Отговори
# 675
  • Мнения: 1 352
И за карфиола не е никакъв проблем.

Аз днес сварих супичка, ама толкова вкусна стана, все едно съм я взимала от детската кухня. Сложих малко пилешко месце, картоф, тиквичка, морков, лук и малко масълце. Остана ми, затворих в две бурканчета и стерилизирах. Ще си набавя бурканчета и ще правя повечко пюрета, за да не правя всеки ден.

# 676
  • София
  • Мнения: 92
Благодаря за отговорите ще започна със спанак , а по натам карфиол.

# 677
  • София
  • Мнения: 92
По принцип за грах е рано, но аз реших и го захраних с него. Вече 3-ти ден го давам и всичко е ок.
Благодаря за разяснението за пюре чисто месо. Не знаех, че има такова.
Адрия, добре дошла. И аз имам второкласник. Ако искаш може да наминеш и в темата за втори клас: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=617541.0;topicseen
Сега разгледах темата за втори клас , много е  интересна и полезна , ще се запиша и там , благодаря ти мирта

# 678
  • Мнения: 132
ДВ !
Adrya Добре дошла!  Hug
Спанак и карфиол съм давала не мисля ,че е рано. Бебка много ги хареса  Crazy Карфиола аз го приготвях и за малко да се спомина от аромата му  Sick
Грах и зелен фасул мисля скоро да въведа, та да питам някой правил ли е домашни от тях и как  newsm78
Чисти месни пюрета и аз купих на Хип и ще ги меся с зеленчукови мое производство  Peace
Днеска се захранихме с мръвка ,мисля ,че и хареса пуешкото  Simple Smile
И да се похваля - днеска се озъбихме най-накрая  newsm47 и съседните и те се белеят.
Още нещо щях да пиша ,ама ...... забравих  ..........
Лека и безаварийна от нас !

# 679
  • Мнения: 328
ДУ!
Честита месечинка на Кристиан! И на неговите астрални близначета! newsm38

Жени, честито ви първо зъбче!

Добре дошла на Adrya и малката Ивайла!  Hug

Отчет от вчерашната ДК. За месец (без два дни) е качила 350 гр и вече сме 7.350 Simple Smile не разбрах колко см е, но май там не сме мръднали. Сложиха ни последната ваксина, прие я геройски с много малко плач. За захранването док каза че няма проблем, можем да забавим даването на месо с месец, тъй като хемоглобина ни е добре. Да и разнообразявам храната, като всеки ден предлагам различно пюре, за да й е интересно. Да опитва различни вкусове и така ще си намерим нашия. Simple Smile Честно казано това всеки ден да давам различен зеленчук ми се вижда доста. Все пак нали в началото се дават по 2-3 лъжички, как ще разбера дали наистина й е харесало, или се мръщи просто защото и е не познато. Thinking
Тъй като с картофа ударих на камък сега се чудя какво пюре да дам - чиста тиква или картоф с тиква.  Rolling Eyes

Хубав и слънчев ден!  Hug

ПП. При вас имаше ли реакция от последната ваксина? Да очаквам ли такава и каква?
Сега като я преоблякох видях червени точици по гръбчето от страна на това краче дето ни биха ваксина. Но пък и пам. е пропуснал и беше мокра на същото място.  ooooh! От какво може да са тези точици, не са като пришки. В такъв случай днес да давам ли нов зеленчук?  newsm78

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 09:19 от pepito21

# 680
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Момичета сега направих пюре от карфиол и картоф. Да видим дали ще го хареса.  Mr. Green

Ето малко информация, която извадих от Интернет:
-Пшеница, портокали и др. цитрусови плодове, сирене, кисело мляко, соя, грах и др. бобови растения(без фъстъци), жълтък и царевица  /9-12 месеца/
-Краве мляко (включително извара, сладолед), свинско месо и домати  /12-18 месеца/
-Яйчен белтък, месести семкови плодове  /18-24 месеца/
-Шоколад  /2 години/
-Фъстъци   /3 години/
-Глутен  /7 месец/
-Риба-  бяла, суха, нетлъста  /8 месец/
-Мед, Шоколад, Мъхести плодове, Зръчно , Чипс, Десертни бликчета  /след 2 год./
-Бульон и Супа  /през 8 мес./

# 681
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
-При  запек  даваме пюре от круша, слива, тиква
-При  разтройство  даваме пюре от ябълка

- соковете:
Сок от моркови и плодове слабително
Сок с вит. С слабително
Сок праскова и ананас слабително
Сок от тиква и ябълка слабително
Сок от сливи слабително
Сок от ябълка слабително слабително
Сок от червени плодове нормализиращ ефект
Сок от ябълка и кайсии нормализиращо
Сок от грозде и яблъки нормализиращо
Сок от кайсии нормализиращо
Чист сок от моркови укрепващо

-плодовите пюрета:
Горски плодове с ябълки нормализиращо
Малини с боровинки и ябълки нормализиращо
Ябълки нормализиращо
Тиква с ябълки слабително
Пюре от сливи слабително
Ябълки с моркови укрепващо
Боровинки с ябълки нормализиращо
Банани, ябълки и праскови слабително
Ябълки и круши слабително
Пюре от праскови слабително
Пюре от кайсии слабително
Ябълки с банан нормализиращо
Плодов десерт на ХИП слабително
Пюре от ананас слабително
Пюре от банани нормализиращо
Пюре от праскови и банани нормализиращо

# 682
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Това е горе долу примерна информация и не се отнася за всяко дете.  Peace

- месните пюрета следва да са крехки - пилешко, пуешко , телешко , заешко. Агнешко НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА.
- жълтъка - Яйцето се вари минимум  11мин. за да изключим риска  от салмонела. Стриваме жълтъка в пюрето оттново постепенно - 1/16, 1/8,1/4,1/2  жълтък през седмица в зеленчуковото пюре , като на следващия ден е зеленчуково -месно пюре.
- В 9м. захранваме с преходно ядене- телешко, пилешко варено - сваряваме месо и го нарязваме, /не смиламе/ миксираме със зеленчуковото пюре и храним. Необходимо е до 10м. детето да е подготвено за  детска кухня.
- До 1г.  бебо трябва да остане на 5 хранения дневно

# 683
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
- зеленчуковите пюрета:
Спанак със сметана и картофи слабително
Различни зеленчуци на ХИП нормализиращо
Моркови с картофи укрепващо
Зеленчуци с ориз нормализиращо
Ранни моркови на ХИП укрепващо
Зеленчуци със сметана нормализиращо
Ранни моркови с картофи на ХИП укрепващо
Тиква с картофи укрепващо

# 684
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Примерно меню за деня: Ориентировъчно:

6 месец:
6.30ч. - Кърма (АМ)
10ч. - Кърма (АМ), плодов сок или плодово пюре
13.30ч. - готово млечно-зеленчуково пюре и 1/2 твърдо сварен жълтък, като се редува с готово местно пюре(през ден)
17ч. - инстантна безглутенова млечна каша + плодово пюре или сок
20.30ч. - Кърма(АМ)

8 месец:
6.30ч - Кърма (АМ)
10ч - Попара със сирене и плодов сок или плодово пюре, или настъргани плодове
13.30ч - Супа или бульон + готово млечно-зеленчуково пюре и 1/2 твърдо сварен жълтък, като се редува с готово местно пюре(през ден)
17ч - млечна каша + плодово пюре или сок
20.30ч - Кърма(АМ)

# 685
  • Мнения: 1 352
Момичета сега направих пюре от карфиол и картоф. Да видим дали ще го хареса.  Mr. Green

Ето малко информация, която извадих от Интернет:
-Пшеница, портокали и др. цитрусови плодове, сирене, кисело мляко, соя, грах и др. бобови растения(без фъстъци), жълтък и царевица  /9-12 месеца/
-Краве мляко (включително извара, сладолед), свинско месо и домати  /12-18 месеца/
-Яйчен белтък, месести семкови плодове  /18-24 месеца/
-Шоколад  /2 години/
-Фъстъци   /3 години/
-Глутен  /7 месец/
-Риба-  бяла, суха, нетлъста  /8 месец/
-Мед, Шоколад, Мъхести плодове, Зръчно , Чипс, Десертни бликчета  /след 2 год./
-Бульон и Супа  /през 8 мес./

В този интернет всеки си говори каквото си иска, но всяка майка сама преценява за детето си.
Тук рибата, доматите, цитрусите, киселото мляко се въвежда след 6-ти месец.

Аз смятам след 7-ми месец да заместя и вечерята. Ще давам супичка със сухар и десерт (някакво кремче или плодов йогурт).

От 2 дни вече давам и следобедна закуска - плодов йогурт, който много се харесва.
Ето нашето хранене как е:
10:00 закуска - млечна каша/ плодове пюре с бисквитка/ плодово пюре с каша
13:00 обяд - зеленчуково или месно пюре
16:00 следобедна закуска - плодов йогурт

през останалото време сме на кърма, за нея режим няма, но обикновено предлагам преди да го сложа да спи.

# 686
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
10 месец: – преходна храна
Закуска кисело мляко с една бисквита или парче кифла.
На обяд започнете да давате преходна храна (пълнени чушки с месо, мусака, пюре с картофи и сирене и др) Може да давате 2-3 пъти седмично цял сварен жълтък.
Следобедната закуска може да се състои от мляко с ориз, различни млечни или яйчни кремове, комбинирани с плодове или сокове.

12 месец:
8ч. - кисело мляко с бисквита или парче, козунак, спагети, юфка, макарони с мляко плодов сок или пюре, плод, зеленчук на малки парчета.
12.30ч. - Супа + готово месно-зеленчуково ястие (1 път седмично ястие с риба и 1 път без месо) + Филийка хляб +настърган плод
17ч. - млечна каша + млечен крем, баница или кейк и настъргани плодове или нектар
20.30ч. - Зеленчуково ястие (постно) филийка хляб и кисело мляко.

# 687
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
В този интернет всеки си говори каквото си иска, но всяка майка сама преценява за детето си.
То е ясно, че всеки действа според собствените си изгледи и възможности.  Peace
Но горе долу извадих това което е сравнително важно и интересно да се знае... 

# 688
  • Мнения: 1 089
Ето нещо по повод рибата - http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4268811
За меда  също не мисля, че е необходимо да се чака чак пък до 2 години.След годинка съм подслаждала понякога овесените ядки с мед, има слабителен ефект.

# 689
  • Мнения: 29 695
Кати, благодаря ти за полезната информация  Hug  bouquet

Ето и от мен нещо полезно: http://www.amber-bg.com/index.php?option=com_content&task=vi … 129&Itemid=27

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 18:37 от Natali_

Общи условия

Активация на акаунт