Израел или Италия

  • 17 587
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 232
И аз съм била и на двете места, при това по 2 пъти и гласувам за Израел, Европа като цяло си ни е по-достъпна, по-позната.

Никид, живяла съм 2 пъти по няколко месеца, даже година с намерението да емигрирам в Израел, и двата пъти се връщахме точно щото живота е всичко друго но не и спокоен.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Emily_ ,ежедневието е напрегнато,но въпреки вечните атентати таам,се чувстваш спокоен за утрешния ден.Аз съжалявам,че не съм там в момента,но и ние плануваме връщане на там.

# 17
  • Мнения: 119
300 000  недоволни на митинг при това спокойствие ?

# 18
  • Мнения: 66
Аз съм пристрастна - Италия, защото ми е любимка! И има много, което да се види   bouquet

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 15:21 от Lara Croft J

# 19
  • In transit
  • Мнения: 11 905
Oт мен един глас и за Сицилия .
Просто мисля  , че съчетава два свята .
Венеция и Венето колкото и да е клиширано наистина са безумно романтично място.
Също Комо и езерото Гарда.
Или пък Тоскана.
Или Доломитите през зимата.
То са си много маршрути достойни за самостоятелно пътуване,


подкрепям с две ръце, и да добавя района на Амалфи. Още едно много романтично място.  Peace

# 20
  • Мнения: 119
Aз като гледам нагласата още отначало беше по-скоро за Израел.
Сигурна съм , че ще е страхотно преживяване и ще чакаме снимки от пътуването.

# 21
  • Мнения: 703
Като оставим пристрастията настрани,финансовата част накланя везните в полза на Италия.
И айде да питам,ако може:Примерно е Израел.Да кажем Мъртво море за седмица.И как от Тел Авив до морето?С такси ли?Как стои въпросът със сигурността на неорганизираните пътници?

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
пътя до там се охранява от войници,виждат се постовете им докато се пътува.Има свободно автобуси до там,не е скъпо,а може и като екскурзия да се организира,предлага ги всяка 1 агенция

# 23
  • Мнения: 703
Добре,извинявам се,че задълбавам,но въпросът живо ме интересува . Crazy
Спомням си през 1995 като бях в Ливан каква яка проверка ни направиха на летището,какви конвои и военни обстановки видяхме.Това меко казано ни отрови пътуването до там.Бейрут и Джуни са страшно красиви места и искам отново да се върна някои ден.Мисля си,че в Израел е още по..строг контрола и най..много ме дразни факта,че открито ще ме питат дали съм ходила скоро в арабска държава или не. SickМи ходила съм.За 2 месеца...2 пъти.И какво,от това???Еее,ама почват разпити,сакън да не съм агент... ooooh!Ровене из багажите....Е това ме тормози най много...Мислиш ли никид,че няма да се случи ?

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
по пътя от Тел Авив ,до Мъртво море не мисля.По скоро при преминаване на граница би могло,но това си е част от сигурността на страната,предвид вечното положение там.

# 25
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Относно ровенето из багажа и преминаването на границата с Израел мога да ,Ви кажа, че е някакъв кошмар Sick.И ще, Ви кажа защо!?Понеже, бяхме на екскурзия в Израел заедно с Йордания на влизане от Йордания (където бяхме само ден и половина) в Израел ни бавиха при положение, че бяхме само нашата група 4 часа все едно, че сме станали терористи за един ден. А на летище Бен Гурион бяхме в 02.00 часа и като се почнаха едни проверки и ровене из багажа излезнахме на терминала в 07.40ч. при положение, че полета беше в 07.50ч. FREE SHOP го вудяхме само тичешком Laughing. Въпреки всичко пак бих се върнала в Израел уникална атмосфера и изживяване, а това за проверките е така и който ходи за първи път да го знае аз не вярвах.

# 26
  • Мнения: 703
Точно затова питах,за летището.За всичките ядове дето ме(ни) чакат,ако решим да идем със сина ми (7г.)на почивка на Мъртво море за седмица примерно.Красиво или не,да ти скъсат нервите цял ден при пристигане,а и бог знае на връщане дали въобще ще стигнеш до самолета навреме ...а мерси...Тоя Ливан още го помня ...Миналата година декември и таз година края на януари/февруари в Египет проблеми,ама никакви нямахме.Бързо и акуратно хората работеха,минахме като насън(вярно,попълвахме талони за визи),но много добре и леко се минава...В Мароко,Сирия...пак леко(преди съм ходила,не сега)Само това Ливан и Израел.....много гадно така. Sick
Даже аз си мисля,че мога да имам и допълнителни проблеми,ако искам да отида(а искам,но не ми стиска  Crazy),защото аз все още съм с българско гражданство,синът ми с финландско,съпругът ми почина миналата година(финландец),живеем си постоянно във Финландия.Айде сега кажи,няма ли да имаме ядове... Thinking

# 27
  • Мнения: 2 152
Казват, че който веднъж отиде в Италия ,никога не си тръгва напълно.Винаги остава част от теб там..
+1 PeaceСамо да допълня - достатъчно е само Рим и катедралата "Свети Петър" .........
Италия !

# 28
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Вее тръгвайте и да не Ви пука заслужава си.И по споко на летището.Мъртво море няма да го има до 35 40 год. да ти кажа и сега вече не е цялото. Израелците за да поддържат техния курорт са прокопали канал и захранват с вода едната половина.А мъртво море е най големия естествен Спа център в света.

# 29
  • Мнения: 703
Да,знам,аз затова много искам да отидем там..Проблемът е обаче,че тук(Финландия) има организирани почивки само до Ейлат и то само зимата,и такива с организирани от църквата с посещения само на Светите места + ако искаш 1 ден до Мъртво море,което мен не ме устройва,защото моя син (на 7 г) не го интересуват (все още) нито"Ейн Карем",нито Елеон,Гетсиманската градина или Стената на плача и т.н.т.,а и това ходене напред назад в навалицата не е за нас.. Thinking
Май ще чакам до декември и да видим Ейлат,ако мога да се организирам до Мъртво море от там с местна агенция.. newsm78



Общи условия

Активация на акаунт