ДЪЩЕРЯ МИ НЕ ИСКА ДА СПИ САМА!

  • 4 519
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте бг мами!Имам голям проблем - дъщеря ми е на 5г6м. почти и не иска да спи сама в детската си стая.Изключително рядко си ляга и заспива там през нощта, през деня няма проблеми.Вече незнам какво да правя, как да я убедя....Страх я било и т.н., но аз не спя със съпруга ми , а с детето.Не че не ми е хубаво, но все пак..... тати спи на дивана, а мама и детенце в спалнята.... Е до кога?При вас как е?

# 1
  • Мнения: 114
Моят син е на същите годинки.Все още спим двамата.Е,татито ни е в чужбина и сме си само двамката,но като си идва спим на леглото тримката.Даже не мисля скоро да правя детска стая.Искам да се насладя на всеки миг от растежа на детето ми.Вечер се гушкаме и заспиваме.Нито аз мога без него да заспя,нито той без мене.Не виждам каква трагедия е това?Аз до 8 годинки съм спала с баба и дядо на едно легло(те ме отгледаха)и си ми беше прекрасно.После сама си реших да се махна в друга стая.Така мисля,че ще стане и със сина ми.Когато той си реши.Не съм виждала 10-токласник да спи при майка си,така че... Grinning Всичко с времето.И плавно разбира се за да не се травмира детето.

# 2
  • Мнения: 69
Здравейте бг мами!Имам голям проблем - дъщеря ми е на 5г6м. почти и не иска да спи сама в детската си стая.Изключително рядко си ляга и заспива там през нощта, през деня няма проблеми.Вече незнам какво да правя, как да я убедя....Страх я било и т.н., но аз не спя със съпруга ми , а с детето.Не че не ми е хубаво, но все пак..... тати спи на дивана, а мама и детенце в спалнята.... Е до кога?При вас как е?
Ама така  5 години или напоследък?Все пак и някакъв друг "живот" в леглото трябва да има.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
А ако й предложиш да спи на светло в стаята си дали ще я е страх?

# 4
  • София
  • Мнения: 5 468
Защо не пробваш като за начало да поговорите че няма нищо страшно да спи самичка,че мама и тати са в другата стая,дори може и като за начало да оставяш вратите към нейната и вашата стая отворени,може да й купиш някаква малка лампичка която да й свети през нощта,или да оставяш в коридора да свети,да й дадеш да си гушка някоя любима играчка,която да спи до нея.

# 5
  • Мнения: 445
Вечерното лягане е свързано с опредлени ритуали,които,особено при децата,са от голямо значение.Детето е на пет години и половина,свикнало е да ляга с мама и тате,да заспива с тях,да ги усеща докато спи,да се събужда в тяхното легло.Не мисля,че се страхува от тъмното,за да заспи сама в собствената си стая,страхува се от самотата в леглото,самотно й е.В момента е в много крехка възраст,изчакайте да порасне,примерно,когато започне първи клас.

# 6
  • Мнения: 61
Това не значи че не водим сексуален живот, просто не е там.Ами пробвала съм на светло, на телевизор...и какво ли още не.Тя просто се инати и лигави може би ...и се започва ти не ме обичаш, липсва ми твоето внимание и т.н. все думи дето ми пронизват сърцето и аз омеквам и айде пак старата песен.... а ми е приятно и може би за това не настоявам................но все пак.....

# 7
  • София
  • Мнения: 5 468
Това не значи че не водим сексуален живот, просто не е там.Ами пробвала съм на светло, на телевизор...и какво ли още не.Тя просто се инати и лигави може би ...и се започва ти не ме обичаш, липсва ми твоето внимание и т.н. все думи дето ми пронизват сърцето и аз омеквам и айде пак старата песен.... а ми е приятно и може би за това не настоявам................но все пак.....
Ясно,ами значи просто си иска мама  Simple Smile В такъв случай подкрепям от части поста на Agora,че детето така е свикнало и когато е само му е самотно,аз не смятам че трябва да се чака каквато и да била възраст за да отиде на собственото си легло,достатъчно голяма е за да разбере че на мама й е много приятно да я гушка,но всеки си има креватче,на което трябва да спи,тати също иска да спи на своето и така.Смятам че с децата трябва много да се говори във всяка една възраст,те ни разбират чудесно!

# 8
  • Мнения: 61
*Bubble* да права си.Когато си е заспала в стаята, през нощта се буди много често, плаче, аз отивам при нея всеки път, заспива и след 30 мин. например пак.... така след петото ходене вече съм се предала, гушкаме си се и спи спокойно и не се буди...е как го усеща, подсъзнателно и работи в главичката, как ще си спи сама в кревата.....Да, може би с времето ще се променят нещата....

# 9
  • Мнения: 445
...Тя просто се инати и лигави може би ...и се започва ти не ме обичаш, липсва ми твоето внимание и т.н.
Не мисля,че се инати,нито,че се лигави,искренно ти казва това,което чувства.Това е,което аз написах по-горе.Колкото и да й говориш,да й обясняваш,че всеки си има креватче и трябва да спи в него,няма да я убедиш-за нея леглото е общото, за всички вас и ако тате спи на дивана,то е защото така му харесва  :lol.: *Bubble* ,съгласна съм,че с децата трябва да се говори много,във всяка възраст,но....не мисля,че са наясно с нещата от живота.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 468
Какво ли не става в малките детски главички,какви мисли минават само те си знаят.

Определено не са наясно с нещата,затова трябва разговорът да е на достъпен за тях език,поднесено по начин подходящ за тяхната възраст.Agora също е права,децата изразяват това,което чувстват,едно дете няма да си легне обидено в креватчето и да си мълчи,то си казва силно "искам!" и точка по въпроса.А това дали ще я убедиш много зависи и от детенцето,някои се поддават,други са по-трудни.
   eli_kelli,не се притеснявай,често срещано е това явление при децата и абсолютно нормално Hug

# 11
  • Мнения: 61
Благодаря за отговорите, поне не сме само ние.....Хубав ден момичета!

# 12
  • Мнения: 959
и ние сме на вашата възраст, и имахме същият проблем до преди месец, но решеншето дойде само и всичко стана от раз. Понеже тя отдавна ме врънка да и пробия ушите, та аз един ден преди около месец и казах - когато започнеш да спиш сама в стаята си тогава ще имаш обеци. Та тя още на същият ден вечерта изяви желание да спи сама и така вече цял месец, и в понеделник ще ходиме да и пробиват ушичките. Ние просто имахме голям стимул, можеш и ти да пробваш по този начин с нещо  Peace

# 13
  • Мнения: 2 401
*Bubble* да права си.Когато си е заспала в стаята, през нощта се буди много често, плаче, аз отивам при нея всеки път, заспива и след 30 мин. например пак.... така след петото ходене вече съм се предала, гушкаме си се и спи спокойно и не се буди...е как го усеща, подсъзнателно и работи в главичката, как ще си спи сама в кревата.....Да, може би с времето ще се променят нещата....
Ели, щом и е толкова неспокоен съня, когато спи отделно, явно детето наистина има нужда да спи при теб, не е просто някакво лигавене.Може би има някакви притеснения, които с времето ще преодолее и ще започне да спи по-спокойно!

# 14
  • Мнения: 61
Звездичка! като се замисля, може и да си права.... все пак аз обичам да си се гушкаме, но в един момент се оказва, че не съм спала с мъжа си в едно легло и аз незнам откога.... всъщност като сме на почивка, тогава всеки си спи на мястото.... евентуално.... и това също ми липсва...той обаче май не се впечатлява вече и свикна на дивана...така поне всеки гледа каквото иска на ТВ - то, но не ми е нормална ситуация.... все пак важното е детенце да е добре...............

# 15
  • Мнения: 459
eli_kelli, имам същия проблем със сина ми, който е почти на 7 години и още спи с някой от нас или направо при нас! Не знам вече какъв е проблемът! Пробвах всичко, но нищо не помага! Ще следя темата ти, може да открия съвет, който да ни помогне и на нас!

# 16
  • София
  • Мнения: 5 468
Пусната е една статия точно по вашия "проблем".Слагам думата проблем в кавички,защото за мен това не може да се нарече никакъв проблем Simple Smile Нормална детска проява с която родителите трябва рано или късно да се справят
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4222

# 17
  • Мнения: 6 031
И моят малкият син спи при мен - на 5 и половина е.
Големият спи в детската с татко си.  Grinning
Най-важно за мен е душевното спокойствие на децата ми.

