Еко сватба - споделете опит

  • 16 007
  • 316
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Толкова често срещах думите "рециклирана хартия", че очаквах и роклята на булката да е от рециклирана хартия. Ми, така де, като ще е еко, да е рециклирано!

# 46
  • Мнения: 4 916
Таквоз.
Не виждам нищо достойно в подигравките със схващанията на хората.
Поне не по такъв въпрос.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Това към мен ли беше адресирано? Ако да, аз изобщо не се подигравам. Ако аз съм такъм голям радетел на еко-то, защо да не дам пример и с рокля от рециклирана хартия, а ще се ограничавам само до декорацията и поканите?

# 48
  • Мнения: 3 634
Била съм на такива сбирки, но не са били сватби. С нищо не участвах в подготовката, консуматор и гост бях. Храната и напитките бяха приготвени от организаторите и техни приятели, с които споделят един начин на мислене. Имаше разни украси-фенери, жива музика, импровизиран детски кът и нестандартни забавления. Макар и странно за вкуса ми, беше забавно и предполагам, че същите хора биха организирали сватба каквато авторката иска. Ако щете вярвайте, но всяко нещо беше ръчно изработено, приятно за окото и много евтино.

# 49
  • Мнения: 4 916
Това към мен ли беше адресирано?...

Не.

ПП - по случайност съм се паднала след теб. Реакцията ми е по принцип.
Аз не бих си направила сватбата така, но уважавам схващанията на хората.

# 50
  • Мнения: 326
 С какво са се обличали древните хора, които са живели изцяло еко и био? С кожи от убитите по време на лов животни. Не може ли булката да се наметне с една меча кожа, или да си направи рокля от еко овча вълна?

# 51
  • Мнения: 2 563
С какво са се обличали древните хора, които са живели изцяло еко и био? С кожи от убитите по време на лов животни. Не може ли булката да се наметне с една меча кожа, или да си направи рокля от еко овча вълна?

В еко-движенията не става дума за имитация на живота на древния човек.  Малко по-сложно е. Ако искаш качествено да се подиграваш на еко-идеите, ще се наложи да почетеш.

# 52
  • Мнения: 326
В еко-движенията не става дума за имитация на живота на древния човек.  Малко по-сложно е. Ако искаш качествено да се подиграваш на еко-идеите, ще се наложи да почетеш.

 Защо реши, че се подигравам  Shocked
 Някой беше дал идеята за сватба в родопска пещера. Не смяташ ли, че наметка от меча кожа или еко вълнена рокля ще се впишат идеално в концепцията? Аз смятам.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Отилия, верно не си много в час с еко-то! Това не ти е да метне една овча кожа, че да излезе по-еко и по-евтино. Еко-то е за тези, които са възпитани и живяли най-консуматорски през целия си живот като добри деца от средната класа, и изведнъж решили, че трябва да се грижат за природата. Ама не да я карат първобитно, а изтънчено.  Simple Smile Пък като се наиграят на еко-любители, ще се върнат пак към елементарното консуматорство. Преди четирсет години са били децата на цветята, духовните учения, сега е еко-то.

# 54
  • Мнения: 2 563
В еко-движенията не става дума за имитация на живота на древния човек.  Малко по-сложно е. Ако искаш качествено да се подиграваш на еко-идеите, ще се наложи да почетеш.

 Защо реши, че се подигравам  Shocked
 Някой беше дал идеята за сватба в родопска пещера. Не смяташ ли, че наметка от меча кожа или еко вълнена рокля ще се впишат идеално в концепцията? Аз смятам.

Не. Няма нищо еко в ползването на животински кожи. Веганските движения отричат и вълната. Както казах, тематиката не идва от древния човек, ако ще и да има пещера въвлечена.

# 55
  • Мнения: 326
Не. Няма нищо еко в ползването на животински кожи. Веганските движения отричат и вълната. Както казах, тематиката не идва от древния човек, ако ще и да има пещера въвлечена.

 А какво значи точно еко? Не е ли съкращение на "екологично", иначе казано естествено, природно? И защо животинските кожи да не са еко? Нали са природни, а не изкуствени?

# 56
  • Мнения: 5 710
Поздравления за идеята! Много ми се струва хубаво:)
Ако се интересуваш мога да ти потърся и изпратя на ЛС координати на едни девойки, които се занимават с подобни организации, не ми е удобно да покавам  снимки от чужди сватби, но ми се струва, че ако им се довериш ще останеш крайно доволна. Като гледам какво ти харесва, сте от една порода  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 9 865
Отилия, ти сериозно ли питаш или... Нали, за да му смъкнеш кожата, трябва да го убиеш това животно първо.

# 58
  • Мнения: 2 563
Не. Няма нищо еко в ползването на животински кожи. Веганските движения отричат и вълната. Както казах, тематиката не идва от древния човек, ако ще и да има пещера въвлечена.

 А какво значи точно еко? Не е ли съкращение на "екологично", иначе казано естествено, природно? И защо животинските кожи да не са еко? Нали са природни, а не изкуствени?

Екологично значи в хармония с природата, опазване на природата. Трепенето на мечки, за да се кичиш с кожата им, не влиза в тази категория. Предполагам знаете, че човешките действия застрашават много животински видове.

# 59
  • Мнения: 326
Екологично значи в хармония с природата, опазване на природата. Трепенето на мечки, за да се кичиш с кожата им, не влиза в тази категория. Предполагам знаете, че човешките действия застрашават много животински видове.

 Да,права си, сега разбирам. Има обаче и животни, които не са застрашени, а дори се отглеждат от хората в особено голямо количество. Не намирам нищо противоестествено в това хората да убиват животни заради месото и кожата им, това е нормално и се прави от зората на човешкото съществуване, от хиляди години.

 
Цитат
Отилия, ти сериозно ли питаш или... Нали, за да му смъкнеш кожата, трябва да го убиеш това животно първо.

 

Общи условия

Активация на акаунт