Грабо Малдиви ИЗМАМА

  • 60 540
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 916
На толкова глупости се начетох, че чак се регистрирах Grinning

От Грабо ще ви върнат парите. Собствениците са много готини хора, познаваме се отдавна. Измислили са и юридически как да си търсят след това тези пари от въпросната фирма-измамник. Вчера говорих с единия от тях - сега дооформят документите.

За тях самите това е не по-малко кофти ситуация - измамените ще си получат от тях парите (макар по закон да не са длъжни ТЕ да връщат парите, прибрани от въпросната фирма), но техният имидж рухва, доверието в търговския модел също.. В случая ако са виновни за нещо, то това е за допуснатата небрежност, но бъдете спокойни - ще платят прескъпо за тази грешка...


По каква причина тези готини хора не са реагирали овреме на предупрежденията на клиентите?

# 181
  • Мнения: 101
Измислили са и юридически как да си търсят след това тези пари от въпросната фирма-измамник. Вчера говорих с единия от тях - сега дооформят документите.
Аз всъщност не разбирам какво чак толкова са измислили?
Но както и да е, тук въпросът не опира до желание, а до възможности.
Има ли въпросната фирма достатъчно активи, за да компенсира кредиторите?
Дали кредиторите няма да търсят обезщетение?
И т.н. и т.н.
За съжаление, такива казуси има по целия свят...не сме го измислили тук.
Затова аз винаги предпочитам сигурното пред изгодното, защото никой не е застрахован срещу измами.
Пожелавам успех на потърпевшите от това недоразумение!
Дано бъде бързо и безпроблемно.

# 182
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Ами не знам, какво са измислили. Втора година съдя хотел в БГ за да възстанови пари по провалена новогодишна вечеря на клиенти - имам издадено кредитно известие от хотела, че ще ми ги върне, имам договор - много важно.  Twisted Evil Продадоха хотела и хич не им пука.

# 183
  • Мнения: 119
utraedit  мисля размишлява най-разумно.
И аз не вярвам Грабо да извадят от джоб пълната сума за компенсации , но времето ще покаже.
Всъщност те май обещаха това да се осъществи докога точно ?

Големия проблем в България е ,  че дори да осъдиш някого  обикновенно  няма как да си вземеш парите.
Тоя Веселин Качаков бил по документи безработен и трябвало да се грижи за жена и две деца.
Оня нещастник Георги Христов  дето е официалния собственик на практика  е беден като църковна мишка.
Дори при влязла в сила присъда от кого какво ще вземеш ако  сами не върнат парите ?

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 21:18 от mallkata

# 184
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
utraedit  мисля размишлява най-разумно.
И аз не вярвам Грабо да извадят от джоб пълната сума за компенсации , но времето ще покаже.
Всъщност те май обещаха това да се осъществи докога точно ?

Днес...

# 185
  • Мнения: 119
Е значи дотук изостават.

# 186
  • Мнения: 479
:X

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 00:08 от Andgee

# 187
  • Мнения: 119
Само дето за разлика от БТВ , ако ГРАБО  в случая се направят на луди просто сайта умира...
На БТВ няма  , как да и навреди че всъщност пастите за зъби не могат да избелват зъби или , че прането извадено от пералнята  не е чак толкова бяло колкото си мислехте с еди кой си рекламиран препарат.

# 188
  • Мнения: 479
http://novglas.com/bg/news/read/7029

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 23:04 от Angelinka

# 189
  • Мнения: 101
Измислили са и юридически как да си търсят след това тези пари от въпросната фирма-измамник. Вчера говорих с единия от тях - сега дооформят документите.
Аз всъщност не разбирам какво чак толкова са измислили?
Но както и да е, тук въпросът не опира до желание, а до възможности.
Има ли въпросната фирма достатъчно активи, за да компенсира кредиторите?
Дали кредиторите няма да търсят обезщетение?
И т.н. и т.н.
За съжаление, такива казуси има по целия свят...не сме го измислили тук.
Затова аз винаги предпочитам сигурното пред изгодното, защото никой не е застрахован срещу измами.
Пожелавам успех на потърпевшите от това недоразумение!
Дано бъде бързо и безпроблемно.

Главният акционер на Грабо има и друга фирма, така че парите ги имат. Реално ако им организират алтернативни почивки става дума за дори още по-голяма сума, защото "намаление" за тях Грабо няма да имат (мои разсъждения - това тях не съм питала).

