Пет смъртоносни отрови

  • 6 938
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Ооо, с последните две вече да съм умряла, тъй като са ми постоянни спътници.
Същата си кат' мен. Laughing

# 46
  • Мнения: 655
( национална българска черта)

Ох, не си чувала англичаните как мрънкат и се оплакват!!!  Joy

# 47
  • Мнения: 4 310
Поредната темичка вдъхновена от някое женско списание.  Grinning Не знам кой ги е формулирал точно тези, но аз мисля, че ревността и завистта са много по-отровни за този, който ги изпитва.

Подозирам, че вдъхновението за темата е дошло от семинара на Робин Шарма.
Да, според мен това са пет от отровите, които тровят духа и пречат на щастието.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 364
Някои отрови бавно убиват, може и с години да се точи действието им, да поразяват различни органи...
Добре са структурирани, аз бих добавила: съмненията, самобичуването или чувството за вина (Мира ме е изпреварила), ограничаването на свободната воля.
А така както трови мисълта за отложената днешна работа за утре, малко неща могат да глождят.

# 49
  • Мнения: 3 830
Само т.4 би ме отровила....
Другите ме разтоварват....    Grinning  направо подобряват душевното ми здраве.





   Също.

 Peace

# 50
  • Мнения: 2 175
Дозата прави отровата...


Именно.

# 51
  • Мнения: X
Последната малко не ми се връзва с останалите, ама карай.
Ако трябва да бъда честна и си говорим за отрова, забелязвам, че наистина ми е много трудно да я трупам в себе си. Когато се натоваря с твърде много негативизъм на работа например и няма как да си го изкарам на момента, после не мога някак изведнъж излизайки от офиса, да се превърна в една щастлива, безгрижна и необременена жена. Колкото и да ми е неприятно, мъжът ми е първият, който го отнася. Не че примерно точно ще му се развикам или нещо екстремно, но най-малкото ще се държа хладно, критично, може да му изсъскам нещо...Точно както се е държал примерно шефа през деня с мен... Знам, че е адски противно, но го асоциирам с онова нещо от "Зеления път", което поглъщаха във вид на мушички и някаква яка кашлица, като есенция на злото, и от което после се освобождаваха като го предадат на някой друг. Сякаш това не може просто да се изпари ей така в пространството.

# 52
  • Мнения: X
Петте смъртоносни отрови:

1. Да се оплакваш.
2. Да критикуваш.
3. Да клюкарстваш.
4. Да се тревожиш.
5. Да отлагаш днешната работа.


Моля,споделете впечатления и мисли.

Т.3 ми е най-гнусната и отбягвам хората, които го правят.
Не думай  Laughing

# 53
  • Мнения: 1 252
Нещо много са ми разпилени отровите.
Откакто се помня си живея с 4- та и 5 - та. Ама ей, на още мърдам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт