ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 422
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 470
Хм,така като ви чета и си мисля,че моето временно е "излязло от пътя" и чете.Може би защото вижда,че и баща му чете и по мъжки споделя интересите.Или пък защото спрях да настоявам от известно време и сега не го приема като досадно задължение. ThinkingКакто и да е,така или иначе скоро пак ще си влезе в така познато русло. Crossing Arms

# 256
  • София
  • Мнения: 3 489
Аз накарах Марио да пише и се оказа, че е забравил буквите. Пита ме ръкописно или печатно да пишел...  #2gunfire не ще и да чете...

Вашите деца по колко книги са прочели? Да зная дали ще срамувам на родителската среща след седмица.

Марио е прочел Езоп, Мечо Пух, наполовина една друга и Пипи на две трети

# 257
  • София
  • Мнения: 819
Наказана без ТВ и телефон за една седмица, до второ нареждане. Компа не го пипа, има наложено вето там отпреди 2-3 години, изобщо не дава зор да сяда, само понякога иска да й пусна някой клип на Лорд оф дъ денс, Цветелина Янева или Лейди ГаГа (музикален помияр като майка си) Crazy Оставих я да си вие и влезнах да се къпа, сега е бяла и добра, мазна, та чак капе Joy Тя за разлика от мен, не обичала да чете, а Пипи била тъпа и скучна ooooh! И двамата с баща й много обичаме да четем, тва се е метнало на дядо си (моя баща), смао дано не стане полицай кат него, че тогава вече не ми се мисли Mr. Green

# 258
  • Русе
  • Мнения: 11 921
   Пети, умници са те. Като не става с лошо,веднага обръщат плочата. Дръж се.  Grinning
    Вале,ама вие сте направо отличници.
  Светослав прочете Пинокио и сега се дундуркаме на Незнайко. Може и да я сврършим до 15, ако се напъна да подканям на ден по глава поне да чете. Книга за джунглата - ама Дисни вариянта,Глава от Децата от улица Тряскаджийска и няколко приказки.

# 259
  • Мнения: 1 194
Не мога да не си похваля детето, че е прочело 8 книги - от тях наполовина зарязахме само "Небивалици".
Малко повече от половината е прочел от Приказки по телефона и в момента чете писмата на дакела, така че до края на лятото се надявам да се похвалим с 10 прочетени книги.
Какво обаче му костваше на него , а и на мен това не питайте Tired

# 260
  • София
  • Мнения: 819
Приказките за Хитър Петър ги чете с кеф и даже ми ги преразказва почти дословно, ама пуста Пипи нали от училище я дадоха за лятото, е не я пипва ooooh! Освен това чете и за Лили чудото, ама дотам. Момичета, къде е тази тема за индиговите деца? newsm78

# 261
  • Мнения: 1 194
Момичета, къде е тази тема за индиговите деца? newsm78

Пети, само това намерих http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=509063.msg15736307#msg15736307

# 262
  • Мнения: 4 116
Младен е прочел :Приказки от Ангел Каралийчев,  Ние Врабчетата, половината от 100 приказки от цял цвят (или нещо подобно), Лили Чудото и нещо си .., Патиланско царство, Приказки за лека нощ (дебеличка) и разни дребни...
Чел е доста, не е като да не е чел, но с мнооого зор и ръчкане! Мъка, мъка.
И задачи решава доста успешно, смята събиране, изваждане и над 100, но това поне му харесва.
По ангийски е изписал 2 тетрадки по 40 листа с думички, но  ги пише и не ги запомня. Само няколко е запомнил, най- лесните.
Диктовки правим през ден, но допуска доста грешки  Tired

# 263
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Николай вчера завършил "Алиса.." при баба си. С цел поощрение го поздравявам за грандиозния успех - да прочете книга докрай, а той потресен от литературния обрат на края на книгата ми вика: "И какво..тя сънувала..,а за мен няколко дни кошмар.." Joy

Ох, не мога да спра да се смея. Скица. Joy

Деница днес имат някакъв тест, доста дълъг разделен на три части -четене и писане, математика и природни науки.  Ще им определят кой на какво ниво е. Предупредиха дни 2 дни преди теста, така че нямахме много време да отреагираме. На компютър ще е. Довечера ще разказва как е минало.

За разлика от миналата година когато нямаха домашни, а само книги за четене, сега им дават доста домашни, и отново всяка вечер да четат и да записват какво са прочели. Накрая на седмицата трябва да наишат коя книга най-много им е харесала от прочетените и за какво се е разказвало в нея.  Имат домашо по математика и природни науки.  Учителката им дава домашното в понеделник и е разпределено за цялата седмица. Така че при нас вече си почна сериозното учене. След училище по 2 часа се пише и чете. А като почне и българското училище след 2 седмици направо не ми се мисли, няма да й остава никакво време за игра, с  домашните които дават и от там, а те хич не са малко. Ама така е, втори клас си е сериозна работа вече. Simple Smile

# 264
  • Мнения: 505
Дъщеря ми от списък с 11 книги, сега чете десетата - за Хитър Петър, остават й Небивалици. Не може да не съм доволна. По математика обаче не е пипнала, ще преговаряме тия дни.

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
И ние почнахме да преговаряме..по писане е най -зле - забравил е буквите, и изяжда гласните понякога... ooooh!...
Справя се добре с четенето, макар че, не успя да прочете нито една цяла книга от задължителните..с математиката също е добре, но пък на него винаги му е харесвала.  Flutter
Но с писането...направо не й завиждам на учителката им, особено ако и другите са така... #Crazy
Но май аз направих грешка, че го оставих цяло лято да играе, ходихме насам -натам, планини и морета... и не го юрках като другите...  Blush

# 266
  • София
  • Мнения: 4 051
  И на мен не ми се мисли как ще се оправяме с писането!  ooooh! Прибираме ги през уикенда и мисля да наблегнем на диктовки. Мъкааа...
  Математиката умишлено я избягваме цяло лято, но него го влече. Намира си сметки навсякъде-на кръчмата, на плажа, на площадката. Дай му да си смята страниците и редовете(!!!) в книгата, но не и да ги чете.  Twisted Evil От някакво филмче чул, че в медузата има 500% вода. Simple Smile За около 10 мин. , докато пътувахме в колата, успя да схване идеята за процентите. И после му измислях задачки, които успешно смяташе.  Crazy Елементарни, естествено, от типа: Ако разделиш 1 ябълка на 5 парчета и изядеш 2, колко % от нея са останали? Смята, човечето. Само ме съмнява, че докато си прочете задачите , ще свърши часа.  Mr. Green

# 267
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Добро утро!
Честито на вчерашните рожденници - Мама Л. и Лори  newsm67 nbirthday

Алекс е прочел Езоп и Патиланско царство. Толкова. А и сега чете Пипи но предполагам че ще я свърши някъде към 12-ти клас  ooooh! Математиката добре, писането също.
Ооо, забравих че е чел нещо и от Андерсен но какво и той не помни.
Голямо мрънкане беше на морето. Скучно му било, искал да се прибира, само на компа искаше да виси. Уж си намери другарчета  в хотела ама....
И явно вчера прекалихме със слънцето, какво ли стана но от снощи той и аз повръщаме на смени  Sick Мислехме днес да забегнем на планина за 2-3 дена но ще е друг път.

# 268
  • Мнения: 2 470
Добро утро,дами. Hug
Честит имен ден на Мони на Иринка.Нека е жив и здрав,да расте умен и забавен,та да радва мама.Весел празник. Hug Hug Hug
Честит имен ден на всички малки и големи празнуващи името си днес.  bouquet
И Петьо е забравил някои ръкописни букви. ooooh!Сега си пише в една тетрадка и на няколко пъти ползва жокер "обади се на приятел".Взе да пише защото не съм го карала естествено,ако беше по мое настояване щеше да има драма.Много смешно ми стана като прочетох,че е написал план-график за деня за него и приятелчето му.Горкото дете,избяга и сега няма на кой да нарежда график моичкия. Crazy
Приятен ден. Hug
п.п Ели,бързо да оздравявате с Алекс. Peace

# 269
  • София
  • Мнения: 3 489
Честит имен ден на всички с името Симеон и Симона.

Бързо да оздравяват болните.
Марио го боляха ушите тези дни. Мрънка да го заведат на лекар, мрънка. Ама нали са на село, че вчера дядо му кандисал. Отишли до Мездра и пред кабинета го накарал да пипне и да види къде точно го болят. Пипал, бучкал наш Марио и не намерил къде го боли. Та си тръгнали  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт