Моите приклУ4ения кьм и из Бьлгария ,или как я видях след 4 години отсъствие.

  • 9 050
  • 195
  •   1
Отговори
# 45
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Искам да попитам някои от вас дали изобЩо про4етоха заглавието на темата ми newsm78"....
    ,или как я видях след 4 години отсъствие.
Како то4но ви раздразни newsm78,това ,4е казах АЗ ,как сьм видяла ситуацията  ли???
Да ви кажа 4естно сега ми стана смешно Confused,преди като 4етях постингите на някой завьрнал се от Бг и разказваЩ подобни "слу4ки",ми се искаше да не е така,искаше ми се положението  БГ да е е такова ,каквото го изкарват авторите на темите,но...........ами сега аз го видях с о4ите си.Аз сьм реалист.
Майките които се вклУ4иха от Бг ,няма да ме разберат,заЩото не живеят в 4ужбина и всеки ден се сбльскват с реалността в Бг и не я виждат никак странна.Сьжалявам скьпи мами ,но ако на вас ви се струва ,4е не спирането на шофИОрите на пешеходни пьтеки и ве4ното опитване от страна на продава4и и таксиметрови шофИОри да изльжат е ннормално ,то за мен не е.Ако това се приема 4е "сьм забравила от кьде сьм трьгнала" ,ами хубаво hahaha.Така да е.
Не про4етох заядливите постинги ,заЩото след като Аз ли4но видях реалността ми се струват абсурдни,но не можх да пропусна поне на4алото на постинг на Мама Кега,искам да я попитам тя кьде то4но видя ,4е сьм написала ,4е искали да ме изнасилят"по сред бял ден" newsm78.
Видях ,4е тук таме има някакви оЩШе по абсурдни изказния ,за 20 години Shocked,ако се има в предвид ,4е аз сьм на толкова  hahaha hahaha hahaha hahaha Joy Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha,друго няма какво да кажа,.......
Пуснах си постинга за да разкажа как видях МОЯТА  страна след 4 годинни ,ноа който не му е харесал сьжалявам........ Crazy
Благодаря за поздравите за малкото ми 4ове4е Heart Eyes,скоро може и да пусна снимки,Аз..................забравилата се hahaha

# 46
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Клавиатурата ми пропуска букви ,тук таме си пише по някоя  пове4е ,но да ви прави впе4атление.

Аз.....забравилата се hahaha


Весели празници

# 47
  • Мнения: 513
Здравей, Вал, и добре дошла отново сред нас.
Наистина разказа ти е доста правдоподобен (изключвам това с изнасилването, не го разбрах, сори Crazy).
Честито ти християнче, да сте живи и здрави! Мария също е кръщавана там, защото майка ми е от град Рила и съм съгласна с теб 100%, това място така зарежда с положителна енергия и красота!
Гледай напред, и следващия път по ранко от 4 години, за да нямаш шокови изживявания наново.

# 48
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4акайте малко,моми4ета  Stop
Каква стана тя. ВръЩа се Вал след ваканция в Родината и има неблагоразумието да сподели ЛИ4НИ впе4атления от престоя си и се по4ва едно " ..ама как може,ти да не си расла в Бъкингамския дворец..и ние живеем в тая страна пък такова 4удо не сме виждали...ама ти си на 20 години как може да нареждаШ като свкърва и да не се радваШ на живота..." и оЩе какви ли не от рода.
Вярно,4е форумното пространство е свободно и всеки може да изказва мнение,но нека уважаваме и това разли4но от наШето и да не се обиждаме,ей така само за идеята.
Да и аз съм българка и винаги Ще си остана такава независимо от страната ,в която живея и от паспорта ,който нося в джоба,но това няма да ме спре да от4итам И НЕГАТИВНИТЕ наред с ПОЗИТИВНИТЕ неЩа,с които се сблъсквам ВИНАГИ,когато се прибера. Crossing Arms И никой няма право да ми каже " Това ,което разказваШ е пресилено,изкривено и абсурдно" заЩото се е слу4ило на МЕН а не на друг. Naughty СъЩо така искам да отбележа,4е негативните и позитивните неЩа ми правят впе4атление не само в България,но и навсякъде ,където отида. Дале4 съм от мисълта,4е Италия е рай (и тук съЩо попадам на абсурди,които едва ли можете да си предствите. )
Но до момента най_неприятните перипетии съм ги имала за съжаление в Родината. Както и най_хубавото детство,каквото за съжаление дъЩеря ми никога няма да има.
Винаги Ще ме вле4е да се връЩам,заЩото близките ми са там.
Но не намирам за нормално 4овек да казва " Аз такова неЩо не съм видял,ерго невъзможно е да се е слу4ило".
Позволих си да напиШа вси4ко това като 4овек видял и двете страни на медала...

