Грабо Малдиви ИЗМАМА

  • 60 537
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 10
kokoss_pz на 05.08, когато бях в офиса на Грабо в Пловдив ми обещаха, че ще ми върнат всички пари, които съм платила на Еврохолидейз. Обясниха ми, че за тях тези средства не били проблем, и че искали да си изчистят името на каквато и да е цена. Това бяха думи на Сребрин и Никола. Сега обаче десет дена по-късно нещата се промениха. Предлагат аз да подпиша договор за цесия, а те да ми върнат 1800 лв. А останалите 1480 евро? Тях просто да забравя .... Те ме излъгаха също, че ако не ми възстановят парите ще ми организират нова екскурзия. Сега нито едното нито другото. И аз мога само да си направя извода, че Грабо са същите измамници, като Еврохолидейз.

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 16:10 от dianabd

# 211
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Здравейте от туристическа агенция ЕврохолидейС!

Понеже виждаме, че името ни погрешно се споменава във връзка със случая за Малдивите, бихме искали да се запознаете с нашата официална позиция, пибликувана на сайта на Българската Асоциация на туристическите агенции:

http://batabg.org/BATA/site.nsf/news02.htm?ReadForm&news=AF4 … EC22578ED003B748F

С най-добри пожелания,
ЕврохолидейС

Знаем, че е спекулирано с името ви.  Peace Още в самото начало е написано.

# 212
  • Мнения: 0
kokoss_pz на 05.08, когато бях в офиса на Грабо в Пловдив ми обещаха, че ще ми върнат всички пари, които съм платила на Еврохолидейз. Обясниха ми, че за тях тези средства не били проблем, и че искали да си изчистят името на каквато и да е цена. Това бяха думи на Сребрин и Никола. Сега обаче десет дена по-късно нещата се промениха. Предлагат аз да подпиша договор за цесия, а те да ми върнат 1800 лв. А останалите 1480 евро? Тях просто да забравя .... Те ме излъгаха също, че ако не ми възстановят парите ще ми организират нова екскурзия. Сега нито едното нито другото. И аз мога само да си направя извода, че Грабо са същите измамници, като Еврохолидейз.
Много жалко за всички,които са платили транспорт.Аз ако бях платил транспорт и на мен нямаше да ми върнат тази сума.Патова ситуация newsm78

# 213
  • Мнения: 119
Обезщетяват със 145 000 лв. измамените от ”Еврохолидейз”

http://dnes.dir.bg/news/izmama-plovdiv-pochivki-evroholideyz-grabo-9284198?nt=4

# 214
  • Мнения: 0
Сумата е почти 5000 лв.
Ето извадка от горепостнатия сайт

Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 18.07.2011 11:23:57
--------------------------------------------------------------------------------

Купувала съм ваучери от няколко сайта. Но с последните ваучери за малко да изгорим. Става дума за ваучери от grabo.bg за Малдивите. Добре,че се усетихме на време и си поискахме парите обратно.Няколко дни след като мина датата, на която трябваше да се доплати цялата сума по ваучерите, из форумите започнаха да пишат хора, които са платили на туристическата агенция цялата сума и непосредствено след плащането се оказало, че парите са дадени,а пътуване няма да има. С мъжа ми предупредихме grabo.bg,защото веднага след като купихме ваучерите открихме огромни нередности в цялата история,а grabo.bg не направиха нищо по въпроса. Сега 60 души са изгорели с по 2500лв.... Купувала съм и други ваучери, но за услуги, стоки и почивка на теритоерията на страната. Така,че момичета, моля ви бъдете много внимателни. Понякога евтиното може да излезе скъпо... 


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: velvet в 19.07.2011 11:28:07
--------------------------------------------------------------------------------

Pnar, сигнализирайте и в Комисията за защита на потребителите :eek: Това е ужасно просто. Нека се постреснат - и агенцията, и тези от grabo.


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 19.07.2011 11:41:46
--------------------------------------------------------------------------------

Ами ние още като разбрахме,че нещо не е наред (Емирейтс,с които щяхме да пътуваме първоначално, казаха, че не работят с тази агенция; предложиха ни после полет с Бритиш, а Бритиш изобщо нямат полет в тези дни; в хотела не бяха чували за България, агенцията няма лиценз и т.н. и т.н.), звъннахме на Грабо и ги уведомихме. Върнаха ни капарото, но не счетоха за необходимо да направят нещо по въпрос. Звъняхме и в Комисия за защита на потребителите. Една гневна лелка каза, че тя е купувала ваучери, проблеми е нямала и няма нужда да вдигаме такъв шум. Не съм знаела какво е това ваучер... Ние се отървахме, но тези, които са платили, изгоряха. Да ми е обеца на ухото и дано на никой не се случи...


--------------------------------------------------------------------------------

# 215
  • Мнения: 0
Привет, аз съм от измамените от Грабо.бг Еврохолидейз .. телефонът ми е 0886 163 783 . Моля да ми звъннете ако имате повече информация относно договорът за ЦЕСИЯ, който предлагат от ГРАБО!!!!