Доколкото за обезщетенията... Реално Грабо са изпълнили своята функция. Дори решават по собствена воля и инициатива да поемат щетите, оставяйки проблема само и единствено за себе си. По мое лично мнение да се иска от ТЯХ обезщетение не е много основателно - все едно да съдите БТВ за кофти реклама, която са излъчили и сте се подвели (примерно). Вече ако искат потърпевшите да съдят Еврохолидейс за нанесени морални (?!?) - не знам точно какво е юридическото основание) щети са свободни да го направят.
Вече как Грабо ще си търсят парите от Еврохолидейс не е нито моя, нито, според мен, ваша работа да го мислите. Те глави на рамената си носят, а ако не си ги възстановят си е за тяхна сметка.
Когато говориш за акционер(и), трябва да си наясно поне принципно с този вид търговски дружества. Аз не знам какъв въд е това търговско дружество "Грабо", но...
Щом заговорим за акционер, трябва да знаем, че ТЗ дефинира 2 вида такива търговски дружества -> акционерно дружество и командитно дружество с акции.
Има разлика между двете по отношение на отговорността.Нямам намерение да ти обяснявам повече.
Другото което трябва да знаеш е, че "главен акционер" няма!!!
Няма и връзка между притежателите на акции в различни АД.
Моето предположение е, че това е ООД, тъй като учредяването му е лесно и бързо, а учредителният капитал трабва да е мин. 1 евро, т.е. 2 лв.
Не искам да ти обяснявам с какво е отговорно ООД, че ще се уплашиш. Не знам кой разбойник предложи зак.промени да падне толкова капитала?!?!?!
Извод: След като не си наясно, недей да заблуждаваш хората. Така даваш лъжовни надежди и е възможно тези, които са ти се вързали на приказките да понесат негативи.
 

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493

Аз не знам какъв въд е това търговско дружество "Грабо", но...
 

Наименование: "Грабо Медия" ООД
Булстат: BG201189805
Фирмена регистрация: Пловдив, ул. Богомил 58
Грабо е сериозна фирма, не е измамник, казвам го, защото един от съдружниците ми е много близък роднина. Според мен обаче нямаше да сгрешат, ако бяха проверили реални ли са резервациите в хотелите, в бизнеса нищо не трябва да се приема на доверие. Отсега нататък ще знаят и ще променят условията си  Peace

# 191
  • Мнения: 10
Днес получих имейл, в който Грабо предлага договор за цесия, с който ще ми върнат 899 лв *2, но НЕ и 740 евро*2 самолетните билети. Останалите пари - билети и застраховка ще ни ги възстановят евентуално, ако от Еврохолидейз възстановят някакви суми. Това все пак е нещо и то никък малко.
Сребрин Ватралов (собственикът на Грабо) ме уверяваше многократно, че ще ми възстанови цялата сума. Аз изришно няколко пъти го питах и билетите ли, той отговаряше да да да...
Спомням си също, че и по телевизията го каза ... и това всичко на добра воля. За да изчистят името си.
Също така ни пратиха и нова оферта за Малдивите. Която горе долу е за същата сума.

# 192
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Предполагам това са 899 лв платени към Грабо за ваучера, нали?
Билетите са платени към тур. агенция?

# 193
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Днес получих имейл, в който Грабо предлага договор за цесия, с който ще ми върнат 899 лв *2, но НЕ и 740 евро*2 самолетните билети. Останалите пари - билети и застраховка ще ни ги възстановят евентуално, ако от Еврохолидейз възстановят някакви суми. Това все пак е нещо и то никък малко.
Сребрин Ватралов (собственикът на Грабо) ме уверяваше многократно, че ще ми възстанови цялата сума. Аз изришно няколко пъти го питах и билетите ли, той отговаряше да да да... ...

Айде сега, не казвайте, че очаквате и по 100 лева бонус над сумата, с която сте потънали...  Whistling

# 194
  • Мнения: 119
Също така ни пратиха и нова оферта за Малдивите. Която горе долу е за същата сума.


Без самолетните билети нали ?
Те май от Грабо са прави ,  защото офертата беше само за почивката , а транспорта нали можеше всеки сам да си го избере?
Офертата не беше обвързана със задължително  закупуване на полетите от Еврохолидейз.

Общи условия

Активация на акаунт