# 49
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ами то момичето каза,че  софия й се видяла по-модерна Grinning
така,че не само негативи е забелязала


вал, дай снимки да видим рилския. много ми харесва там Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 399
Ами и мен това с изнасилването ме раздразни най-много.
Вал, аз и в чужбина избягвам да ходя в неоживени райони в неподходящо време. Пък било то и в центъра на града.
Замръквала съм в европейски градове /примерно Ротердам/ и съм си умирала от страх, че единствените хора с които съм се разминавала са били разни черни емигранти, с по три вериги на врата и обици на устната.
Ама не ми идва на акъла да обвиня държавата - просто аз съм била в неподходящ район - търговската част на града, където след като затворят магазините /в 18ч./ се опразва.
Ей, това е дразнещото - преувеличаване и изкривяване на фактите - това дразни, а не че има и неприятни впечатления. Като примера със захарина и пластмасовите чашки. Ами седнете в добро заведение и да видим дали няма подсладител и дали изобщо ще ви сервират нещо в чаши за еднократна употреба.
Лющещата се мазилка по входовете Thinking Ами кой е виновен, че не се поддържа входа. Аз живея в 35 годишен блок и слава богу не очаквам нещо да ми падне на главата, пък и е чисто и редовно се поддържа.
Приятелката ми живее в нов блок с врачански варовик във входа, японска мазилка по стените, иноксови парапети, енергоспестяващо осветление. Не е някое първеню, просто блока е нов, не мога да го сравнявам със старото строителство.
Btw, това лято в центъра на Каляри /туристически град, на о.Сардиния/ видях най-отвратителните кооперации - с лющеща се мазилка, праните гащи на някоя леля, висящи над улицата и ако щете ми вярвайте и плъхове на улицата Sick И какво, да лепна сега етикет, колко е изстанала Италия ли Rolling Eyes
Навсякъде където съм ходила съм видяла и хубаво и лошо...
Абе таквиз работи...не са едно или две, мога и още да пиша, ама едва ли ще променя на някого светогледа. Права е white r, че професията и средата имат значение, каквото и да си говорим...

Btw, имам чувството че тук има надпреварване кой с колко по-негативни впечатления ще се "похвали" при завръщането си в България Simple Smile Някои са направо изсмукани от пръстите, обаче

Пожелавам Ви само приятни изживявания, където и да е по света!  bouquet
Весели празници!

# 51
  • Мнения: 1 215
Добре дошла отново, Вал! Радвам се, че си преминала благополучно през всички тези перипетии и си се сдобила с едно малко христианче. ¬естито  bouquet  bouquet
Напълно те разбирам какво си преживяла, тъй като аз самата минах през тези неща (без изнасилването) и споделяйки ги тук, във форума, познай какво:... Същите хора, които се нахвърлят тук върху теб се нахвърлиха и в моята тема. Е, аз мисля, че ако някой е насъбрал толкова негатизъм, е по- скоро достоен за съжаление, отколкото за заяждане.
Без да разводнявам темата, само да ти кажа, че според мен най- добре е да игнорираш въпросните постинги, отколкот да им отговаряш.

