Как почиствате нослето на бебето?

  • 9 146
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 131
никак не звучи приятно, нито пък хигиенично, да не говорим, че е почти сигурен начин за зараза, я с вирус, я с бактерия, каквото там причинява хремата..

# 31
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
никак не звучи приятно, нито пък хигиенично, да не говорим, че е почти сигурен начин за зараза, я с вирус, я с бактерия, каквото там причинява хремата..

 newsm10
Направо ми взе думите от устата
На мен ми е странно, че бебето въобще търпи такава операция

# 32
  • Мнения: 84
Засега сме на аспиратор и клечки за уши......станах самурай на тези клечки Laughing иначе моя бебо също се дърпа и не ще да се раздели с "находките си",но някак си не виждам 4 месечно бебе да се превърне в "хъркащо чудовище" и се борим двамата с него за това Simple Smile

# 33
  • Мнения: X
Капя физиологичен разтвор, изчаквам малко, издърпвам каквото мога с една помпичка на Чико и после с клечка за уши - останалото. Голям рев е, дожалява ми за него, но няма как.

# 34
  • Мнения: 3 248
И аз капя физ-разтвор, понякога ползвам помпичка на Томи Типи, но най-често директно след това почиствам с клечка за уши (почти не вкарвам клечката навътре).

# 35
  • Мнения: 2 231
Капя физиологичен разтвор, изчаквам малко, издърпвам каквото мога с една помпичка на Чико и после с клечка за уши - останалото. Голям рев е, дожалява ми за него, но няма как.
И аз така правех, само че с помпичка на Нуби или Нук беше. Сега пак трябва да търся да си купя  Mr. Green
Но определено "размекването" с физиологичен разтвор помага  Peace

# 36
  • Мнения: 101
Виждам, че темата е от отдавна, но ще споделя и моя опит! Беше ни голям зор чистенето на нослето - то не бяха разтвори, помпички, клечки... Детето изпадаше в истерия, само докато го сложа да легне на коленете ми. Тогава се включи татито с мъжка изобретателност  bowuu. Започна да измисля разни игри и номера с помпичката /на Нук или на Нуби беше -ще излъжа/, като имитираше "изсмукването" на сополките и после се смееше. Малкият свикна и спря да се дърпа, но пак беше трудно. После започнахме игра със спрея - ползваме Стеримар.  Имитирам, че си пръскам в моя нос, правя смешни физиономии, възклицания, смях... Сега сам си търси спрея и се смее, когато му пръскам. С две-три впръсквания, всичко си изтича без друга намеса. Забравих и за помпички, и за клечки, и за истерии...
Успех!  Hug

# 37
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Капя физиологичен разтвор, изчаквам малко, издърпвам каквото мога с една помпичка на Чико и после с клечка за уши - останалото.
И аз така, но с помпа Babyvac. Докато беше малка не плачеше, а сега е голям рев, макар че не ползвам никаква помпа откакто навърши 3-4 месеца...

# 38
  • Мнения: 213
Много полезна тема,добре ,че я видях.Това вместо запис Peace

# 39
  • Мнения: 48
никак не звучи приятно, нито пък хигиенично, да не говорим, че е почти сигурен начин за зараза, я с вирус, я с бактерия, каквото там причинява хремата..

Подкрепям Peace А по темата - капя физиологичен разтвор от ампулки, които взех от аптеката и след това с клечка за уши. Ампулите са много удобни. Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 357
И аз купувам ампули физиологичен разтвор и след това каквото мога обирам с клечки за уши. Голямо реване пада, а помпата за нос изобщо не ми дава да я доближа.

# 41
  • Мнения: 3 743
Ох, болна тема, записвам се, ако някой е намерил вълшебно решение на този проблем.

Досега с каката ползвах Бейбивак, но след годинката беше голяма борба, защото започна да се страхува от прахосмукачката. Родих се, когато се научи да си духа носа на 2г и 3 месеца.
Сега с малкия с обикновена помпичка нищо не мога да изтегля и съответно капя с физиологичен разтвор и после бъркам с клечка за уши. Не мога да кажа, че имаме особен успех. Тук спрей не се ползва за бебета по-малки от 6 месеца, само капки Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 139
Аз капя физ. разтвор и тя започва да сумти, защото се сърди и нервничи и съдържанието си излиза само...

# 43
  • София
  • Мнения: 2 061
Пръскам Стеримар спрей, после, ако има нужда дърпам с помпичка Маример. Много ми е удобна. Клечки не ползвам за бебето.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 149
Изровили сте старата ми темичка!  Grinning
Чистя с клечки за уши, и после пръскам със Стеримар. Преди много ревеше и се дърпаше, но сега, дали защото е пораснал, не знам, но като тръгна да му бъркам в нослето с клечката, му казвам "Айде дай нослето да правим фъц-фъц" и той се подхилва и нито протестира, нито реве. Даже като пръскам със спрея като че ли му е кеф. Не съм вярвала, че ще успея да го накарам да приема чистенето на носа като игра  Shocked Бейбивак-а го ползвах само когато имаше хрема, т.е. - когато пуснах настоящата тема

Общи условия

Активация на акаунт