Сумата е почти 5000 лв.
Ето извадка от горепостнатия сайт

Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 18.07.2011 11:23:57
--------------------------------------------------------------------------------

Купувала съм ваучери от няколко сайта. Но с последните ваучери за малко да изгорим. Става дума за ваучери от grabo.bg за Малдивите. Добре,че се усетихме на време и си поискахме парите обратно.Няколко дни след като мина датата, на която трябваше да се доплати цялата сума по ваучерите, из форумите започнаха да пишат хора, които са платили на туристическата агенция цялата сума и непосредствено след плащането се оказало, че парите са дадени,а пътуване няма да има. С мъжа ми предупредихме grabo.bg,защото веднага след като купихме ваучерите открихме огромни нередности в цялата история,а grabo.bg не направиха нищо по въпроса. Сега 60 души са изгорели с по 2500лв.... Купувала съм и други ваучери, но за услуги, стоки и почивка на теритоерията на страната. Така,че момичета, моля ви бъдете много внимателни. Понякога евтиното може да излезе скъпо... 


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: velvet в 19.07.2011 11:28:07
--------------------------------------------------------------------------------

Pnar, сигнализирайте и в Комисията за защита на потребителите :eek: Това е ужасно просто. Нека се постреснат - и агенцията, и тези от grabo.


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 19.07.2011 11:41:46
--------------------------------------------------------------------------------

Ами ние още като разбрахме,че нещо не е наред (Емирейтс,с които щяхме да пътуваме първоначално, казаха, че не работят с тази агенция; предложиха ни после полет с Бритиш, а Бритиш изобщо нямат полет в тези дни; в хотела не бяха чували за България, агенцията няма лиценз и т.н. и т.н.), звъннахме на Грабо и ги уведомихме. Върнаха ни капарото, но не счетоха за необходимо да направят нещо по въпрос. Звъняхме и в Комисия за защита на потребителите. Една гневна лелка каза, че тя е купувала ваучери, проблеми е нямала и няма нужда да вдигаме такъв шум. Не съм знаела какво е това ваучер... Ние се отървахме, но тези, които са платили, изгоряха. Да ми е обеца на ухото и дано на никой не се случи...


--------------------------------------------------------------------------------

# 216
  • Мнения: 0
Привет, аз съм от измамените от Грабо.бг Еврохолидейз .. телефонът ми е 0886 163 783 . Моля да ми звъннете ако имате повече информация относно договорът за ЦЕСИЯ, който предлагат от ГРАБО!!!!

# 217
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Привет, аз съм от измамените от Грабо.бг Еврохолидейз .. телефонът ми е ..........


Най - добре си редактирай и двата поста и махни телефонния си номер.
Щом си от измамените, от ГРАБО трябва да ти предоставят въпросния договор. Дали ще го подпишеш или не, това си е твой избор.
Ако не знаеш какво е "цесия" - в Нета има достатъчно инфо по въпроса.

# 218
  • Мнения: 0
Добре че му казахте на човека какво да направи............. ooooh!

# 219
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Айде стига мрънка, де!
Пусни тук тогава договора или се обади на посочения телефон и обясни подробно.

# 220
  • Мнения: 0
Обадих му се на човека и му помогнах с каквото беше нужно.Някои хора нямат време и възможност като нас да се ровят по форуми и сайтове за да се информират. Peace

# 221
  • Мнения: 1
Обадих му се на човека и му помогнах с каквото беше нужно.Някои хора нямат време и възможност като нас да се ровят по форуми и сайтове за да се информират. Peace

 Shocked Какъв ти е проблема, не мога да разбера? Защо не спреш с глупавите постове. След като очевидно нямаш време да влизаш по форуми, тогава какво правиш тук? Засипа всички с обиди, без никой да те е провокирал с нещо.

Много си прав: Е те такова животно като Бай Ганьо нема никъде. - живо доказателство си.

# 222
  • Мнения: 10
Моля не се карайте. Достатъчно е напрегнато положението. Трябва да си помагаме. Та нали за това е форума.  Rolling Eyes

# 223
  • Мнения: 1 289
Аз от Грабо съм ходила в Мармарис и съм супер доволна, но фирмата беше Он Травел. По принцип нямам доверие на някакви неизвестни фирми, особено ако става дума за чужбина. Чудя се само защо Грабо са си позволили да работят с непроверени фирми, ето сега това ще им излезне през носа.

Мен лично ето тази част ме потресе: "От сайта за колективно пазаруване заявиха, че нямат задължението да проверяват лицензите на фирмите, с които работят, ...."
Ако те не си проверяват доставчиците, кой да го прави. Ама там се продават и лекарски услуги - разни естетически процедури и т.н.


И аз се втрещих като го чух... Как може такова безхаберие! Как може така да се прави бизнес!

Последна редакция: чт, 18 авг 2011, 12:20 от doby80

# 224
  • Мнения: 72
Според мен, от това че на сайта им пишело някъде, че нямат някакво задължение, изобщо не следва, че са свободни от задължението.

Във всеки дисклеймър по света пише следното: нямаме такова и такова задължение, освен в случаите предвидени със закон.

Фирменият дисклеймър НЕ МОЖЕ ДА ОТМЕНЯ законите на страната.

То по тази логика всеки бизнес да вземе да си лепне някъде табела, че не носи никакви отговорности за нищо, и после да прави каквото ще?
Щом предлагат някаква услуга - здравна, медицинска, туроператорска, и пр., трябва да са в съответствие със законите, регулиращи предлагането на тази услуга.

Общи условия

Активация на акаунт