И само да добавя към един от потребителите, тя си знае коя е: ЕЗИКЪТ Е СРЕДСТВО ЗА КОМУНИКАЦИЯ, ДАДЕНО НИ ОТ ПРИРОДАТА И СЪОТВЕТНО ЕВОЛЮИРАЛО. ГРАМАТИКАТА Е ИЗМИСЛЕНА ОТ чОВЕКА И КАТО ТАКАВА СЕ ЯВЯВА НЕГОВ АТРИБУТ.

# 52
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Стелка,забравяШ една мъни4ка,но доста съЩествена подробност: ти виждаШ 4ужбина през о4ите на турист или временно пребиваваЩ там ( поправи ме ако греШа и се извинявам предварително ако слу4ая е друг ) . Аз от своя страна си позволявам да говоря като 4овек живял и на едното и надругото място и имаЩ възможност да види и двете страни на неЩата...

# 53
  • Мнения: 1 399
Мойта мисъл е, че един разказ може да се напише по два начина - наблягайки на отрицателните си емоции и наблягайки на положителните. И звученето, и общото впечатление от двата, ще е различно.
Не се дразня винаги на лошите впечатления за България. Аз розови очила на очите си нямам.
Но се дразня, когато картината се представя по-жалка отколкото е /и това е така, защото се пише само за лошото което си вядял, затова се създава подобно впечатление/. А най-много се дразня, когато от кратък престой, а понякога и неориентираност се правят генерални заключения - да, така е в България, защото аз преживях еди какво си... Whistling
И е жалко да четеш постинги пълни с бълвоч, пък накрая общите впечатления от почивката уж са добри и пак ще се върнем  Tired

# 54
  • Мнения: 1 866
Не мога да се сдържа да не се включа. Аз съм от тези пък, които след 9 години престой във Франция, завършено висше образование там, успешна професионална реализация по специалността (да не прозвучи като хвалба, не това е целта), омъжена за французин, реших да се върна в България, за да пробвам живота тука. Изтърсихме се във Варна с мъжа ми когато бях в 6-и месец бременна. Абсолютно всички : и българи и французи си помислиха, че от бременността нещо ме е ударило в главата и че мъжът ми е изкукал и той покрай мен (той също имаше много успешна кариера там). Вече почти 2 години след това хората продължават да ни питат няма ли да се връщаме във Франция и дали НАИСТИНА се установяваме тука Laughing

Да ви кажа честно аз гледах много идеалистично на България, когато идвах като турист за по 2 седмици в годината. Животът обаче е друг. Не съм толкова учудена от постинга на Вал, разбирам я какво иска да каже. Не знам дали преувеличава, но на мен и по-лоши неща са ми се случвали тука. В България имаме много още да работим докато поне малко се доближим до качеството на живот в Западна Европа. Лошото обаче е, че много хора, особено в провинцията, и особено от поколението на нашите родители, приемат много неща като нормални и затова и не предприемат нищо, за да ги променят. Затова си мисля, че точно тези които са живели в чужбина или имат възможност да пътуват и да виждат как е в другите страни, могат да направят нещо за тази държава, за да се пооправят нещата. Не може само да идваме, да критикуваме и да си ходим в чужбината. Представяте ли си как пък се чувстват хората тука? Те всеки ден се борят с некоректното обслужване, с агресията, с мръсотията...Аз лично откакто се върнах се научих да го давам по-малко критикарски и повече да действам. Съвсем скоро даже стигнах да пиша до един Министър, за да се оплача от работата на служителите в министерството му. И трябва да ви кажа, че имаше резултат, а много хора ме предупреждаваха, че нямало никакъв смисъл.  

Накрая искам да кажа, че във Франция също съм се натъквала на много проблеми и даже на същите като в България. Разликата е, че там общо взето правата на гражданите са добре защитени, докато тука е малко като в джунглата и трябва непрекъснато да се бориш за тях.