# 18
  • Мнения: 61
Хубава статия, но аз нямам нерви вече...нямам такова търпение особено с точката за постепенно отдалечаване..... незнам.... понякога се замислям, дали повече не ми пречи това, че съпругът ми вече не се вълнува от това, че не спи при мен.... /говоря за гушкането и усещането да си с човека до себе си,като в едни филм май беше ПРИЗРАЦИ НА БИВШИ ГАДЖЕТА или нещо такова - да се гушнем като лъжички-  а не с дететето - и тук нямам предвид липсата на секс.../

# 19
  • Мнения: 459
Хубава статия, но аз нямам нерви вече...нямам такова търпение особено с точката за постепенно отдалечаване..... незнам.... понякога се замислям, дали повече не ми пречи това, че съпругът ми вече не се вълнува от това, че не спи при мен.... /говоря за гушкането и усещането да си с човека до себе си,като в едни филм май беше ПРИЗРАЦИ НА БИВШИ ГАДЖЕТА или нещо такова - да се гушнем като лъжички-  а не с дететето - и тук нямам предвид липсата на секс.../
HugНапълно те разбирам как се чувстваш Hug

# 20
  • Мнения: 61
ЦвеTи Мерси! Laughing

# 21
  • Мнения: 69
Ами остава да и кажеш,че вече е голяма,не е бебе и трябва да спи в стаята си.Аз лично не помня да съм спала при нашите и не мисля,че съм травматизирана.

# 22
  • Мнения: 2 401
А не може ли на първо време да сложите някакво детско легло във вашата стая като преходен етап към евентуалното бъдещо отделяне в самостоятелна стая. Така и с мъжа ти ще може да спите заедно, което ще реши главния проблем! Simple Smile
Аз също спях доста дълго време с майка ми, тъй като бях доста страхлива и неспокойна и се чуствах добре с нея. Сега пък аз спя с моите мъници, само че нашата спалня е широка и има място и за таткото, а на каката легълцето е долепено до нашето!

# 23
  • Мнения: 61
Звездичка! за съжаление там е креватчето на братчето и, което е на 1г и няма място за трети креват...... А колко пъти съм и казвала, че е голяма и не е бебе..... само аз си знам.....
Всъщност като се замисля, май ако вече преместя и него ще се оправи проблема... но пак ще ставам през нощта, незнам той пък как ще го приеме.... и друго, като ни идват гости с деца, си играят на каката в стаята, а малкият към 20.3 вече е заспал и ако го преместя в детската, това значи че за известно време няма да може да си играе с други деце вечер....

# 24
  • София
  • Мнения: 5 468

Всъщност като се замисля, май ако вече преместя и него ще се оправи проблема... но пак ще ставам през нощта, незнам той пък как ще го приеме....
Според мен ако преместиш и братчето,каката също ще поиска,може би изпитва и някаква ревност от това че то спи при теб,а тя не,аз така си го обяснявам.

# 25
  • Мнения: 61
*Bubble* предполагам, че и това го има, но и преди да се роди брат и пак не спеше сама... Момичета, снощи сама си легна в кревата и гледа филмчета...е, аз гладих при нея тя докато зъспи, но към 3ч. през нощта си дойде пак при мен и сутринта се хвали на баба си, че си е легнала сама да спи в стаята, но през нощта била "ЗАБРАВИЛА, ЧЕ ТРЯБВА ДА СПИ ТАМ И ДОШЛА ПРИ МЕН, НО ТАЗИ НОЩ Е СЕ ОПИТА ДА СПИ САМА.... Heart Eyes, е как да не я изядеш!!!!"

# 26
  • София
  • Мнения: 5 468
Сладуранка!

# 27
  • Мнения: 1 310
Даже не мисля скоро да правя детска стая.Искам да се насладя на всеки миг от растежа на детето ми.Вечер се гушкаме и заспиваме.Нито аз мога без него да заспя,нито той без мене.Не виждам каква трагедия е това?......Когато той си реши.Не съм виждала 10-токласник да спи при майка си,така че... Grinning Всичко с времето.И плавно разбира се за да не се травмира детето.
Напълно подкрепям. Peace Синът ми, когато навърши 6, сам беше готов за своя стая. Peace

# 28
  • Мнения: 4
Аз също имам подобен проблем с голямата  ми дъщеря. 
Тя е на 3години и 4месеца и до преди да родя спеше сама в своята стая - където спи от 6месечна но откакто се родиха бебките тя не иска да спи в стаята си, играе си там през деня, спи там на обяд но дойде ли вечерното спане започва кански рев и не можеш да я накараш да влезне в стаята абсурд да легне. Вече 3месеца спи в нашето легло, всеки път щом стана да повия да нахраня или да гушна ревящите бебета тя се събужда и започва да пищи пронизително. Направо ме побърка но предполагам,че я е страх от това да не я обичаме по малко или ревнува от тях.
Какво да правя от три месеца не съм спала повече от 3-4часа на денонощие.

