Вашият град

  • 10 595
  • 182
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 120
 Пловдив се променя, да. Живея там от 1999г.
 Аз много харесвам в този ареал Хисаря.

# 136
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Хм, аз няма да плюя по София. На мен ми иде да повърна...
Извинете.
Подобрения? Сложиха ни колчета на тротоара миналата година. Всичките са бутнати.
Това лято направиха фитнес център на открито. Не са минали два месеца, елате да видите на какво прилича.
Безумна мръсотия, ужасна смрад, сградите се рушат, във всяко мазе има магазинче за "жизненоважни стоки". Уличните кучета са малко, котките са безброй, но затова пък има домашни любимци, които акат и пишкат на воля по разбитите тротоари.
И това е идеалният център - живея до Графа, на две крачки от Попа съм.
Категорична съм, че в другите квартали е още по-зле. Тези дни се разходих в "Изток". На кое точно му казват "престижен квартал"?
Нямам и сантименти, пропуснала съм някак красотата на града и като дете.
П.П. И да, разбира се, мечтая да се махна от тук. Пет поколения идиоти стигат.

# 137
  • Мнения: 21 598
 На София хубавото и като малка беше главно, че аз бях малка. И тогава я харесвах, но факта е, че липсваха много неща, които сега ги има - и като заведения, магазини, кина, забавления, аптеки, транспорта беше по-ужасен и още много неща, които са си удобство.
  Така че, в сравнение с преди 20 години напредъка е очевиден, само много предубеден човек ще твърди, че нещата са назад. Напредъка е бавен, това е проблема, а строежите хаотични..
  И да, зеленината изчезва - това е много жалко, и не би трябвало да е така.

   Василиса, не вярвам да предполагаш, че от общината са ви бутнали колчетата. Проблема не е, че не се подобрява инфраструктурата изобщо, а че мат'риала руши здраво и кучетата му пикаят и серат където му падне. Аз не знам да има град, който да устои на такава употреба.

# 138
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Напредъка е бавен, това е проблема...
Именно, все пак не живеем като костенурките по 200 години.
А примиренческата максима 'дано поне за децата ни да е по-добре' ме хвърля в тиха лудост.

# 139
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А, аз неведнъж съм говорила с хора от общината, пък зелени площи и каквото ни се намира, попадала съм все на свестни хора, които работят.

Проблемът е в гражданите.  

Борисовата градина ми е голяма мъка, например. Всяка сутрин съм там от години, та имам поглед.  Laughing
Най-ужасно е след уикенда. Нечовешка мръсотия.

Най-болно ми е, че се правят разни хубави неща, но простаците ги съсипват за дни.  ooooh! Много съм ядосана днес. Заради фитнес площадката.

# 140
  • Мнения: 4 120
 В Пловдив също си имаме паркче с фитнес на открито, ще стане година, живи и здрави са уредите още и самото паркче е поддържано и хубаво.

# 141
  • Мнения: X
А, аз неведнъж съм говорила с хора от общината, пък зелени площи и каквото ни се намира, попадала съм все на свестни хора, които работят.

Проблемът е в гражданите.  

Борисовата градина ми е голяма мъка, например. Всяка сутрин съм там от години, та имам поглед.  Laughing
Най-ужасно е след уикенда. Нечовешка мръсотия.

Най-болно ми е, че се правят разни хубави неща, но простаците ги съсипват за дни.  ooooh! Много съм ядосана днес. Заради фитнес площадката.


Коя фитнес площадка, Василиса?

# 142
  • Мнения: 6 999
Какво е това фитнес на открито? Не съм страстен почитател на спорта, но да не съм го забелязала Thinking Къде е това чудо, Инфантилна?
Много се радвам как говорите за Пловдив  Heart Eyes

# 143
  • Мнения: 21 598
  

Най-болно ми е, че се правят разни хубави неща, но простаците ги съсипват за дни.  


   Именно Cry

# 144
  • Мнения: 326
 

Най-болно ми е, че се правят разни хубави неща, но простаците ги съсипват за дни.  


   Именно Cry

 Правят се...не знам какво се прави, аз като бях сега в София не видях нищо направено и хубаво. А в нашия квартал пък съвсем нищо не се прави. Последно през 1995 направиха подлези и пуснаха трамвай по булеварда ни,както и посториха нова сграда на поликлиниката, оттогава нищо!

# 145
  • Мнения: X
И на мен ми стана любопитно.
Къде е този открит фитнес в Пловдив?

# 146
  • Мнения: 4 120
 Ео, паркчето зад стадион Ботев. Парк Каменица също е страхотен, и с новите съоръжения на детската площадка. Наистина вечер се търкалят бутилки тук-таме , но явно много рано се почиства, като тръгвах за работа си беше чистичък.

# 147
  • Мнения: 326
И на мен ми стана любопитно.
Къде е този открит фитнес в Пловдив?

 Не е в Пловдив, а в София. А, имало било и в Пловдив, както и да е.

# 148
  • Мнения: 6 999
Ясно, не е на центъра и не е в моя квартал, за това не съм го съзряла. Нека да има, все пак сигурно има спортни ентусиасти, не са всички като мен  Blush
А в София къде е?

# 149
  • Мнения: X
Какво е това фитнес на открито? Не съм страстен почитател на спорта, но да не съм го забелязала Thinking Къде е това чудо, Инфантилна?
Много се радвам как говорите за Пловдив  Heart Eyes


Аз знам за една такава, близо до паметника на съветската армия. Половината я водят за хора с увреждания, а другата половина, като детски фитнес. Разбира се, човек с увреждане не се доредил, поне аз не съм видяла. Здрави, прави хора си тренират:)...

Общи условия

Активация на акаунт