Много дълго стана, но с две думи исках да кажа, че разбирам Вал, но разбирам и раздразнението на тези, които живеят в България. Всеки гледа от собствената си камбанария така да се каже и може би в случая тези, които живеят в Бъгария не им е приятно някой да дойде и да им каже, че едва ли не живеят в една ужасна държава. Помислете:те работят, раждат, живеят и се опитват да градят тази държава и повярвайте ми, на никой тука не му е леко. И благодарение на тях, а не на тези, които са избрали да живеят в чужбина, България все пак се развива и най-вече продължава да съществува. И вие имате все още къде се прибирате и да виждате близките си.   bouquet

# 55
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Разбира се ,4е Ще ви дразни това с изнасилването Tired,ами и мен най_много това ме подразни(по скоро уплаши) в Бг.
Ако някой има привилегията да живее в блок ,4ийто вход не е пред разпадене много се радвам за него,зна4и той и сьседите му имат вьзможност да си позволят "удоволствието" да си го поддьржат.Но нека не гледа от само от "неговата страна" на неЩата,заЩото хората,НЯМАТ пари да си позволяват да си боядисат входа или пьк да запьлнят дупките.Това не им пре4и да си го 4истят Confused(понеже беше споменато по долу за 4ист и поддьржан вход).Аз имам 4уството ,4е вие май наистина не искате да видите реалността,хората си спират парното и мрьзнат като ку4ета заЩото нямат пари за храна ,а вие питате заЩо не си били поддьржали входа Shocked.
НИКьДЕ в целият ми постинг не сьм направила ГЕНЕРАЛНИ ЗАКЛу4ЕНИЯ.
НИКьДЕ в целият ми постинг НЕ СьМ ЛЕПНАЛА ЕТИКЕТ,колко изостанала е Бьлгария,вие май не 4етете ......ако на някой му се заяжда или неЩо такова да посети някой тий форум Confused

Аз.........забравилата се Joy

# 56
  • Мнения: 11 315
Лошото обаче е, че много хора, особено в провинцията, и особено от поколението на нашите родители, приемат много неща като нормални и затова и не предприемат нищо, за да ги променят.

 Представяте ли си как пък се чувстват хората тука? Те всеки ден се борят с некоректното обслужване, с агресията, с мръсотията..

. Всеки гледа от собствената си камбанария така да се каже и може би в случая тези, които живеят в Бъгария не им е приятно някой да дойде и да им каже, че едва ли не живеят в една ужасна държава. Помислете:те работят, раждат, живеят и се опитват да градят тази държава и повярвайте ми, на никой тука не му е леко. И благодарение на тях, а не на тези, които са избрали да живеят в чужбина, България все пак се развива и най-вече продължава да съществува.
Не искам да влизам в спор с теб, но аз досега не съм видяла един човек да се бори с некоректното обслужване, с агресията, с мръсотията... А и малко си противоречиш, но както и да е.
Да, знаем много добре че се опитват да градят тая държава, обаче аз не видях за тия 16 г България да дръпне малко напред в развитието си. Бюрокрацията става все по голяма, спънките навсякъде са невероятни, има само за тези които имат пари, а другите кучетата ги яли
Ако си мислиш че ни е много приятно да коментираме неприятните си преживявание, много се лъжеш. Просто нас ни боли повече, защото знаем че може и по добре.

Ако един от вас почне да поздравява по улицата непознати, мислите ли че ще се намери някой който да му е неприятно да бъде поздравен. После той ще почне да поздравява и така ще се умножат хората които са с ведро настроение и усмивка по улицата.
И може би ведрото настроение от улицата ще помогне да се намали агресията и току виж в някой магазин почнали да ти се усмихват като те обслужват, а не да те гледат така сякаш си им виновен че са на работа

Защо не се намери някой за тия 16 г който да каже - край, баста, стига сме били темерути, нека да се усмихнем и да зарадваме ближния?
Кажете ми ....

