Кафе по време на бременност?

  • 56 161
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Преди да забременея пиех Нескафе 3в1, след като забременях спрях да пия, в момента съм в осми месец и по някой път пия по едно на ден не винаги, от седмия месец почнах да си позволявам да пия по веднъж на ден дали е вредно? А обикновенно кафе никога не съм пила.

# 1
  • Мнения: 606
Не мисля, че е вредно в умерени количества. Особено ако е налице и ниско кръвно. Аз пиех по една Лаваца дневно.

# 2
  • Мнения: 12 644
Много навреме си се сетила да попиташ. Ще родиш едно бързаче.

# 3
  • Мнения: 474
Аз първите три месеца не съм пила,защото само като помиришех кафе и ми се гадеше.Интересно,че само от това ми ставаше лошо.Иначе много обичам кафе.След това започнах да пия по едно на ден и до сега(в 26 седмица съм)си пия по едно на ден.Ако ми се допие второ си правя капучино или три в едно.Ако не пия кафе се чувствам много отпаднала и ми се спи постоянно.Може и да си въобразявам де,не знам.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 153
Момичета, аз още на първият преглед попитах за кафето, понеже преди да забременея пиех дори по 2 3 кафета на ден, лекаря ми каза следното сутрин едно силно кафе за събуждане няма да навреди, следобед не винаги ако толкова ми се спи или ми е отпаднало може и 3в1, но ми каза,че след 6-7 месец е добре да си е само едно сутрешно кафе, понеже вече бебето е по чувствително, и именно както едно момиче написа, бебето може да избърза да се роди хихих.
Съветвам авторката да си пие по едно кафенце сутрин и това да е Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 365
Аз пиех по едно сутришно кафе, от силните. Бебето се пораздвижваше. Хем даваше сигнал, че е ОК.

Но бонусът беше, че като се роди, дишаше много добре. После прочетох, че на недоносените им давали кофеин заради дишането. Кофеинът смазва работата на мозъка, а при бебетата системите са малко незряли. С малко кафе може да има положителен ефект. Нямаше го това странно дишане на новородено, нямаше спиране на дъха, хъркане и други стряскащи моменти.

Бонусът е, че после може да пийваш кафе и докато кърмиш и бебето няма да подивее. Напротив, като се роди и му намалиш кафетата, спи много добре:)

# 6
  • Мнения: 4 706
Пиех по едно слабо кафе сутрин и бебето закъсня с 6 дена, така че това не е от значение дали ще се роди по-рано или по-късно.

# 7
  • Мнения: 46 403
Пиех по едно нормално еспресо сутрин. Лекарят ми каза, че няма проблем. Всичко беше наред. Родих 3 дни след термина.

# 8
  • Мнения: 1 067
И с двете бременности си позволявах по 1 кафе сутрин, не виждам с нещо да се е отразило на децата  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 175
Когато разбрах,че съм бременна реших че и кафето е вредно  Grinning И спрях да го пия,после питах лекарката си и тя каза,че може по 1 кафе на ден Simple Smile От тогава си пия 3в1 Simple Smile

# 10
  • Мнения: 606
Няма връзка с преждевременно раждане. Както казах, пиех по 1 кафе сутрин и преносих 6 дни.

Много навреме си се сетила да попиташ. Ще родиш едно бързаче.

Твоят опит какъв е?  Thinking

# 11
  • Мнения: 350
Ако преди бремеността сте били върли кафеджийки сега е нормално по 1-2 на ден. Вече се разрешава пушенето на бременни, какво остава за кафето? Още в третия месец доки ми каза, че бебето е страшно активно  и сама прецених, че няма нужда от допълнителни вещества. Аз не пия кафе редовно и не ми беше проблем, а и си изкарах бременността вкъщи. Въпрос на тонус, нагласа и лична преценка е! Peace

# 12
  • Мнения: 45
Пиех по половин чаша нескафе с мляко и захар вкъщи сутрин, да изпия цялата все нямах време, после в офиса още една такава. Сега намалих до половин чаша дневно, но вчера утринта усетих как вдигнах кръвното и взеха да ми подскачат разни кръгове пред очите. Така че си купих инстантно кафе без кофеин и точно в момента си го пия Grinning Малко е блудкаво, но става и в него все пак има някакъв кофеин, така че това ще е моята напитка за следващите месеци.

# 13
  • Мнения: 2 988
Много навреме си се сетила да попиташ. Ще родиш едно бързаче.

Глупости!!! Пиех по едно или максимум две кафета на ден и преносих с цели 6 дни и ако не ме бяха оперирали малкия сигурно щеше да си стои вътре и досега.  Laughing

# 14
  • Мнения: 300
и аз попитах моята доки за каето - потвърди, че по едно на ден не е проблем. Ако се преклява, може детето да се роди с поднормено тегло. Внимавай и с чайчетата - в много от тях има кофеин. Тя ми каза, че на дех трябва до 20-25г (май беше грама мерната единица, която ползва) кофеин да се приема. 3 в 1 не е особено силно кафе, така че по едно не е проблем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт