

# 728
  • Мнения: 1 436
Лилия съзнателно казва много думи, но сме й загубили софтуера със субтитрите Wink и понякога нищо не й се разбира. Например "або" е "браво", "дега" е "вода", на себе си казва "бобо" (newsm78), да не говорим, че "дай" и "ето" ги използва наопаки - когато иска нещо, протяга ръка и казва "ето", а когато дава нещо, казва "дай"  Laughing. Но пък е научила страшно полезни за ежедневието си думи, като катерица (какагаба), пеперуда (папада) и кафе (аке) hahaha, а любимото й изречение е "мама, айде" и обикновено следва тръшкане, че не става това, което тя така ясно си е поискала.

# 729
  • Мнения: 42
Привет пак от нас....днес се зачудих,дали аджеба нямаме още някое забравено зъбче? Mr. Greenхах...от няколко дни се връщаме пак в бебе-фаза..демек искаме само на ръце и се скъсваме да ревем...каквото и да направя-няма угаждане...пък аз си мислех,че съм се оттървала с непрекъснатото носене../незнам как е било при вас,но мен ме идентифицираха по бутаща количка.после и триколка и носеща бебе/....
Единствения проблем,които нямаме е с яденето..постоянно си дъвчем по нещо...ако не,гледаме жално,а тъй като вече сме пораснали,си вземаме хляб от рафтчето... bowuuама ми идват в повече 14кг. за носене...
Учейки от досега,за 2ро-тц... Rolling Eyesдостатъчно е разглезен,не искам да се чувства после като пренебрегнат...
Целувки

# 730
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
И Калин казва общоприетите думи - баба, дядо ( това последното се изговаря ясно), мама, тати. От около 3 дни си произнася и името ( Кики). Знае името на племеника ми и племеницата ми, знае няма ( и това съвсем отчетливо). да и не ги бърка откъм значение. поне дай и ето са си на местото. Побъркваме с непрекъснатото ам, все ненаядено това дете.
И не можем две храни едновременно да има в устата си, само една - другата се изплюва. Ако е нещо ново трябва да види, че аз го ям иначе не си отваря устата.

А като е доволен от мен или баща си, ни потупва дружески по гърба  Mr. Green

# 731
  • Мнения: 1 436
да и не ги бърка откъм значение.

Той говори на гръцки човека, просто вие не го разбирате (на гръцки "не" значи "да")  Laughing

# 732
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
От гръцкия ще да е проблема.

Дали на гръцки пее вечер на шишето с млякото  newsm78 май повече на английски го докарва

# 733
  • Мнения: 686
  По българско време вече сме рожденници! Да ми е много здрава и щастлива момата, голямо вълнение, голямо чудо. До сега украсявах за да я изненадам утре, сега и ако разбере...Хайде на тортата  Mr. Green
 

# 734
  • Мнения: 7 914
Честита ви рожденничка, Miss Fine!
 


Да ви е здрава, усмихната и да ви радва с безброй пакости!

Весел празник! Hug

Целувки на малката принцеса!

Общи условия

Активация на акаунт