# 29
  • Мнения: 2 401
Leda, освен да почакаш каката да се аклиматизира към новото положение и да се поуспокои и тогава да мислиш за отделяне! Аз минах през същото, когато се роди  бебето голямо безпокойство от страна на каката, което се проявяваше най-вече по време на сън. За такива състояния може да помогне с хомеопатия, аз лично пък няколко пъти по съвет на педиатърката при такъв проблем съм давала, чай от жълт кантарион и случайно или не, но след няколко дни прием на билката нещата се поуспокояваха. Иначе каката, все още си спи при нас, но аз не съм си и поставяла за цел да я местя.

# 30
  • Мнения: 808
И моят син едва от няколко месеца (два-три) се "нави" да спи сам в стаята си. Допреди това спеше или с мен, или с баща си. Понякога сме спяли и тримата в спалнята; добре, че леглото е голямо. Сега дори когато му се доспи - сам отива да си ляга. Аз си го гушкам, целувам и след това си лягам в моята стая. Като цяло тази промяна се получи лесно, въпреки че в самото начало (първите десетина дни) отказваше да спи сам и идваше при нас.   

# 31
  • Мнения: 250
Отделихме сина ми в друга стая когато се роди малката. Беше почти на 5 г. И при нас доста време го имаше този проблем. Може би около година. Всяка вечер имаше уговорки, че вече е голям и трябва да си спи в стаята. Може би е било от ревност, но според мен по скоро изпитваше страх Cry
Проблема се реши постепенно от самосебе си.
Сега дъщеря ми е на 3,3 г.  и вече спи при батко си ( с малки изключения  Grinning Grinning Grinning)

# 32
  • Мнения: 61
Момичета, на следващата вечер пак пожела сама ди си спи в стаята.Познайте пак около 3 ч. през нощта дайде и ми каза "мамо, СКУЧНО МИ Е, може ли при теб?" Гушнахме се да ни стане по-интересно и заспа за секунди. Laughing Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 627
Моите и двете не искат да спят сами. Гушкаме се и това е.
Обаче предстои тръгване на градина на малката. Как ще спи там сама не знам...

# 34
  • Мнения: 1 734
При синът ми няма проблем, спи в стаята си, но дъщеря ми все още се гуши в нашето легло. Не знам кога и как ще я приуча да спи отделно...

# 35
  • Враца
  • Мнения: 76
Моята дъщеря откакто се е родила си спи при мен,скоро ще навърши 5г.,но за мен това въобще не е никакъв проблем,когато реши че иска сама тогава.

# 36
  • Мнения: 114
Обаче предстои тръгване на градина на малката. Как ще спи там сама не знам...
Там ще свикне,като гледа от другите.Моят син,когато ходеше на градина спеше там на обяд,а у нас никога не е спал по обед.Там си хапваше всичко,а у нас се лигави на всичко-това искам,това не искам.То всъщност само това и е хубаво на градината децата гледат едно от друго и бързо свикват с реда.

# 37
  • Мнения: 61
Оооо, в градината е друго - там е най-самостоятелната девойка.... но в къщи......

# 38
  • Мнения: 697
Ами ,ако  вземеш някоя нейна приятелка да преспи у вас,да са двете в детската стая.?Дали няма да й хареса?Просто давам идея.  bouquet

# 39
  • Мнения: 61
kalinaaa това значи, да си осиновя нейната приятелка.С компания особено такава, естествено, че ще заспи.Но после?Тя си е спала в стаята, не е като никога да не е спала там.

# 40
  • Мнения: 2 401
Ели, доколкото разбирам дъщеричката ти си ляга без проблем в нейната стая, но нощем се буди и идва да си доспи при теб. Ако е така, сигурно наистина е въпрос на време да започне да си спи без да се буди, може да пробвате да и оставяте да и свети и някаква лампичка, ако така ще е по-спокойна!

# 41
  • Мнения: 65
И при нас положението е такова- иска да спи при нас на спалнята. Имаше периоди, когато си спеше, даже и си заспиваше самичка в стаята. Но като се появи бебо, той спи при нас и тя започна наново, та сега сме четерима на спалнята. Ще изчакаме да поодраснат още малко и ще им предложим да спинкат двамата в детската стая- така може би като са двамката ще се получи. Но за сега, колкото и да ми се иска да ги отделя, нямам сили да настоявам. Иначе ми е приятно, но все пак вече ми се иска да са си отделно. Те са на 3,5 и 1,6 г.

# 42
  • Мнения: 3 818
Щом имаш по-малко дете, то е ключът, вярвай ми Laughing И моята дъщеря беше така до към 5годишна възраст, не ставаше дума за лигавене, имаше два варианта - или да спя при нея кротко и спокойно или да я приспивам и след това на всеки час отново да отивам при нея да я приспивам, защото се будеше и плачеше.
Обаче се роди малкият, когато стана на около година и половина - две, ги преместихме в детската стая, като леглата им са залепени едно за друго. От този момент нататък каката престана да иска да спи при нас, вечер заспива сама, през нощта не се буди и нямаме никакви проблеми. Но ми прави впечатление, че като я оставя да заспива, винаги гушва и се муши в брат си, очевидно има нужда от близостта на някого до нея. Така че пробвай в един момент да ги отделиш двамата едновременно.

# 43
  • Мнения: 61
Fairy и аз си мисля, че това ще ни разреши проблема, но още малко да поотрасне малкият.Освен, ако не започнат и двамата да ме атакуват през нощта на порции. Лекарката ми даде едни хомеопатични лакарства, да ги пие по схема свързани с емоционалното и състояние. Аз да ти кажа не вярвам в това, но не ми пречи да и ги давам, защото няма да и навредят.Тя е емоционално дете, много лесно плаче за каквото се сетиш - за всичко.То стават едни драми, едно чудо..... И споделих вчера с лекарката и. А и за спането. Според нея би трабвало да има ефект още от първият месец. Каза, че поне 3м. трябва да ги пие.Ще видим дали ще има ефект и ще кажа.

# 44
  • Мнения: 3 818
Fairy и аз си мисля, че това ще ни разреши проблема, но още малко да поотрасне малкият.Освен, ако не започнат и двамата да ме атакуват през нощта на порции. Лекарката ми даде едни хомеопатични лакарства, да ги пие по схема свързани с емоционалното и състояние. Аз да ти кажа не вярвам в това, но не ми пречи да и ги давам, защото няма да и навредят.Тя е емоционално дете, много лесно плаче за каквото се сетиш - за всичко.То стават едни драми, едно чудо..... И споделих вчера с лекарката и. А и за спането. Според нея би трабвало да има ефект още от първият месец. Каза, че поне 3м. трябва да ги пие.Ще видим дали ще има ефект и ще кажа.
И моята дъщеря е такава - емоционална е, лесно плаче, лесно се разстройва, и аз бях стигнала до там да мисля какво да й дам, как да я успокоя, как да я накарам да спи по-спокойно. Е, просто си отмина, очевидно децата ни са такива, че имат нужда от близост, нищо повече от това.  Simple Smile Сега е на шест години и малко, проблемите със спането са само спомен, казвам й лека нощ, затварям вратата и я оставям сама да заспи. Преди година и половина мислех, че това е абсолютно невъзможно и нещо не е наред. Така че не се притеснявай и бъди спокойна, ще отмине Grinning
При мен сега малкият се буди нощем и реве за мен, обаче аз вече не се връзвам да се притеснявам, успокоявам, приспивам, ако трябва спя при него, в крайна сметка за мен е важно всички да са се наспали, а не конфигурацията кой къде спи Laughing

# 45
  • Мнения: 47
Моят син е на 8г и пак иска да спи при нас, но му позволявам, защото от 2 години спи сам и ако се отучи ще стане много сложно Grinning

# 46
  • Мнения: 61
E, поне се успокоявам, че почти навсякъде е така...............

# 47
  • Мнения: 66
спя с децата в една стая единия на 4г другия на 5 година , аз самата на 8 години вече бях готова да се отделя да спя сама в стая , затова не ги насилвам и тях

# 48
  • На топло...
  • Мнения: 584
Да споделя какво ни разказа една позната, вече баба. Нейната дъщеря е спала при тях докъм 8 годишна възраст. Не е искала да се отделя, въпреки че е имала собствена стая. Последните години спяла в собствено легло в спалнята.
Решението дошло, когато приятелчета трябвало да дойдат на гости. Детето се засрамило, че ще видят как няма легло в нейната стая и само поискало да го преместят. Оттогава спяла самичка.
Просто трябва да се изчака да "пораснат", всеки когато му дойде времето  Grinning!

Моите момченца са мънички и се гушкаме всички заедно на едно легло - три матрака, подредени един до друг, за да не се разделяме и с таткото Laughing. Да видим докога така...

Общи условия

Активация на акаунт