Отказване от кръстница

  • 35 919
  • 351
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 4 878
В смисъл, че вярват, че няма Бог.

Идеята е че отхвърлят всякаква вяра в религии.

И на какво основание отвхвърлят? Имат ли доказателства за убежденията си? - нямат. Значи убежденията им са базирани на вяра. Точно както е и при останалите вярващи.

# 301
  • Мнения: X
В смисъл, че вярват, че няма Бог.

Идеята е че отхвърлят всякаква вяра в религии.

И на какво основание отвхвърлят? Имат ли доказателства за убежденията си? - нямат. Значи убежденията им са базирани на вяра. Точно както е и при останалите вярващи.

Не, нямат нищо от това. Просто не вярват. Не виждам защо оспорваш нещо, за което си има еднозначен термин. Включването ми беше относно твърдението ти, че атеистите били най-големите вярващи, което е оксиморон.

# 302
  • Мнения: 121
Alexandria37 , има тълковни речници.Четете ги бе хора. ooooh!

# 303
  • Мнения: 164
Аз недоумявам защо невярващи родители все пак кръщават децата си,отдавам го явно на модна вълна или защото и другите го правят нека и ние минем оттам Rolling Eyes ей така,за да има пореден повод за  събирания и разпивки Close Грозно е.

# 304
  • Sofia
  • Мнения: 26 524
И аз не го разбирам това...Имам позната,която е пълен атеист,не влиза в църква,но държи децата да са и кръстени

# 305
  • Мнения: 4 300
Аз недоумявам защо невярващи родители все пак кръщават децата си,отдавам го явно на модна вълна или защото и другите го правят нека и ние минем оттам Rolling Eyes ей така,за да има пореден повод за  събирания и разпивки Close Грозно е.
Ами за да угодят на някой например. Чак грозно не бих го нарекла. С много тежки думи съдите, не по християнски.
Аз например се кръстих преди няколко години за да мога да стана кума на много близки мои приятели ( макар че ако вярвам на гурутата в Клюкарника те изобщо не би трябвало да са ми приятели щом сме различни  Laughing ).

# 306
  • Мнения: 2 484
И аз не го разбирам това...Имам позната,която е пълен атеист,не влиза в църква,но държи децата да са и кръстени


???????????????

# 307
  • Мнения: 2 484
В смисъл, че вярват, че няма Бог.

Идеята е че отхвърлят всякаква вяра в религии.

И на какво основание отвхвърлят? Имат ли доказателства за убежденията си? - нямат. Значи убежденията им са базирани на вяра. Точно както е и при останалите вярващи.

Не, нямат нищо от това. Просто не вярват. Не виждам защо оспорваш нещо, за което си има еднозначен термин. Включването ми беше относно твърдението ти, че атеистите били най-големите вярващи, което е оксиморон.

Доста често атеистите са суеверни.

# 308
  • Мнения: 3 242
Това е някакво твое мнение или има научно изследване ?? Wink

# 309
  • Мнения: 2 484
.

Последна редакция: пн, 14 яну 2013, 01:23 от vl

# 310
  • Мнения: 2 484
Това е някакво твое мнение или има научно изследване ?? Wink

Житейско наблюдение.

# 311
  • Мнения: 3 242
Генерализации от този сорт са меко казано смешни. Моите житейски наблюдения са съвсем други, но пак не смея да генерализирам  Mr. Green

# 312
  • Мнения: 2 484

Отиваш в някоя католическа църква и говориш със свещеник. Казваш му какво искаш, той те пита защо го искаш, сигурна ли си и прочие. Ако го направиш около Великден ще бъдеш baptized, ще получиш първо причастие и т.н..  Simple Smile


Ох, че обяснения.....Не в някоя, а в енорийската! Защото е най-близо и е най-вероятно тя да бъде посещавана често занапред. За да се стигне да католическо кръщене е необходим катехизиc. Той трае една учебна година от есента до началото на лятото. Обикновено е веднъж седмично. Ако няма сформирана такава група, може да се чете краткия католически катехизис в къщи и да се водят разговори с духовенството. Неделните и празничните литургии трябва да се посещават.
Причастие се взема едва след кръщенето! За да се вземе причастие се прави изповед. Първото причастие при възрастните няма официален характер, както при децата. На 7-8г. възраст след една година вероучение те го получават на специална празнична литургия. На 14-15г. пак на такава литургия получават миропомазанието. И за него е необходимо вероучение една година. Няма нищо глупаво децата да се кръстят като бебета. Щом семейството е християнско, такова кръщение е съвсем в реда на нещата. Ако семейството е атеистично или например мюсюлманско, тогава идва големия въпрос защо? Има и катехизиc за деца-малка книжка с илюстрации, която се продава в църквите.

Последна редакция: пн, 14 яну 2013, 12:16 от vl

# 313
  • Мнения: 2 484
Генерализации от този сорт са меко казано смешни. Моите житейски наблюдения са съвсем други, но пак не смея да генерализирам

Ами смей се...... Joy Joy

Всеки има свои наблюдения, както и свои виждания за живота. Според теб не трябва да бъдат споделяни???

# 314
  • Мнения: 3 242
Цитат
Ами смей се...... 

Всеки има свои наблюдения, както и свои виждания за живота. Според теб не трябва да бъдат споделяни???

Никъде не видях в по горния ти пост нещо от сорта на ''аз мисля че...'' или ''според мен...'''...
Така че това май не говориш само от свое име Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт