Отговори
# 705
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Аз пък не мога да разбера какво толкова спорите за проходилките във ФБ. Всеки си гледа децата според разбиранията, ценностите  и т.н. За един едно е добро, за друг точно това същото е много зле.
Големият ми син не съм го слагала в проходилка, сам се изправи на крака в началото на седмия месец, много лазеше, проходи доста стабилно на 10-11 месеца. Сега е на 8 г. и също никога не е имал проблеми. Малкият и той няма да ползва такава джаджа. Той е много по-назад в моторното си развитие в сравнение с брат си на неговата възраст. Като имаш повече от едно дете постоянно ги сравняваш и започваш да се притесняваш като по-малкото поизостане. Всички ми казват, че все пак те са различни хора, но аз постоянно ги сравнвам.

# 706
# 707
  • Мнения: 2
Здравейте,момичета!От скоро ви следя и се радвам да се включа при вас  Simple Smile Моята госпожичка Кристина е родена на 8ми Април,на последната ДК (на 6м) беше 9кг и 68см.До 5я месец бяхме на изключително кърмене,след това я захраних с домашно приготвени зеленчукови,в последствие плодови пюрета и включих домашна каша от елда.Днес дадох и първото месно пюре (заешко със зеленчуци на Хип).Досега не е отказвала нито едно от пюретата,които й предлагам и като цяло е много спокойно и весело дете   Kissing Heart

# 708
  • София
  • Мнения: 92
Здравей Being a Mom , добре дошла.

# 709
  • Мнения: 77
ДОБРЕ ДОШЛИ НА ДВЕТЕ НОВИ МАЙКИ! Дано заедно си отгледаме прекрасни, здрави дечица!
Засега не мисля да ползвам проходилка.

# 710
  • Мнения: 10
Добре дошли на новите мами и бебчета!
Моля да ми изпратят по едно лично съобщенив, ако искат да бъдат включени в списъка на първа страничка.

Относно информацията, която искате на първа страничка, моля да я копирате в документа с нови линкове, аз после ще подредя всичко като правя новата тема. Ако има и други желаещи за правене на теми да вдигнат ръка, сега е моментът Simple Smile

Иначе ние си се захранваме със домашни зеленчукови пюрета, хапва добре и спокойно и пита за още Wink
Скоро ще въведа плодовете и после месце, само че ми е много сложно с това месо, май ще трябва да си го правя и него - тук няма само месни пюренца Sad

Напомням и за колажа - който иска да се включи, да сложи снимка на бебчето в папката Априлчета Simple Smile

# 711
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Диди, Благодаря за подсещането. Качих една снимчица...  Peace

Сега направих едно пюре с тиква, спанак и ориз. А за следобед имах половин бурканче пюре от манго и сварих малко тиква. Стана много вкусно.

Добре дошла Being a Mom   Hug

# 712
  • Мнения: 185
Добре дошли на новите майчета и техните бебоци  Hug

Диди, аз си правя сама месните пюрета, не е чак толкова сложно   chef Тук май се намират и пюрета от чисто месо (бях купувала телешко като захранвах каката, от един био магазин в Ница), но домашното е много по-хубаво. А и има био месо, въпреки че е скъпичко, но те пък колко ядат бебетата  Simple Smile  Аз тъкмо вчера го приготвих месото, че сега имаше пуйка в био магазина, а нали ще го въвеждам скоро.

Иначе ние сме добре, на последната консултация Алекс беше 6,8 кг и 68 см. Има си вече едно зъбче, второто го очаквам тези дни също. Със захранването засега е ок, но ние започнахме на 6 м и досега е яла само няколко зеленчука, скоро ще й дам и месо, след това плодове и зърнени.

Проходилка няма да ползваме и без това няма кой знае колко място вкъщи.

# 713
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Добре дошли на новите майки!    bouquet  bouquet

# 714
  • Мнения: 29 388
извинявам се, ако вече е обсъждано, но не можах да намеря.... Какви грамажи трябва да ядат бебетата. Ясно е, че при кърмене няма как да се засече, но по колко зеленчуково пюре на обяд, колко каша следобяд?
Аз давам 60 гр. плодово в 10,30, 180 гр. зеленчуково на обяд, кашата сега я въвеждам.

# 715
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Натали аз съм въвела на обед зеленчуковото и следобед плодовo или каша. На обед ядем почти цялото бурканче, така е и с плодовото. А кашата слагам 150гр. водичка и пак почти я изяжда. Не я насилвам всичко да изяде. Колкото иска...  Peace

# 716
  • Мнения: 29 388
На мен доки ми каза сутрин плодовото да е не повече от 60 гр., но нищо не каза за другите дажби.

# 717
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Моят човек яде 140-150 гр. млечно-зеленчуково пюре на обяд. Кашата сега я въвеждам и сме стигнали 100 гр., но първо пие АМ пак 100 гр. и така ще си остане докато не се научи да пие някаква течност - вода или си мисля за чайче евентуално. Плодово пюре още не съм започнала да въвеждам, но мисля да го слагам в кашата  като му дойде времето.
Иначе нашата ЛЛ каза, че трябва да яде 100 гр.+ месеците по 10. Т.е. щом е на 7 месеца да яде 170 гр., но аз ЛЛ не я слушам за захранването, защото не смятам, че е достатъчно компетентна. Тя става само за лечение на настинки, хреми и кашлици.

# 718
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз тогава да не ви шокирам с нашие 200 грама зеленчуково и 200 грама каша с плодово пюре, които се изяждат обед и следобед  Crazy. Знам, че е много , но той зяпа с една отворена уста, ръмжи, иска още, плаче и се сърди, ако не дам. Кърменето и пиенето на мляко, никак не са му толкова интересни вече. Опитвам са да го науча да пие вода, за да пие повече течности, но резултата, който обикновено постигам е да се намокри целия, докато е зает да ръфа биберона на шишето като кокал.

# 719
  • Мнения: 328
Роис, добре си похапва младежа!
Де и моето да ядеше така.  ooooh!
И аз знам същата форумла като на мирта, за количеството пюре.

Относно промоцията на хип. Участват млека 2,3 или 4. Срещу две празни кутии дават друго мляко, но нз какво е. Някакво ново което засищало повече и било подходящо за вечерното хранене. С нещо като "кашичка/нишесте" вътре, според ММ. Simple Smile

И ние нямаме място за проходилка.

Общи условия

Активация на акаунт