Кафе по време на бременност?

  • 56 491
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Спрях кафето след положителен тест. Не се бях съветвала с лекар, сама си го наумих. В първите дни ми беше неприятно, разсънвах се трудно, болеше ме глава, сега изобщо не ми липсва.

# 16
  • Мнения: 122
Аз в началото се опитах да го спра, но много ми се спеше, а и съм си с ниско кръвно. Лекар ми каза, че по едно на ден не е проблем. Внимавах да не пия всеки ден, а само ако наистина имам нужда. Сега съм последна седмица и си пия всеки ден - като не й харесва на бебка, да си излиза Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 498
Бонусът е, че после може да пийваш кафе и докато кърмиш и бебето няма да подивее. Напротив, като се роди и му намалиш кафетата, спи много добре:)

И аз това си мислех наскоро и една мацка от ЛЛЛ потвърди, че ако си пиел кафета по време на бременността, после също е ОК да удряш по едно, в подходящото време.

Аз съм адски зависима от кафето, пия само сутрин, но много силно, с малко мляко и не съм го спирала дори за ден.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 590
И аз така знам - по едно на ден става.
Между другото, 3 в 1 е такава химия, че по-добре да не се пие.
Аз първата бременност се мъчех с безкофеиново, ама втората си пиех по 1 нормално.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 261
Безкофеиновото е много по-вредно от обикновеното, по-добре нормално кафе, отколкото безкофеиново. Аз пиех Инка, но то няма тонизиращото действие на кафето. Между другото много тонизиращо действат чайовете Ройбос и Хънибуш, а не съдържат кофеин, препоръчват се за бременни, кърмачки и малки деца.

# 20
  • Мнения: 5 721
Сутрин винаги съм пила от кафемашината силно кафе, а след обяд съм си позволявала и 3в1 понякога. И всичко беше ОК Peace

# 21
  • Мнения: 606
Пия сутрин по едно еспресо с малко мляко и това е. От време на време след обяд или Ройбос или ИНКА с прясно мляко, вмест нес кафе! Всеки лекар до който се допитах каза, че не е порблем 1 кафе на ден!

# 22
  • Мнения: 2 141
Пий си 3в1-то и си свиркай. Нищо страшно няма.
Аз от 3тия месец до края бях с ниско кръвно и сутрин задължително пиех една лаваца + кока кола иначе през деня бях като ударен самолет Crazy

# 23
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Пиех си по едно кафе с мляко сутрин ( моето кръвно е ниско), и двете се родиха на термин.

Сега ще прозвуча като дърта свекърва, за което предварително се извинявам :
Голям брой от билките/билков чай не се препоръчват през бременността.  ooooh!
Кои билки да избягваме през бременността

# 24
  • Мнения: 32
До 4-ти месец не пиех кафе. Много ми се гадеше от него. След това по едно на ден, предимно сутрин. Лятото пък пиех и фрапе Simple Smile
Бебка нямаше проблеми.

# 25
  • Мнения: 122
Между другото, 3 в 1 е такава химия, че по-добре да не се пие.

Съгласна съм, освен това съдържа в пъти повече захар от колкото кафе, което според мен е по-зле.

# 26
  • Мнения: 1 700
преди да забременея си пиех всеки ден кафенце,но като забременях и започнах да повръщам от него и го спрях.скоро си взех да пия (понеже съм с ниско кръвно) а и вече не повръщам от него  3в1 такава бльоджа беше че едвам го изписах  Sick

# 27
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
На мен док. ми каза - по едно кафе с мляко, на пълен стомах - няма проблем,
Но аз много лесно се изнервям и реших да си спестя това удоволствие, само 2-3 пъти седмично. И без това бебка става много активна от моите нерви.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
С първото дете не близнах кафе през цялото време, сега се чудя защо съм се тормозила така.
С второто дете си пиех по едно нормално еспресо почти всяка сутрин, никакви проблеми не е имало. Важно е да не се прекалява просто.

# 29
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Всъщност не е проблем едното кафе, а трябва да се следи общия прием на кофеин през деня - кафе,  кола, шоколад, какао ...

Общи условия

Активация на акаунт