Съвместимост на кръвните гупи на майката и таткото

  • 8 697
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 506
Приятелката ти е права, че има такава несъвместимост, макар че не води до сериозни проблеми. Получава се, когато майката е кръвна група 0, а бебето А или В. Идеята е, че майката с нулева група, може да предаде на бебето антитела срещу А и В антигените (т.е. грубо казано срещу собствената му кръв), които да предизвикат разпадане на червените кръвни клетки на бебето. В резултат такива бебета страдат от по-изявена жълтеница и често имат нужда от фототерапия. По неизяснени причини проблемът е по-сериозен, когато майката е нулева група, а бебето В група, какъвто е моят случай - и двете ми деца имаха сериозна жълтеница. Не знам в Бг някой да прави изследвания за такава несъвместимост преди раждането. След раждането, като се установи кръвната група на бебето, докторите просто имат едно наум с жълтеницата.

# 46
  • Мнения: 353
Най-после намирам не една, а две мами като мен. Не знам по каква причина, но си бях втълпила, че щом моите родители са с положително Rh, то и аз трябва да съм с положително.
....................
се прибрах в къщи и строих нашите да ми обясняват какво са правили - как така те положителни, а аз отрицателна Twisted Evil Голям проблем стана, щях да побъркам и тях и мене си.
И още една намери  ooooh!
Ето и аз съм така - и аз мислех, че наште нещо са се объркали, но и двамата бяха редовни кръводарители и единия е 0+, а другия В+,  а аз съм 0-.
Егати и каръка съм - шанса това да стане е 1:4  #Crazy и някъде четох, че само около 15% от населението на света е с отрицателен резус и то много малко от бялата раса, ама на...

# 47
  • на село
  • Мнения: 3 926
Не изчетох всички отговори, но да си кажа и аз -  при нас с малката ми дъщеря се получи такава кръвна несъвместимост от което тя разви доста силна жълтеница -- с високи стойности на билеробина/ не съм сигурна, че така точно се изписва/ и я облъчваха и наливаха венозно с глюкоза.
Точно както го е написала Maria.St - аз съм 0, а съпругът ми В, малката  взема кръвната група на баща си и от там идва несъвместимоста с моята.
Не е нищо страшно, нито бях първата, нито последната само гадното беше, че задържаха бебето повече дни пък мен ме изписаха, но това е друга тема.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 230
Да кажа и аз, и двамата с таткото сме А1 +, когато отидох в лаборатория Кандиларов да си взема резултатите /тези не могат да се проверят по Интернет, дават се талончета с имената,  подпис и печат на изследвалия и лабораторията/ не можах да повярвам, единственото различно нещо в талончетата бяха имената ни. В първия момент си помислих: "Тези са сбъркали нещо", но после ми стана смешно и си казах, че явно това е причината, така  добре да се разбираме и толкова много да си допадаме вече 6 години Two Hearts. А и бебето ще е със същата кръвна група, какво по-хубаво от това ... Laughing

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 969
аз съм 0- но и аз незнам каква е на таткото.никой не ни е казал да изследваме и неговата кръвна група.пък и мисля че дори и той да е с отрицателна няма гаранция че и бебчо ще е (-)

и при мен така Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 7 640
момичета, нова биология ще напишете! Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт