Кой е егоиста в случая?

  • 21 220
  • 528
  •   1
Отговори
# 495
  • Бургас
  • Мнения: 364
Касита, споделяш собствения си опит. Далеч не всички жени съжаляват, че са направили аборт по една или друга причина (не по мед. показ.). Има и двойки, които са пред непоправим разпад; има и жени, които наистина не само с чувства, но и с разум преценяват, че не искат дете в този момент, от този мъж при тези обстоятелства (независимо първо, второ или трето) и решението им според тях е правилно. Не говоря от опит - познавам такива. Peace 
Освен това не винаги взетите разумно, обективно и обмислено решения се оказват правилните такива, както и обратното. Никой при никакви обстоятелства не е застрахован от грешки.
А иначе по казуса - ако тази жена така или иначе е мислела да роди още едно дете от този човек - аборт сега е напълно безсмислен. Дали сега или след няколко години - все едно. Работата няма да избяга, пък ако избяга - друга ще се намери. Да и е честито!

# 496
  • Мнения: 4 916
Има всякакви случаи.
Познавам отблизо жена, която и до днес съжалява, че е родила - съжалява заради себе си и заради дедето. Знаеше, че няма да може да го гледа, че ще трябва да го остави в дом, но до последно се надяваше, че бащата ще се вразуми и ще поеме отговорност.

# 497
  • София
  • Мнения: 6 798
Yulichka , жената може и да не иска дете от този мъж, при тези обстоятелства или пък точно сега, но няма жена, която да не иска вече роденето си дете. (Не говоря за тези от малцинствата или с психични отклонения, а за нормална жена.)
Винаги може да има по-точен момент - да стигнеш определен фин. статус, да те повишат, да смениш/купиш апартамент. Но обикновено тези битовизми се нареждат с времето, а един аборт връщане назад няма.
Ако си решил, че нямаш бъдеще с този човек - ставаш и си заминаваш от връзката, но ако така или иначе планираш второ дете от него, всичко е просто въпрос на по-точен момент...тогава е доста откачено да направиш аборт.

# 498
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
няма жена, която да не иска вече роденето си дете. (Не говоря за тези от малцинствата или с психични отклонения, а за нормална жена.)
Нека не сме толкова категорични, става ли Peace

# 499
  • Мнения: 7 947
Чакайте сега. детето си е и отговорност, и тежест, и променя живота ти тотално!
В тая връзка не вярвам чак да няма жени, които тайничко да съжаляват за отминалото безгрижно време. Но това е различно.

# 500
  • Бургас
  • Мнения: 364
Klemy, мисля, че казах същото. Самоцитирам се:

А иначе по казуса - ако тази жена така или иначе е мислела да роди още едно дете от този човек - аборт сега е напълно безсмислен. Дали сега или след няколко години - все едно. Работата няма да избяга, пък ако избяга - друга ще се намери. Да и е честито!

А за ставането и заминаването - не е толкова лесно, въпреки толкова масовото му спрягане на думи тук. И доста често се случва именно докато си го спрягаш на ум ставането и заминаването, да забременееш.
Познавам жена, която съжалява, че не си е тръгнала от мъжа си след първото дете. Да, обича си децата, прекрасна майка е. Това имах предвид, а не че една майка няма да обича вече роденото си дете, което обаче е мислела и искала да абортира.
А за оставянето в дом, за което разказа argun направо не знам. Не знам как един човек продължава да живее, буди се сутрин, храни се, че и ражда други деца, а някъде там знае, че расте неговото дете - само, в средата на едно българско сиропиталище (ад!).  ooooh!  Confused Sick

# 501
  • Мнения: 4 916
...но няма жена, която да не иска вече роденето си дете. (Не говоря за тези от малцинствата или с психични отклонения, а за нормална жена.)
...

Разбира се, че има.

# 502
  • Мнения: 571
Разбира се,че има и такива жени.Не си представям акак една майка може да показва на детето си по някакъв начин,че съжалява за избора да го остави.Как ли би растяло едно такова дете.С мисълта,че е нежелано Tired
А да оставиш съзнателно детето си в дом и след това да раждаш и да отгледаш други деца #Crazy #Crazy #Crazy Пред вариантите дом-аборт подкрепям второто.По-добре да не раждаш,но да оставиш детето си да страда цял живот и садизъм според мен

# 503
  • София
  • Мнения: 6 798
Тогава трябва да си емоционален инвалид.
Да гледаш новороденото си бебе, първата му усмивка, да чуеш първата дума и първото "Мамо, обичам те" и да си мислиш - по-добре да те бях абортирала... Sick И след 2 години да си родя друго...че щеше да ми е по-удобно на кариерата.

# 504
  • Мнения: 7 947
Преди да се роди. Да абортираш не значи, че си инвалид.
Напротив - често е разумният вариант.

# 505
  • София
  • Мнения: 6 798
Не, става дума при вече родено дете.  Peace
Не съм казала, че всички вече направили аборт съжаляват.
Казвам само, че нормална майка не вярвам да съжалява за вече родено дете. Да го гледа и да си казва, че е било по-добре да направи аборт. Това. Още повече, ако има намерение след няколко години така или иначе да роди дете на същия този мъж.  Peace

# 506
  • БГ
  • Мнения: 735
познавам страхотна като човек за мен жена,която е родила и отгледала детето си ,като при бремеността е мислила за аборт,но се е решила да го роди и отгледа сама,без подкрепа на бащата по стечение на обстоятелствата.Роднини са я убеждавали да го остави в дом,но тя е дала всичко от себе си за отглеждането му, е тази жена все още като си говорим в яда си към детето когато я е ядосало казва , че то е нейната грешка .Просто явно в съзнанието на жената остава нещо като яд на самата себе си за направения избор.Аз ако не съм убедена ,че искам да родя сега и това дете мисля никой не може да ме убеди да го направя. Naughty
пожелавам на  приятелката на Мира лека бременност и най-сладкото бебче на финала! Peace

# 507
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво станА сега? Едни мислят, че темата е автобиографична, а други, че е за приятелка?
Какво още се обсъжда, не стана ли вече късно за помайване и мислене аборт или раждане?
И аз забелязвам един двоен аршин за тази тема и другата с бебето, дето вече се роди. Взех да се чудя каква е разликата толковаа между двата случая, че се получиха коренно противоположни реакции.

# 508
  • Мнения: 10 547
Yulichka, разбира се, че споделям собствен опит. Някъде прочете обобщение?

# 509
  • Мнения: 7 947
Ми аз онази тема нарочно не я чета. Що за въпрос е това???
Не бих си и помисляла, ама никога!!! - ако имам съмнения - да родя! То или искаш, или не.
Не ми се е налагало и да правя такива избори.
Но пък сега - ако имам възможност - ще отложа сина с няколко години. Ей така, от егоистична гледна точка - да си повея байрака още малко.  Laughing И това далеч не значи, че не си обичам детето...предполагам е ясно де.

Общи условия

Активация на акаунт