Кафе по време на бременност?

  • 56 496
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 197
Искам да ви кажа, че пия по 2кафета на ден еспресо с мляко, вече съм в 37 ма седмица, кръвното ми е 120/80 откакто влезох в 9 тия, няма да кажа че и кока кола пия понякога с кафето, всеки си знае организма. Аз се чувствам добре и постоянно ме носи на сън, не ми действа кофеина, не съм чувствителна към него, нито преди бременността нито сега. Нека който каквото му се пие и яде да си угажда, разбира се не алкохол и цигари, дюнери и т.н. Всяка майка знае как се чувства и кое как и влиае, не може чужди хора да вземат решение вместо мен. Ако става за въпрос има много кофеин и в шоколада, аз не ям сладко ама има мами дето опъват по 1 шоколад и тортичка и кво ли не на ден....такаче не го мислете, следвайте интуицията. Успешен финал и здрави бебета на всички мами! Hug

# 61
  • Варна
  • Мнения: 113
Аз също се чувствам много добре, а и не приемам под никаква друга форма кофеин, не ям сладко, не пия кола, гледам да се храня здравословно като наблягам на плодовете и зеленчуците, но се притеснявам да не би макар и в малко количество, кофеинът в кафето да вреди на бебето, понеже нали през плацентата достига вероятно и до него...

# 62
  • Мнения: 112
По едно кафе на ден няма да навреди. Аз съм на мнение, че няма отрови, а има дози. Всичко в малки количества е позволено. А и в една статия четох, че не всичко, което консумираме стига до бебето, както и по отношение на кърмата.

Някои твърдят, че бебето ще бъде нервно, ако консумираме кафе по време на бременност или кърмене.
Уверявам ви, че не е така. Аз пиех кафе и по време на бременността и по време на кърмене. Бебето ми е изключително спокойно и обича да спи.

Майка ми дори е изяждала утайката от кафето, докато е била бременна с мен. Хората, които ме познават знаят колко спокойна съм, даже дразнещо спокойна.

Най-важното е да слушате какво ви казва организма.

# 63
  • Мнения: 544
Аз също пия по едно, понякога две кафета. За сега не ми причинява някакъв дискомфорт (7 г.с.), като съецебиене и т.н. Ако усетя нещо такова разбира се, ще го спра. 
Споделям мнението, че човек трябва да си слуша тялото.
През първата си бременност пропих бира, а преди това не помирисвах. Мъжът ми ми капваше по два пръста от неговата Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 933
Аз бих ви казала да мислите повечко ,защото лекаря няма как да проследи какви могат да са последствията от тези неща В/У бебето , обикновено се проявяват на доста по -късен етап . Това са едни 9 месеца от живота ви и все се надявам , че в името на здравето на детето ви ще можете да се ограничите .
Веднъж трябва да се случи гадостта и после връщане назад няма.
 Има жени които лежат през повечето време от бременността  в болница без да близнат нищо , само инжекции в гъза ,само и само да запазят детето .
Не се лишавайте ,но нека всичко е с граници.
Когато забременях отказах всичко вредно, кола ,кафе , цигари , фанти , всякакви газирани , шоколади и  разни. Точно защото съм свидетел какви последствия има от "угаждане".

Това с по 2,3 кафета и Кола за мен е пълен абсурд !

# 65
  • София
  • Мнения: 933
Аз също се чувствам много добре, а и не приемам под никаква друга форма кофеин, не ям сладко, не пия кола, гледам да се храня здравословно като наблягам на плодовете и зеленчуците, но се притеснявам да не би макар и в малко количество, кофеинът в кафето да вреди на бебето, понеже нали през плацентата достига вероятно и до него...
Това е много хубаво което правиш , смятам че два пръста кафе не са фрапиращи, след като ти е трудно да го откажеш, а пък и щом останалата част от храненето ти е здравословна .. Браво

# 66
  • Мнения: 100
Аз бих ви казала да мислите повечко ,защото лекаря няма как да проследи какви могат да са последствията от тези неща В/У бебето , обикновено се проявяват на доста по -късен етап . Това са едни 9 месеца от живота ви и все се надявам , че в името на здравето на детето ви ще можете да се ограничите .
Веднъж трябва да се случи гадостта и после връщане назад няма.
 Има жени които лежат през повечето време от бременността  в болница без да близнат нищо , само инжекции в гъза ,само и само да запазят детето .
Не се лишавайте ,но нека всичко е с граници.
Когато забременях отказах всичко вредно, кола ,кафе , цигари , фанти , всякакви газирани , шоколади и  разни. Точно защото съм свидетел какви последствия има от "угаждане".

Това с по 2,3 кафета и Кола за мен е пълен абсурд !

Абсолютно съм съгласна!!!

Общи условия

Активация на акаунт