Грабо Малдиви ИЗМАМА

  • 60 536
  • 282
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 577
Аз пак питам една уважаваща себе си утвъдена в бранша на колективното пазаруване фирма, как няма да звънне на хотела  и на превозвача и да засече нещата, както го е направил един обикновен потребител в интернет! Грабо също са виновни!

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 23:36 от Даскалица Кукундрелова

# 106
  • Мнения: 10
Пратих моя роднина до офиса - имаше такъв. Аз не живея в Пловдив.
Видях удостоверението в интернет на сайта им - има такова. Но нямах представа, че трябва да пише туроператор, а не туристически агент. Видях също така и грешката в ООД и ЕООД, но видях и БУЛСТАТА.
Проверих ги в търговския регистър - имаше ги...
И най-вече офертата беше предложена от Грабо, а аз вече имам доста опт с тях.
Не се усъмних нито за миг, че нещо не е както трябва...

# 107
  • Луната
  • Мнения: 3 211
dianabd  измамата е доста добре измислена.  Така, че да не се усъмнят хората, за да могат да им вземат парите.
При такава голяма сделка Грабо е трябвало да проверят прецизно нещата и това, че
Еврохолидейз е имал лиценз САМО ЗА ТУРИСТИЧЕСКИ АГЕНТ  и като носител на такъв лиценз е НЯМАЛ ПРАВО  да организира и продава туристически пакети - той е можел само да препродава такива на други туроператори. и да не дрънкат пред медиите, че нямат задължението да проверяват лицензите на фирмите, с които работят ...
И макар да са ги предупредили един месец по-рано (щом онзи е изпразнил сметките чак на 30 юли), че има нещо нередно и някои са се отказали дори - те пак не са реагирали адекватно. Просто нямам думи... Нека им е като обеца и да си носят последствията, защото доверие се гради трудно, но за миг може да рухне. Не знам кой вече ще погледне офертите им (но може и да има такива). Макар, че въобще няма да се изненадам, ако се появят на пазара под друго име. Wink

# 108
  • Мнения: 0

Аз работя в този бранш, когато предлагам или препоръчвам хотел, дестинация или фирма го правя на база личен опит, запознаване на място и внимателна проверка. Съжалявам, но когато взимаш 20% печалба от такива суми, трябва да положиш елементарни усилия да провериш нещата.


И все пак си мисля, че след като Грабо са готови да върнат парите на хората и след това да си ги търсят по съдебен ред, това означава че разполагат с доста сериозни суми, които да извадят без проблем. Което ме навежда на мисълта, че и от към договори са си изпекли нещата... все пак в тези договори би трябвало да се попълни материално отговорно лице.

В крайна сметка след като тях са врътнали, а те определено имат доста опит, не мисля че не могат да излъжат и теб например по един или друг начин. Не смятам, че от грабо имат някаква вина за случилото се, те са рекламна платформа.

Още повече, че всеки потребител закупувайки ваучер сключва договор със съответния рекламодател-измамник. Тоест, ако грабо трябва да следят за лицензи и т.н., значи и потребителите трябва да ги следят. Което означава, че потребителите са си виновни.

# 109
  • Мнения: 68
Не може да продаваш услуги за половин милион лева на своите абонати и да не провериш кой всъщност ще им прибере парите! Да не говорим за 20% комисионна, които грабо взимат. Само от тази сделка са прибрали 100 000лв от ВАШИТЕ пари!!!

На печелившите честито

# 110
  • Мнения: 0
Не може да продаваш услуги за половин милион лева на своите абонати и да не провериш кой всъщност ще им прибере парите! Да не говорим за 20% комисионна, които грабо взимат. Само от тази сделка са прибрали 100 000лв от ВАШИТЕ пари!!!

На печелившите честито

че кой е казал че грабо взимат 20%? Аз съм чувал за 40-50%...

# 111
  • Мнения: 68
че кой е казал че грабо взимат 20%? Аз съм чувал за 40-50%...
аз ти казвам  Sunglasses
няма такова нещо като 40-50% в нито един сайт
навсякъде са 10 до 20, в много, много редки случаи 30%

# 112
  • Мнения: 119
20 % oт цената на ваучера в Грабо, а не от цялата цена която се доплаща директно на фирмата .

# 113
  • Мнения: 11
С мъжа ми сме първите, които успяхме да се измъкнем от капана на Еврохолидейз. Веднага след като закупихме ваучерите се усъмнихме, че нещо не е наред. И предупредихме Грабо. За 20тина дни сме говорили с тях по телефона сигурно 30-40 пъти. Освен това им изпратихме мейл с всички нередности открити от нас. И началото на юли ни върнаха парите за ваучерите. НО! Не направиха нищо за да предпазят останалите хора с ваучери. Много ме е яд! Обясних по телефона на управителя (собственика може би да е бил), че съм звъняла на Емирейтс и че от там отричат да работят с Еврохолидейз. След това ги информирахме, че British airways нямат полети за Малдиви на датите, които би следвало да се пътува. След това ги информирахме, че сме звъняла в хотела на Малдивите и че там не са чували не за българи, а дори за България. Знаеха за всички нередности...абсолютно всички! Стояха и гледаха сеир. Позволиха тази шашма да се осъществи. Така,че и те имат вина и то огромна. Не може ние с мъжа ми да успеем за 2-3 дни да проучим Еврохолидейз и да съберем огромно количество информация за измама, а от Грабо да не си мръднат пръста.
Да не говорим, че звъняхме на КЗП и на МИЕТ. От там също не предприеха нищо. Нищо още не се било случило. Е нали това беше целта- да не се случи нищо и да няма последствия.
Много ме е яд!

# 114
  • Мнения: 4 916
че кой е казал че грабо взимат 20%? Аз съм чувал за 40-50%...
аз ти казвам  Sunglasses
няма такова нещо като 40-50% в нито един сайт
навсякъде са 10 до 20, в много, много редки случаи 30%

Големите сайтове прибират по 50 на сто от офертите за малки суми.
В този случай са заложили на малък процент и по-голям оборот.

ПП - снощи гледах репортаж, в който момък от Грабо обясняваше, че ще компенсират клиентите си с предложения за почивки по други дестинации. За връщане на парите спомена като много краен случай и с половин уста.

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 08:38 от argun

# 115
  • Мнения: 68

Големите сайтове прибират по 50 на сто от офертите за малки суми.

тц, няма такова нещо, то и никой няма да се навие на такива условия - представи си нещо, което струва 100лв, ти го пускаш за 50, а 25 от тях даваш на сайта - ъпсурт Sunglasses

п.п. познавам собствениците на няколко сайта Mr. Green

# 116
  • Мнения: 4 916
В малка страна като България не е проблем да познаваш няколко собственика на сайтове.
А ти не ми обяснявай на какво точно няма да се навият хората, ако не си събирал оферти от няколко сайта и не си пускал поне в един-два.
Пък и като не си пускал, само в този форум има достатъчно постове от потребители, които са работили със сайтове, описали са достатъчно добре процентите и технологията.

# 117
  • Мнения: 0

Големите сайтове прибират по 50 на сто от офертите за малки суми.

тц, няма такова нещо, то и никой няма да се навие на такива условия - представи си нещо, което струва 100лв, ти го пускаш за 50, а 25 от тях даваш на сайта - ъпсурт Sunglasses

п.п. познавам собствениците на няколко сайта Mr. Green

В началото колектива стартираха именно с такъв комисион. Имам го писмено даже Wink

# 118
  • Мнения: 3 071
В началото може да са стартирали и с пилотно изпълнение от близо 50%, но това е било само в началото, докато не се появи царица "Конкуренция"...
Сега не мисля, че взимат повече от 20-30%...
Мнението ми обаче не е компетентно.  Peace

# 119
  • Мнения: 3 091
Винаги съм била много подозрителна към обяви с такива намаления! За мен е важен въпросът кой е отговорен - туристическата агенция да измамата, Grabo - за това, че публикуват непроверени оферти? Дали изобщо има сайт за колективно пазаруване, който да проверява всичките си оферти?
ето какво са си написали самите GRABO http://grabo.bg/terms
3). "Грабо Медия" ООД единствено и само поддържа интернет сайта Grabo.bg, като не носи отговорност при следните случаи:
- За вреди, причинени от некоректно поведение на трети лица, промотиращи чрез интернет сайта, собственост на "Грабо Медия" ООД, или трети лица, подизпълнители в сайта Grabo.bg;
- За евентуални недостатъци и/или друга рекламационна отговорност по отношение на стоките, закупени от потребителя чрез сайта, както и ако условия или цени в оферти обявени във сайта от промотиращи търговци, се окажат грешни или подвеждащи;
- За нарушаване на авторските и сродни права чрез позиционирането на материали, обект на тези права, предоставени от трети лица, промотиращи чрез интернет сайта, собственост на "Грабо Медия" ООД.;
- За вреди причинени от други сайтове, достъпни чрез препратки/банери, поставени на настоящия сайт;
- За всички вреди, причинени на потребителите при предоставяне на услугата, с изключение на умишлено причинени вреди (от служители на "Грабо Медия" ООД);
- Ако потребителят си забрави акаунта логнат на компютър или по какъвто и да било друг начин разреши и/или допусне да бъде ползван от трети лица, злоупотребили с регистрацията му;
- За вредите, настъпили при липса или прекъсване на достъпността до интернет сайта Grabo.bg, независещи от екипа на същия.

Дано да съдействат за обезщетението, макар че планирането на една почивка не може да се обезщети само с платените пари!

Общи условия

Активация на акаунт