ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 405
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 496
Привет на всички!  Hug

Аз също имам второкласничка. Ще ме приемете ли сред вас smile3525

# 616
  • Мнения: 14 133
mese4ina , добре дошли с второкласничката.  Heart Eyes
Моля, разкажи нещичко за нея.  Praynig

# 617
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Нашето училище също започва от 7.30. но ние имаме 5 мин път дотам Simple Smile

Моля стискайте палци, че днес за първи ден ще водя малката си ученичка на градина Praynig С каката нещата бяха драматични, нямам сили отново за същия филм.
Стискам палци, че и аз съм на такава вълна, ама малката е "гърмян заек", днес и е 4 -ти ден. Дано и хареса.

За учениците карта с профилактичен преглед ли трябва? А бележник /не съм купувала, ама то не е късно/.

mese4ina добре дошла  Hug при нас е весело.

# 618
  • Мнения: 14 133
За учениците карта с профилактичен преглед ли трябва? А бележник /не съм купувала, ама то не е късно/.
Да, трябват.  Peace

# 619
  • Мнения: 2 125
Привет и от мен  Hug

Добре дошла на  mese4ina   bouquet

Не ми остава време да си вдигна главата последната седмица, откакто набора се прибра  ooooh!  и съм пропуснала страници, та сега ще се коригирам  Peace

# 620
  • Мнения: 1 404
Tsv , благодаря ти Hug  Добре се получи сутринта, дано все така да е-пу-пу!

Преди малко Ния такова шоу спретна при личната, че.....Трябва да направим манту, но след 10 мин писъци, ритници и накрая полу-припадък(истеричен де), излязохме безславно и позорно от кабинета. Що за човече отглеждам Crossing Arms

# 621
  • При децата ми
  • Мнения: 6 072
Децата от първи до трети клас са без количествени оценки. Проверих в сайта на МОН и в гугъл. Не одобрявам самоинициативното въвеждане на бележници. Ако нашата класна реши да въведе такова чудо ще пиша писма и жалби. Хау!

Това и аз го чувам за пръв път! Shocked
Да дам отчет от родителската среща и аз. Дадоха ни учебниците, които не бяха нови и тук-там са леееко понадраскани, но други нямало. Crossing Arms Казаха ни на 15.09. в 8:45 ч. да сме в двора на училище с облечени и надписани учебници и бележник. Отначало ще изпишат по една тетрадка с тесни и широки редове по български език( тоест една за работа в клас и една за самоподготовка, общо две)  и после само на широки редове. По математика само на тетрадки с малки квадратчета.
По английски език, който ще учат за пръв път тази година- на тетрадки с широки редове. Радостното е, че госпожата от занималнята си остава същата, тя ще им предава и по английски език. Класът им намалява с две деца и вече ще бъдат 18 деца. Две деца са променили местоживеенето си.
Тази сутрин го водих при личната за бележка училище. Премериха го и го претеглиха: 1,30см. и 25кг. На мен отпуската ми свърши и сега почвам с пълна пара.  Whistling Още се борим с "Пипи" ooooh!, днес ми е обещал да чете на баба си, че иначе ще трябва на мен. Mr. Green
Лека и успешна седмица на всички! Hug

# 622
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
За нас няма да има втори комплект учебници. Поне така излезе в местната преса. Само 1 училище е успяло да събере втори комплект за децата от 2-ри до 4-ти клас. Някои са сменили издателствата, други са дали учебниците за бракуване преди да им кажат, че ще продължат да се ползват, трети като нашето училище имат по-голяма бройка тази година второкласници от миналата, така че раницата пак ще бъде тежка, още повече че не ползваме занималнята заради тренировките и се разнася раницата постоянно, а на мен миналата година ми тежеше да я нося, да не говорим за детето. Тя е 24 кг, 10% са 2.4 кг, а раницата бе в най-добрия случай 5, т.е. 10 % от моето тегло.

Bili дано е все така.  Hug

# 623
  • Мнения: 496
Блгодаря ви топлия прием.   smile3525
 
chibi от Бургас сме. Изобщо не й се тръгва на училище, заради ранното ставане. Сега се връщам от шивашкото ателие, ходихме за униформата. Естествено пак объркали нещата- полата голяма, тениските поне с два номера по- големи.

Това лято доста я понатиснах с ученето. Надявам се да има полза. И сега от както започна да чете по- добре непрекъснато е забита с някоя книжка с приказки  smile3529. За съжаление не успях да я накарам да прочете до края "Ние врабчетата", толкова и беше безинтересна. Малко зор видяхме и с "Приказки по- телефона"- били мноого скучни. Laughing

В последния момент дооправяме читателския дневник. Лепим, рисуваме.
Родителска среща така и май няма да имаме, представа нямам коя ще е стаята ни.


# 624
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Добре дошла на Месечина,пишеш,че си от Бургас,в кое училище учите,къде живеете,ние сме в Славейков и учим в Михаил Лъкатник.

Моника пък няма търпение за училище,брои дните,родителска среща ще имаме на 20.09.Моника е сноша прическа,от много отдавна иска,ама аз все отлагам,ама най-накрая я заведох,косата й беше много дълга имаше около половин педя да стигне кръста,като седна на стола и вика на момичето което ще я постригва искам като прическата на леля,а леля й е на френска черта  Shocked е като каза така и край,не можах да я убедя на друго,ама като иска детето и викам давай,каквото стане.Ама много й отива и тя много се кефи  Flutter и се кипри пред огледалото.

# 625
  • Мнения: 496
anik79 ние сме в Меден Рудник- в у-ще "Елин Пелин". Нашите ще са само първа смяна. Училището по принцип е до 8 клас, но не успяват да съберат паралелка, така че смятаме до 7-ми.

Много се радвам като чуя че дете няма търпение за училище. Честито ви прическа. Мимето пък не дава дума да се издума за подстрижа.

# 626
  • Мнения: 14 133
Месечина, дано да се чувстваш добре сред нас.  Praynig
И Сашето не иска да чува за фризьор. Хипи прическа явно ще си отглежда.  hahaha

# 627
  • Мнения: 2 466
Месечинка,добре дошла при нас.Радвам се,че бургазлии се увеличаваме. Laughing
irka,Хриси,честита ви нова уч.година.Нека бъде много успешна. Peace
Tsv,Bili,бързо да се адаптират малките ви дечица и да не боледуват в ДГ. Peace
Днес хваля Петьо,че се е представил много добре на тренировката и той ми отговаря:"е,мамо,много ясно,че ще играя добре,та нали от една година тренирам".От скоро започнаха да тренират и нови дечица и повечето са 2002 година и той се смята за стар кадър вече,макар и да има деца,които тренират от година и половина вече.
О не,намери шаха и сега ще иска да играем.А уж го бях скрила добре.Не мога да превъзмогна причинената ми омраза към него,дори и в името на детето. Embarassed

# 628
  • Мнения: 496
chibi благодаря те, вече се чувствам част от "семейството"  Hug

deyzi какво тренирате. Ние играем народни танци, но не зная как ще стане сега със занималнята.

# 629
  • Мнения: 14 133
Месечина, радвам се, че така се чувстваш.
Нашето форумско семейство е голямо и задружно.  Peace
Тук винаги можеш да намериш подкрепа, добър съвет и разтуха.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт