Отговори
# 690
  • Мнения: 74
KATI, Nataly, много важна информация за храненето. Тъкмо и аз се чудех за тези неща. Предлагам да се синтезират на първа страница.
 Ние днес бяхме на консултация- тежим 7500гр. изписаха ни флуорни капки за зъбките, пропуснах да попитам как да ги мием, ако някой желае, моля да обясни, започваме и кашите- без глутен(днес си хапна една повече от половината, хареса й), докторката каза да  слагаме детето по малко на проходилка.

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 22:46 от nikita_m

# 691
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Наистина е хубаво информацията за храненето да се сложи на първа страница.
Айде и аз да обогатя информацията с няколко линка:

http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66

http://zahranvane.wordpress.com/category/%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%8 … 0%B5%D1%82%D0%BE/

# 692
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Супер, Благодаря, Мирта...  Peace
Най ми хвана окото информацията да Запека.

Цитат
15. Запек
Ако запекът е от 2 седмици и съвпада със захранването, тогава могат да се потърсят причините. След това спокойно може да се продължи както с оризова каша, така и с друг зеленчук. Няма нужда да се скача от храна на храна.

Причини за запек при захранване:

- стомахчето не е свикнало с твърдата храна, има нужда от време
- достигнато е голямо количество пюре прекалено бързо
- не се дават достатъчно течности (мляко, вода)
- пюрето не е било разредено в началото и е затормозило стомахчето

Как да се избегне запек при захранване:

- първата храна се дава 7-10 дни, следващата поне 5-7 и т.н.
- прави се гимнастика с крачетата (на тази възраст все още помага и е безобиден метод за справяне със запека)
- повече кърма преди/след пюрето (както и достатъчно мляко в рамките на деня)
- със захранването се предлага вода (не е задължително детето да пие)
- дават се 1-2 лъжички леко затоплена вода преди пюрето (подобрява перисталтиката)
- може да се влияе чрез кърмата (все пак детето е основно  на кърма)

Запек е налице когато:

- детето пропуска повече от 4-5 дни
- изхожда се трудно и твърдо
- коремчето е подуто и болезнено

Ако при вас не са налице тези признаци, значи няма нужда от притеснение и допълнителна намеса. Просто детето се изхожда по-рядко, с напредване на захранването (примерно след месец) нещата ще си дойдат на мястото.

Стомахчето е в период на адаптация, ще го израсте.
Пробвай чиста тиква поне 4-5 дни поред.
Елдата и кафявият ориз не са леки за стомахчето, удачни са след няколко въведени зеленчуци или след оризова каша.

# 693
  • София
  • Мнения: 92

докторката каза да  слагаме детето по малко на проходилка.


Аз от десетина дни слагам малката в проходилката , но само си седеше и нищо не превеше. Снощи за първи път започна да подскача в нея и така се раздвижи , като разбра как става  , започна по смело да маха с крачета. Днес даже обикаля из цялата дневна. Много е щастлива , защото успява сама да си вземе интересни за нея предмети от холната маса.

# 694
  • София
  • Мнения: 92
Моето мишле като има запек , \ повече от три дни\ й слагам в зеленчуковото пюре на обяд по малко авокадо и каша от просо , имама страшен ефект .

# 695
  • Мнения: 1
Привет момичета,
БЛАГОДАРЯ за труда на всички, които се постараха да синтезират толкова важна информация. Специални  Hug Hug Hug за КАТИ; natali_; мирта.
При нас няма нищо ново за сега - използваме хубавото време за разходки. Сега хапваме пюрето и отново излизаме да спи малчо навън.

Хубав ден   bouquet

   

# 696
# 697
  • Мнения: 74
Аз вчера пропуснах да попитам как да почистваме зъбките, някой ще сподели ли?

# 698
  • Мнения: 1 352
Ами с четка и паста за зъби 0+.

# 699
  • Мнения: 328
Само млеката участват така ли? А от кога е? На мен досега не са ми казвали нищо. Хм, утре ще ги мъмря!  Crossing Arms

Благодаря за полезната информация!   bouquet

# 700
  • Мнения: 2 352
А какъв е подаръка?

# 701
  • Мнения: 81
Щом слагате бебетата си в проходилка те пропълзя ли ли са вече? Не мислите ли, че така пропускате важен етап от моториката и развитието й, като избързвате с проходилката? Според мен е прекалено рано и може да доведе до проблеми на по-късен етап, а и съм чувала, че забавят прохождането с 2,3 месеца.

# 702
  • Мнения: 29 386
По принцип не исках да се включвам по въпроса за проходилките, че във фейсбука се разрази страшен спор, но да споделя, че ортопедът, при който ходихме, ни каза да не ползваме изобщо проходилка.  Аз и без това нямам много място, така че мисля да пропуснем проходилката.

За зъбите - ние още нямаме, но като ни избият, ще ги почиствам с едно като четка за зъби, но се слага на пръста.

За намалението във Фокс - ходихме вчера, имаше разни бебешки неща, но повечето бяха за малки бебета - 3-6 мес. За да не съм капо, купих един анцунг и няколко блузки за 3 г.

# 703
  • Мнения: 77
Здравейте. До момента захранвам Йоана според вътрешните си усещания, без да се съобразявам със схеми. Когато нямам възможност да и дам пюре или каша- е само на кърма. Жълтък слагам 2 пъти в седмицата. От утре-когато става на 7 месеца, започвам с месните пюрета.Както споделих във Фейса ММ я подсигури поне до Нова година с месни пюрета на Ганчев от фирмения им магазин в Асеновград. Определено не обича каша- най- голямо количество изядено от нея- 100 гр, веднъж. Смених 3 вида каши.Плодови пюрета давам сутрин около 10ч и следобед около 16 ч. Днес обаче ще проспи сутрешното Simple Smile
На 8 ноември е на консултация, не знам какво ще покаже кантара, но вече тежи доста-гърбът ми го усеща най-добре Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 92
Щом слагате бебетата си в проходилка те пропълзя ли ли са вече? Не мислите ли, че така пропускате важен етап от моториката и развитието й, като избързвате с проходилката? Според мен е прекалено рано и може да доведе до проблеми на по-късен етап, а и съм чувала, че забавят прохождането с 2,3 месеца.

И голямата ми дъщеря на същата възраст я сложих в проходилка , на 10 месеца проходи , а и вече е на 8 години и не е имала проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт