Размирици в Лондон

  • 5 827
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Нито народност, чужденци или местни, в един кюп са  Rolling Eyes
А и пасивната полиция,мекият маниер на управата и толерантността в страната подклаждат и позволяват подобни набези без кой знае какъв отпор!
В миналото са ги обвинявали, че са действали безкруполно, та от едната крайност в другата  Crazy

# 46
  • Мнения: 2 032
Но тия британци-почтените, работещи-ме побърват със спокойствието си
и невероятната способност да се надсмиват над собствените си недостатъци.

Да, днес в някои квартали излезнаха доста хора, доброволци, да почистват; ето снимки в тази връзка.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2024035/UK-riots-2011-Tw … state-London.html

Аз напук на враговете, пак минах през един от кварталите, дето имаше размирици. Всичко беше тихо, спокойно, изчистено и по улиците имаше на всеки метър полицай  Wink. (Малките бизнесчета бяха затворени с кепенци, обаче.)

# 47
  • Мнения: 5 370
        Толумбата много вярно го казва, но Жозефина, мислиш ли, че Франция се е справила веднъж завинаги с този проблем? И мене ме дразни всичко това, но имаме само временни победи,  ...за крайната победа, много не съм оптимист. Защото на силата се отвръща със сила и...отново със сила и...така докато свят светува.
      
Не, не е, със сигурност. И там бутилката с духовете е отворена отдаааавна, под формата на една камара емигранти от Магреба, Китай, Турция дори, абе....не ми се говори, защото после ще ме обвинят в расизъм. Whistling

Докато не се врътне канчето, оправия няма да има и там, и където и да било другаде из Западна Европа. Дано само Лондон не се окаже предвестникът! ooooh!

# 48
  • Мнения: 6 607
То не е ли  започналото врътване на кранчето довело до това ?

# 49
  • Мнения: 5 370
То не е ли  започналото врътване на кранчето довело до това ?
В Англия май да, аз говорех за Френско, Илианка.

# 50
  • Мнения: 2 032
Снощи по една от нашите тв даваха интервю с бивш учител /българин/ на убития и той си каза ,че такава агресия като неговата не бил срещал.

Намерих го и се озадачих какво общо има това.

http://bg.time.mk/read/ef8cdbedf3/787c11016b/index.html

Изровили някакъв човец, който каза, че през 1991 Дъган според него бил еди-какъв си. Къде е връзката, и задължително ли им правят трепанация на мозъка преди да позират като журналя? Задали тъп въпрос и публикували мотамо тъпият отговор- сладури.

# 51
  • Мнения: 5 710
Някакви хора изпускат парата, така мисля. Сега им е паднало да чупят и вандалстват. Никаква идея няма зад това, и никакви дълбокомислени заключения за обществото и света не мисля, че са адекватни. Не че няма да се появят, очаквам здрава дисекция на УК обществото от философите, накрая Кейт и Уилиам ще излязат да почистят, ще се предава на живо по всички телевизии и всичко ще приключи с хепи енд.

# 52
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Като слушам и чета, размириците няма да са ограничат само до Обединеното Кралство:

http://www.dartsnews.bg/News/7413

# 53
  • Мнения: 75
Откъде накъде група недоволни лузъри ще рушат и палят това, което други са си изградили години?! В такива истории ми липсват строгите закони на някои американски щати. Дано само  не решат и те с любов да оправят положението, че направо сме загубени. Здрава ръка им трябва на тези, а не любов!

Да ви кажа, хич не ми ясно как в този космополитен град примерно социализират семейство новодошли африканци, които до скоро са вървели километри за стомна вода. Няма и грам расизъм в изказването ми, наистина си задавам въпроса как се справят психически с тази голяма промяна и дали за това кратко време успяват да свикнат с европейския начин на живот. А ако не свикнат, какво правим?!

# 54
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
А ако не свикнат, какво правим?!
Или си ходят или си ходиш.

# 55
  • Мнения: 5 370
Откъде накъде група недоволни лузъри ще рушат и палят това, което други са си изградили години?! В такива истории ми липсват строгите закони на някои американски щати. Дано само  не решат и те с любов да оправят положението, че направо сме загубени. Здрава ръка им трябва на тези, а не любов!

Да ви кажа, хич не ми ясно как в този космополитен град примерно социализират семейство новодошли африканци, които до скоро са вървели километри за стомна вода. Няма и грам расизъм в изказването ми, наистина си задавам въпроса как се справят психически с тази голяма промяна и дали за това кратко време успяват да свикнат с европейския начин на живот. А ако не свикнат, какво правим?!
Не се справят, Палада, и не само африканци, била съм свидетел как хорал, живеещи от поколения в Брюксел, да речем, и въобще в Белгия, не могат свястна дума да обелят на френски/фламандски. И накрая идва някакво дете на телефона, което, естествено, не може да взема решение. Мене са ме поздравявали по телефона със "селямалейкум", да речем.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 734
Брат ми е в Лондон, преди два дни в техния квартал беше все още мирно, но в долния имало размирици. Доста е страшно, стоят си по къщите и гледат много да не излизат, често ставали престрелки, каза,че има доста жертви, по дърветата слагали цветя за починалите, които ставали все повече. Притеснявам се за него, идва си в БГ след 1 седмица, дано всичко е ок дотогава...

# 57
  • Мнения: 155
Снощи по една от нашите тв даваха интервю с бивш учител /българин/ на убития и той си каза ,че такава агресия като неговата не бил срещал.

Ясно е, че това убийство е само повод за случващото се. Каква е причината, според вас? Какво е подтиснало и  озлобило тези хора? Или някой ги използва и манипулира с някаква цел?  Rolling Eyes

Всички това се опитват да разберат! Мога да говоря за фр, където също постоянно се оплакват,  а в Лондон знам че са с още по-добри условия, защото всички натам драпат да емигрират.
Тук мърморят, че все били дискриминирани на расова основа, а не разбират че и русички със сини очи да бяха, като се явят например на едно интервю за работа и не могат две думи на кръст да вържат без да псуват и плюят на земята, облечени в  бял анцуг и каскет с обърната козирка, ами няма как да ги вземат! Все тях проверявали полицаите, е, кой друг, въпросът е статистически, няма да проверяват 70г напудрени бабички за дрога все пак!
В чужда държава са, дошли уж за да избегнат лошите условия в техните, а всъщност си ги пресъздават напълно, създават си някаква подземна икономика и се бунтуват, че никой не ги приема. Ценностната им система е коренно различна, как да се получи? Социалната политика за помощи и прочие привилегии приемат като мекушавост от страна на държавата, защото повечето идват от така наречените "традиционни строеве" и са свикнали да бъдат потискани и командорени. И най-вече, прекалено многобройни са, за приемната държава е невъзможно да ги контролира!
Ще ме извините, ако звуча расистки, уверявам ви, че ни най-малко не съм, просто наблюдавам и съм обективна. И съжалявам, че покрай сухото, гори и суровото, защото разбира се, сред тези емигранти има много свестни хора, които наистина са дошли за по-добър живот с различни цели и идеали, но страдат от репутацията, която им създават тези размирници.  

Плаче ми се като виждам кадрите от Лондон, не искам да пирема, че мрачните перспективи, които чертаят крайно десните партии в Европа от години, са на път да се сбъднат!

Колко добре казано само! Не знам в Лондон как е положението, ама съм чувала за голяма престъпност точно по тези бедни квартали. Куцо и сакато се изсипва там да "просперира" ама нъцки  ooooh! За Шотландия съм по-наясно. Там също има всякакви.
Едно обаче ме изумява, и това е, че все богатите са им виновни. Трябва да се взема от тях и да се дава на бедните. А от кой са вземали, че да дават на богатите? newsm78
Не ми се мисли, ако и в България решат да скочат такива, необразовани и кухи лейки, дето няма все кой да им дава, щото държавата им е длъжна, не знам...пълен абсурд  ooooh!

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 11:14 от Vividas

# 58
  • Мнения: 4 555
често ставали престрелки, каза,че има доста жертви, по дърветата слагали цветя за починалите, които ставали все повече.
Това във връзка с размириците ли  Rolling Eyes Съобщено е само за една жертва.
Или при тях просто такъв си е кварталът?

# 59
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
...
Едно обаче ме изумява, и това е, че все богатите са им виновни. Трябва да се взема от тях и да се дава на бедните. А от кой са вземали, че да дават на богатите? newsm78
Не ми се мисли, ако и в България решат да скочат такива, необразовани и кухи лейки, дето няма все кой да им дава, щото държавата им е длъжна, не знам...пълен абсурд  ooooh!
Че кой друг да им е виновен на отрепките, богатите, полицията, държавата, вятъра ... да няма те да са си виновни.

Общи условия

Активация на акаунт