Шава, рита и расте януарското дете - тема 6

  • 29 726
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Здравейте,

За първи път пиша във форума и много ще се радвам да се запозная с мамите тук  Grinning
Чакам пърото си детенце и засега термина ми е на 01.01.2012 - докторът много се радва, че на връх Нова година ще е във болницата с мен  Joy

# 16
  • Мнения: 0
имам приятелка,родена на нова година,много е весело Grinning,аз също съм нова,чета коментарите на момичетата и научавам много неща,кото ме интересуват Grinning

# 17
  • Мнения: 4
ritazza и barbi82 добре дошли при нас!
Пожелавам ви леко бременеене и здрави и щастливи бебоци Grinning

# 18
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
Бебо,честит рожден ден!  bouquet
Честита нова темичка и добре дошли на новите мами!
Аз сега ставам да се оправям да излизам,че съм на ЖК днес и довечера ще пиша какво е станало.
Лек ден!

# 19
  • Мнения: X
Аз трябва да влизам в 17 г.с. (чак понеделник съм на преглед) и към 1.08 бях качила два килограма и половина. Стартирах от 51 и сега съм 53.500 Спред доки трябва да се качва около килограм на месец, при мен тези два килограма се натрупаха за половин месец, но можело да се дължи и на задържане на вода.
За магнезия още в 13 г.с. ми беше предписан заради болки в прасците, но аз не съм го пила. Смятам да го пия от следващата седмица. Има различни мнения за него, все положителни, но предимно го изписват от 5 месец. Макар че най-добре да се слушат лекарите, аз отдавах болките в краката на обездвижване и деийствително поотшумяха като започнах да правя разходки. Последните вечери обаче все повече ме болят и отделно, че не мога да спя добре, те допълнително "помагат" за това.
Има ли приемали или приемащи дуфастон. Аз все още го пия, моят лекар каза, че най-малко до 16 г.с. От самото начало съм много против него и не знам защо съм си втълпила, че при спиране може да получа кървене от настъпване на хормонални промени  newsm78
ritazza видх мнението ти преди, благодаря ти! Не бях сигурна, че дуфастона може да се взема по 1 на ден.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 197
Честита нова тема   bouquet дано я напълним с много хубави новини и полезна информация Praynig Peace Hug
добре дошли и на двете нови мами  bouquet
при мен няма нищо ново, гледам да не изпускам новините тук Peace
хубавичка  магнезия ще помогна спазмите в прасците ти да отшумят Peace аз имах такива миналата бременност, но все пропусках да спомена на доктора си Crazy когато ми се наложи да го пия 36 седмица спазмите изчезнаха мигновено Peace за дуфастона аз пиех, но ми го спряха 14 седмица. имах къса ЛФ предишния цикъл, а след това и  зацапвания Tired затова през почти целия период до тогава си го пих Rolling Eyes
желая ви спокоен и усмихнат ден Peace

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 11:23 от atadar

# 21
  • Мнения: 11
Хубавичка, докторът така каза - една седмица по едно на ден и после спирам, но все пак се консултирай и с твоя доктор. Аз се записах за проследяване на бремеността в Майчин дом и съм много доволна и от отношението и от апаратурата. Важното е да се чувстваме спокойни, за да имаме спокойно и здраво ангелче Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4
bebo_sn   Честит Рожден Ден  newsm67 , Бъди жива и здрава и всичкото щастие на света да е  с теб.    Честита нова темичка,дай боже само хубави новинки да има.  Hug На новите мами Добре дошли и лека бременност.  Аз пих магнезий( Магнерич)  и но шпа за около 7 дни понеже имах болки в коремчето. Дано е по-хладно днес ,че да се излиза ма разходка Simple Smile)   Хубав ден на всички Simple Smile

# 23
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 289
след емоциите по темата, сега влизам да се пооплача Simple Smile
вчера ми беше кофти ден - усетих няколко болки като боцкания в коремчето следобед, но преминаха. Надвечер ми текна кръв от едната ноздра, жегата много ме мореше и решихме към 10 с мъжо да излезем по на едно кафе. Седнахме и много ми се допи коктейла, който все си пиех преди лятото (но е с алкохол макар и малко) - поръчах си го, колкото го опитам и нз от него ли от какво сърцето пък ми затуптя едно лудо, усетих едно напрежение в гърдите и хоп в къщи, легнах си та се поуспокои. Май и херес ми излиза,  а и преди малко се чухме и със зъболекарката - в петък ще ходя да ми вади мъдрец, който бях планирала преди да забременея и отлложих до подходящия момент.
Абееееее ужас направо

# 24
  • Мнения: 7
http://www.babyland.bg   някой пазарувал ли е от този сайт newsm78

# 25
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Запис от мен и в новата нова тема!   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 367
Да се запиша и аз в новата тема.
Бебо, честит рожден ден, по много от най-хубавите неща в живота ти пожелавам   bouquet
Относно Дуфастона аз го пиех 3 х2 от трансфера до 14 г.с седмица, като последните 2 седмици 2 х2. Магнезий пия от 14 г.с, помага ми за спазмите в корема и мускулите, ще продължа да си го пия. Само смених прахчетата Диаспорал ( много гаден вкус има) с Магне Б6 по предписание на лекарката ми

# 27
  • София
  • Мнения: 364
Himena, аз не съм пазарувала от сайта, но точно до нас има такъв магазин и всичко пазарувам от него за малкия,тъй като е по- евтин от другите детски магазини.
А за бременността по месеци - според мен правилно е да се броят по датата на термина, т.е. ако терминът е 01.01.2012, на 1 август си влязла в 5 месец,  а на 1.12.2011г. влизаш в 9. Ама и аз се обърквам с тези седмици...  Laughing

# 28
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Смърфиетка в една книга четох,че в тези седмици заради плацентата се засилва дейността на сърцето и кръвопотока  е възможно кървене от носа и венците.И аз понякога чувствам сякаш сърцето ми бие по-силно и сякаш се задъхвам,но малко полежаване ми помага.
Прогестерона аз го спрях още в 12 седмица.Беше ми предписан утрогестан заради кървенето и докторите ми казаха тогава да го спра.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Смърфиетка, трябвало е да си измериш кръвното да не би да си го покачила - от жегата, коктейла, дори и с малк оалкохол /това няма значение/, и казваш, че ти е текла кръв от носа.Дано да не се повтаря повече това състояние.
Добре доли на двете нови мами! Simple Smile
Химена, аз влезнах да разгледам сайта, има някои хубави нещица.
Ей таз евтинката количка ми хареса:
http://www.babyland.bg/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B … D0%BB%D0%BE/3255/

Общи условия

Активация на акаунт