# 57
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Забравих да "споделя",понеже нали тук цари едно такова приятелско настроение Mr. Green,4е докато бях в Бг се среЩнах с няколко мами от форума.
За тези ,които споменаха неЩо от рода на забравила се hahaha,могат да се обьрнат кьм тях да ги попитат колко сьм се забравила Crazy

# 58
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
..........Самолета беше доста добьр и персонала на много високо ниво ,като се има в предвид,4е никога не се бях ка4вала на самолет не усетих нито излитането нито кацането..............................
..................центьра на София оба4е е супер,много са го подновили и самата София се е модернизирала доста,това поне е голямо успокоение,заЩото така можем да сме сигурни ,4е назад не вьрвим. .....
.
...... много хубава е идеята за "БьЛГАРСКАТА КОЛЕДА",като гледах репортажите по телевизията ,как са спасили децата ........бях забравила колко красива е Бьлгария и самият Рилски манастир.Радвам се можах да го посетя  след толкова много време............
........Ами то има и неЩо хубаво в това ,кажете ми друга страна която да има толкова хубави и.......секси изпьлнителки ........
..................................Оби4ам си Бьлгария и пак при пьрва вьзможност,Ще си отида ,
Някой от тези ,които ми с енахвьрлиха да про4ете тези неЩа?????

# 59
  • Мнения: 1 238
Цитат
Ако един от вас почне да поздравява по улицата непознати, мислите ли че ще се намери някой който да му е неприятно да бъде поздравен. После той ще почне да поздравява и така ще се умножат хората които са с ведро настроение и усмивка по улицата.
И може би ведрото настроение от улицата ще помогне да се намали агресията и току виж в някой магазин почнали да ти се усмихват като те обслужват, а не да те гледат така сякаш си им виновен че са на работа
Еми да, точно това е. Аз нямам нищо против хората, като отида в България не се държа като някакъв сноб, който идва от чужбина с много пари, не се правя на принцеса и тн. Поздравявам хората, когато вляза в някой магазин, държа се съвсем естествено, и понеже съм с много весел нрав и вечно ухилена Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed, често ми се случва без да искам да изтърся някаква простотия на публично място и неволно да разсмея хората hahaha hahaha hahaha hahaha...Така и те се отпускат и тонът става съвсем друг. Просто човек не трябва да се държи така, че хората около него да получават комплекси...И колкото по-снобарски се държи един човек, толкова повече негативно отношение ще види. Тъй си мисля...
Още едно бързо кратко примерче. На Карандила има една фурна-пещ. Като я погледне човек може да си помисли че това нещо е от каменната ера. И ако човек е прекалено гнуслив и с големи претенции може да напише най-грозните неща за това място. Аз обаче обожавам тази фурна. Там правят най добрият хляб на света! Когато влязох да си купя хляб и попитах дали мога да разгледам, пекарят се смути. Започна да се извинява, че не било ремонтирано, че това, че онова и тн. Направо се изчерви милият. Аз обаче му казах, че фурната си изглежда доста автентично и че точно така трябва да си бъде. И че неговият хляб е най- хубавия на света, и че идвам чак от Поморие, за да си хапна от хляба му. Е няма да ви кажа как  се зарадва този човек като чу това. Отпусна се, показа ми вътре, даже ми разреши и да снимам, а после старателно ми избра една пита, която била най-хубавата. Много хубав спомен ми остана- как мога да кажа нещо лошо за това! Сега сигурно някой ще ме обвини че нося розови очила... Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses
Абе човек не трябва да се затормозява с лошите гледаки от рода на разбитите улици и панелки и тн. Какво да кажа за панелката, в която живее майка ми......лелееее...незнам някъде дали иам подобно нещо! Само на 20 години е, а изглежда на 200. Но какво да направим- това е действителността. Тази панелка не може да ми развали ваканцията. Както и това, че пръста на крака ми стана син от постоянното спъване в щръкналите плочки по главната...Чудо голямо! Еми така е...кво ся...Ще внимавам де стъпвам и готово. А следващия път няма да съм с джапанки, а с маратонки... Joy Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт